Σελ. 42 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 668
  1. #616
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    (βέβαια αυτό προϋποθέτει εκτός από την ύπαρξη άλλου κόσμου και παράδεισου και ότι θα πάμε... εεε πολύ είναι...)
    Σωστά... Σιγά μην πάει ο Μάρξ στον παράδεισο!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #617
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά... Σιγά μην πάει ο Μάρξ στον παράδεισο!
    Δεν θα του επιτρέψουν την είσοδο οι μπουρζουάδες, αστοί και καπιταλιστές - δλδ χερουβείμ, άγιοι και απόστολοι!!!

    Σου λέει, "Δεν φτάνει που χάλασε το γήινο μαγαζί, θα μας τα κάνει μπάχαλο κι εδώ; Πριτς!!"
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #618
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Βασικά ο Νίτσε θα είναι το πρόβλημα. Θα θεωρεί ότι ως υπεράνθρωπος έχει δημιουργήσει αυτόν τον παράδεισο και έτσι είναι θεός. Ο Μαρξ, θα προσπαθεί να του αποδείξει ότι δεν υπάρχει....!!!

  4. #619
    Το avatar του μέλους Ainastros
    Ainastros Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά χ@@@@ και αν υπάρχει και αν δεν υπάρχει ζωή μετά θάνατο... αν υπάρχει ή δεν υπάρχει κάτι παραπάνω. Όπως έχουμε ήδη πει ,είμαι ένα ασήμαντο τιποτένιο ανθρωπάκι. Φυσικά όχι απέναντι σε κάτι μεγαλύτερο πνευματικό, αλλά απέναντι στη φύση (απόλυτα υλική και υπαρκτή)

    Φτάνει ένα "φτάρνισμα" του στερεού φλοιού της γης για να πάνε περίπατο όλες οι φιλοσοφίες μας...(Got my point??)
    ...Μα τα ίδια ακριβώς λένε και οι χριστιανοί.....με την διαφορά ότι στη θέση του φλοιού και της φύσης βάζουν το θεό....και αντί να χέζονται@ για την μεταθάνατο ζωή.....χέζονται@ για την ζωή που ζουν σ'αυτό τον κόσμο.....νομίζεις ότι είναι τυχαία η σκατοπλημμύρα που μαστίζει τον πλανήτη....πάντως να είσαι σίγουρος πως και αυτοί όπως και συ νοιώθουν τύψεις και αυτομαστιγώνονται πολιτισμένα δηλαδή εξομολογητικά....και όλα αυτά επειδή ο κόσμος αποδείχτηκε πως δεν είναι όπως τον είχες-είχαν φανταστεί πιτσιρικάδες....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ainastros : 28-03-07 στις 00:36.

  5. #620
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Όσοι ερευνούν το θέμα "επιστημονικώς", με σκοπό να πιστέψουν σε Θεό εφ' όσον αποδειχθεί ότι υπάρχει, αγνοούν ότι εάν αυτό συμβεί, πάλι δεν θα πιστέψουν στον Θεό. Εκείνο που θα συμβεί θα είναι ίσως να πάψουν να πιστεύουν στην επιστήμη.

  6. #621
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά χ@@@@ και αν υπάρχει και αν δεν υπάρχει ζωή μετά θάνατο... αν υπάρχει ή δεν υπάρχει κάτι παραπάνω. Όπως έχουμε ήδη πει ,είμαι ένα ασήμαντο τιποτένιο ανθρωπάκι. Φυσικά όχι απέναντι σε κάτι μεγαλύτερο πνευματικό, αλλά απέναντι στη φύση (απόλυτα υλική και υπαρκτή)

    Φτάνει ένα "φτάρνισμα" του στερεού φλοιού της γης για να πάνε περίπατο όλες οι φιλοσοφίες μας...(Got my point??)
    Ε, καλά όχι και χ@@@@ες

    Κάτι τέτοια γράφεις και όταν σου την πέφτουν οι Τζιμ @ Σλιπ γκρινιάζεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lazar : 28-03-07 στις 00:24.

  7. #622
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ainastros Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Μα τα ίδια ακριβώς λένε και οι χριστιανοί.....με την διαφορά ότι στη θέση του φλοιού και της φύσης βάζουν το θεό....και αντί να χέζονται@ για την μεταθάνατο ζωή.....χέζονται@ για την ζωή που ζουν σ'αυτό τον κόσμο.....νομίζεις ότι είναι τυχαία η σκατοπλημμύρα που μαστίζει τον πλανήτη....πάντως να είσαι σίγουρος πως και αυτοί όπως και συ νοιώθουν τύψεις και αυτομαστιγώνονται πολιτισμένα δηλαδή εξομολογητικά....και όλα αυτά επειδή ο κόσμος αποδείχτηκε πως δεν είναι όπως τον είχαν φανταστεί πιτσιρικάδες....
    Ο καθένας έχει την άποψή του. Εγώ έχω τη δική μου, όπως και εσύ τη δική σου.

    Είσαι σίγουρος πως οι χριστιανοί δεν νοιάζονται (πιο πολιτισμένη έκφραση) για τούτη τη ζωή?

    (Hint: έχεις πάει σε κηδείες να δεις ... αδιαφορία? )


    Και επειδή είναι η δεύτερη φορά που μιλάς για "εξομολογήσεις" δική σου άποψη επί του θέματος έχεις ή θα μας πεις πάλι την άποψη του τάδε σκηνοθέτη, ποιητή, συγγραφέα whatever. (που είναι καθόλα σεβαστοί φυσικά,ως δημιουργοί αλλά η γνώμη τους δεν με ενδιαφέρει, γιατί δεν μιλάω μαζί τους, αλλά μαζί σου)


    @ Lazar, δεν με έχεις καταλάβει ακόμα Τόσες "εξομολογήσεις" έχω κάνει στο φόρουμ. Θα ασχοληθώ με το θέμα in time... τώρα με απασχολούν σοβαρότερα θέματα (τι θα φάω, πόση σύνταξη θα πάρω, αν θα καβαντζάρουμε τον επόμενο χειμώνα, αν θα γίνει κάτι "καλό" με την απέναντι...τέτοια πράγματα και όχι με τη σειρά αυτή)

    Τέλος, ΑΝ υπάρχει θεός, είσαι σίγουρος πως θα θέλει να ασχοληθεί με σένα ή με μένα? Τι ματαιοδοξίες είναι αυτές? Εγώ γιατί να ασχοληθώ μαζί του?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νικαετός : 28-03-07 στις 00:44.

  8. #623
    Το avatar του μέλους Ainastros
    Ainastros Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας έχει την άποψή του. Εγώ έχω τη δική μου, όπως και εσύ τη δική σου.

    Είσαι σίγουρος πως οι χριστιανοί δεν νοιάζονται (πιο πολιτισμένη έκφραση) για τούτη τη ζωή?

    (Hint: έχεις πάει σε κηδείες να δεις ... αδιαφορία? )


    Και επειδή είναι η δεύτερη φορά που μιλάς για "εξομολογήσεις" δική σου άποψη επί του θέματος έχεις ή θα μας πεις πάλι την άποψη του τάδε σκηνοθέτη, ποιητή, συγγραφέα whatever. (που είναι καθόλα σεβαστοί φυσικά,ως δημιουργοί αλλά η γνώμη τους , γιατί δεν μιλάω μαζί τους, αλλά μαζί σου)
    Ο καθένας έχει την άποψή του, αυτό είναι αλήθεια.....αλλά μερικές απόψεις μοιάζουν περισσότερο με κάποιες άλλες.

    Είμαι τόσο σίγουρος πως οι χριστιανοι χέστηκαν για τον κόμο που ζουν, όσο είσαι και συ σίγουρος πως οι απόψεις που μας εξομολογήθηκες εδώ και αρκετές σελίδες είναι δικές σου.

    Όταν αποφασίσω να ξομολογηθώ θα μάθεις και την δική μου....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ainastros : 28-03-07 στις 02:25.

  9. #624
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Ό,τι πείτε...χαίρομαι που συμφωνούν κι άλλοι με τις απόψεις μου. Είχα την εντύπωση πως η τρέλλα μου ήταν μοναδική (άλλη ματαιοδοξία κι αυτή)...

    Στα σοβαρά τώρα, σίγουρα παρθενογένεση δεν υπάρχει. Το θέμα είναι να έχεις την "παλαβομάρα" να λες την άποψή σου (όποια και αν είναι αυτή) και να μην κρύβεσαι πίσω από τα λόγια άλλων Αν αυτό για σένα είναι εξομολόγηση, τότε ας είναι εξομολόγηση.

    (Ο έτσι είπε αυτό ενώ ο άλλος είπε εκείνο...άντε δεν το λέω)

  10. #625
    Το avatar του μέλους Ainastros
    Ainastros Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ό,τι πείτε...χαίρομαι που συμφωνούν κι άλλοι με τις απόψεις μου. Είχα την εντύπωση πως η τρέλλα μου ήταν μοναδική (άλλη ματαιοδοξία κι αυτή)...

    Στα σοβαρά τώρα, σίγουρα παρθενογένεση δεν υπάρχει. Το θέμα είναι να έχεις την "παλαβομάρα" να λες την άποψή σου (όποια και αν είναι αυτή) και να μην κρύβεσαι πίσω από τα λόγια άλλων Αν αυτό για σένα είναι εξομολόγηση, τότε ας είναι εξομολόγηση.

    (Ο έτσι είπε αυτό ενώ ο άλλος είπε εκείνο...άντε δεν το λέω)
    Άντε να σου ξομολογηθώ και γω κάτι.......τα λόγια και οι απόψεις μας είναι αυτά που μας κρύβουν.....
    ....μερικές φορές και απ'τον ίδιο μας τον "εαυτό".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ainastros : 28-03-07 στις 01:33.

  11. #626
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημείωση: Το κόμμα δεν υπάρχει γιατί το ρητό δεν υπάρχει πουθενά γραμμένο*. Είναι κατασκευασμένο από κάτι ανθέλληνες και άθρησκους υπάνθρωπους για να στηλιτεύσει την Εκκλησία.

    *<edit>
    Για να κρατήσω και μια πισινή: Αν το βρεις πες μου και μένα από που προήλθε (πάντως μην ψάχνεις στην Κ.Διαθήκη, ΔΕΝ θα το βρεις)
    Το "Πίστευε και μη ερεύνα" (χωρίς κόμα παρακαλώ) προήλθε από το Μεσαίωνα και δεν υπάρχει στις γραφές.
    Αντίθετα, το "Ερευνάτε τις γραφές" υπάρχει στην ΚΔ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YiannisM : 28-03-07 στις 03:44.

  12. #627
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YiannisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίθετα, το "Ερευνάτε τις γραφές" υπάρχει στην ΚΔ.
    Στο Κατά Ιωάννη, αλλά αν το διαβάσεις ΔΕΝ εννοεί αυτό που υπονοείς
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  13. #628
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Εάν θυμάμαι καλά, εννοεί να διαβάζεις το Τορρά σου 7 φορές την ημέρα, και γενικώς να μη χάνεις τα μυνήματα του θεού. Δεν έχει και τόσο σχέση με την έρευνα ως έλεγχο δηλαδή, αλλά με τη μελέτη και λήψη απαντήσεων από τις γραφές.
    Σωστά;

  14. #629
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι ερευνούν το θέμα "επιστημονικώς", με σκοπό να πιστέψουν σε Θεό εφ' όσον αποδειχθεί ότι υπάρχει, αγνοούν ότι εάν αυτό συμβεί, πάλι δεν θα πιστέψουν στον Θεό. Εκείνο που θα συμβεί θα είναι ίσως να πάψουν να πιστεύουν στην επιστήμη.
    Κανονικά κανείς δεν πιστεύει στην Επιστήμη, διότι η Επιστήμη δε λειτουργεί με την πίστη, αλλά με την έρευνα/απόδειξη!
    Όταν λοιπόν η Επιστήμη μας απαντάει σε κάποιο θέμα, αυτό δε γίνεται μαγικά ούτε μέ κάποια θεία επιφοίτηση, αλλά με την συλλογή αποδείξεων μέσω της Επιστημονικής Μεθοδολογίας
    Με άλλα λόγια η Επιστήμη μας λέει για πράγματα που έχει δεί ότι υπάρχουν (αποδεδειγμένα επιστημονικά) ή που έχει ενδείξεις ότι υπάρχουν (επιστημονικές θεωρίες), και για τίποτα άλλο!

    Η φράση "να πάψουν να πιστεύουν στην επιστήμη" λοιπόν κατά τη γνώμη μου δεν έχει άλλο νόημα, από το να πάψουν να πιστεύουν στα μάτια τους...
    π.χ. Αυτός ο κόσμος ΔΕΝ υπάρχει, ιδέα μου είναι μόνο. Υπάρχει μόνο ο κόσμος που διάβασα στην Αλίκη των θαυμάτων.
    κλπ

  15. #630
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας έχει την άποψή του. Εγώ έχω τη δική μου, όπως και εσύ τη δική σου.

    Είσαι σίγουρος πως οι χριστιανοί δεν νοιάζονται (πιο πολιτισμένη έκφραση) για τούτη τη ζωή?

    (Hint: έχεις πάει σε κηδείες να δεις ... αδιαφορία? )
    Εγω εντοπίζω τον θρήνο μετά τον θάνατο, στον εγωιστικό λόγο της απώλειας ενός δικού σου ανθρώπου.
    Θέμα κουλτούρας. Στο Θιβέτ για παράδειγμα, οι άνθρωποι γιορτάζουν τη λύτρωση του ανθρώπου από τα δεσμά αυτής της ζωής...

    Γιατί ο θρήνος για τον θάνατο δεν συναύδει με την θρησκεία, αν πιστεύεις στον Χριστιανισμό, έτσι δεν ειναι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aroutis : 28-03-07 στις 13:37.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 42 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας