Σελ. 40 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 2030353839404142455060 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 586-600 από 948
  1. #586
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω οτε και δεν εχω κοιταξει στο site του να δω αν και ποτε θα εχω vdsl. Στο site της forthnet nova, κοιταω καθημερινα. Τα εργα εχουν ξεκινησει κανα μηνα περιπου (τουλαχιστον απο τοτε γραφω στο παρον νημα για το συγκεκριμενο θεμα). Απλα δεν υπαρχει πουθενα καποιο πλανο για τις εργασιες και οποια ενημερωση την εχω στο περιπου και απο εδω μεσα. Εχω ακουσει οτι αν πας διπλα σε μια καμπινα, που εχει ρευμα εννοειται, μπορεις να ακουσεις καποιο βουητο που σημαινει οτι ηλεκτροδοτειται. Υπαρχει περιπτωση να ειναι συνδεδεμενη με την ΔΕΗ (να παιρνει ρευμα απο την κολονα) και να μην ακουγεται κατι? Ή να τις δωσουν ρευμα μετα? Γιατι τα εργα εγιναν, μπαλωθηκαν, ηρθε η ΔΕΔΔΗΕ, τα ξαναχαλασε, τα μπαλωσε και οχι μονο σε μενα αλλα σε πολλες καμπινες εδω στην περιοχη.
    Δεν χρειάζεται να έχεις ΟΤΕ, κάνεις έλεγχο διαθεσιμότητας με την διευθυνσή σου. Οταν πας κοντά σε καμπίνα και ακούς θόρυβο(προέρχεται απο τους ανεμιστήρες της καμπίνας) σημαίνει οτι ηλεκτροδοτείται.
    Η σύνδεση με το ρεύμα είναι στην τελευταία φάση του εργου που σημαίνει οτι είναι σε καλό δρόμο.
    Δυστυχώς στην Ελλάδα έτσι γίνονται τα έργα, και ο λόγος είναι οτι η ΔΕΗ απαιτεί το έργο να έχει τελειώσει για να συνδέσει το ρεύμα για αυτό ξανασκάβεται το πεζοδρόμιο, με ότι αυτό συνεπάγεται.

  2. #587
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκανα ελεγχο στον ΟΤΕ για διαθεσιμοτητα και δεν εχω ακομα. Πιθανολογω οτι θα πρεπει ολες οι καμπινες στο Α/Κ να γινουν VDSL. Την συγκεκριμενη την εχουν συνδεσει με το ρευμα αφου ξανασκαφτηκε το κομματι απο την ΔΕΔΔΗΕ (τοξοτης). Αλλα η ερωτηση μου ειναι, ποτε θα εχω υπηρεσια απο τη στιγμη που εγινε και η συνδεση με την κολωνα? (λιγο διαβασμα στις πιο πισω σελιδες και θα δει καποιος τί εχω γραψει).
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  3. #588
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα ελεγχο στον ΟΤΕ για διαθεσιμοτητα και δεν εχω ακομα. Πιθανολογω οτι θα πρεπει ολες οι καμπινες στο Α/Κ να γινουν VDSL. Την συγκεκριμενη την εχουν συνδεσει με το ρευμα αφου ξανασκαφτηκε το κομματι απο την ΔΕΔΔΗΕ (τοξοτης). Αλλα η ερωτηση μου ειναι, ποτε θα εχω υπηρεσια απο τη στιγμη που εγινε και η συνδεση με την κολωνα? (λιγο διαβασμα στις πιο πισω σελιδες και θα δει καποιος τί εχω γραψει).
    Δεν παίζει ρόλο πότε έγινε η σύνδεση της δικής σου καμπίνα με το ρεύμα.
    Η υπηρεσία δίνεται μαζικά συνήθως όταν όλες οι καμπίνες που ανήκουν στο Α/Κ είναι έτοιμες, ωστόσο υπάρχουν περιοχές(Περιστέρι) που η υπηρεσία δίνεται τμηματικά(νομίζω λόγω του μεγέθους της περιοχής).

    Τώρα το Α/Κ Ιππόδρομος -έτσι οπως το βλέπω στο χάρτι τουλάχιστον- μου φαίνεται μικρό για να δοθεί τμηματικά οπότε θεωρώ οτι θα δοθεί όλο μαζί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

  4. #589
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Αφού η καμπίνα συνδεθεί με ρεύμα, πρέπει να γινουν και κάποια test καλής λειτουργίας. Οταν όλα αυτά τελειώσουν, τμηματικά (όχι μία μία αλλά group) δίνονται οι καμπίνες για συνδέσεις.

    Κοιτάς (και τηλεφωνείς )ΟΤΕ γιατί μπορεί ο ΟΤΕ να δίνει και η όποια nova να δώσει μήνες μετά.

  5. #590
    Εγγραφή
    13-05-2003
    Περιοχή
    Athens,Greece,Earth
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίζει ρόλο πότε έγινε η σύνδεση της δικής σου καμπίνα με το ρεύμα.
    Η υπηρεσία δίνεται μαζικά συνήθως όταν όλες οι καμπίνες που ανήκουν στο Α/Κ είναι έτοιμες, ωστόσο υπάρχουν περιοχές(Περιστέρι) που η υπηρεσία δίνεται τμηματικά(νομίζω λόγω του μεγέθους της περιοχής).

    Τώρα το Α/Κ Ιππόδρομος -έτσι οπως το βλέπω στο χάρτι τουλάχιστον- μου φαίνεται μικρό για να δοθεί τμηματικά οπότε θεωρώ οτι θα δοθεί όλο μαζί, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!
    Καλά, αν περιμένουμε να το δώσουν μαζί με τους άλλους την βάψαμε.
    Στην άλλη μεριά της Συγγρού που παίρνουν κι αυτοί απο Ιππόδρομο, τώρα ξεκινήσαν τα σκαψίματα..

  6. #591
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerokost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, αν περιμένουμε να το δώσουν μαζί με τους άλλους την βάψαμε.
    Στην άλλη μεριά της Συγγρού που παίρνουν κι αυτοί απο Ιππόδρομο, τώρα ξεκινήσαν τα σκαψίματα..
    Μακάρι τότε να γίνει τμηματικά! Εγώ όταν έβαλα στην Αγ. Παρασκευή ( περιοχή Βριλλήσια) το 2014 δόθηκαν όλες μαζί - και φαντάσου οτι ηταν μεγάλο έργο καθώς το ΑΚ κάλυπτε Αγ Παρασκευή, Βριλήσσια,Χολαργό, Γερακα, Χαλάνδρι

  7. #592
    Εγγραφή
    13-05-2003
    Περιοχή
    Athens,Greece,Earth
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι τότε να γίνει τμηματικά! Εγώ όταν έβαλα στην Αγ. Παρασκευή ( περιοχή Βριλλήσια) το 2014 δόθηκαν όλες μαζί - και φαντάσου οτι ηταν μεγάλο έργο καθώς το ΑΚ κάλυπτε Αγ Παρασκευή, Βριλήσσια,Χολαργό, Γερακα, Χαλάνδρι
    Μακάρι γιατί αλλιώς καλά Χριστούγεννα !
    Όπως και να χει, το καλό είναι ότι τα έργα γίνονται και είμαστε σε φάση αναμονής.
    Άλλοι δεν είναι καν στο σχέδιο για σκαψίματα ακόμα, οπότε ..

  8. #593
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerokost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι γιατί αλλιώς καλά Χριστούγεννα !
    Όπως και να χει, το καλό είναι ότι τα έργα γίνονται και είμαστε σε φάση αναμονής.
    Άλλοι δεν είναι καν στο σχέδιο για σκαψίματα ακόμα, οπότε ..
    Ναι, εγώ περιμένω πως και πως για Λαγονήσι φαντάσου... καλο 2017-2018. Είστε τυχεροί!

  9. #594
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν λιγο ηταν ενας τεχνικος του ΟΤΕ που εβαζε συναγερμο στην καμπινα. Του επιασα την κουβεντα και μου λεει οτι δινεται τμηματικα το vdsl (και οχι ολες μαζι ή 5-5 (πχ)) και πως πιο κατω απο μενα εχει ηδη δοθει (ας επιβεβαιωσει καποιος).

    Ενω η συνδεση με την κολωνα εχει γινει εξωτερικα, εσωτερικα ακομα οχι. Μου ανοιξε την δεξια πορτα και το ειδα. Θα αναβαν λαμπακια εδω κι εκει μου ειπε. Και οντως. Και επισης μου ειπε οτι οταν θα συνδεθει με το ρευμα, θα ακουγεται ενα βουητο (μονος του μου το ειπε) κι εγω του ειπα θα ακουγονται τα ανεμιστηρακια? και μου ειπε ναι (εγω ανεμιστηρακια δεν ειδα, 4-5 μηχανηματα ειδα σκορπια).

    Εν τω μεταξυ μεσα, αριστερα της καμπινας, ειδα τα καλωδια που ερχονται απο κατω και ηταν πεντακαθαρα. Δεν το περιμενα. Αλλα παρατηρησα οτι ηταν καινουργια (τωρα πως γινεται αυτο, δεν το καταλαβαινω. Δεν υποτιθεται οτι ειναι ισα-ισα με την καμπινα? Ενας γνωστης να μας διαφωτισει).

    Και στο τελος μου εδωσε μια ελπιδα οτι θα γινει πολυ συντομα. Ετσι κι αλλιως ομως που την αλλη εβδομαδα ληγει το συμβολαιο μου, θα ρωτησω αν εχουν καποια ενημερωση (μου εχουν πει οτι θα ξερουν ενα μηνα πριν δοθει, για ενημερωση των συνδρομητων τους).
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  10. #595
    Εγγραφή
    13-05-2003
    Περιοχή
    Athens,Greece,Earth
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λιγο ηταν ενας τεχνικος του ΟΤΕ που εβαζε συναγερμο στην καμπινα. Του επιασα την κουβεντα και μου λεει οτι δινεται τμηματικα το vdsl (και οχι ολες μαζι ή 5-5 (πχ)) και πως πιο κατω απο μενα εχει ηδη δοθει (ας επιβεβαιωσει καποιος).

    Ενω η συνδεση με την κολωνα εχει γινει εξωτερικα, εσωτερικα ακομα οχι. Μου ανοιξε την δεξια πορτα και το ειδα. Θα αναβαν λαμπακια εδω κι εκει μου ειπε. Και οντως. Και επισης μου ειπε οτι οταν θα συνδεθει με το ρευμα, θα ακουγεται ενα βουητο (μονος του μου το ειπε) κι εγω του ειπα θα ακουγονται τα ανεμιστηρακια? και μου ειπε ναι (εγω ανεμιστηρακια δεν ειδα, 4-5 μηχανηματα ειδα σκορπια).

    Εν τω μεταξυ μεσα, αριστερα της καμπινας, ειδα τα καλωδια που ερχονται απο κατω και ηταν πεντακαθαρα. Δεν το περιμενα. Αλλα παρατηρησα οτι ηταν καινουργια (τωρα πως γινεται αυτο, δεν το καταλαβαινω. Δεν υποτιθεται οτι ειναι ισα-ισα με την καμπινα? Ενας γνωστης να μας διαφωτισει).

    Και στο τελος μου εδωσε μια ελπιδα οτι θα γινει πολυ συντομα. Ετσι κι αλλιως ομως που την αλλη εβδομαδα ληγει το συμβολαιο μου, θα ρωτησω αν εχουν καποια ενημερωση (μου εχουν πει οτι θα ξερουν ενα μηνα πριν δοθει, για ενημερωση των συνδρομητων τους).
    Καλά νέα είναι αυτά.
    Μήπως υπάρχει περίπτωση να θυμάσαι/ξέρεις αριθμό καμπινών που ήταν οι "πιο κάτω" και έχουν vdsl ?

  11. #596
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λιγο ηταν ενας τεχνικος του ΟΤΕ που εβαζε συναγερμο στην καμπινα. Του επιασα την κουβεντα και μου λεει οτι δινεται τμηματικα το vdsl (και οχι ολες μαζι ή 5-5 (πχ)) και πως πιο κατω απο μενα εχει ηδη δοθει (ας επιβεβαιωσει καποιος).

    Ενω η συνδεση με την κολωνα εχει γινει εξωτερικα, εσωτερικα ακομα οχι. Μου ανοιξε την δεξια πορτα και το ειδα. Θα αναβαν λαμπακια εδω κι εκει μου ειπε. Και οντως. Και επισης μου ειπε οτι οταν θα συνδεθει με το ρευμα, θα ακουγεται ενα βουητο (μονος του μου το ειπε) κι εγω του ειπα θα ακουγονται τα ανεμιστηρακια? και μου ειπε ναι (εγω ανεμιστηρακια δεν ειδα, 4-5 μηχανηματα ειδα σκορπια).

    Εν τω μεταξυ μεσα, αριστερα της καμπινας, ειδα τα καλωδια που ερχονται απο κατω και ηταν πεντακαθαρα. Δεν το περιμενα. Αλλα παρατηρησα οτι ηταν καινουργια (τωρα πως γινεται αυτο, δεν το καταλαβαινω. Δεν υποτιθεται οτι ειναι ισα-ισα με την καμπινα? Ενας γνωστης να μας διαφωτισει).

    Και στο τελος μου εδωσε μια ελπιδα οτι θα γινει πολυ συντομα. Ετσι κι αλλιως ομως που την αλλη εβδομαδα ληγει το συμβολαιο μου, θα ρωτησω αν εχουν καποια ενημερωση (μου εχουν πει οτι θα ξερουν ενα μηνα πριν δοθει, για ενημερωση των συνδρομητων τους).
    1. Αυτό είναι καλό (οτι δίνεται τμηματικά), τώρα πιο κάτω που λέει το θεωρώ δύσκολο,αλλά ποτέ δεν ξέρεις, πότε ξεκίνησαν τα έργα;

    2. Τα ανεμιστηράκια είναι στο επάνω μέρος νομίζω και δεν φαίνονται.

    3. Η καμπίνα είναι 2φυλλη ή 3φυλλη; Αν ήταν καινούρια τα καλώδια λογικά θα ήταν 2φυλλη αφού όλα τα καλώδια βγαίνουν απο την παλαιά καμπίνα και κοβονται,γδύνονται και συνδέονται στις νέες ρεγκλέτες. Επίσης πολλές φορές οταν δεν φτάνει το καλώδιο γίνονται ενώσεις(μούφες) με καινούρια καλώδια απο την καμπίνα έως και κάτω απο την καμπίνα και ενισχύονται/καλύπτονται με ρυτίνη για να μην υπάρχουν προβλήματα. Εκτος και αν λες για τα πορτοκαλί-γκρί καλώδια που έιναι άλλο πράγμα, συνδέουν τους συνδρομητές με το Α/Κ μέσω του ΚΑΦΑΟ, απο ρεγκλέτα σε ρεγκλέτα εντος του ΚΑΦΑΟ και αργότερα με το VDSL αντίστοιχα.

    4. Μακάρι να δωθεί σύντομα να δεις το φώς το αληθινό!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pokas : 11-08-16 στις 15:16.

  12. #597
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ολη την Ραιδεστου ειναι τοποθετημενες νεες καμπινες. Μαλλον εκει λεει. Δεν μου ειπε ουτε ονομα καμπινων (δεν ρωτησα αλλα και παλι δεν θα ηξερε) ουτε που ακριβως πιο κατω. Πιο καπτω εννοει πιο πισω, πιο κοντα στο Α/Κ. Το καφαο μου ειναι απο τα τελευταια, αν οχι το τελευταιο. Οποτε αν και φαινεται να ειμαι ατυχος (ως προς την θεση του καφαο), ειμαι τυχερος ως προς το ποτε θα δοθει η υπηρεσια (τελικα μπορει και να δοθει στα μεσα Σεπτεμβριου).

    Η καμπινα ειναι διφυλλη. Υπαρχουν παντου πορτοκαλι-γκρι καλωδια (ημουν λες και εβλεπα εξωγηινο, οποτε παρατηρησα τα παντα). Αλλα θα ηθελα αλλα 10 λεπτα τουλαχιστον
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  13. #598
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ενημερωση: Πριν λιγο ηταν 3 ατομα που ειχαν παρει σβαρνα ολα τα καφαο και συνεδεαν το ρευμα. Αλλωστε το δικο μου ειναι το τελευταιο.

    Τα μηχανηματα του vdsl δεν τα εχουν βαλει ακομα. Μεσα στον Σεπτεμβρη θα μπουν, μου ειπε ενας πολυ ευγενικος υπαλληλος. Ενας ηταν στην κολωνα και ενας αλλος επεβλεπε.

    Και οταν τον ρωτησα ποτε με το καλο, μου λεει τελη Σεπτεμβρη αλλα... μονο ΟΤΕ. Οι αλλοι (βλ. forthnet nova) δεν μπορουν να δωσουν voip. Ο οτε δινει αλλα οχι οι αλλοι? Δεν τους αφηνει ο οτε? Δεν γινεται λογω υποδομης? Αν ξερει καποιος σχετικα με αυτο, καλο θα ηταν να ριξει φως στο μυστηριο.

    Μου ειπε ο τυπος οτι θα παιρνω απο το Α/Κ. Ειναι δυνατον? 2,5χλμ μακρια ειμαι. 8200 με το ζορι.

    Οταν μου ειπε για την 50αρα, ελαμψε ολοκληρος! Μαλλον το περιμενει κι αυτος!

    Με ρωτησε ποσο πληρωνω και το κουφο ειναι οτι κι αυτος εχει νοβα! (Με ρωτησε για να δει αν με συμφερει να βαλω πΟΤΕ αλλα δινω 50€ 3play full. Αν αλλαξει κατι μεχρι τοτε απο θεμα μπαλας, μπορει να βαλω πΟΤΕ αν με συμφερει και η τιμη. Πονηρα σκεπτομενος μου ειπε οτι αν κανω αιτηση για αλλου, θα μου κανουν και καλυτερη τιμη.)

    Το θεμα ειναι αν η νοβα θα δωσει μεσω καφαο vdsl. Σε ενα μηνα θα ξερουμε.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  14. #599
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερωση: Πριν λιγο ηταν 3 ατομα που ειχαν παρει σβαρνα ολα τα καφαο και συνεδεαν το ρευμα. Αλλωστε το δικο μου ειναι το τελευταιο.

    Τα μηχανηματα του vdsl δεν τα εχουν βαλει ακομα. Μεσα στον Σεπτεμβρη θα μπουν, μου ειπε ενας πολυ ευγενικος υπαλληλος. Ενας ηταν στην κολωνα και ενας αλλος επεβλεπε.

    Και οταν τον ρωτησα ποτε με το καλο, μου λεει τελη Σεπτεμβρη αλλα... μονο ΟΤΕ. Οι αλλοι (βλ. forthnet nova) δεν μπορουν να δωσουν voip. Ο οτε δινει αλλα οχι οι αλλοι? Δεν τους αφηνει ο οτε? Δεν γινεται λογω υποδομης? Αν ξερει καποιος σχετικα με αυτο, καλο θα ηταν να ριξει φως στο μυστηριο.

    Μου ειπε ο τυπος οτι θα παιρνω απο το Α/Κ. Ειναι δυνατον? 2,5χλμ μακρια ειμαι. 8200 με το ζορι.

    Οταν μου ειπε για την 50αρα, ελαμψε ολοκληρος! Μαλλον το περιμενει κι αυτος!

    Με ρωτησε ποσο πληρωνω και το κουφο ειναι οτι κι αυτος εχει νοβα! (Με ρωτησε για να δει αν με συμφερει να βαλω πΟΤΕ αλλα δινω 50€ 3play full. Αν αλλαξει κατι μεχρι τοτε απο θεμα μπαλας, μπορει να βαλω πΟΤΕ αν με συμφερει και η τιμη. Πονηρα σκεπτομενος μου ειπε οτι αν κανω αιτηση για αλλου, θα μου κανουν και καλυτερη τιμη.)

    Το θεμα ειναι αν η νοβα θα δωσει μεσω καφαο vdsl. Σε ενα μηνα θα ξερουμε.
    Με μπέρδεψες λίγο, όλοι οι πάροχοι δίνουν απο καμπίνες VDSL εφόσον θελουν(Forthnet,Wind,Vodafone,Cyta δίνου), VoIP δίνει μόνο ο ΟΤΕ προς το παρών αλλά αυτό δεν σημαινει οτι και ο εναλλακτικος δεν μπορει να δώσει αν θελει.
    Απο καμπίνα θα πάρεις το VDSL, τηλεφωνία αν είσαι σε εναλλακτικό θα πάρεις απο ΑΚ. Μάλλον αυτό εννοούσε

  15. #600
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα παρω vdsl απο το καφαο και τηλεφωνο απο το Α/Κ? Απο ενα καλωδιο δεν περνανε? Η forthnet δινει voip. Μπορει να μη μου δινει εμενα προσωπικα αλλα το μοντεμ ειναι τετοιο. Εκτος κι αν εννοουσε οτι δεν δινει voip σε αλλους αλλα μπορω να εχω μεσω του voip μοντεμ, απλο τηλεφωνο.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

Σελ. 40 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 2030353839404142455060 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 120
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-17, 21:49
  2. VDSL νέα Σμύρνη
    Από fireillusion στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 12:14
  3. VDSL Ν.Ηράκλειο !
    Από DVader στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-15, 12:33
  4. VDSL Νέα Σμύρνη
    Από spdtst στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-13, 15:51
  5. Βλάβη ΟΤΕ στην Ν.Σμυρνη
    Από _Drakos_ στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-13, 09:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας