Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 41
  1. #16
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα και πάλι,

    Έχω επιστρέψει από Αμερική και να τι έγινε ακριβώς:

    Αρχικά, παρήγγειλα ένα customized MacBook Pro 13" (16GB ram) με παραλαβή από το το κατάστημα της 5th ave. στην Νέα Υόρκη. Η παραγγελία έγινε μέσα από το educational store της Apple καθώς σε σχετική συνομιλία που είχα με το online chat, με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχει σημασία αν είμαι φοιτητής στην Ευρώπη ή στην Αμερική: η έκπτωση των 100$ συνέχιζε να ισχύει. Υπολόγισα τις ημερομηνίες έτσι ώστε το laptop να είναι εκεί όταν θα ήμουν στην πόλη. Η ελληνική κάρτα μου έγινε κανονικά δεκτή και μάλιστα χρεώθηκε λίγες ημέρες πριν φτάσω στην πόλη. Μόλις έφτασα, πήγα στο κατάστημα και δείχνοντας το Mail που μου είχε έρθει λέγοντας μου ότι η παραγγελία είναι έτοιμη, πήρα το laptop και έφυγα. Δεν ρωτήθηκα ποτέ για το αν ήμουν φοιτητής ή όχι, ο τύπος που με εξυπηρέτησε μου έδωσε το MacBook και end of story.

    Την περίοδο που ήμουν εκεί, ανακοινώθηκαν και τα νέα iPad. Στο πίσω μέρος του μυαλού μου είχα σαν σκέψη την αγορά ενός iPad mini για τον αδερφό μου, εφόσον περισσέψουν χρήματα. Μόλις είδα ότι έγινε πτώση στην τιμή του iPad mini 2 κατά 100$, θεώρησα καλή ευκαιρία να το πάρω (το ίδιο και η φίλη μου ). Ξαφνικά, βρέθηκα με 1 Macbook και 2 iPad στην τσάντα.

    Όσο αφορά το τι έγινε στο αεροδρόμιο:

    Από JFK δεν έγινε απολύτως τίποτα. Στον ενδιάμεσο σταθμό μου (καθώς η πτήση μου δεν ήταν απευθείας), δεν έγινε τίποτα καθώς απλά πέρασα διαβατηριακό έλεγχο. Στην Αθήνα, δεν έγινε τίποτα καθώς μια υπάλληλος που ήταν στον τελωνειακό έλεγχο ήταν στο γραφείο της και δεν έλεγξε κανένα επιβάτη. Τα κουτιά τα είχα μαζί μου στην βαλίτσα.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  2. #17
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Και επανέρχομαι πάλι, ως νέος κάτοχος MacBook.. Αν και γνωρίζω βασικά πράγματα, χρειάζομαι την βοήθεια σας σε κάποια συγκεκριμένα θέματα που έχω:

    Αρχικά, θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κάποιος κάποιον updated guide για optimization σε os x.
    Επίσης, χρειάζομαι κάποιες επιπλέον πληροφορίες για το swap file. Έχω 16gb ram στο mac, οπότε πιστεύω ότι είναι καλή ιδέα να μεταφέρω όλο το swipe file στην ram. Δοκίμασα κάτι που βρήκα και έχω την εντύπωση ότι πέτυχε καθώς στο memory usage του activity monitor το swap file παρέμεινε στα 0 bytes. Απλά θα ήθελα ένα πιο solid guide για αυτή την διαδικασία, αν έχει να μου προτείνει κάποιος.
    Τέλος, antivirus χρησιμοποιείτε? Χρόνια χρήστης Kaspersky σε PC και το δοκίμασα σε Mac χωρίς να μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμη όμως.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  3. #18
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Δεν είναι Windows pc, μην κάνεις τίποτα σκαλίσματα, δεν χρειάζονται.

    Αν έχεις μνήμη δεν χρησιμοποιεί το swap έτσι και αλλιώς. Ούτε AV χρειάζεται, βγάλε την java, που δεν την έχει από την μάνα του και είσαι μια χαρά.

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2014-11-03 at 21.00.47.png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  151,6 KB 
ID: 146372 Δες εδώ, χωρίς σκαλίσματα, με 8 γιγα
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  4. #19
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι Windows pc, μην κάνεις τίποτα σκαλίσματα, δεν χρειάζονται.

    Αν έχεις μνήμη δεν χρησιμοποιεί το swap έτσι και αλλιώς. Ούτε AV χρειάζεται, βγάλε την java, που δεν την έχει από την μάνα του και είσαι μια χαρά.

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2014-11-03 at 21.00.47.png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  151,6 KB 
ID: 146372 Δες εδώ, χωρίς σκαλίσματα, με 8 γιγα

    Επειδή δεν έχω αναβαθμίσει ακόμη σε Yosemite και είμαι σε Mavericks, είπα να πειραματιστώ μέσα στο ΣΚ λίγο, ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό. Έτσι και αλλιώς έχω κατεβάσει Yosemite και θα προχωρήσω σε clean install μέσα στις επόμενες εβδομάδες, αφού πρώτα προσαρμοστώ/μάθω λίγο.
    Ερώτηση στα γρήγορα: είχες κάποιο πρόβλημα με Yosemite και διάρκεια μπαταρίας (αν έχεις MacBook); Διάβασα για αρκετά σχόλια χρηστών όπου μετά την αναβάθμιση αντιμετώπισαν μειωμένη διάρκεια στην μπαταρία τους.

    Από τον οδηγό, έκανα τα εξής:

    Turn off local Time Machine snapshot (το κάνω ακόμη και στα pc μηχανήματα μου μιας και όλα τα αρχεία μου είναι πάντα σε άλλο δίσκο ενώ πάντα έχω ένα image ενός έτοιμου στημένους συστήματος - στην χειρότερη format χωρίς τον φόβο του να χάσω αρχείο όμως)

    Turn off hibernation (επίσης το κάνω σε windows μιας και δεν το χρησιμοποιώ ποτέ το feature αυτό, πάντα κάνω shutdown το laptop όταν δεν το χρειάζομαι)

    Set noatime flag (δεν πολύ κατάλαβα τι κάνει ακριβώς και αν έκανα καλά που το έκανα)

    Use RAM disk or HDD for temporary files (το έκανα όπως προανάφερα ήδη αλλά χώρις να είμαι σίγουρος αν έχει γίνει σωστά..)

    Turn off sudden motion sensor (το θεώρησα λογικό)

    Turn off hard drive sleep (επίσης...)

    Misc Tweaks: disable waking up when lid opens


    Θεωρείς ότι έπραξα λανθασμένα κάνοντας τα παραπάνω;

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  5. #20
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Ένα θα σου πω... κουταμάρες κάνεις. το λέω ελαφρά, για να μην φάω μπαν

    Έχεις κουβαλήσει τις συνήθειες των windows, και κακώς σκαλίζεις.

    Ειδικά το hybernate είναι το πιο μαμάτο feature. Εγώ κάνω shutdown τον υπολογιστή μια φορά το μήνα για να καθαρίσει η μνήμη και μόνο, όλες τις άλλες φορές, κλείνω το καπάκι απλά. Στα windows δεν δουλεύει, εδώ δουλεύει.

    - - - Updated - - -

    Α... και που κάνω shut down, είναι περισσότερο στο μυαλό μου ότι κάνω κάτι, παρά ότι όντως κάνω κάτι.

    Μην ξεχνάς ότι το λειτουργικό είναι unix-οειδες, και σχεδιασμένο να τρέχει στο hardware, και εγώ όταν πήρα mac ήθελα να σκαλίσω, γιατί αυτό έκανα πάντα όταν έπαιρνα καινούργιο λαπτοπ, αλλά ΔΕΝ χρειάζεται, ΜΗΝ το κάνεις.

    - - - Updated - - -

    Α... και που κάνω shut down, είναι περισσότερο στο μυαλό μου ότι κάνω κάτι, παρά ότι όντως κάνω κάτι.

    Μην ξεχνάς ότι το λειτουργικό είναι unix-οειδες, και σχεδιασμένο να τρέχει στο hardware, και εγώ όταν πήρα mac ήθελα να σκαλίσω, γιατί αυτό έκανα πάντα όταν έπαιρνα καινούργιο λαπτοπ, αλλά ΔΕΝ χρειάζεται, ΜΗΝ το κάνεις.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  6. #21
    Εγγραφή
    15-10-2008
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-LINK 2640B
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 10(dB)
    το πηρες, το πληρωσες, σε παει βολτα μονο του και αμα το προσεχεις σου ετοιμάζει και καφέ το πρωί!Συμφωνώ ότι δεν πειράζεις κάτι...γιατί δεν χρειάζεται...

  7. #22
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ειδικά το hybernate είναι το πιο μαμάτο feature. Εγώ κάνω shutdown τον υπολογιστή μια φορά το μήνα για να καθαρίσει η μνήμη και μόνο, όλες τις άλλες φορές, κλείνω το καπάκι απλά. Στα windows δεν δουλεύει, εδώ δουλεύει.
    Εννοείται πως δουλεύει στα windows, άρα μιλάς ειδικά και όχι γενικά.

  8. #23
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    "Δουλεύει" δεν δουλεύει. Είναι λίγο στο περίπου, σίγουρα όχι όσο καλά όσο στα μακ
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  9. #24
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Οκ απλά δεν είναι ο κανόνας. Πχ απο τα xp ακόμα προσωπικά δεν είχα ποτέ κανένα θέμα.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Ανάλογα το hardware φαντάζομαι, σε άλλα θα λειτουργεί καλά, στο ντεσκτοπ μου λ.χ. ανάβει μόνο του, σε ένα λαπτοπ που έχει η μάνα μου, κρασάρει μετά από λίγες μέρες, οπότε αναγκαστικά σβύσε/άναψε.

    Στο μακ, ρολόι, κλείνεις καπακί, ύπνος, ανοίγεις καπάκι, δουλεύει.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  11. #26
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Asus ac68u
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 12.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επίσης να σου ξαναπώ ότι και ο συμφορουμίτης πιο πάνω.
    Το software με το hardware είναι φτιαγμένα για να δουλεύουν μαζί στο 100%, γι αυτό και ο συγχωρεμένος ο Jobs
    ήθελε το macOS να δουλεύει μόνο στα μηχανάκια της εταιρίας και δεν έδωσε άδεια χρήσης λειτουργικού πουθενά.
    Ήθελε η εμπειρία του κάθε χρήστη να είναι φανταστική.
    Το δε λειτουργικό είναι απίστευτα ψαγμένο ( θα το ανακαλύψεις άν είσαι λίγο ψαχτήρι) και out of the box είναι 100% έτοιμο.
    Μάλιστα, έχει πολλές native εφαρμογές που κάνουν πολύ περισσότερα απο όσα νομίζεις, οπότε ρώτα, ρώτα, ρώτα.
    Για τελευταίο θα σου πω κάτι απο παλιά διαφήμιση, στο οποίο πιστεύω πολύ και είναι όντως φιλοσοφία της Apple (και αυτό θα το δεις με τον καιρό).
    Είναι έτσι φτιαγμένα όλα ωστε να είναι εύκολα.

    Think different think simple!!!
    Πίστεψε το και μην πειράζεις το μηχανάκι σου.
    Απλά απόλαυσε το.

    Υ.Γ. Άν ξεχάσεις τη φιλοσοφία των windows θα διευκολύνεις πολύ τον εαυτό σου.

  12. #27
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Τελικά ακόμα σκαλίζεις ή το παράτησες το σπορ;
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  13. #28
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ενδέχεται να κάνει format
    Ανυπόγραφος

  14. #29
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδέχεται να κάνει format
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  troll-meme-smiley-emoticon.gif 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  35,0 KB 
ID: 146561

    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  15. #30
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Χεχε, εδώ είμαι ακόμη!
    Έπαιζα λίγο με το μαραφετι..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα θα σου πω... κουταμάρες κάνεις. το λέω ελαφρά, για να μην φάω μπαν

    Έχεις κουβαλήσει τις συνήθειες των windows, και κακώς σκαλίζεις.

    Ειδικά το hybernate είναι το πιο μαμάτο feature. Εγώ κάνω shutdown τον υπολογιστή μια φορά το μήνα για να καθαρίσει η μνήμη και μόνο, όλες τις άλλες φορές, κλείνω το καπάκι απλά. Στα windows δεν δουλεύει, εδώ δουλεύει.

    - - - Updated - - -

    Α... και που κάνω shut down, είναι περισσότερο στο μυαλό μου ότι κάνω κάτι, παρά ότι όντως κάνω κάτι.

    Μην ξεχνάς ότι το λειτουργικό είναι unix-οειδες, και σχεδιασμένο να τρέχει στο hardware, και εγώ όταν πήρα mac ήθελα να σκαλίσω, γιατί αυτό έκανα πάντα όταν έπαιρνα καινούργιο λαπτοπ, αλλά ΔΕΝ χρειάζεται, ΜΗΝ το κάνεις.
    Ίσως κάνω κακώς που ασχολούμαι τόσο πολύ αλλά θα ήθελα να μου εξηγήσεις κάτι που ίσως να μην καταλαβαίνω καλά. Από αυτά που ξέρω, το hybernate γράφει όλη την Ram στον δίσκο του συστήματος (διόρθωσε με αν κάνω λάθος). Με 16gb Ram στο μηχάνημα μου θεωρητικά πάντα, μπορεί να γράφει κάθε μέρα 16gb στον ssd, στην καλύτερη των περιπτώσεων. Μέχρι τώρα, έχω παρατηρήσει ότι με μέτρια χρήση και χωρίς πολλά πολλά ανοιχτά, είμαι περίπου στα 6-7gb used ram. Μόλις σηκώσω και αλλά πράγματα που θέλω πάνω (αρκετά από VMware κτλ.), σίγουρα θα ανέβω και άλλο μιας και με το καλημέρα έχω used ram γύρω στα 3gb.
    Ποιός ο λόγος να κρατήσω το hybernate ανοικτό αν είναι να έχω τόσο πολύ write στον ssd?
    Δοκιμαστικά προχθές, έκανα unload τον pager daemon όποτε λογικά παπαλα και το page file.. Μέχρι τώρα όλα καλά φαίνονται..


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hmtykabatzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πηρες, το πληρωσες, σε παει βολτα μονο του και αμα το προσεχεις σου ετοιμάζει και καφέ το πρωί!Συμφωνώ ότι δεν πειράζεις κάτι...γιατί δεν χρειάζεται...
    Πατέρας: τι παραπάνω κάνει παιδί μου το πράγμα αυτό που πηρες;
    Me: είναι διαφορετικό πατέρα, μπορώ εκείνο, το άλλο, το κάνει έτσι...
    Πατέρας: καφέ κάνει;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim1900dz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να σου ξαναπώ ότι και ο συμφορουμίτης πιο πάνω.
    Το software με το hardware είναι φτιαγμένα για να δουλεύουν μαζί στο 100%, γι αυτό και ο συγχωρεμένος ο Jobs
    ήθελε το macOS να δουλεύει μόνο στα μηχανάκια της εταιρίας και δεν έδωσε άδεια χρήσης λειτουργικού πουθενά.
    Ήθελε η εμπειρία του κάθε χρήστη να είναι φανταστική.
    Το δε λειτουργικό είναι απίστευτα ψαγμένο ( θα το ανακαλύψεις άν είσαι λίγο ψαχτήρι) και out of the box είναι 100% έτοιμο.
    Μάλιστα, έχει πολλές native εφαρμογές που κάνουν πολύ περισσότερα απο όσα νομίζεις, οπότε ρώτα, ρώτα, ρώτα.
    Για τελευταίο θα σου πω κάτι απο παλιά διαφήμιση, στο οποίο πιστεύω πολύ και είναι όντως φιλοσοφία της Apple (και αυτό θα το δεις με τον καιρό).
    Είναι έτσι φτιαγμένα όλα ωστε να είναι εύκολα.

    Think different think simple!!!
    Πίστεψε το και μην πειράζεις το μηχανάκι σου.
    Απλά απόλαυσε το.

    Υ.Γ. Άν ξεχάσεις τη φιλοσοφία των windows θα διευκολύνεις πολύ τον εαυτό σου.

    Η αλήθεια είναι ότι όντως είναι πολύ διαφορετικό και το βλέπω συνεχώς.
    Έχεις να μου υποδείξεις κάποιο παράδειγμα για τις native εφαρμογές που αναφέρεις;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  troll-meme-smiley-emoticon.gif 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  35,0 KB 
ID: 146561


    Ακόμη όχι, περιμένω την 10.10.1 για να περάσω μια και καλή στο Yosemite

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά από Αμερική - Μεταφορά εγγύησης
    Από Hyperion στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-14, 21:29
  2. Αγορά από Αμερική
    Από vardaloupas στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-14, 22:50
  3. Αγορά κινητού Samsung από Αμερική
    Από giorgosv1993 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-13, 22:03
  4. Smartphone από Αμερική
    Από paris1871 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-13, 11:09
  5. Αγορα κινητου απο Αμερικη
    Από Prometheus στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-13, 20:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας