Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 62
  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Έψαχνε λοιπόν το ζωντανό να πάρει ένα laptop (κάτι μου φέρνει η κατάσταση από Κατσιμηχέους "έψαχνα να βρω το μπελά μου και τελικά τον βρήκα") και κάποιος (με φωνάζουνε και Cybertroll) του σφύριξε για την προσφορά του ΟΤΕ. Κίνησε λοιπόν το ζωντανό χωρίς να ξέρει πολλά πολλά και του δώσανε το σανό του και το πήρε σπίτι του.

    Ήττα Νο1:
    Στο ξεπακετάρισμα, ΔΕΝ υπάρχει cd. Ε, το ζωντανό αποφάσισε να rtfl έτσι γι'αλλαγή και πράγματι, οι οδηγίες έλεγαν οτι ΜΠΟΡΕΙ και να μην υπάρχει γιατί πλέον με τη ΝΕΑ τεχνολογία (... αυτό μπορούμε να το συζητήσουμε.... ) τα cd ΔΕΝ είναι απαραίτητα. Καλά.Ας είναι.
    Ανάβει ρε το marafeti?

    Ήττα Νο2:
    Το marafeti ανάβει και μετά από λίγο, μου λέει "ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΙΑ (windows ρε ) και εγώ αρχίζω το κάπνισμα (kadronarxis ΜΗΝ διαβάζεις!) απ'τ'αυτιά Εννοείται πως ο πρώτος χρήστης που μου ζητάει το σύστημα, ονομάζεται βλαμμένος. Ίσως και να μην ήταν καλή ιδέα αλλά .... δεν υπάρχει χώρος σ'αυτή τη γη και για τους δύο μας.

    Ήττα Νο3:
    Η 15άρα οθόνη, δουλεύει σε max 1024*768. ΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το κακομαθημένο ζωντανό που δεν ανέχεται κάτω από 1600*1200 .

    Ήττα Νο4:
    Το logon time είναι κάτι χειρότερο από τραγελαφικό γιατί έχει ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ:
    * google desktop
    * google search
    * (google) Picasa
    * Nortondenuelwnakserwti
    και τα εικονίδια του systray έναι περίπου 12-15 (κλαίει και το σύστημα για: firewall, updates, ethernet cable, wireless conectivity οπότε.... ) με αποτέλεσμα να αφήνουν χώρο ίσα-ίσα για ΔΥΟ εφαρμογές στην task bar.

    Ήττα Νο5:
    Ναι, διπύρηνο αλλά λόγω των παραπάνω και των 512 RAM, μιλάμε για erping (>έρπινγκ>διαδικασία στρατευόμενων νεαρών -είναι και επίκαιρο....) ολκής.

    Ήττα Νο6:
    Από τον 80άρη sata, το σύστημα μου λέει οτι ο δίσκος είναι 70άρης από τα οποία, διαθέσιμα είναι τα 67... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ GB MOY ??? OOOEEEEOOOOO ???

    Ήττα Νο7:
    Ο λόγος για τον οποίο δεν υπάρχει cd, είναι γιατί κατά το post, υπάρχει ένα κουμπάκι για να κάνει κανείς restore ή οποιαδήποτε παρεμφερή διεργασία, κατά τη διάρκεια της οποίας, το μηχνάνημα διαβάζει από τα "κλεμμένα" GB (κρυφό partition όπως πολύ σωστά είχε πει ο alexnts εδώ) και μπαίνει στο πρόγραμμα επαναφοράς το οποίο ΑΚΟΜΑ δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει, αφού μου λέει οτι δεν έχω κωδικό (εγώ όμως τον έχω φτιάξει τον κωδικό απ'τα παραθύρια.... )

    Κάπου εδώ αρχίζουνε λοιπόν τα ερωτήματα:


    Ερώτηξης 1η:
    Οι άνθρωποι μου δώσανε πρωτότυπα παραθύρια με serial κτλ αλλά αν φορμάρω τον δίσκο, τα χάνω. Υπάρχει τρόπος να κάνω ένα image αυτού του partition μέσα στο δίκτυο (μάλλον θα βγεί παραπάνω από ένα dvd) ώστε να μπορέσω να έχω τα πρωτότυπα Παραθύρια (έκδοση Σπίτι) ότι και να κάνω στο παντέρμο αυτό marafeti? Επίσης, υπάρχει τρόπος να δω μέσα απ'τα παραθύρια αυτό το κρυμμένο partition?


    Ερώτηξης 2η:
    Ένα πουλάκι απ'το Βέλγιο, όταν το ρώτησα "Τι να βάλω για καλύτερη απόδοση μπαταρίας? Βρωμόπουλο ή Παραθύρια?? " (φυσικά, περίμενα να μου πεί "βρωμόπουλο ρε άχρηστε! " καθότι εκτρέφει βρωμοπουλα εδώ και χρόνια) αλλά η απάντηση μ'έσβησε: "Τα παραθύρια έχουν καλύτερο power saving απ'ότι το βρωμόπουλο, αλλά και το βρωμόπουλο σύντομα θα είναι και αυτό καλό σ'αυτόν τον τομέα! " (μη χάσεις ρε... μη χάσεις !!! Μια φορά πήγες να πεις κάτι καλό και σ'έπιασε λόξυγγας ). Ισχύει αυτό?


    Ερώτηξης 3η:
    Αν υποθέσουμε οτι βάζω παραθύρια, που εις τον Gates θα βρω όλους drivers για:
    * Κάρτα γραφικών
    * chipset
    * ethernet
    * wireless
    * touchpad
    * κάτι που ξεχνάω
    * κάτι ακόμα που ξεχνάω
    * you get the point

    αφού η Lenovo με φτύνει?? (αυτή ήταν η σελίδα με το που άνοιξα τον IE) Δεν μου λέει ούτε καν αν η μπαταρία μου ήταν στις recalled γιατί το πρόγραμμα δεν αναγνωρίζει την μπαταρία μου (αυτό μάλλον καλό είναι γιατί προφανώς πήραν από αλλού μπαταρίες

    Προφανώς και υπάρχουν και άλλες ερωτήξεις αλλά καλά είναι και αυτά για αρχή

    Να μην παρεξηγηθώ όμως:
    Νομίζω οτι η προσφορά ήταν καλή. Είναι όμως η πρώτη φορά που πιάνω laptop -που είναι δικό μου- στα χέρια μου και δεν έχω συνηθήσει κάποια πράγματα. Επίσης να πω οτι η αυτονομία του έφτασε τις 2 ώρες μ'εμένα να το ψάχνω συνέχεια, με εκκινήσεις και κόντρα επανακκινήσεις, πράγμα το οποίο μου αρέσει ιδιαίτερα! Ειδικά για τα χρήματά του + τη σύνδεση, νομίζω οτι τα βγάζει

    Πάω τώρα να κοιμηθώ γιατί... ΑΥΡΙΟ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΤΙΒΙ (και πρέπει να είμαι φρέσκος )

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  2. #2
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Όλους τους οδηγούς θα τους βρεις στα windows και στο site της Lenovo , λογικά (τσέκαρέ το πρώτα και προχώρα άφοβα)

    Καλορίζικο Τυφλούλη

  3. #3
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    Σαν πας στη Καλαμάτα
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    [ΕΙΚΑΣΙΑ]
    Τα ΙΒΜ και ίσως και τα LENOVO, έχουν ένα κρυφό partition από το οποίο κάνουν restore το λειτουργικό σε περίπτωση προβλήματος, γι' αυτό και ο δίσκος σου φαίνεται μικρότερος.
    [/ΕΙΚΑΣΙΑ]
    Για δες το αυτό. Για να το δεις ανοίγεις πίνακα ελέγχου, εργαλεία διαχείρισης, Διαχείριση Υπολογιστή και στη διαχείριση δίσκων βλέπεις τα partitions. Λογικά, θα πρέπει να υπάρχει άλλο ένα κρυφό.

  4. #4
    Το avatar του μέλους Alarm
    Alarm Guest
    Ήττα Νο6:
    Από τον 80άρη sata, το σύστημα μου λέει οτι ο δίσκος είναι 70άρης από τα οποία, διαθέσιμα είναι τα 67... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ GB MOY ??? OOOEEEEOOOOO ???


    Γιατι πολυ απλα εμπορικος αριθμος. Κανονικα υπολογιζεται με βαση 2 και δυναμη 10. Ενω ετσι τα 80gb ειναι σου λενε πως ειναι 80.000.000 Kbyte. Δηλαδη περιπου 76gb..

  5. #5
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Drivers
    General Info

    Αυτό με το hidden partition το κάνουν πλέον όλοι. Υπάρχουν μάλιστα και εταιρίες που αν σβήσεις το partition αυτό λένε ότι δεν σε υποστηρίζουν. Anyway κράτα το σε 2 DVD (νομίζω η σελίδα των drivers έχει utility γι'αυτό) και καθάρισες.

    ΑΑΑ! και εννοείται θα βάλεις και το AdvancedRM στην νέα εγκατάσταση έτσι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 07-03-07 στις 14:43. Αιτία: το εννοείται με "αι" βλάκα χρήστη9

  6. #6
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλους τους οδηγούς θα τους βρεις στα windows και στο site της Lenovo , λογικά (τσέκαρέ το πρώτα και προχώρα άφοβα)

    Καλορίζικο Τυφλούλη
    Ευχαριστώ
    H lenovo πάντως δεν βοηθάει και πολύ με τους drivers
    Όταν λες στα windows, εννοείς drivers που θα έχουν από μόνα τους τα παραθύρια ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teacake Εμφάνιση μηνυμάτων
    [ΕΙΚΑΣΙΑ]
    Τα ΙΒΜ και ίσως και τα LENOVO, έχουν ένα κρυφό partition από το οποίο κάνουν restore το λειτουργικό σε περίπτωση προβλήματος, γι' αυτό και ο δίσκος σου φαίνεται μικρότερος.
    [/ΕΙΚΑΣΙΑ]
    Για δες το αυτό. Για να το δεις ανοίγεις πίνακα ελέγχου, εργαλεία διαχείρισης, Διαχείριση Υπολογιστή και στη διαχείριση δίσκων βλέπεις τα partitions. Λογικά, θα πρέπει να υπάρχει άλλο ένα κρυφό.

    Nαι, έχουν αλλά δεν είχα ώρα να το ψάξω από εκεί
    Θα το δοκιμάσω σήμερα. Το είχε πει και ο alexnts και το επανέλαβα πιο πάνω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήττα Νο6:
    Από τον 80άρη sata, το σύστημα μου λέει οτι ο δίσκος είναι 70άρης από τα οποία, διαθέσιμα είναι τα 67... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ GB MOY ??? OOOEEEEOOOOO ???

    Γιατι πολυ απλα εμπορικος αριθμος. Κανονικα υπολογιζεται με βαση 2 και δυναμη 10. Ενω ετσι τα 80gb ειναι σου λενε πως ειναι 80.000.000 Kbyte. Δηλαδη περιπου 76gb..
    Ναι, το έχουμε πει αυτό, ότι οι εταιρίες δίσκων μας κοροϊδεύουν
    Και πάλι, -10% πάμε στα 72 τα οποία λείπουν απ'το σύστημά μου....

    Αν όμως είναι σε ξεχωριστό partition, θα μπορούσα εγώ να περάσω μια οποιαδήποτε εγκατάσταση λειτουργικού (π.χ. βρωμόπουλο) και αν ποτέ θελήσω, να είμαι σε θέση να επαναφέρω τον υπολογιστή, απ'αυτό το "κρυφό partition" ??

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  7. #7
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    1.BlindG τα βρωμοπουλα δεν σου καθησαν στο desktop ,λες να σου καθησουν στο φορητο?
    Στοιχημα ενα κασονι μπυρες πως οχι.
    2.Θεωρητικα αυτο το κρυφο παρτισιον με το λειτουργικο συστημα δεν επηρεαζεται αμεσα τουλαχιστον (αν δεν το σβησεις manual), αφου δεν μπουταρει απο εκει συνεχεια αλλα καθε φορα που πατας το κουμπακι για ενεργοποιηση του και μονο.
    Τωρα αν εχει προβλημα με εγγραφη σε raiser partition ειναι αλλη ιστορια
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #8
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Drivers
    General Info

    Αυτό με το hidden partition το κάνουν πλέον όλοι. Υπάρχουν μάλιστα και εταιρίες που αν σβήσεις το partition αυτό λένε ότι δεν σε υποστηρίζουν. Anyway κράτα το σε 2 DVD (νομίζω η σελίδα των drivers έχει utility γι'αυτό) και καθάρισες.

    ΑΑΑ! και εννοείται θα βάλεις και το AdvancedRM στην νέα εγκατάσταση έτσι
    Εννοείται πολυχρονεμένε πασά μου, εννοείται
    Kαι μάλιστα, για λόγους που εξήγησα εδώ.

    Το θέμα όμως είναι:
    Πως μπορώ να κάνω ένα αποτελεσματικό image που -αν χρειαστεί- να μπορεί να ξαναβάλει όλες αυτές τις αχρηστίες (μαζί και τα Παραθύρια: έκδοση Σπιτονοικοκύρη) ακριβώς εκεί που ήταν πρώτα, για να μπορέσει να λειτουργήσει και πάλι το marafeti???

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  9. #9
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.BlindG τα βρωμοπουλα δεν σου καθησαν στο desktop ,λες να σου καθησουν στο φορητο?
    Στοιχημα ενα κασονι μπυρες πως οχι.
    2.Θεωρητικα αυτο το κρυφο παρτισιον με το λειτουργικο συστημα δεν επηρεαζεται αμεσα τουλαχιστον (αν δεν το σβησεις manual), αφου δεν μπουταρει απο εκει συνεχεια αλλα καθε φορα που πατας το κουμπακι για ενεργοποιηση του και μονο.
    Τωρα αν εχει προβλημα με εγγραφη σε raiser partition ειναι αλλη ιστορια
    Dear sinaderfe kafre,

    1) Δεν ξες ποτέ Στο κάτω κάτω, αυτό που θέλω για το φορητό, είναι μια "πειραγμένη" διανομή που δεν με ενδιαφέρει ΤΙ-ΠΟ-ΤΕ άλλο από το να μπορώ να γράψω κείμενο. Δεν με ενδαφέρει να φορτώνει δαίμονες, τελόνια, φαντάσματα, σερβίτσια, μπύρες, κρέατα κτλ.
    Αυτό όμως που με προβληματίζει, είναι το σχόλιο του φίλου μου ο οποίος μου είπε οτι ακόμα και βρωμοπουλοδιανομή ΧΩΡΙΣ γραφικό περιβάλλον, μπορεί να είναι πιο "βαριά" για την μπαταρία, απ'ότι τα παραθύρια. Σ'αυτό, πραγματικά θέλω να δω απόψεις...

    2) Πράγματι, στη θεωρία έτσι είναι. Δύο ξεχωριστά partitions δεν μπορεί να αλληλεπιδρούν αν δεν τους πεις εσύ να αλληλεπιδράσουν. Το πρόβλημα στην προκειμένη περίπτωση όμως, είναι οτι έχουμε να κάνουμε με πειραγμένα marafetia των οποίων οι αντιδράσεις σε πειράγματα από χρήστες μπορεί να είναι απρόβλεπτες. Ήθελα να δω λοιπόν αν το έχει κάνει κανείς για να μου πεί την εμπειρία του

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  10. #10
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορώ να κάνω ένα αποτελεσματικό image που -αν χρειαστεί- να μπορεί να ξαναβάλει όλες αυτές τις αχρηστίες (μαζί και τα Παραθύρια: έκδοση Σπιτονοικοκύρη) ακριβώς εκεί που ήταν πρώτα, για να μπορέσει να λειτουργήσει και πάλι το marafeti???
    Στα link που σου έδωσα για έλεγξε το Rescue And Recovery. Νομίζω ότι πρέπει να είναι σχετικό με του Vaio που σου ζητάει 2 DVD, τα γράφει και είσαι έτοιμος.

    Αν δεν κάνει δουλειά αυτό ψάξε για το Hiren's BootCD που σου δίνει άπειρα εργαλεία για να δεις όλων των ειδών τα partitions (ακόμα και αυτό το EISA partition) και να τα κάνεις image/DVD/CD κτλ.

    Πάντως νομίζω το απαραίτητο είναι να κατεβάσεις τους drivers και τα utilities. Δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει να έχεις ανά χείρας τις demo version 1.278.654 προγραμμάτων που φουσκώνουν όλα τα laptop.

  11. #11
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωχ ωχ ωχ και σου είπα να μην πάρεις laptop

    Λοιπόν τα recovery dvds λογικά θα γίνονται μέσω κάποιου utility που θα υπάρχει ήδη μέσα.
    Κάνε τα οπωσδήποτε πριν κάνεις κάτι άλλο.
    Επίσης αν θέλεις πλήρες backup του δίσκου όπως είναι τώρα και με το κρυφό partition που χρησιμεύει για την εκκίνηση (και το dell μου έχει ένα λίγων MB) χρησιμοποίησε το Acronis.

    Μην κάνεις προσπάθεια να περάσεις το βρωμόπουλο χωρίς αυτά.

    Α και να μην ξεχάσω με γειά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 07-03-07 στις 18:26.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #12
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    user9:
    Αυτό που -βασικά- θέλω να σώσω, είναι τα Παραθύρια ΞουΠου: Έκδοση Σπιτονοικοκύρης, και αυτό μόνο και μόνο γιατί είναι αυθεντικά.
    χμμμμμ τώρα που το λέω, θυμάμαι (δεν το έχω εδώ το marafeti) οτι έχει ένα directory "c:
    \i386" ... αν είναι έτσι, τότε αρκεί να κρατήσω αυτό και... να φτιάξω ένα bootable cd με δαύτο....

    Σ'ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις προγραμμάτων!

    Θα τα κοιτάξω μόλις πάω σπίτι γιατί τώρα, εδώ κοντεύουν να μου βγάλουν το μάτι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlindG : 07-03-07 στις 20:01. Αιτία: Πάτησα αποστολή και δεν μου έβγαλε το μήνυμα του Υποκαλωσηρθάτηγου! Shakira-cheers!

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  13. #13
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα όμως είναι:
    Πως μπορώ να κάνω ένα αποτελεσματικό image που -αν χρειαστεί- να μπορεί να ξαναβάλει όλες αυτές τις αχρηστίες (μαζί και τα Παραθύρια: έκδοση Σπιτονοικοκύρη) ακριβώς εκεί που ήταν πρώτα, για να μπορέσει να λειτουργήσει και πάλι το marafeti???
    Υπάρχει κάποια επιλογή "Create Recovery Discs" που πιθανόν να βρίσκεται σε κάποιο φάκελο "Lenovo" στο Start menu.
    Βάλε ποιοτικά δισκάκια DVDs (π.χ. Taiyo Yuden) γιατί στα IBM σου επέτρεπε να κάνεις αυτή τη διαδικασία μόνο μία φορά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που -βασικά- θέλω να σώσω, είναι τα Παραθύρια ΞουΠου: Έκδοση Σπιτονοικοκύρης, και αυτό μόνο και μόνο γιατί είναι αυθεντικά.
    χμμμμμ τώρα που το λέω, θυμάμαι (δεν το έχω εδώ το marafeti) οτι έχει ένα directory "c:
    \i386" ... αν είναι έτσι, τότε αρκεί να κρατήσω αυτό και... να φτιάξω ένα bootable cd με δαύτο...
    Αφού τα δημιουργήσεις αυτά τα DVDs (που θα επαναφέρουν το δίσκο στην εργοστασιακή κατάσταση με Windows + drivers preinstalled), ακολούθησε τη διαδικασία σε αυτό το pdf για να δημιουργήσεις ένα καθαρό cd εγκατάστασης των Windows που θα δουλεύει με το serial number που είναι κολλημένο πάνω στο μηχάνημά σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 07-03-07 στις 20:00.

  14. #14
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ ωχ ωχ και σου είπα να μην πάρεις laptop
    [action=BlindG]*ΓΝΤΟΥΠ*[/action]
    Εεεε δέχεστε συγγνώμες για ανυπακοή διαταγών??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν τα recovery dvds λογικά θα γίνονται μέσω κάποιου utility που θα υπάρχει ήδη μέσα.
    Να το δω και να μην το πιστέψω! Μέχρι τώρα, ούτε το recovery partition δεν μπόρεσα να κάνω να λειτουργήσει αφού δεν ξέρειε (αυτό εννοείται... εγώ τα ξέρω ΟΛΑ )που του πάνε τα 4... Δεν έχω δει τίποτις για make recovery cd/dvd

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε τα οπωσδήποτε πριν κάνεις κάτι άλλο.
    Yes sir, will do sir

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αν θέλεις πλήρες backup του δίσκου όπως είναι τώρα και με το κρυφό partition που χρησιμεύει για την εκκίνηση (και το dell μου έχει ένα λίγων MB) χρησιμοποίησε το Acronis.
    Θα δοκιμάσω!
    (ρε κοίτα να δείς που δεν είχα χρόνο για να αφιερώσω στο βρωμόπουλο και τώρα έμπλεξα και δεν μπορώ να κάνω αλλιώς )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κάνεις προσπάθεια να περάσεις το βρωμόπουλο χωρίς αυτά.
    Oύτε γι'αστείο (Εδώ καλά-καλά, δεν έχει απαντήσει κανείς για το εάν ευσταθούν οι κατηγορίες υπερκατανάλωσης απ'το πουλερικό! )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α και να μην ξεχάσω με γειά
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

    [action=BlindG]*ΓΝΤΟΥΠ* [/action]

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  15. #15
    Εγγραφή
    29-08-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Καλα για τα windows μην σκας και τοσο αν δεν μπορεις να τα σωσεις μιας και το σημαντικο ειναι το serial. Απο κει και περα παρε απο αλλου ενα cd των windows και χρησιμοποιησε το δικο σου serial
    Παντως οπως ειπαν και τα παιδια βαλε το Acronis και κρατα ενα image του κρυφου αυτου partition για παν ενδεχομενο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Drillgr : 07-03-07 στις 21:29.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1143
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-15, 12:30
  2. Lenovo 3000 c200 και προβλημα με ηχο
    Από kosnik στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-08, 16:43
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-07, 15:08
  4. Lenovo 3000 C200
    Από lourtheo στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-07, 01:00
  5. conn-X και laptop lenovo 3000 C200 399€
    Από torix στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-07, 22:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας