Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 184
  1. #16
    Εγγραφή
    28-06-2003
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13124/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Alcatel Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου έκαναν μια προσφορά (από συνεργάτη Forthnet) που δεν την έχει το site, 40 ευρώ το 3play, με Novasports 1 και Novacinema 1. Αλλά τελικά την άλλαξα και πήρα με 50 ευρώ όλα τα Novasports, Novacinema 1, HD , Multiview, χωρίς τέλη ενεργοποίησης, με δωρεάν εξοπλισμό, πληρώνω μόνο τον δεύτερο δέκτη για το Multiview 50 ευρώ.
    Πως σας φαίνεται?
    Επίσης, επειδή είμαι σε ΟΤΕ-TV τώρα , ξέρετε αν θα μου κάνουν αντιπροσφορά από ΟΤΕ? Ακόμα δεν έχω υπογράψει σύμβαση με Forthnet, περιμένω courier
    --------------

    Don't ask, what you can do for your country,ask what your country can do for you...
    [ Megadeth - Rust in peace - Take no prisoners]

  2. #17
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανείς από εδώ μέσα δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι ο οτέ θα σου κάνει αντιπροσφορά.
    (ο καθένας θα σου πει τι συνέβη στον ίδιο ή σε κοντινά του άτομα κάτι που δεν αποτέλει ούτε κριτήριο ούτε στατιστικό δείγμα)
    Συνήθως γίνεται αλλά υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις που δεν γίνεται. Οπότε δεν γλυτώνεις το ρίσκο.

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PcLawyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έκαναν μια προσφορά (από συνεργάτη Forthnet) που δεν την έχει το site, 40 ευρώ το 3play, με Novasports 1 και Novacinema 1. Αλλά τελικά την άλλαξα και πήρα με 50 ευρώ όλα τα Novasports, Novacinema 1, HD , Multiview, χωρίς τέλη ενεργοποίησης, με δωρεάν εξοπλισμό, πληρώνω μόνο τον δεύτερο δέκτη για το Multiview 50 ευρώ.
    Πως σας φαίνεται?
    Επίσης, επειδή είμαι σε ΟΤΕ-TV τώρα , ξέρετε αν θα μου κάνουν αντιπροσφορά από ΟΤΕ? Ακόμα δεν έχω υπογράψει σύμβαση με Forthnet, περιμένω courier
    Αν πληρώνεις κανονική τιμή τον OTE TV κι έχεις ήδη OTE Double Play, ίσως σου δώσουν την TV με 11€ έξτρα απ' ό,τι κάνει το Double Play. Εμένα για να μείνω μου είχαν κάνει προσφορά 240' προς σταθερά + 30' προς κινητά + ΟΤΕ ΤV Full Pack με 36€ το μήνα, αλλά τελικά πήγα στη HOL. Το τι προσφορά θα σου κάνουν εσένα δε μπορώ να ξέρω...

  4. #19
    Εγγραφή
    24-02-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς από εδώ μέσα δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι ο οτέ θα σου κάνει αντιπροσφορά.
    (ο καθένας θα σου πει τι συνέβη στον ίδιο ή σε κοντινά του άτομα κάτι που δεν αποτέλει ούτε κριτήριο ούτε στατιστικό δείγμα)
    Συνήθως γίνεται αλλά υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις που δεν γίνεται. Οπότε δεν γλυτώνεις το ρίσκο.
    δεν είναι σίγουρο ότι ποτέ ότι ο οτε θα σου κάνει αντιπροσφορά . το ρίσκο όταν θες να φύγεις πάντα υπάρχει .

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εμενα μου εκανε αντιπροσφορα ο ΟΤΕ αφου ΠΡΩΤΑ ειχα υπογραψει forthnet και αφου ηδη μου ειχαν βαλει nova, τους ειπα χαιρετισματα.....οταν ζητουσα για να μη φυγω με εγραφαν δεν πειραζει, περαστικα τους....

  6. #21
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ, ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 17.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως είμαι 5 μήνες τώρα στη 4thnet (2-play) και δεν έχω κανένα παράπονο, ούτε από την εξυπηρέτηση (όταν είχα ένα προβλημα με το τηλέφωνο την πρωτη μερα, το έλυσαν άμεσα) αλλά και την υπηρεσία. Πολύ σταθερή. Έκανα μόνος μου reset μετα από 52 ημέρες, ενω με το 6 SNR είμαι 2,5 Μbps ψηλότερα από την hol.
    Το ZTE που δίνει είναι πολύ καλό και αξιόπιστο μηχανάκι. Καλο wifi, πολύ καλύτερο απο το Thomson TG585v8.

    Τα κινητά με 3 λεπτά το λεπτό είναι παμφθηνα και μπορουν να γίνουν 720 λεπτα με 5 ευρώ.

    Σε δυο μήνες θα κάνω και αίτηση για 3-play, αφού λήγει ένα προπληρωμένο ετήσιο Novasports Pack που εχω.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Θα συμφωνήσω και εγώ! μονο 1 εβδομαδα που ειχα τεχνικο προβλημα στην γραμμη (βραχυκυκλωμα) που φυσικα τελικα ελυσε ο ΟΤΕ καθως δεν ηταν στο Α/Κ της 4net. Για το ΖΤΕ εχει καλυτερο wifi απο το 108 που εδινε παλια η wind (αυτο με το τζαμακι απο πανω) αλλά και απο το W300 του ΟΤΕ και ας μην εχει εξωτερικη κεραια!!! ολα πανε καλα και σε εμενα 100% αξιοπιστη και εβαλα και κινητα με 5 ευρω τον μηνα τα 720λεπτα.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56300/5600
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    SPEEDPORT+
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 20.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω ειχα ΟΤΕ αρκετα χρονια με γραμμη ISDN και πληρωνα περιπου 90 ευρω το διμηνο μονο για 24 adsl και τηλεφωνο απεριοριστα .Τις προαλες εληξε το συμβολαιο μου και τους πηρα να μου κανουν προσφορα για internet τηλεφωνο και οτε tv ,μου ειπαν ότι ισχυει ότι είναι στο site του οτε ,και δεν υπαρχει καποια προσφορα επηρα και στο εμπορικο τους τμημα.Απεφασισα και εκανα φορητοτητα στην forthnet για 3play .Μετα από 2 ημερες με πηραν από οτε να παραμεινω στην υπηρεσια με προσφορα 35.80 ευρω 24 adsl απεριοριστα αστικα υπεραστικα οτεtv δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος.Αν και η προσφορα ηταν καλη δεν δεχτηκα για την συμπεριφορα που μου εδειξαν αν και ημουν τοσα χρονια συνδρομητης τους.

  9. #24
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από palmer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειχα ΟΤΕ αρκετα χρονια με γραμμη ISDN και πληρωνα περιπου 90 ευρω το διμηνο μονο για 24 adsl και τηλεφωνο απεριοριστα .Τις προαλες εληξε το συμβολαιο μου και τους πηρα να μου κανουν προσφορα για internet τηλεφωνο και οτε tv ,μου ειπαν ότι ισχυει ότι είναι στο site του οτε ,και δεν υπαρχει καποια προσφορα επηρα και στο εμπορικο τους τμημα.Απεφασισα και εκανα φορητοτητα στην forthnet για 3play .Μετα από 2 ημερες με πηραν από οτε να παραμεινω στην υπηρεσια με προσφορα 35.80 ευρω 24 adsl απεριοριστα αστικα υπεραστικα οτεtv δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος.Αν και η προσφορα ηταν καλη δεν δεχτηκα για την συμπεριφορα που μου εδειξαν αν και ημουν τοσα χρονια συνδρομητης τους.

    Καλά έκανες. Ο ΟΤΕ συνήθως κάνει προσφορά μόνο αν δει φορητότητα, διαφορετικά δεν τους νοιάζει. Εγώ όμως έφυγα για άλλο λόγο. Εκτός του ότι είχα πολλά προβλήματα με τη γραμμή, έδινα 86€ το δίμηνο για το ίδιο Double Play μ' εσένα, αλλά σε PSTN. Μόλις έκανα αίτηση στη HOL με πήραν από τον ΟΤΕ και μου είπαν πολλά ψέματα για να μείνω, γιατί νόμιζαν πως μιλούσαν με άσχετο και γιατί δε μπορούσαν με τίποτα ν' ανταγωνιστούν το Double Play της HOL με 20€ (Ευέλικτο 300'). Μου έκαναν την προσφορά που αναφέρω πιο πάνω με 36€, αλλά για τα ψέματα που μου είπαν ήμουν ανένδοτος κι έφυγα. Ξαφνικά όταν μπήκε η HOL οι αποσυνδέσεις που είχα κάποτε με τον ΟΤΕ σταμάτησαν!! Ποτέ ξανά ΟΤΕ για κανένα λόγο!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 03-06-14 στις 23:41.

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από palmer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειχα ΟΤΕ αρκετα χρονια με γραμμη ISDN και πληρωνα περιπου 90 ευρω το διμηνο μονο για 24 adsl και τηλεφωνο απεριοριστα .Τις προαλες εληξε το συμβολαιο μου και τους πηρα να μου κανουν προσφορα για internet τηλεφωνο και οτε tv ,μου ειπαν ότι ισχυει ότι είναι στο site του οτε ,και δεν υπαρχει καποια προσφορα επηρα και στο εμπορικο τους τμημα.Απεφασισα και εκανα φορητοτητα στην forthnet για 3play .Μετα από 2 ημερες με πηραν από οτε να παραμεινω στην υπηρεσια με προσφορα 35.80 ευρω 24 adsl απεριοριστα αστικα υπεραστικα οτεtv δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος.Αν και η προσφορα ηταν καλη δεν δεχτηκα για την συμπεριφορα που μου εδειξαν αν και ημουν τοσα χρονια συνδρομητης τους.

    Ακριβώς έτσι και σε εμενα! και η προσφορα που δινουν ειναι για 12μηνο μετα ΤΙ??? Forthnet και παλι forthnet....

  11. #26
    Εγγραφή
    28-06-2003
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13124/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Alcatel Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πληρώνεις κανονική τιμή τον OTE TV κι έχεις ήδη OTE Double Play, ίσως σου δώσουν την TV με 11€ έξτρα απ' ό,τι κάνει το Double Play. Εμένα για να μείνω μου είχαν κάνει προσφορά 240' προς σταθερά + 30' προς κινητά + ΟΤΕ ΤV Full Pack με 36€ το μήνα, αλλά τελικά πήγα στη HOL. Το τι προσφορά θα σου κάνουν εσένα δε μπορώ να ξέρω...
    Ακριβώς αυτό το πακέτο έχω στον ΟΤΕ που αναφέρεις και πληρώνω 47 € ανά μήνα. Αν μου το δώσουν 36 € θα μείνω , καθώς η Nova δεν έχει κινηματογράφο στο πακέτο που μου έδωσαν. Ευχαριστώ
    --------------

    Don't ask, what you can do for your country,ask what your country can do for you...
    [ Megadeth - Rust in peace - Take no prisoners]

  12. #27
    Εγγραφή
    06-03-2014
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Δες και στην Nova όπου με 15€ + 29,90€ (nova 3play) έχεις το cinema (πακέτο) και βλέπεις ότι καινούργια ταινία θέλεις χωρίς επιπλέον χρεώσεις, ενώ στον ΟΤΕ πληρώνεις εκτός της μηνιαίας συνδρομής και για κάθε καινούργια ταινία έχεις εππλέον χρέωση.

  13. #28
    Εγγραφή
    27-06-2004
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    εχει κανει κανεις αιτηση φορητοτητας απο forthnet σε αλλη εταιρεια να μας πει αν σε παιρνουν τηλ να σου κανουν καλυτερη προσφορα προκειμενου να παραμεινεις? εχω double play με δωρεαν κινητα σταθερα και ιντερνετ και ληγει σε κανα 10ημερο και αναρωτιομουν αν θα μπορουσα να πετυχω καλυτερη προσφορα...

  14. #29
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει κανει κανεις αιτηση φορητοτητας απο forthnet σε αλλη εταιρεια να μας πει αν σε παιρνουν τηλ να σου κανουν καλυτερη προσφορα προκειμενου να παραμεινεις? εχω double play με δωρεαν κινητα σταθερα και ιντερνετ και ληγει σε κανα 10ημερο και αναρωτιομουν αν θα μπορουσα να πετυχω καλυτερη προσφορα...
    ναι, τηλεφωνούν. τουλάχιστον σε εμένα όταν 2 φορές έκανα αίτηση φορητότητας και τις 2 φορές μου τηλεφώνησαν για καλύτερη προσφορά.

  15. #30
    Εγγραφή
    27-06-2004
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι, τηλεφωνούν. τουλάχιστον σε εμένα όταν 2 φορές έκανα αίτηση φορητότητας και τις 2 φορές μου τηλεφώνησαν για καλύτερη προσφορά.
    τι προσφορα σου εκαναν φιλε μου?

Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-14, 12:38
  2. Wind: Νέο πρόγραμμα συμβολαίου W, με 49.90€/μήνα
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-13, 09:58
  3. Μηνύματα: 568
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-13, 18:17
  4. ForthNet & Nova με 29.90 €
    Από AntwnhsM στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 12:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας