Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 63
  1. #31
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολλές 15 θεωρώ. Η Sony που δεν φημίζεται για το τρομερό της service επέστρεψε συσκευή (αντικατάσταση) σε 7 εργάσιμες.
    Αν την πας απευθείας στο service μπορεί, αν την παραδώσεις σε κατάστημα τόσο χρειάζεται με το πήγαινε-έλα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #32
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark Demis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δοκιμάσει σχεδόν όλες της μάρκες όσον αφορά καλή λειτουργία καλή ποιότητα κατασκευής απροβλιματιστο software κλπ xiaomi/oppo/Huawei /lenovo/zte(premius series) την παλεύουν όλα τα άλλα από spec είναι οκ τούμπανα αλλού χανουν όμως (εκεί και χαμηλότερη τιμή) πχ thl που λες έχει από τα χειρότερα πλαστικά που έχω δει)( ναι χειρότερα και από την Samsung) πολλές φορές μετριότητες οθόνες και σχετικά κενό και πολλες φορές με μηκροπροβλιμματα λειτουργικό, όσον αφορά cpu/ram κλπ θηρία μεν αλλά μέχρι εκεί (οποίος κοιτάει μόνο spec είναι super οποίος έχει κάποιες απαιτήσεις θα ξενερώσει)
    Για την THL έγραψα γιατί λένε ότι έχει καλά κινητά. οπως και η Lenovo. Εγώ έχω πάρει ένα ΝΕΟ Ν003 για την γυναίκα μου, το έχουμε μερικούς μήνες, και είμαι καταενθουσιασμένος. Ενας φίλος πήρε ένα Newman, και μετά πήρε άλλα 3! Για όλη την οικογένεια. Ειναι πολύ καλό value for money, το Huwaei στα 300 ευρώ δεν θεωρώ ότι ειναι καλό value for money, αν ειναι να δώσεις 300 ευρώ, δίνεις κάτι παραπάνω και πας σε επώνυμο - επώνυμο. Ειναι μεγάλη η διαφορά τιμής (και ψυχολογικά), απο τα 150-180 (γενικώς κάτω απο 200) με τα 300.

  3. #33
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν την πας απευθείας στο service μπορεί, αν την παραδώσεις σε κατάστημα τόσο χρειάζεται με το πήγαινε-έλα.
    Στο Πλαίσιο το είχα παραδώσει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 22-05-14 στις 12:19.


  4. #34
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την THL έγραψα γιατί λένε ότι έχει καλά κινητά. οπως και η Lenovo. Εγώ έχω πάρει ένα ΝΕΟ Ν003 για την γυναίκα μου, το έχουμε μερικούς μήνες, και είμαι καταενθουσιασμένος. Ενας φίλος πήρε ένα Newman, και μετά πήρε άλλα 3! Για όλη την οικογένεια. Ειναι πολύ καλό value for money, το Huwaei στα 300 ευρώ δεν θεωρώ ότι ειναι καλό value for money, αν ειναι να δώσεις 300 ευρώ, δίνεις κάτι παραπάνω και πας σε επώνυμο - επώνυμο. Ειναι μεγάλη η διαφορά τιμής (και ψυχολογικά), απο τα 150-180 (γενικώς κάτω απο 200) με τα 300.
    το εχω δει το neo n003 τπτ το ιδιαίτερο αρκετά σκαρτο gps (το πρώτο που μου χτύπησε στην μάπα γιατί με αυτοκίνητο γυρνούσα απο άλλη πόλι είπα να το δοκιμάσω), οθονη σχετικά μέτρια αν και full hd (σε σχέση με το huawei g700 που ειχα εκείνη την στιγμή μπροστά), software υπερβολικά κενό, υπερβολικά βαρύ (τούβλο μιλάμε τα 200 γραμμάρια τα ξεπερνάει χαλαρά), πλαστικά πολύ μέτρια, camera και αυτή κάτω από μέτριου
    είχε ένα καλό όμως ειχε ΦΟΒΕΡΗ μπαταρια και ιχνος lag δεν υπήρχε

    για 145 ευρώ που το παραγγείλαμε ήταν πολύ καλό αλλα ούτε ενα ευρώ παραπάνω ενώ πχ το g700 σαν σύνολο ήταν καλύτερο (έχανε ότι άφορά την μπαταρια όμως οχι τραγικά ομος )
    απο newman δεν εχω δει πολλες συσκευες μονο μια των 100 ευρω (Newman NM860) και ηταν τραγικο απο καθε αποψη τα αρκιβοτερα συγουρα καλυτερα θα ειναι το κατα ποσο πρεπει να τα δω στη πραξη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Πλαίσιο το είχα παραδώσει
    υπάρχει και χειρότερο από το πλαίσιο.................................το........................αραβατο......................(όποι ος έχει μπλέξει ξέρει)

  5. #35
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι για την Κίνα ειναι υπερτιμημένο όταν αντίστοιχά του κυκλοφορούν με ίδιες προδιαγραφές ή καλύτερες κάπου 50 ευρώ φθηνότερα, εκεί!! Ισως να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής και ποιοτικό έλεγχο που ανεβάζει το κόστος. οσο για την εγγύηση, ισχύει και για όσα παραγγέλνουμε απο εκεί, απλά λόγω απόστασης/ταχυδρομείων κλπ, δεν συμφέρει η χρήση της εγγύησης πολλές φορές, και τα online κινέζικα καταστήματα αποδείχτηκε ότι δεν έχουν καλό (ή δεν έχουν καθόλου θάλεγα) after sales support, αρα προβληματική η εγγύηση (κάτι που συμβαίνει πολλές φορές και με διάφορες εταιρίες και εδώ στην ελλάδα ακόμη).

    Πάντως για να πώ την αλήθεια, 300 ευρώ δεν δίνω στο κινέζικο που πουλά το Public. Χίλιες φορές καλύτερα να το παραγγείλω απο Κίνα, με σχεδόν τα μισά λεφτά, όχι της Huawei, αλλά κάποιας άλλης εταιρίας, πχ THL που θεωρείται εξίσου καλή. Και θα γλυτώσω και πάνω απο 100 ευρώ...
    Kαι ομως, στις 5.5" δεν υπαρχουν αλλες αξιολογες προτασεις, πχ το zopo Zp998 που εχει την ιδια τιμη (~220€)
    Δεν ξερω γιατι ετσι, αν πεσεις στις 5", οι καλες προτασεις ξεκινουν απο τα 140€....

    Οσον αφορα την διαφορα τιμης, ανετα θα εδινα ενα 30% παραπανω να το παρω απο Ευρωπη, απλα οχι το συγκεκριμενο κινητο που ειναι ακριβο.

    Μονο την 2ετη εγγυηση να βαλεις και τις 15-30 μερες που γλυτωνεις μεταφορα, αξιζει.

  6. #36
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    η εγγυηση μετραει πολυ.στα συν οτι μπορεις να το δεις,χειριστεις απο κοντα πριν το αγορασεις.και υποθετω οτι θα γινει μαλλον διαθεσιμο και απο αλλου,οποτε ισως παιξει ενα 50ρικο κατω
    VAMOS ARIS

  7. #37
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εγγυηση μετραει πολυ.στα συν οτι μπορεις να το δεις,χειριστεις απο κοντα πριν το αγορασεις.και υποθετω οτι θα γινει μαλλον διαθεσιμο και απο αλλου,οποτε ισως παιξει ενα 50ρικο κατω
    Στην Ελλάδα αποκλειστικά από Wind εφ όρου ζωής, ξεκαθαρίστηκε.

    Οι αποκλειστικότητες της Wind, Nexus 5, Moto G κα της φέρνουν πολύ καλές πωλήσεις.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #38
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Κινέζικο ταμπλετ, χρειάστηκε εγγύηση, έχουνε περάσει 3 μήνες και ακόμα ταμπλετ δεν έχω στα χέρια μου, μου κάνανε όμως πρόταση να πληρώσω τα μισά για κάποιο άλλο
    Οπότε ναι, αν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση μια χαρά είναι το κινέζικο, παθαίνει κάτι το πετάς

  9. #39
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κινέζικο ταμπλετ, χρειάστηκε εγγύηση, έχουνε περάσει 3 μήνες και ακόμα ταμπλετ δεν έχω στα χέρια μου, μου κάνανε όμως πρόταση να πληρώσω τα μισά για κάποιο άλλο
    Οπότε ναι, αν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση μια χαρά είναι το κινέζικο, παθαίνει κάτι το πετάς
    άτυχε είχα πάρει ένα ramos με 180 ευρώ από την κίνα (tablet) απο την αρχη είχε ένα θέμα με touch το στείλαμε πίσω (με δικά τους έξοδά) πάνε έλα έκανε 35 μέρες

    άλλη μια φορά έτυχε να πάρω από ενα άνοστο κινέζικο eshop ένα lenovo (κινιτο ) με 155 ευρώ είχε μερικά stuck pixels το στείλαμε στο καπάκι πίσω μετά από 15 μέρες μας απάντησαν επειδι δεν μπορουν να κανουν άμεσα αντικατάσταση μας κανουν refund και έκπτωση 10% σε οτι κινιτο πάρουμε (1 φορά )

  10. #40
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι ομως, στις 5.5" δεν υπαρχουν αλλες αξιολογες προτασεις, πχ το zopo Zp998 που εχει την ιδια τιμη (~220€)
    Δεν ξερω γιατι ετσι, αν πεσεις στις 5", οι καλες προτασεις ξεκινουν απο τα 140€....

    Οσον αφορα την διαφορα τιμης, ανετα θα εδινα ενα 30% παραπανω να το παρω απο Ευρωπη, απλα οχι το συγκεκριμενο κινητο που ειναι ακριβο.

    Μονο την 2ετη εγγυηση να βαλεις και τις 15-30 μερες που γλυτωνεις μεταφορα, αξιζει.
    Μήπως γιατί ειναι πιο σπάνιο οι 5.5 ίντσες; ενω στις 5 γίνεται ο τρελλός χαμός, και φυσικά ανταγωνισμός;

    Για το Ν003, για το GPS δεν το χρησιμοποιώ (σαν navigator), αλλά εχω διαβάσει ότι τα περισσότερα αν όχι όλα με αυτό το chipset έχουν θέμα που διορθώνεται, απλά δεν με ενδιέφεραι και δεν το έψαξα. Εχει όντως μεγάλη μπαταρία, εξαιρετικά ανθεκτικό γυαλί (δυο φορές έπεσε η κυρά με το κινητό στο χέρι, αδιόρθωτες, περπατάνε με τα ψηλοτάκουνα, και προσπαθούν να χειριστούν και το κινητό, και το πλάκωσε κάτω σε πλακάκια, και δνε έπαθε σχεδόν τίποτα.... μπορεί να ήταν και σύμπτωση... αλλα δις; ) όντως δεν έχει καθόλου lag, είναι πολύ γρήγορο, σε σχέση με το δικό μου το Sony Xperia U (ST25) που κολλάει τόσο συχνά, που χρειάζεται τουλάχιστον δυο φορές την ημέρα reboot. Η κάμερα είναι καλή, αλλά σε χαμηλό φωτισμό μάπα, εκεί χάνει χοντρά. Και δεν έχει δυνατό φλασ. Οπότε για νυχτερινές φωτό, με φλασ, δύσκολο εγχείρημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εγγυηση μετραει πολυ.στα συν οτι μπορεις να το δεις,χειριστεις απο κοντα πριν το αγορασεις.και υποθετω οτι θα γινει μαλλον διαθεσιμο και απο αλλου,οποτε ισως παιξει ενα 50ρικο κατω
    Ενα πενηντάρικο κάτω είναι καλή τιμή για να μην ασχοληθείς καθόλου με Κίνα.

  11. #41
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για το Ν003, για το GPS δεν το χρησιμοποιώ (σαν navigator), αλλά εχω διαβάσει ότι τα περισσότερα αν όχι όλα με αυτό το chipset έχουν θέμα που διορθώνεται, απλά δεν με ενδιέφεραι και δεν το έψαξα. Εχει όντως μεγάλη μπαταρία, εξαιρετικά ανθεκτικό γυαλί (δυο φορές έπεσε η κυρά με το κινητό στο χέρι, αδιόρθωτες, περπατάνε με τα ψηλοτάκουνα, και προσπαθούν να χειριστούν και το κινητό, και το πλάκωσε κάτω σε πλακάκια, και δνε έπαθε σχεδόν τίποτα.... μπορεί να ήταν και σύμπτωση... αλλα δις; ) όντως δεν έχει καθόλου lag, είναι πολύ γρήγορο, σε σχέση με το δικό μου το Sony Xperia U (ST25) που κολλάει τόσο συχνά, που χρειάζεται τουλάχιστον δυο φορές την ημέρα reboot. Η κάμερα είναι καλή, αλλά σε χαμηλό φωτισμό μάπα, εκεί χάνει χοντρά. Και δεν έχει δυνατό φλασ. Οπότε για νυχτερινές φωτό, με φλασ, δύσκολο εγχείρημα.

    αν πεσει σε καμια πετρουλα απο κατο ουτε tank δεν γλιτονει (ολη η δυναμη σε ενα σιμειο)
    το οτι περπατανε χωρις να υπαρχει αυριο αυτο ειναι το μονο συγουρο

    καλα το xperia u η λαλακου sony του εβαλε ics......... το οποιο δεν τρεχει σοστα στα κιντα με bloatware και 512 ram (κοινος sony στον κοσμο της)
    την camera την δωκιμασα απογευμα δεν με ειχε ξετρελανει...........
    για το flash ναι εχεις δικαιο ισα ισα για φακο κανει

  12. #42
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα αποκλειστικά από Wind εφ όρου ζωής, ξεκαθαρίστηκε.

    Οι αποκλειστικότητες της Wind, Nexus 5, Moto G κα της φέρνουν πολύ καλές πωλήσεις.
    μαλιστα,δηλαδη παραεισαγωγη αποκλειεται να παιξει?
    VAMOS ARIS

  13. #43
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλιστα,δηλαδη παραεισαγωγη αποκλειεται να παιξει?
    Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #44
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    εχει μικρυνει η ψαλιδα παντως στις τιμες
    VAMOS ARIS

  15. #45
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλιστα,δηλαδη παραεισαγωγη αποκλειεται να παιξει?
    και να παιξει εγιιση δεν θα εχεις εδω (απο οτ ιξερω αραβατο εχει service η huawei) και γενικος διαφορα στην τημη δνε θα δεις (σχεδον)

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-14, 17:57
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 02:20
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-13, 01:38
  4. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-13, 18:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας