Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-104 από 104
  1. #91
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα που το ξανασκέφτομαι, συγχύζομαι ακόμη περισσότερο γιατί εκείνοι οι κουραμπιέδες(μαζί κι ο "καθηγητής" του στοιχήματος) θα πάρουν γερό προεκλογικό χαρτζιλικάκι κι ενώ εγώ χάνω το κοινωνικό μέρισμα για λίγα ευρώ επειδή έκανα το λάθος να παντρευτώ!

  2. #92
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που προτείνω να έχει ένας παρόμοιος νόμος είναι καταρχήν εφαρμογή
    Αν μου βρουν το κινητό που θα χάσω χωρίς να πρέπει να πληρώσω 100€ την μήνυση υπέρ αγνώστου τότε καλοδεχούμενος
    Με τα κριτήρια που υπάρχουν όσο καλός και να είναι ο νόμος δεν βλέπω να προσφέρει κάτι
    Αρα φτανουμε στην ρηση του Εμ. Ροϊδη , οτι στην Ελλαδα χρειαζεται μονο ενας νομος. Αυτος που θα λεει οτι πρεπει να εφαρομοζονται ολοι οι υπολοιποι.
    Στα σοβαρα τωρα. Βγηκε ενας νομος που κατι κανει σε σχεση με το ξεφραγο αμπελι που ηταν πριν. Αντι να πουμε καλοδεχουμενος γιατι, θα μειωσει εστω , την μαστιγα των κλοπων αρχιζουμε σεναρια επιστημονικης φαντασιας με αλαγες ΙΜΕΙ , τυπωμα πλαστων αποδειξεων, αντισταση κατα της αγορας καινουριων κινητων και αλλα φαντασιακα.
    Οσο για τα 100 € που θελει να κανεις μηνυση, αυτο ισχυει για οτιδηποτε. Δεν εχει να κανει μονο με τον συγκεριμενο νομο.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  3. #93
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επαναφέρω το θέμα, αφού μόλις έχασα το κινητό μου κι η εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone μου είπε ότι από τις 25 και μετά θα μπορούμε να δηλώνουμε τον IMEI και σε αυτούς και να κλειδώνουμε τη συσκευή
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  4. #94
    Εγγραφή
    30-10-2003
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 150 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7590
    Πολύ λυπηρό αυτό evantigger. Ελπίζω να ήταν κάτι φθηνό και να μην είχες δεδομένα σε αυτό, που σού είναι χρήσιμα και δεν τα είχες και αλλού αποθηκευμένα.
    Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr

  5. #95
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimavagianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ λυπηρό αυτό evantigger. Ελπίζω να ήταν κάτι φθηνό και να μην είχες δεδομένα σε αυτό, που σού είναι χρήσιμα και δεν τα είχες και αλλού αποθηκευμένα.
    Άσε και iphone ήταν, ευτυχώς το είχα κερδίσει σε ένα διαγωνισμό, οπότε δεν κλαίω τα λεφτά και όποιος το "βρήκε", φρόντισε να το κλείσει πριν σβήσω καμιά 300 φωτογραφίες κυρίως προσωπικές που ευτυχώς τις είχα περάσει στο ipod touch της σχέσης μου, γιατί, καλοπροαίρετα, θεώρησα ότι καλώντας το, θα το ακούσει ο ταξιτζήςεκεί δηλαδή που είχε παραπέσει, θα το σηκώσει και θα μου έλεγε να μου το επιστρέψει κι εγώ θα του έταζα εύρετρα, μιας και όντως βλακεία μου που μου έπεσε από την τσέπη... Τέλος πάντων αυτό ήταν το μικρό μου παράπονο. Πήγα πάλι πίσω σε ένα παλιό dumbphone... Δεν το κλαίω πλέον αλλά το είχα συνηθίσει...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  6. #96
    Εγγραφή
    30-10-2003
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 150 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7590
    Πραγματικά κρίμα γιατί ήταν ακριβό τηλέφωνο έστω και αν ήταν δώρο. Θετικό που είχες αντίγραφα στο ipod touch. Σκέψου με την έλευση τών νέων μοντέλων μήπως αποκτήσεις ένα 6 ή 6 plus. Σαφώς και είναι πολύ ακριβά αλλά έτσι θα ξεχάσεις γρηγορότερα το χαμένο τηλέφωνο. Ωστόσο θέλει ιδιαίτερη προσοχή από εδώ και πέρα.
    Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr

  7. #97
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimavagianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά κρίμα γιατί ήταν ακριβό τηλέφωνο έστω και αν ήταν δώρο. Θετικό που είχες αντίγραφα στο ipod touch. Σκέψου με την έλευση τών νέων μοντέλων μήπως αποκτήσεις ένα 6 ή 6 plus. Σαφώς και είναι πολύ ακριβά αλλά έτσι θα ξεχάσεις γρηγορότερα το χαμένο τηλέφωνο. Ωστόσο θέλει ιδιαίτερη προσοχή από εδώ και πέρα.
    Μπα, αν έπαιρνα κάτι, θα ήταν το 4s, ίσως το 5s, τώρα που βγαίνει το 6, αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσω τόσα λεφτά για τόσο μικρή οθόνη. Πας και τριήμερο τετραήμερο στο Λονδίνο με τα λεφτά που ζητάνε... Προσωρινά θα μείνω με το dumbphone κι ένα lg l5 και θα κάνω τη δουλειά μου μέχρι να μην μπορώ να την κάνω και τότε θα δω τι θα γίνει...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  8. #98
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαναφέρω το θέμα, αφού μόλις έχασα το κινητό μου κι η εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone μου είπε ότι από τις 25 και μετά θα μπορούμε να δηλώνουμε τον IMEI και σε αυτούς και να κλειδώνουμε τη συσκευή
    καλημέρα! κριμα ρε γμτ! και εγω μια φορα την εποχη των walkman ειχα ξεχασει ενα καλο σε ταξι μεσα και το εχασα ηταν aiwa ακριβουτσικο μοντελο τοτε τωρα θα ηταν συλλεκτικο σιγουρα!
    στο κινητο δεν ειχες ενεργη την υπηρεσια find my iphone? πριν λιγες μερες μια φιλη ειχε φαει τον τοπο οτι εχασε το Iphone της, ειχε μεινει απο μπαταρια και δεν ειχε βαλει την υπηρεσια και τελικα ειχε πεσει στην θηκη της πορτας του αυτοκινητου!!!! και νομιζε πως το ειχε χασει σε εμπορικο! LOL!
    ερωτηση, αν εχεις βαλει κωδικο κλειδωματος pin της συσκευης οχι της sim, μετα δεν το κλειδωνει αφου ο αλλος δεν θα ξερει τον κωδικο?

  9. #99
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    (Για να διακωμωδήσουμε λίγο την κατάσταση)
    Καλά κάνω εγώ και δεν κερδίζω σε διαγωνισμούς…!
    Να κερδίσω πανάκριβο κινητό τηλέφωνο... να το χάσω... να το κλαίω… και να μην μπορώ να αγοράσω άλλο ίδιο μιας και το έχω συνηθίσει λόγο υψηλών τιμών!!!!

  10. #100
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα! κριμα ρε γμτ! και εγω μια φορα την εποχη των walkman ειχα ξεχασει ενα καλο σε ταξι μεσα και το εχασα ηταν aiwa ακριβουτσικο μοντελο τοτε τωρα θα ηταν συλλεκτικο σιγουρα!
    στο κινητο δεν ειχες ενεργη την υπηρεσια find my iphone? πριν λιγες μερες μια φιλη ειχε φαει τον τοπο οτι εχασε το Iphone της, ειχε μεινει απο μπαταρια και δεν ειχε βαλει την υπηρεσια και τελικα ειχε πεσει στην θηκη της πορτας του αυτοκινητου!!!! και νομιζε πως το ειχε χασει σε εμπορικο! LOL!
    ερωτηση, αν εχεις βαλει κωδικο κλειδωματος pin της συσκευης οχι της sim, μετα δεν το κλειδωνει αφου ο αλλος δεν θα ξερει τον κωδικο?
    Έχει pin και η κάρτα και η συσκευή. Αλλά ο κανόνας είναι πως ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει. Επίσης έχω βάλει να κλειδώσει η συσκευή εντελώς και να εμφανίζει μόνο έναν αριθμό κινητό, σε περίπτωση που το έβρισκε κανένας καλός Σαμαρείτης και μετά θα έπρεπε να το έστελνα στην Apple για ξεκλείδωμα, όπως επίσης και να διαγραφούν τα δεδομένα. Η εύρεση κινητού, αν κλείσει η συσκευή δε λειτουργεί. Και το ότι έκλεισε, σημαίνει ότι είτε ο ταξιτζής, είτε κάποιος επόμενος πελάτης, μάλλον δε σκοπεύει να το επιστρέψει... Οπότε στις 25 θα μπει και η φραγή από τον IMEI κι αν το χαίρεται ακόμα αυτός που το πήρε μπράβο του, τι άλλο να πω...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  11. #101
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει pin και η κάρτα και η συσκευή. Αλλά ο κανόνας είναι πως ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει. Επίσης έχω βάλει να κλειδώσει η συσκευή εντελώς και να εμφανίζει μόνο έναν αριθμό κινητό, σε περίπτωση που το έβρισκε κανένας καλός Σαμαρείτης και μετά θα έπρεπε να το έστελνα στην Apple για ξεκλείδωμα, όπως επίσης και να διαγραφούν τα δεδομένα. Η εύρεση κινητού, αν κλείσει η συσκευή δε λειτουργεί. Και το ότι έκλεισε, σημαίνει ότι είτε ο ταξιτζής, είτε κάποιος επόμενος πελάτης, μάλλον δε σκοπεύει να το επιστρέψει... Οπότε στις 25 θα μπει και η φραγή από τον IMEI κι αν το χαίρεται ακόμα αυτός που το πήρε μπράβο του, τι άλλο να πω...
    Εχω ακουση οτι μπορουν να αλλαξουν τον ΙΜΕΙ.Δεν γνωριζω εαν γινεται σε ολες τις συσκευες.

  12. #102
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουση οτι μπορουν να αλλαξουν τον ΙΜΕΙ.Δεν γνωριζω εαν γινεται σε ολες τις συσκευες.
    Κι εγώ το έχω ακούσει κι έχει αναφερθεί και πιο πριν. Εγώ το έχω χάσει οπότε το έχω διαγράψει, θα δηλώσω και το IMEI, ώστε αν δεν ξέρει πώς να το αλλάξει να μην το χαίρεται
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  13. #103
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρχιζουμε σεναρια επιστημονικης φαντασιας με αλαγες ΙΜΕΙ ,
    σου φαίνεται αυτό για σενάριο επιστημονικής φαντασίας;

  14. #104
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Η αλλαγη ΙΜΕΙ γινεται κανονικοτατα αμα ειναι καποιος γνωστης....δεν ειναι κανενα σεναριο επιστημονικης φαντασιας. Και αυτο που ειχα πει καποτε οτι αμα αγορασεις μεταχ κινητο πρεπει να εχεις αποδειξη αγορας το ειπε η αστυνομια. Αμα παει καποιος και κανει μυνηση και το βρουν πως θα αποδειξεις οτι εσυ δεν εισαι ο κλεφτης και το αγορασες? εισαι κλεπταποδοχος.....προσεχετε! για ενα δεν τρεχει τιποτα προφανως αλλα αμα γινει με πολλα και τα ψαξουν και σας εντοπιζουν κανονικοτατα μεσω ΙΜΕΙ κλεμμενων και παροχων κινητης και το κατασχουν. Επειδη το εχω παθει λοιπον την φραση "σεναριακια επιστημονικης φαντασιας" να την αφησετε στην ακρη για τις ταινιες τις διαστημικες, γιατι εγω ξερω καλυτερα που εχασα 350 ευρω επειδη σαν βλακας να μην πω και αλλα δεν ζητησα αποδειξη αγορας.....
    Για περισσοτερα παρτε το θεμα απο την αρχη και διαβαστε τι εγραψα δεν τα ξαναλεω και το κυριοτερο μην με αρχισετε στα PM γιατι την προηγουμενη φορα επρεπε να εξηγησω με εκθεση σε 10 ατομα+!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-09-14 στις 14:04.

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-14, 19:52
  2. [Other] Φραγη ιστοσελιδων σε ΖΤΕ - ΖΧΗΝ H108NS (OTE) ή φραγη συγκεκριμενων client
    Από energetic στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-14, 19:02
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-14, 20:20
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-13, 23:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας