Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σας,
    Σχεδιάζω ταξίδι στην Νέα Υόρκη το φθινόπωρο και θέλω να αγοράσω ένα MacBook Pro και 2 ipad.
    Οι ερώτησεις που έχω να κάνω είναι οι εξής:

    1. Το MacBook Pro που θέλω να αγοράσω, το θέλω με 16GB ram. Καθώς είμαι άσχετος με το τι γίενται στην απέναντι όχθη του Ατλαντικού, ξεκίνησα να κάνω order από το Apple Store και μου εμφανίζει ότι το custom μοντέλο που θέλω το έχουν σε 4-5 ημέρες εκεί για παραλαβή από εμένα (από το Apple Store). Σε περίπτωση λοιπόν που 1 εβδομάδα πριν το ταξίδι, παραγγείλω το macbook για παραλαβή από κατάστημα (εννοείται μαζί και τα 2 ipad μιας και αυτά υπάρχουν διαθέσιμα), μπορώ να πάω εκεί και απλά πληρώνοντας να τα πάρω? Θα μου ζητήσουν κάτι παραπάνω δεδομένου ότι δεν είμαι Αμερικανός υπήκοος? Θα μου τα δώσουν χωρίς κανένα πρόβλημα?
    Επίσης βλέπω ότι συμπεριλαμβάνετε ένα tax κατά το τελικό στάδιο της παραγγελίας. Αυτό δεν γιτώνεται κάπως ε?

    2. Βλέπω και κάποια άλλα καταστήματα - resellers της Apple στην Αμερική (radioshack, bestbuy, ακόμη και Wallmart). Συμφέρει να αγοράσω από εκεί κάτι μήπως?

    Όποιος ξέρει και μπορεί να με βοηθήσει στις απορίες μου, θα το εκτιμούσα πολύ!

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  2. #2
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.874
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Για το φόρο θα πρέπει να ζητήσεις tax-return, σου εκδίδουν ένα απόκομμα το οποίο θα παρουσιάσεις στην αρμόδια υπηρεσία, συνήθως στο τέρμιναλ του αεροδρομίου, για να δρομολογηθεί η επιστροφή. Αν ζητήσεις μετρητά σχεδόν σίγουρα θα υπάρχει προμήθεια.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ζητήσεις μετρητά σχεδόν σίγουρα θα υπάρχει προμήθεια.
    Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς..
    Μου λες ότι εφόσον πληρώσω με μετρητά στο Apple Store, θα πληρώσω παραπάνω από ότι θα βλέπω στο online cart μου? Π.χ. όταν βάζω το Macbook και τα 2 Ipad mini, μου λέει ότι θα πληρώσω $2,609.73 με παραλαβή από το Apple Store στην Fifth Avenue, δηλαδή περίπου 1900 ευρώ με σημερινή ισοτιμία. Θα μου ζητήσουν extra προμήθεια επάνω στο ποσό αυτό?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το φόρο θα πρέπει να ζητήσεις tax-return, σου εκδίδουν ένα απόκομμα το οποίο θα παρουσιάσεις στην αρμόδια υπηρεσία, συνήθως στο τέρμιναλ του αεροδρομίου, για να δρομολογηθεί η επιστροφή.
    Στην περίπτωση αυτή, δεν θα με υποχρεώσουν στο αερδρόμιο της Νέας Υόρκης να πληρώσω λόγω του ότι έχω αγοράσει από Αμερική και επιστρέφω Ευρώπη?

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  4. #4
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.874
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Όχι καμιά σχέση με apple store. Δεν ξέρω τι θα πληρώσεις εκεί αλλά νομίζω ότι σε άλλες πολιτείες οι τιμές είναι προ φόρων, σε άλλες μετά φόρων. Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις άκρη.

    Εγώ αναφερόμουν στην επιστροφή του φόρου. Αν την ζητήσεις σε μετρητά συνήθως υπάρχει προμήθεια ενώ με κάρτα παίρνεις περισσότερα αλλά όχι εκείνη την στιγμή. Βέβαια τον φόρο μάλλον δεν τον παίρνεις στο ακέραια γιατί αν ισχύει και εκεί ότι ισχύει αλλού υπάρχουν και διαχειριστικά κόστη άλλα σε μεγάλα ποσά το ποσό είναι αμελητέο.

    Εννοείται πως δεν θα σου ζητήσουν τίποτα γιατί δεν έχουν καμιά δουλειά. Όταν φτάσεις στην Ελλάδα και (αν) σε τσιμπήσουν για τελωνειακό έλεγχο αλλάζει το πράγμα. Εκεί μπορεί να σου ζητήσουν να πληρώσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι καμιά σχέση με apple store. Δεν ξέρω τι θα πληρώσεις εκεί αλλά νομίζω ότι σε άλλες πολιτείες οι τιμές είναι προ φόρων, σε άλλες μετά φόρων. Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις άκρη.

    Εγώ αναφερόμουν στην επιστροφή του φόρου. Αν την ζητήσεις σε μετρητά συνήθως υπάρχει προμήθεια ενώ με κάρτα παίρνεις περισσότερα αλλά όχι εκείνη την στιγμή. Βέβαια τον φόρο μάλλον δεν τον παίρνεις στο ακέραια γιατί αν ισχύει και εκεί ότι ισχύει αλλού υπάρχουν και διαχειριστικά κόστη άλλα σε μεγάλα ποσά το ποσό είναι αμελητέο.

    Εννοείται πως δεν θα σου ζητήσουν τίποτα γιατί δεν έχουν καμιά δουλειά. Όταν φτάσεις στην Ελλάδα και (αν) σε τσιμπήσουν για τελωνειακό έλεγχο αλλάζει το πράγμα. Εκεί μπορεί να σου ζητήσουν να πληρώσεις.

    Από το cart στο apple store:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  test.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  9,6 KB 
ID: 139422


    Όπως φαίνεται, μου χρεώνουν tax 215 dollars που από όσο καταλαβαίνω, μπορεί να είναι λίγο παραπάνω / λίγο παρακάτω, όταν πάω να παραλάβω από το κατάστημα και να πληρώσω.
    Μπορώ να γυρίσω και να τους πω δηδλαδή ότι θέλω το tax να μου επιστραφεί πίσω σε μετρητά επιτόπου? (δεν θέλω να μπλέξω με την κάρτα μου εκείνη την στιγμή μιας και όλη η πληρωμή θα γίνει σε μετρητά).

    Θα έχω κάποιο πρόβλημα στο αεροδρόμιο της Αμερικής σχετικά με το tax αυτό ή με κάτι άλλο σχετικά με τα προϊόντα που θα έχω στην κατοχή μου?
    Δεν με ανησυχεί ο τελωνειακός έλεγχος εδώ καθόλου, οπότε ας το αφήσου εκτός το κομμάτι αυτό.

    Sorry για τις τόσες πολλές ερωτήσεις μου αλλά είμαι εντελώς πρωτάρης σε τέτοια θέματα...

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  6. #6
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.874
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Στο κατάστημα όχι δεν θα σου δώσουν τίποτα πίσω. Θα πληρώσεις τον φόρο κανονικά και θα ζητήσεις tax return. Θα σου εκδώσουν ένα απόκομμα και με αυτό ανά χείρας θα πας στο αεροδρόμιο, ή όπου αλλού είναι, όπου αφου τους δείξεις κιόλας ότι φεύγεις θα σου επιστρέψουν το ποσό είτε τοις μετρητοίς είτε θα στο πιστώσουν στην κάρτα.

    Τι πρόβλημα να έχεις; Αν θα έχεις θα είναι με το ελληνικό τελωνείο απο εκεί και έπειτα.

    Βασικά δες και αυτό. Μάλλον η διαδικασία είναι πιο πολύπλοκη για ΗΠΑ. Ψάξε συγκεκριμένα για την πολιτεία από όπου θα τα αγοράσεις.

    - - - Updated - - -

    Οκ μάλλον από Αμερική δεν παίζει .

  7. #7
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο κατάστημα όχι δεν θα σου δώσουν τίποτα πίσω. Θα πληρώσεις τον φόρο κανονικά και θα ζητήσεις tax return. Θα σου εκδώσουν ένα απόκομμα και με αυτό ανά χείρας θα πας στο αεροδρόμιο, ή όπου αλλού είναι, όπου αφου τους δείξεις κιόλας ότι φεύγεις θα σου επιστρέψουν το ποσό είτε τοις μετρητοίς είτε θα στο πιστώσουν στην κάρτα.

    Τι πρόβλημα να έχεις; Αν θα έχεις θα είναι με το ελληνικό τελωνείο απο εκεί και έπειτα.

    Βασικά δες και αυτό. Μάλλον η διαδικασία είναι πιο πολύπλοκη για ΗΠΑ. Ψάξε συγκεκριμένα για την πολιτεία από όπου θα τα αγοράσεις.

    - - - Updated - - -

    Οκ μάλλον από Αμερική δεν παίζει .

    Η αλήθεια είναι ότι δεν θα κάτσω να ασχοληθώ πολύ για τα 150 ευρώ tax. Ok, είναι πολλά χρήματα αλλά δεν θέλω να έχω προβλήματα.
    Θα το ψάξω λίγο περισσότερο για να δω τι γίνεται ακριβώς.
    Σε περίπτωση πάντως που γίνεται tax return, απλά το ζητάω από το apple store και μου το επιστρέφουν στο αεροδρόμιο χωρίς καμία άλλη ερώτηση?
    Δηλαδή, στο αεροδρόμιο της Αμερικής (JFK) δεν θα με ρωτήσουν τίποτα για το macbook πχ που αγόρασα? Μόνο στην Ελλάδα όταν επιστρέψω και περάσω τελωνειακό έλεγχο?

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  8. #8
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Σχετικά με το Apple Education Store, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να το αξιοποιήσω αντί του κανονικού Apple Store, ως Έλληνας Φοιτητής?

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  9. #9
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το Apple Education Store, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να το αξιοποιήσω αντί του κανονικού Apple Store, ως Έλληνας Φοιτητής?
    Δεν μπορεις.
    Το κάθε educational store απευθύνεται σε φοιτητές της εκάστοτε χώρας.
    Για Ελλάδα μπορείς να δεις:
    http://www.isquare.gr/store/education

  10. #10
    Εγγραφή
    15-10-2008
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    D-LINK 2640B
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 10(dB)
    Εχοντας κανει αγορες απο αμερική, φόρο δεν μου επέστρεψαν ποτέ, πληρώνεις κανονικά. Αν η πτήση σου ειναι απευθείας JFK - Athens και εχεις το macbook στο κουτι του με αποδειξεις κτλπ, πληρώνεις φόρο συνήθως (οπότε απλά βγάλτο απο το κουτί). Αν είναι με ενδιαμεση πτηση, εντός ευρωπαικής ένωσης δεν υπαρχουν φόροι τελωνείου και δεν ελεγχουν τιποτα (δεν ξερουν αν ησουν αμερικη πριν).

    *Επισης το isystems στην αθηνα συνηθως σεπτεμβρη κανει φοιτητική εκπτωση και επιπλεον σου δινει 3 χρονια εγγυηση και νομιζω με αυτον τον τροπο η τιμη πλησιαζει της αμερικής… απλά το αναφέρω γιατί η εγγύηση είναι μεγάλη υποθεση για mac...

  11. #11
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hmtykabatzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχοντας κανει αγορες απο αμερική, φόρο δεν μου επέστρεψαν ποτέ, πληρώνεις κανονικά. Αν η πτήση σου ειναι απευθείας JFK - Athens και εχεις το macbook στο κουτι του με αποδειξεις κτλπ, πληρώνεις φόρο συνήθως (οπότε απλά βγάλτο απο το κουτί). Αν είναι με ενδιαμεση πτηση, εντός ευρωπαικής ένωσης δεν υπαρχουν φόροι τελωνείου και δεν ελεγχουν τιποτα (δεν ξερουν αν ησουν αμερικη πριν).

    *Επισης το isystems στην αθηνα συνηθως σεπτεμβρη κανει φοιτητική εκπτωση και επιπλεον σου δινει 3 χρονια εγγυηση και νομιζω με αυτον τον τροπο η τιμη πλησιαζει της αμερικής… απλά το αναφέρω γιατί η εγγύηση είναι μεγάλη υποθεση για mac...

    Καλημέρα και πάλι,

    Επειδή πλησιάζει σιγά σιγά το ταξίδι και η αγορά, θα ήθελα λίγη βοήθεια από κάποιους που ξέρουν.
    Όταν κάνω τα βήματα για την παραγγελία του mac, φτάνω στο σημείου του payment

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  payment.png 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  63,5 KB 
ID: 144018

    Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με το τι γίνεται ακριβώς εδώ? Π.χ. μου ζητά να βάλω αριθμό τηλεφώνου (προφανώς αμερικάνικο?) που δεν έχω..
    Επίσης, σχετικά με τα στοιχεία της κάρτας τι γίνεται ακριβώς? Σου τα ζητάνε και κάνουν το charge αμέσως ή είναι ως εγγύηση και πληρώνεις στο κατάστημα κατά την παραλαβή?

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  12. #12
    Εγγραφή
    14-09-2012
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Γιατί δεν επικοινωνείς με την apple us να βγάλεις άκρη;

  13. #13
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Αν σε πιάσουν στο τελωνείο την πάτησες, ειδικά με 2 ipad αντε να εξηγήσεις. Πρέπει να τα βγάλεις απο το κουτί τους.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  14. #14
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.930
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Επίσης υπάρχει η πιθανότητα να μη γίνει δεκτή η κάρτα σου στο online κατάστημα, επειδή δεν έχει εκδοθεί στις ΗΠΑ.
    Ανυπόγραφος

  15. #15
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Περιοχή
    sector 900
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    βγαλτα απο το κουτια , και στειλε τα κουτια αδεια με ταχυδρομιο στο εαυτό σου στην Ελλάδα. μην εχεις και τα κουτια στις αποσκευες. , απλο ταχυδρομιο USPS δεν θα εχεις προβλημα για ειναι χαρτι μονο , οχι μπαταριες και τετοιες αηδιες

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά από Αμερική - Μεταφορά εγγύησης
    Από Hyperion στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-14, 21:29
  2. Αγορά από Αμερική
    Από vardaloupas στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-14, 22:50
  3. Αγορά κινητού Samsung από Αμερική
    Από giorgosv1993 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-13, 22:03
  4. Smartphone από Αμερική
    Από paris1871 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-13, 11:09
  5. Αγορα κινητου απο Αμερικη
    Από Prometheus στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-13, 20:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας