Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 97
  1. #31
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η διαφορά είναι στο Upload για εμένα και υπάρχει θέμα σε σπίτια με οικογένειες που έχουν 2-3 έφηβους που πραγματικά παίζει ξύλο για το youtube.
    ακομη και για αυτες τις περιπτωσεις υπαρχει λυση , το κοστος μιας adsl συνδεσης ιντερνετ εχει φτασει κατω απο 20 ευρω . θα μπορουσαν να βαλουν μια δευτερη γραμμη
    ετσι και αλλιως ποιο φτηνα η στο ιδιο κοστος παλι θα ερθει με το κοστος μιας vdsl, και πολυ ποιο αποτελεσματικο θα ειναι το δυκτιο !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 13-05-14 στις 09:56.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #32
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημίμετρα,ημίμετρα,ημίμετρα. Σαφώς και το VDSL Vectoring είναι προτιμότερο του "παραδοσιακού" VDSL2,αλλά κάθε ευρώ που πάει στο VDSL Vectoring στερείται από την ανάπτυξη δικτύου FTTH. Αφού το κάνει ο ΟΤΕ, ας το κάνει σωστά. Προσωπικά είμαι υπέρ των καθαρών λύσεων με Point-to-Point Active Ethernet FTTH και δυστυχώς βλέπω αφενός το FTTH να καθυστερεί, αφετέρου ο σχεδιασμός του ΟΤΕ να είναι για Point-to-MultiPoint GPON. Και είναι πραγματικά κρίμα , γιατί το ανηγμένο κόστος ανα σπίτι (cost per home passed) στην πρώτη περιπτωση δεν ειναι πάνω από ~30% μεγαλύτερο της δεύτερης περίπτωσης.




    Αυτό για το FTTH είναι πλήρως ανακριβές. Σε ένα δίκτυο FTTH και ανάλογα με την Αρχιτεκτονικη,την Τοπολογία και την Τεχνολογία που θα επιλεγούν συν φυσικά την πληθυσμιακή πυκνότητα που αποτελεί συντριπτικό παράγοντα κόστους, τα έργα πολιτικού μηχανικού (civil works) καταλαμβάνουν τα 2/3 με 3/4 του συνολικού κόστους του δικτύου. Εχω κάνει διατριβή σε αυτό (στο ΕΜΠ), κυριολεκτικά , όχι μεταφορικά .
    Οταν σκαβανε για τις σωληνες αεριου,γιατι δεν περναγανε και μια ινα,ή μια σωληνα για να περασει αργοτερα η ινα,ωστε να πεσει το κοστος;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Ρουμανία τα 50 Mbps τα δίνουν με 6,55€ και τα 1000 Mbps μέσω οπτικής ίνας με 13,30€ το μήνα!!! Επίσης δίνουν δορυφορική τηλεόραση έχοντας 85 κανάλια με 7,45€ το μήνα!!!

    Και στο Ελλαδιστάν σε χρεώνουν 15€ μόνο το 24 Mbps ίντερνετ, που η μέση ταχύτητα της χώρας δεν είναι ούτε 9 Mbps... Βέβαια οι μισθοί είναι διαφορετικοί στη Ρουμανία, αλλά φαίνεται ξεκάθαρα πως εμάς μας κοροϊδεύουν...
    Και ποσος ειναι εκει ο μισθος αγαπητε;

  3. #33
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν σκαβανε για τις σωληνες αεριου,γιατι δεν περναγανε και μια ινα,ή μια σωληνα για να περασει αργοτερα η ινα,ωστε να πεσει το κοστος;
    Σωλήνες αερίου περνάνε τα τελευταία χρόνια και αυτές μένουν μερικές ημέρες μέχρι να κλαπούν. Στις παλαιότερες κατασκευές δεν υπάρχει κάτι. Ακόμη και στις νέες, οι μηχανικοί περνούν μόνο ότι τους λένε βάσει προδιαγραφών από τον ΟΤΕ. Δεν μπορεί ο μηχανικός να πει 'θα περάσω εγώ σωλήνα για οπτική που θα γίνει το 20ΧΧ'.

  4. #34
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6100/920
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TD 5130
    SNR / Attn
    6(dB) / 44,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιες περιοχές; Εδώ έχουμε κάτι κ@λοχώρια με 24αρα. Εκεί τα αντίστοιχα χωριά τι κάνουν;
    Ίσως ότι κάνει τα 2/3 του Περιστερίου που παίζει με ταχύτητες από 2-5 mbits με πολλά προβλήματα και δεν είναι κ@λοχώρι

  5. #35
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.827
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    προϋπόθεση για αυτή τη τεχνολογία ειναι από ότι φαίνεται το fttc. Νομίζω από μόνο του ειναι θετικο. Ας φτασει κοντά στη γειτονιά μας η ίνα ως το καφαο και οτι και αν επιλεξω μετα adsl, vdsl ve κτλ θα ειναι σιγουρα καλυτερα.

    Το bandwidth και το storage δεν είναι ποτε αρκετα.... ας εχω και θα βρω πολλούς τρόπους. .. ειδικά το upload.

  6. #36
    Εγγραφή
    14-07-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    προϋπόθεση για αυτή τη τεχνολογία ειναι από ότι φαίνεται το fttc. Νομίζω από μόνο του ειναι θετικο. Ας φτασει κοντά στη γειτονιά μας η ίνα ως το καφαο και οτι και αν επιλεξω μετα adsl, vdsl ve κτλ θα ειναι σιγουρα καλυτερα.

    Το bandwidth και το storage δεν είναι ποτε αρκετα.... ας εχω και θα βρω πολλούς τρόπους. .. ειδικά το upload.
    Ας δώσει πρώτα 10Mbps upload από το K/V....δεν είναι τίποτα να το κάνει.

  7. #37
    Εγγραφή
    08-03-2003
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    475
    Downloads
    82
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    221999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Sercomm Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    προϋπόθεση για αυτή τη τεχνολογία ειναι από ότι φαίνεται το fttc. Νομίζω από μόνο του ειναι θετικο. Ας φτασει κοντά στη γειτονιά μας η ίνα ως το καφαο και οτι και αν επιλεξω μετα adsl, vdsl ve κτλ θα ειναι σιγουρα καλυτερα.

    Το bandwidth και το storage δεν είναι ποτε αρκετα.... ας εχω και θα βρω πολλούς τρόπους. .. ειδικά το upload.
    Ακριβώς! Μέσω καμπίνας θα τα παίρνουμε όλα. adsl/vdsl/ftth/pots.

    Οι καμπίνες FTTC που βάζει ο ΟΤΕ για VDSL2 είναι FTTH ready. Έχουν οπτικές ίνες σε αναμονή για να εξυπηρετήσουν μέχρι 256 συνδρομητές FTTH η κάθε μία.

    Όταν αποφασίσει να διαθέσει εμπορικά ο ΟΤΕ οπτική μέχρι το σπίτι, υποθέτω ο κάθε ενδιαφερόμενος θα πληρώνει την εγκατάσταση της οπτικής ίνας από το σπίτι του μέχρι την καμπίνα. Μην περιμένει κανείς ότι θα αναλλάβει ο ΟΤΕ αυτό το κόστος, οπότε όποιος το θέλει θα πληρώνει εγκατάσταση κάνα χιλιάρικο στην καλύτερη περίπτωση.

  8. #38
    Εγγραφή
    28-11-2008
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/11.000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan - Hap ax3
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρακολουθω, να πω μονιμως , μια διαθεση για ακομη μεγαλυτερες ταχυτητες .
    θα ηθελα να μαθω ,πραγματικα , ποια ειναι τα κριτηρια για αυτην την ζητηση .
    ηθελε να κανει καποιος κατι και οι ταχυτητες (οχι λογο ελλατωματικης συνδεσης ) ησαν αυτες που τον εμποδισαν ;
    το αν θα κατεβει ενα τορρεντ σε 20 η σε 50 λεπτα ειναι τοσο σημαντικο ;
    το αν θα κανει buffer το βιντεο 5 η 15 λεπτα ποιο μπροστα;
    η μηπως δεν φτανουνε 10 (οχι 24 ) mbit για να σερφαρει καποιος στο ιντερνετ να μιλαει στο skype να βλεπει βιντεο και να εχει και iptv ;
    μηπως πρεπει να αρχισουμε να προσδιοριζουμε τις απαιτησεις μας στα μετρα τον αναγκων μας ;

    νομιζω αναλογη νοοτροπια κυριαρχουσε παλιοτερα στα αυτοκινητα και σε ποιο μικρες ηλικιες στα παπακια . και ας ηταν η χρηση τους να παμε δυο τετραγωνα ποιο περα ...

    η δικη μου αποψη ειναι οτι προεχει το να ειναι το συνολικο δυκτιο σε μια λειτουργικη ομοιογεννεια και ας μην εχει hi-end προδιαγραφες .
    Φαντάσου ότι τα αδέρφια μου(δεν έχω) θέλουν να κάνουν όλα αυτά και εγώ θέλω να παίξω cs στον @@ελληνικό σέρβερ με 20πινγκ σόλιντ όμως!!!!!!!
    Τώρα, όποιος θέλει το απλόαντ λόγω τορρεντ, τότε ας κάνει ένα σερτς την λέξη seedbox γιατί τζάμπα λεφτά σκορπάει.

    ΥΓ Δεν με χαλάει καθόλου το 24/1, αλλά με χαλάει απίστευτα το ασταθές πινγκ!
    ΥΓ2 Εδώ που τα λέμε τώρα, ξέρει κανείς γιατί δεν μπόρουν στις adsl να δώσουν annex_m;
    | Fractal Design | Thermaltake 750 Gold | Core i7 6700k | Corsair H100 | Maximus VIII HERO | Kingston Savage 16gb | Samsung 850pro | Asus PG279Q | Creative 5.1

  9. #39
    Εγγραφή
    08-03-2003
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    475
    Downloads
    82
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    221999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Sercomm Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από optimogar Εμφάνιση μηνυμάτων


    Φαντάσου ότι τα αδέρφια μου(δεν έχω) θέλουν να κάνουν όλα αυτά και εγώ θέλω να παίξω cs στον @@ελληνικό σέρβερ με 20πινγκ σόλιντ όμως!!!!!!!
    Τώρα, όποιος θέλει το απλόαντ λόγω τορρεντ, τότε ας κάνει ένα σερτς την λέξη seedbox γιατί τζάμπα λεφτά σκορπάει.

    ΥΓ Δεν με χαλάει καθόλου το 24/1, αλλά με χαλάει απίστευτα το ασταθές πινγκ!
    ΥΓ2 Εδώ που τα λέμε τώρα, ξέρει κανείς γιατί δεν μπόρουν στις adsl να δώσουν annex_m;
    Επένδυσε σε ένα router με καλό QoS και BW managment και αν το σετάρεις σωστά, θα έχεις αυτό που θες.

    annex M απόσο γνωρίζω δίνει μόνο η forthnet. Οι υπόλοιποι υποθέτω ότι έχουν DSLAM που δεν το υποστηρίζουν ή δεν θέλουν να χάσουν το BW.

  10. #40
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από optimogar Εμφάνιση μηνυμάτων


    Φαντάσου ότι τα αδέρφια μου(δεν έχω) θέλουν να κάνουν όλα αυτά και εγώ θέλω να παίξω cs στον @@ελληνικό σέρβερ με 20πινγκ σόλιντ όμως!!!!!!!
    Τώρα, όποιος θέλει το απλόαντ λόγω τορρεντ, τότε ας κάνει ένα σερτς την λέξη seedbox γιατί τζάμπα λεφτά σκορπάει.

    ΥΓ Δεν με χαλάει καθόλου το 24/1, αλλά με χαλάει απίστευτα το ασταθές πινγκ!
    ΥΓ2 Εδώ που τα λέμε τώρα, ξέρει κανείς γιατί δεν μπόρουν στις adsl να δώσουν annex_m;
    το upload δεν υπαρχει μονο για torrent ratio......

    υπάρχουν άνθρωποι (π.χ. εγω) που κάνουν σχεδόν αποκλειστικη χρήση του upload (βλέπεις το Input στον home server είναι kb txt και το output είναι MB-GB)
    τώρα γιατί δεν δίνουν σε όποιον θέλει upload, είναι μεγάλη κουβέντα, αλλά στην ουσία απο θεωρεία γράφων, καταλήγεις στο συμπέρασμα οτι όσα ΜΒ και να σου δώσει στο κατέβασμα σαν πελάτη είναι πλασματικά (γιατί υπαρχει περιορισμός στο ρυθμό δημιουργίας πληροφορίας από τους διεθνείς παίκτες, ενω ταυτόχρονα παίζει και πάρα πολύ transparent proxy γιατί οι περισσότεροι βλέπουμε τα ίδια πράγματα). το upload όμως σημαίνει νέα πηγή πληροφορίας και αυτό έχει μεγάλο κόστος.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  11. #41
    Εγγραφή
    28-11-2008
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/11.000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan - Hap ax3
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επένδυσε σε ένα router με καλό QoS και BW managment και αν το σετάρεις σωστά, θα έχεις αυτό που θες.

    annex M απόσο γνωρίζω δίνει μόνο η forthnet. Οι υπόλοιποι υποθέτω ότι έχουν DSLAM που δεν το υποστηρίζουν ή δεν θέλουν να χάσουν το BW.
    Παλιότερα δούλευα σε νετ cafe με 50/5(οχι vdsl) και με ρουτερομοντεμ (2000ευρω ξερω γω) και μόλις ανοίγε κάποιος κανα καλό τορρεντ όλο το μαγαζί ξεκινούσε τις φωνές. Έχω την εντύπωση ότι τόρρεντ και νορμάλ πινγκ πάνε μαζί μόνο σε ίνα.

    Παλιότερα που τους ρώτησα, δίνει με έξτρα λεφτά και στάτικ ιπ και όχι σε οικιάκα προγράμματα κλπ κλπ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το upload δεν υπαρχει μονο για torrent ratio......

    υπάρχουν άνθρωποι (π.χ. εγω) που κάνουν σχεδόν αποκλειστικη χρήση του upload (βλέπεις το Input στον home server είναι kb txt και το output είναι MB-GB)
    τώρα γιατί δεν δίνουν σε όποιον θέλει upload, είναι μεγάλη κουβέντα, αλλά στην ουσία απο θεωρεία γράφων, καταλήγεις στο συμπέρασμα οτι όσα ΜΒ και να σου δώσει στο κατέβασμα σαν πελάτη είναι πλασματικά (γιατί υπαρχει περιορισμός στο ρυθμό δημιουργίας πληροφορίας από τους διεθνείς παίκτες, ενω ταυτόχρονα παίζει και πάρα πολύ transparent proxy γιατί οι περισσότεροι βλέπουμε τα ίδια πράγματα). το upload όμως σημαίνει νέα πηγή πληροφορίας και αυτό έχει μεγάλο κόστος.
    Εννοείται ότι απλόαντ δεν ισούται μόνο με τόρρεντ. Απλά λέμε......

    Δεν το χα σκεφτεί έτσι
    | Fractal Design | Thermaltake 750 Gold | Core i7 6700k | Corsair H100 | Maximus VIII HERO | Kingston Savage 16gb | Samsung 850pro | Asus PG279Q | Creative 5.1

  12. #42
    Εγγραφή
    08-03-2003
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    475
    Downloads
    82
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    221999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Sercomm Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από optimogar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιότερα δούλευα σε νετ cafe με 50/5(οχι vdsl) και με ρουτερομοντεμ (2000ευρω ξερω γω) και μόλις ανοίγε κάποιος κανα καλό τορρεντ όλο το μαγαζί ξεκινούσε τις φωνές. Έχω την εντύπωση ότι τόρρεντ και νορμάλ πινγκ πάνε μαζί μόνο σε ίνα.

    Παλιότερα που τους ρώτησα, δίνει με έξτρα λεφτά και στάτικ ιπ και όχι σε οικιάκα προγράμματα κλπ κλπ



    Εννοείται ότι απλόαντ δεν ισούται μόνο με τόρρεντ. Απλά λέμε......

    Δεν το χα σκεφτεί έτσι
    προφανώς δεν είχε ρυθμίστει σωστά, αν όχι καθόλου.
    Το torrent μαμαει το δίκτυο γιατί ανοίγει πολλά connections. Μπορείς να τα περιορίσεις ή να του δώσεις χαμήλη προτεραίτητα.

  13. #43
    Εγγραφή
    28-11-2008
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/11.000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan - Hap ax3
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 7.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς δεν είχε ρυθμίστει σωστά, αν όχι καθόλου.
    Το torrent μαμαει το δίκτυο γιατί ανοίγει πολλά connections. Μπορείς να τα περιορίσεις ή να του δώσεις χαμήλη προτεραίτητα.
    Μπορεί. Το ξέρω, αλλά σιγά μην κάτσω να λιμιτάρω τα πάντα στο παράδειγμα από πάνω ώστε να πιάσω ένα υποφερτό πινγκ.
    Θέλω και την πίτα και τον σκύλο γι αυτό και θα περιμένω τις ίνες. Βέβαια τώρα είμαι στα 30. Να παίζω cs μέχρι τα 40 μου? Ελπίζω μέχρι τότε να γίνει κάτι :P
    | Fractal Design | Thermaltake 750 Gold | Core i7 6700k | Corsair H100 | Maximus VIII HERO | Kingston Savage 16gb | Samsung 850pro | Asus PG279Q | Creative 5.1

  14. #44
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    kamatero
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    speedtouch 585i v 7
    εγω ξερω πως πληρωνω για 24αρα ειμαι κλειδωμενος σε 6αρι προφιλ για να ειμαι σταθερος..... η περιοχημου δε σηκωνει πανω απο 11000 ,πως μολις βαλανε καποιοι γειτονες οτε tv απο 8 που κλειδωνα με κατεβασαν στα 6 πως δεν εχει πορτες η περιοχη ουτε για νεα τηλεφωνικη συνδεση (ακομη περιμενει τηλ ο ψιλικαντζης που μετακομισε σε αλλο μαγαζι 200 μετρα πιο περα ),πως αν φυγω και παω σε αλλο παροχο πλην οτε θα πεσω κι αλλο(γιατι ο οτε ειναι πιο γρηγορος οπως μας ειπε κιο τεχνικος) το ειδα κι αυτο στον γειτονα και ναι πως εχω δικιο για τα παραπονα μου αλλα το ποτε θα αναβαθμισθει το δικτυο τσιμουδια ......
    και να ειμαι στην αθηνα δωδεκα χιλιομετρα απο το κεντρο της .....

    υγ . sorry γιατην γκρινια μου αλλα.

  15. #45
    Εγγραφή
    31-08-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12990/803
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Zyxel 660H
    SNR / Attn
    9(dB) / 31(dB)
    Ας μπει πρώτα υποδομή VDSL στις μεγάλες πόλεις που να καλύπτει την πόλη και όχι 3-4 γειτονιές και μετά να δούμε και το μέλλον.
    Προφανώς και δεν έχουμε φτάσει στα όρια του τον χαλκό και αυτό αποδεικνύεται με όλες τις νέες τεχνολογίες που βγαίνουν και πολλαπλασιάζουν την ταχύτητα του, αλλά το πρόβλημα είναι οτι η ταχύτητα ανάπτυξης του δικτύου VDSL από τον ΟΤΕ θυμίζει σαλιγκάρι.

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μετα το VDSL 50 Mbps τι;Και ποτε;!
    Από Jimlyk2011 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-14, 22:02
  2. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-13, 14:47
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-13, 17:43
  4. Μηνύματα: 144
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-13, 22:51
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-13, 14:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας