Σελ. 8 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 948
  1. #106
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχουν καμπίνες σε κάθε πολυκατοικία, αλλά κάθε μία εξυπηρετεί περίπου 250 συνδρομητές, οπότε θα βρίσκεται κάπου περιμετρικά της οικοδομής στη γειτονιά σου.
    Στον κατανεμητή της οικοδομής έχει έναν αριθμό σε μορφή ΧΧΧ-ΥΥ (π.χ. 413-28).
    Τα 3 Χ (στο παράδειγμα το 413) δηλώνει σε ποια καμπίνα συνδέεται η οικοδομή σου.
    Ψάχνεις στη γειτονιά σου για να βρεις την καμπίνα που έχει πάνω της τον ίδιο 3ψήφιο αριθμό.
    Πολύ ωραία, δεν το γνώριζα αυτό! Σε ευχαριστώ πολύ!

  2. #107
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    παντος εγω βαζω που και που modulation vdsl2 αλλα δεν συγχρονιζει. Το κανω γιατι υποθετω οτι την περιοδο του testing (και αν οντως ισχυει η φημη οτι μπορει οι νεες καμπινες να δινουν vdsl και σε αυτους με adsl) μπορει να δειξει κατι

  3. #108
    Εγγραφή
    13-08-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    Καλησπέρα,
    ενώ στη Νέα Σμύρνη οι καμπίνες εγκαθίστανται με γοργούς ρυθμούς ,στην περιοχή του Αγίου Δημητρίου (Ασύρματος)που εξυπηρετείται από το κέντρο ΟΤΕ Ν. Σμύρνης δεν υπάρχει καθόλου κινητικότητα. Άκουσα οτι ο ΟΤΕ πάγωσε το έργο εκει γιατί του ζητήθηκαν παραπάνω κόστη για να σκάψει απο τον Δήμο Αγίου Δημητρίου.
    Έχει ακούσει κανείς αν ισχύει?

  4. #109
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    ενώ στη Νέα Σμύρνη οι καμπίνες εγκαθίστανται με γοργούς ρυθμούς ,στην περιοχή του Αγίου Δημητρίου (Ασύρματος)που εξυπηρετείται από το κέντρο ΟΤΕ Ν. Σμύρνης δεν υπάρχει καθόλου κινητικότητα. Άκουσα οτι ο ΟΤΕ πάγωσε το έργο εκει γιατί του ζητήθηκαν παραπάνω κόστη για να σκάψει απο τον Δήμο Αγίου Δημητρίου.
    Έχει ακούσει κανείς αν ισχύει?
    Όντως από Ευξείνου Πόντου και πάνω δεν έχει ξεκινήσει τίποτα αλλά δεν ήξερα ότι πληρώνουν για να σκάψουν!! .Επίσης το καφάο 521 που είναι ακριβώς στα σύνορα Ν.Σμυρνης - Αγ.Δημητρίου (το δικό μου στην Αγησιλάου) δεν έχει σκαφτεί ούτε έχει έρθει οπτική αν και λογικά δεν θα χρειάζονταν άδεια από το Δήμο Αγίου Δημητρίου.Μάλλον έχει να κάνει με τις εργολαβίες και τις προτεραιότητες ανά πυκνότητα συνδέσεων (Περιοχή με λιγότερες Πολυκατοικίες - Συνδέσεις )

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από translator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως από Ευξείνου Πόντου και πάνω δεν έχει ξεκινήσει τίποτα αλλά δεν ήξερα ότι πληρώνουν για να σκάψουν!! .Επίσης το καφάο 521 που είναι ακριβώς στα σύνορα Ν.Σμυρνης - Αγ.Δημητρίου (το δικό μου στην Αγησιλάου) δεν έχει σκαφτεί ούτε έχει έρθει οπτική αν και λογικά δεν θα χρειάζονταν άδεια από το Δήμο Αγίου Δημητρίου.Μάλλον έχει να κάνει με τις εργολαβίες και τις προτεραιότητες ανά πυκνότητα συνδέσεων (Περιοχή με λιγότερες Πολυκατοικίες - Συνδέσεις )
    Και απαντώντας στον εαυτό μου βρήκα πριν λίγο αυτό "Δημοσιοποίηση εργασιών εκσκαφής για την χορήγηση δικαιωμάτων διέλευσης δικτύων ηλεκτρονικών επικοινωνιών, στο Δήμο Αγ. Δημητρίου" σε αυτή τη σελίδα http://dad.gr/index.php/syntonismos-ergasion-ekskafis-paroxon/item/1891-dimosiopoiisi-ergasion-ekskafis-gia-tin-xorigisi-dikaiomaton-dielefsis-diktyon-ilektronikon-epikoinonion-ston-dimou-agiou-dimitriou .Στο συνημμένο υπάρχει και χάρτης ο οποίος προβλέπει έναρξη εργασιών σε όλη την περιοχή του Αγ.Δημητρίου που αρχίζει από Ευξείνου Πόντου και γύρω από τον Ασύρματο με τα καφάο και τις γραμμές τους .

  5. #110
    Εγγραφή
    13-08-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    Καλησπέρα,
    οπότε είναι θέμα μάλλον ημερών να ξεκινήσουν τα έργα...
    ευχαριστώ για το link.
    (άρα όπως ανάφερα υπάρχει θέμα έγκρισης και προφανώς πληρωμής από τον εκάστοτε δήμο)

  6. #111
    Εγγραφή
    12-08-2006
    Περιοχή
    Néa Smírni, Athens - Greece.
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 1 Gbps ↑ 100 Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Σήμερα άρχισαν τα σκαψίματα για optical στα Cabs 439 / 411 / 445!

  7. #112
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    κανα νεοτερο δεν εχουμε ε?

  8. #113
    Εγγραφή
    10-12-2004
    Περιοχή
    Neverland
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19049/509 Kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 18.0(dB)
    Ρε παιδιά τι παίζει με VDSL στη Νέα Σμύρνη έλεος!
    Δεν φτάνει που έχουμε την πίκρα να μην είμαστε μέσα στους προνομιούχους του κέντρου που απολαμβάνουν εδώ και χρόνια οπτικό, εμείς δεν έχουμε καν επιλογή για VDSL;
    Μιλάω για Προύσης, κάτω από την Πλατεία Σκατζουράκη όπου έχουν σκάψει επανειλημμένα το σύμπαν! Λήγει το συμβόλαιο μου Triple Play OTE που ήταν προσφορά στα 38€ και λέω να την κάνω για κάποια εταιρία με VDSL. Η Forthnet έχει προσφορά την προπληρωμένη 50άρα 25€ και μου καθόταν μια χαρά η φορητότητα για να τραντάξω και τα δόντια στον ΟΤΕ που αλλιώς δεν ιδρώνει το αυτί του.
    Τον πούλο όμως...

    Και δεν βλέπω πουθενά υπόσχεση διαθεσημότητας για Ιούνιο-Ιούλιο όπως λέτε, απλά ότι δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία.
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"
    iMix

  9. #114
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υπομονή χρειάζεται. Από τη στιγμή που ξεκίνησαν τα έργα μέχρι την εμπορική διαθεσιμότητα της υπηρεσίας, χρειάζονται έως και 6 μήνες (συνήθως λιγότερο, μέχρι 4).
    Αλλά και πάλι από καμπίνα VDSL μέχρι σήμερα δίνουν μόνο ΟΤΕ, Wind και HOL. Cyta και Forthnet παρέχουν την υπηρεσία μόνο από αστικό κέντρο.

    Μέχρι τέλος Μάρτη, ο ΟΤΕ έδειχνε την διαθεσιμότητα σε αρκετές περιοχές που κάνει αναβάθμιση, πότε περίπου θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία. Όμως επειδή υπήρχαν διάφορες καθυστερήσεις και δεν είναι εύκολο να είναι ακριβώς σίγουρος πότε θα ολοκληρωθούν τα έργα, άλλαξε την πρακτική που ακολουθεί και απλά όταν είναι έτοιμος σε μια περιοχή, τότε εμφανίζει την διαθεσιμότητα στην ιστοσελίδα του.

  10. #115
    Εγγραφή
    13-08-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    Καλημέρα,
    τελικά ο δήμος Αγίου Δημητρίου δεν έχει δώσει ακόμη άδεια για να σκάψει ο ΟΤΕ και οι καμπίνες έχουν σταματήσει στα όρια με τον δήμο της Νέας Σμύρνης.
    Μπορούμε να κάνουμε κάτι να πιέσουμε τον δήμο γιατί φοβάμαι πως ο ΟΤΕ δεν θα κάτσει να παρακαλάει.

  11. #116
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,
    τελικά ο δήμος Αγίου Δημητρίου δεν έχει δώσει ακόμη άδεια για να σκάψει ο ΟΤΕ και οι καμπίνες έχουν σταματήσει στα όρια με τον δήμο της Νέας Σμύρνης.
    Μπορούμε να κάνουμε κάτι να πιέσουμε τον δήμο γιατί φοβάμαι πως ο ΟΤΕ δεν θα κάτσει να παρακαλάει.
    Πότε έχουμε δημοτικές εκλογές?
    Πήγαινε σε διάφορες δημοτικές εκδηλώσεις, βρες και κλακαδόρους αν μπορείς, και κατηγόρησε την δημοτική αρχή ότι καταδικάζει τους δημότες σε ψηφιακό αναλφαβητισμό. Βρες και μερικές αντιπολιτευόμενες τοπικές εφημερίδες, κάνε και σύλλογο "Δημότες Αγ. Δημητρίου με adsl <3" φτιάξτε μπλουζάκια και κάντε happening στις πλατείες, όταν κάνει εκδηλώσεις ο Δήμαρχος.
    Κοινώς
    ΕΝΟΧΛΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

  12. #117
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Σήμερα στη γειτονία μου, στο 5ο λύκειο Ν.Σμύρνης, ξεκίνησε η ΔΕΗ την ηλεκτροδότηση των καμπινών!

    Μπήκαμε στη τελική φάση λοιπών!
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  13. #118
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpiritCrusher Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα στη γειτονία μου, στο 5ο λύκειο Ν.Σμύρνης, ξεκίνησε η ΔΕΗ την ηλεκτροδότηση των καμπινών!

    Μπήκαμε στη τελική φάση λοιπών!
    Και στην δικη μου γειτονια ειναι κοντα (7 λεπτα max με τα ποδια ~600μ) αλλα οχι σε μενα. Γυρω γυρω μου εχουν αλλαχτει σχεδον ολες οι καμπινες. Αυτη που ειμαι εγω και κανα δυο αλλες ειναι οι παλιες. Δεν ξερω αν οι καμπινες αλλαζονται βασει Α.Κ. ή βασει αλλου σχεδιου αλλα γυρω γυρω θαλασσα και στην μεση νηνεμια (που λεει και το ανεκδοτο). Περιμενω. Νομιζω και στο λυκειο ειναι απο το Α.Κ. Ιπποδρομος(?)
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  14. #119
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην δικη μου γειτονια ειναι κοντα (7 λεπτα max με τα ποδια ~600μ) αλλα οχι σε μενα. Γυρω γυρω μου εχουν αλλαχτει σχεδον ολες οι καμπινες. Αυτη που ειμαι εγω και κανα δυο αλλες ειναι οι παλιες. Δεν ξερω αν οι καμπινες αλλαζονται βασει Α.Κ. ή βασει αλλου σχεδιου αλλα γυρω γυρω θαλασσα και στην μεση νηνεμια (που λεει και το ανεκδοτο). Περιμενω. Νομιζω και στο λυκειο ειναι απο το Α.Κ. Ιπποδρομος(?)
    Ναι είναι βάση Α.Κ. . Περιμετρικά Ορφέως, Γοργοποτάμου, Κύπρου και Θεμιστοκλή Σοφούλη καλύπτονται απο το Α.Κ. Ιπποδρόμου. Εαν είσαι μέσα σε αυτη τη περίμετρο είσαι προσωρινά άτυχος.
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  15. #120
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε αυτον τον χαρτη ειμαι μεσα στην περιφερεια Α.Κ. Ιπποδρομος. Φαινεται ξεκαθαρα οτι ειμαι ριγμενος. Και διπλα (ή απεναντι αν προτιμας) στην Καλλιθεα που δεν υπαρχει δειγμα νεας καμπινας
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

Σελ. 8 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 120
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-17, 21:49
  2. VDSL νέα Σμύρνη
    Από fireillusion στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-16, 12:14
  3. VDSL Ν.Ηράκλειο !
    Από DVader στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-15, 12:33
  4. VDSL Νέα Σμύρνη
    Από spdtst στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-13, 15:51
  5. Βλάβη ΟΤΕ στην Ν.Σμυρνη
    Από _Drakos_ στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-13, 09:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας