Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2013
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα παιδια!! Ειμαι νεος στην παρεα σας και σας χαιρετω!! Εκανα μια προχειρη αναζητηση στο φορυμ για παρομοιο θεμα αλλα δεν βρηκα κατι μου να περιεχει και πατρα και cyta και adsl(αν κανω λαθος παραπεμψτε με στο θεμα)
    Λοιπον μεχρι τωρα ειχα ως παροχο συνδεσης τον Οτε ο οποιος μου παρειχε ιντερνετ(μονο) εως 24 mbps (d 8.25/u 0.85 επιανα) με 23,5€/μηνα. Επειδη ομως ειχα αρκετες αποσυνδεσεις για ενα διαστημα ενος μηνα οι οποιες διαρκουσαν απο 2 μεχρι και 5 ωρες αποφασισα να αλλαξω!! μου προτειναν απο την cyta μια προσφορα στα 22€/μηνα με ιντερνετ 24 mbps τηλεφωνο απεριοριστα σε ολη την ελλαδα+αναγνωριση κλησης και 160' προς σταθερα. Το ερωτημα μου ειναι εχει κανεις στη πατρα(ψηλαλωνια μενω) cyta Να μου πει την αξιοπιστια της?? Εχει αποσυνδεσεις?? Οι ταχυτητες της ειναι υψηλες,σε συγκριση με τον οτε??(απεχω 1600μετρα απο το κεντρο dslam).

    Δεκτη καθε απαντηση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios134 : 04-06-14 στις 17:02.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Η "προσφορά" που σου έκανε η Cyta υπάρχει και στην ιστοσελίδα της, οπότε δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, κάνεις αίτηση όποτε θες.

    Όσο για την αξιοπιστία της, εγώ δεν είχα ποτέ Cyta και δε μένω Πάτρα, αλλά διαβάζοντας εμπειρίες άλλων χρηστών, κάποιοι έχουν προβλήματα, κάποιοι άλλοι όχι, οπότε θα την χαρακτήριζα μέτρια. Επίσης έχω ένα γνωστό στην Πάτρα, δε θυμάμαι σε ποια περιοχή μένει, αλλά έχει Cyta και αρκετά προβλήματα.

    Ας περιμένουμε όμως κι άλλες γνώμες.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Περιοχή
    Ξυλόκαστρο Κορινθίας
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Asus DSL-68U
    SNR / Attn
    5,3(dB) / 16,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι καθαρά θέμα γραμμής. Έχω Cyta VDSL 35/3 Mbps στο Ξυλόκαστρο και πιάνω D35.8/U3.1. Δεν έχω απολύτος κανένα πρόβλημα και πάει σφέρα το δίκτυο. Η τηλεφωνια τα ίδια παρόλο που είναι voip. Μπορώ να πώ είναι καλύτερα και από ΟΤΕ VDSL που είχα παλιότερα. Βέβαια το δίκτυο της ενεργοποιήθηκε αρχές Μαϊου οπότε μπορεί να έχει κάποια σχέση και αυτό.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-10-2013
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Aπο οτι καταλαβα κι εγω με περισσοτερο ψαξιμο δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες σε γραμμες adsl οταν μιλαμε για κεντρικα σημεια!! Οποτε πιστευω οτι πιο οικονομικο ειναι και το καλυτερο!! Απλως ρωτησα γιατι μου φαινεται λιγο παραδοξο με 2 € λιγοτερα να εχω τοσα εξτρα... επισης η cyta δεν χρησιμοποιει τις γραμμες-καλωδια του οτε?? οποτε η μονη διαφορα που μπορει να δω στην ταχυτητα του ιντερνετ ειναι τα 400μ διαφορας που εχουν τα δυο κεντρα dslam(της cyta ειναι πιο κοντα μου)
    διορθωστε με αν κανω λαθος δεν σκαμπαζω και πολλα πολλα

  5. #5
    Εγγραφή
    17-03-2014
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21233/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μένω εγώ πάτρα (Σκαγιοπούλειο) και έχω Cyta.Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και απο ταχύτητα (700 μέτρα απο dslam) και από εξυπηρέτηση (σκίζονται πραγματικά να με εξυπηρετήσουν),αποσύνδεση είχα μόνο μια φορά στα 2 χρόνια που είμαι στην Cyta και αυτή έγινε μετά από τηλ του ΟΤΕ για αντιπροσφορά και τις γνωστές ιστορίες περί αξιοπιστίας κτλ.(τυχαίο;δεν νομίζω).Άσε που πάλι 8 ευρώ πάνω μου κάνανε προσφορά... Και εγώ Οτε ήμουν και μόνο αξιοπιστία δεν είδα (συχνές αποσυνδέσεις κτλ.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Thodoris92 : 05-06-14 στις 06:48.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Όπως είπαν και οι άλλοι είναι πιο πολύ θέμα γραμμής. Κι εγώ στην Αθήνα με ΟΤΕ είχα πολλά προβλήματα, 15-20 αποσυνδέσεις την ημέρα και κάποιες φορές έμενα χωρίς ίντερνετ για 30+ λεπτά και μόλις άλλαξα πάροχο και πήγα στη HOL ξαφνικά οι αποσυνδέσεις σταμάτησαν!

    Οπότε αν αλλάξεις πάροχο, ίσως και να σταματήσουν τα προβλήματα. Κράτα και μια πισινή όμως...

  7. #7
    Εγγραφή
    05-10-2013
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ηταν μια περιοδος (1 μηνα περιπου) που ειχα καθημερινη αποσυνδεση για 2-3 ωρες!! (υπηρχε βλαβη στην ευρυτερη περιοχη) πλεον εχω 1-2 αποσυνδεσεις την ημερα αλλα και παλι πολλες ειναι!! μαλλον θα αλλαξω σε cyta !! ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!! Μολις γινει η αλλαγη θα ποσταρω την γνωμη μου και τις εντυπωσεις!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απο HOL σε Cyta ή Forthnet
    Από tetra82 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-14, 16:49
  2. Αλλαγη απο ΟΤΕ σε Cyta- Αποριες
    Από manwlhs7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-13, 01:34
  3. Από Forthnet σε Cyta?
    Από trelosfilosofos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-13, 18:50
  4. μεταφορά από φορθνετ σε cyta
    Από μπλες στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-13, 17:17
  5. Αλλαγή από Forthnet σε Cyta
    Από gstekas7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-13, 17:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας