Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    07-03-2010
    Μηνύματα
    510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    μια ζωη π...... :P!

  2. #17
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν καταγγειλω αζημιως οπως λεει θα μπορω να παρω τα λεφτα της καρτας σε μετρητα; Εχω μεσα 60 ευρω και τα εχω αναγκη...

  3. #18
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πως μπορεί κάποιος να μην ξοδεύει τα
    λεφτά που βάζει στο κινητό μέσα σε 6 μήνες,
    Μη λέμε τα ίδια κάθε φορά, υπάρχουν εκατοντάδες νούμερα για χρήση
    σε συσκευές gps, αυτοματισμών, ειδοποίησης κτλ.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελειώσανε τα όργανα θες να πεις, οι άλλοι το έχουν εφαρμόσει αυτό ήδη, την ανακοίνωση της cosmote περιμέναμε για να κλείσει το καρτέλ η ιστορία.
    νόμιζα οτι δεν το εχει κανει η vodafone! και αυτη το εχει κάνει δλδ?
    Τώρα πιστευω οποιος το δουλευει οπως και εγω πλεον, δεν εχουμε κανενα προβλημα απολυτως, το προβλημα ειναι με οσους ειναι εξωτερικο, και με οσους τα δουλευουν για ειδικες χρησεις πχ συναγερμους, gps locator και αλλες συσκευες με sim εκτος κινητων. Με προλαβε ο φιλος απο πανω. Για παραδειγμα βαζει ο αλλος καρτα σε μηχανημα στελνει sms σε νουμερο W.U και παιρνει μπρος μοτερ γεωτρησης και ποτιζει το χωραφι!!! και πολλα αλλα τετοια! αυτοι για παραδειγμα εχουν θεμα γιατι θελουν 2 καρτες ανανεωσης τον χρονο....σε αυτη την περιπτωση θες ΜΟΝΟ να λαμβανει.
    Ερωτηση: Γίνεται να εχουμε 2 sim σε διαφορετικες συσκευες με το ιδιο νούμερο και να δουλευουμε εναλλαξ τις συσκευες για να μην βγαζουμε τις καρτες συνεχεια?

  5. #20
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    το "καρτέλ" ζει και βασιλεύει, αλλά έστω και σιγά σιγά με λίγο mobile internet, με wifi στα κινητά, skype, viber κλπ, το καρτέλ θα αρχίσει να σπαρταράει σαν ψάρι έξω από το νερό... εντάξει, υπερβολή, και κρίμα για τους ανθρώπους που δεν έχουν τέτοιες επιλογές και τρώνε τις αυξήσεις στο κεφάλι, αλλά όλο και περισσότεροι έχουν...

  6. #21
    Εγγραφή
    13-01-2007
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση: Γίνεται να εχουμε 2 sim σε διαφορετικες συσκευες με το ιδιο νούμερο και να δουλευουμε εναλλαξ τις συσκευες για να μην βγαζουμε τις καρτες συνεχεια?
    Ναί γίνεται, υπάρχει κάποιο κόστος για τις δυο κάρτες. Επίσης στη wind πχ , ο ένας αριθμός πρέπει να είναι συμβόλαιο.
    πιο φτηνά , με δυο καρτοκινητά σου βγαίνει, αν κάνεις προώθηση κλήσεων από το ένα στο άλλο, αν έχεις το ένα κλειστό. φυσικά πρέπει να έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας για να το κάνεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Και εγώ από τότε που εκανα την wind μηδενικο παγιο, δουλευω με cosmote W.U βαζω κανα sms μονο προς ολους και για κινητα ας ειναι καλα το internet+vpn+asterisk+linphone και forthnet με 5 ευρω τον μηνα 720 λεπτα προς ολα τα κινητα+απεριοριστα σταθερα-υπεραστικα που εχω ετσι κι αλλιως. Ευτυχως η cosmote οπου εχω παει μεχρι τωρα εχει τουλαχιστον 3G έως Η+ και τα VOIP δουλευουν απροβλημάτιστα. Καλό και το viber, voimore και fb messanger αλλά δεν είναι ολοι οι αλλοι σε Internet συνεχεια οποτε χρειαζονται και τα συμβατικά sms.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnny_s23b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί γίνεται, υπάρχει κάποιο κόστος για τις δυο κάρτες. Επίσης στη wind πχ , ο ένας αριθμός πρέπει να είναι συμβόλαιο.
    πιο φτηνά , με δυο καρτοκινητά σου βγαίνει, αν κάνεις προώθηση κλήσεων από το ένα στο άλλο, αν έχεις το ένα κλειστό. φυσικά πρέπει να έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας για να το κάνεις.
    Με την επιδοτηση της wind πηρα ταμπλετοτηλεφωνο 7" και ελεγα να βαλω W.U καρτα αλλα τωρα με το 6μηνο μαλλον δεν λεει γιαυτο ρωτησα.
    Αυτο ειναι ε? http://www.cosmote.gr/cosmoportal/co...vices_BUS&s=1# για τιμή δεν λέει κάτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 27-05-14 στις 10:31.

  8. #23
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    και άργησαν τα παιδιά να ανακοινώσουν κάτι τέτοιο...η vodafone ήταν πρώτη...άντε, σε κανα δυο τρεις ώρες θα βγει και η wind να πει το ίδιο...εγώ πάντως πάλι δεν θα βάλω στο whats up παρά μόνο αν υπάρξει ανάγκη, εφόσον δουλεύω το f2g.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-01-2007
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ από τότε που εκανα την wind μηδενικο παγιο, δουλευω με cosmote W.U βαζω κανα sms μονο προς ολους και για κινητα ας ειναι καλα το internet+vpn+asterisk+linphone και forthnet με 5 ευρω τον μηνα 720 λεπτα προς ολα τα κινητα+απεριοριστα σταθερα-υπεραστικα που εχω ετσι κι αλλιως. Ευτυχως η cosmote οπου εχω παει μεχρι τωρα εχει τουλαχιστον 3G έως Η+ και τα VOIP δουλευουν απροβλημάτιστα. Καλό και το viber, voimore και fb messanger αλλά δεν είναι ολοι οι αλλοι σε Internet συνεχεια οποτε χρειαζονται και τα συμβατικά sms.



    Με την επιδοτηση της wind πηρα ταμπλετοτηλεφωνο 7" και ελεγα να βαλω W.U καρτα αλλα τωρα με το 6μηνο μαλλον δεν λεει γιαυτο ρωτησα.
    Αυτο ειναι ε? http://www.cosmote.gr/cosmoportal/co...vices_BUS&s=1# για τιμή δεν λέει κάτι.
    "Μόνο η COSMOTE σας προσφέρει την υπηρεσία ΤWinSIM χωρίς μηνιαίο πάγιο!"
    http://blogger.digitalliving.gr/2012/06/twinsim.html
    εκεί γράφει ότι το κόστος της κάρτας είναι 10 ευρώ. Αν είναι έτσι, και δεν έχει πάγιο, συμφέρει.

  10. #25
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ναι 10 ευρώ τα πληρωνεις μια φορα, το θεμα ειναι οτι δεν έχει παγιο, αν είναι ετσι θα το κάνω τότε. Και ειχα σκοπο να έβαζα αλλο ενα νουμερο W.U την γλιτωσαμε παλι....

  11. #26
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Porto Salonico
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.976
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12990/1020
    ISP
    Nova
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    και άργησαν τα παιδιά να ανακοινώσουν κάτι τέτοιο...η vodafone ήταν πρώτη...άντε, σε κανα δυο τρεις ώρες θα βγει και η wind να πει το ίδιο...εγώ πάντως πάλι δεν θα βάλω στο whats up παρά μόνο αν υπάρξει ανάγκη, εφόσον δουλεύω το f2g.
    http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-e...nosi/?prid=314

  12. #27
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    και άργησαν τα παιδιά να ανακοινώσουν κάτι τέτοιο...η vodafone ήταν πρώτη...άντε, σε κανα δυο τρεις ώρες θα βγει και η wind να πει το ίδιο...εγώ πάντως πάλι δεν θα βάλω στο whats up παρά μόνο αν υπάρξει ανάγκη, εφόσον δουλεύω το f2g.
    Η wind εβγαλε την ανακοινωση τον προηγουμενο μηνα. Τελευταια αυτη τη φορα ηταν η cosmote...

  13. #28
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    θα χαρώ πάντως σε δύο χρόνια από τώρα να δω τις ανακοινώσεις των κινητών περί βάσης συνδρομητών και να συγκρίνω τα νουμεράκια αυτά με των προηγούμενων ετών...

  14. #29
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Δε νομίζω ότι θα έχει αλλάξει δραματικά η πίτα - εκτός βέβαια αν συνεχίσει το φοβερό της έργο η Σούλα

  15. #30
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    η πίτα δε νομίζω και εγώ να διαφοροποιηθεί, αλλά αε απόλυτους αριθμούς φαντάζομαι θα γίνει ένα καλό ξεκαθάρισμα...

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 108
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-14, 23:28
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-13, 01:40
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-13, 21:25
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-13, 14:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας