Σελ. 263 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 243253258261262263264265268273283 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.931-3.945 από 8480
  1. #3931
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδια μην μπερδεύετε τα θέματα!!! Και για mikrotik vpn clients θα γράφουμε εκεί που είναι και οι servers δεν είναι εδώ θέμα για vpn! Σε όλα τα θέματα που έγραψε ο xchaos δλδ....
    Καλημέρα Νικηφόρε Χρόνια Πολλά...άλλο client άλλο server...το Post εδώ είναι γενικό για τα mikrotik αφού συζητάμε όλοι πολλά και διάφορα...τελοσπάντων άνοιξα νέο ποστ για το θέμα... αφού ενοχλεί εδώ
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  2. #3932
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Νικηφόρε Χρόνια Πολλά...άλλο client άλλο server...το Post εδώ είναι γενικό για τα mikrotik αφού συζητάμε όλοι πολλά και διάφορα...τελοσπάντων άνοιξα νέο ποστ για το θέμα... αφού ενοχλεί εδώ
    Καλησπέρα, χρόνια πολλά ξέχασα να γράψω! Από τότε που έγιναν αλλά θέματα εδώ κυρίως αναφερόμαστε σε hw. Καλό είναι να μην τα μπερδεύουμε. Όσο για τα άλλα θέματα και στου openvpn έχουμε αναφερθεί πολλές φορές μτ κλαιεντς αλλά και στα 2 δικά μου για l2tp αλλά και sstp έχω πει για πελάτες σε μικροτικ και το έχω διευκρινήσει κιόλας. Θεωρώ περιττό θέμα ξεχωριστά για client αλλά δεδομένου ότι ο Ντένις για το ovpn έγραψε με αντροιντ κλαιεντ οκ....συνεχίζουμε στο άλλο λοιπόν μόνο για openvpn.

  3. #3933
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.345
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    v6.40.2 [current]
    What's new in 6.40.2 (2017-Aug-08 13:13):

    Spoiler:
    *) dhcpv6-client - fixed IA evaluation order;
    *) led - fixed "modem-signal" LEDs (introduced in 6.40);
    *) pppoe-client - fixed wrong MRU detection over VLAN interfaces;
    *) rb2011 - fixed possible LCD blinking along with ethernet LED (introduced in 6.40);
    *) sfp - fixed invalid temperature readings when ambient temperature is below 0C;
    *) winbox - added certificate settings;
    *) winbox - added support for certificate CRL list;
    *) winbox - do not show LCD menu for devices which does not have it;
    *) winbox - hide "level" and "tunnel" parameters for IPSec policy templates;
    *) winbox - hide FAN speed if it is 0RPM;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #3934
    Εγγραφή
    24-08-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Παιδιά μια συμβουλή…

    Αυτή τη στιγμή έχω στο δίκτυο του σπιτιού ως dsl modem/router ένα παλιο fritz 7140(10ετιας), ένα tp-link gigabit switch στην μια ακρη του σπιτιού και άλλο ένα στην άλλη ακρη. Για το ασυρματο εχω δυο tp-link Access Point, ένα στο ισογειο για να δεινω ιντερνετ σε συγγενικο πρόσωπο και ένα σε εμένα στον 1ο οροφο. ΜΕ αυτό το setup ειμαι ικανοποιημένος οσον αφορα το ασύρματο. Το θέμα μου είναι το performance οσον αφορα το routing. Το fritz πλέον, όταν υπάρχει “κίνηση” κολλάει ακόμη και όταν απλα μπαίνεις στο interface του.

    Εχω δει να προτείνετε το MikroTik CRS109-8G-1S-2HnD-IN, θέλω να το δουλέψω ως ρούτερ και επιπλέον να αντικαταστήσω το ένα tp-link Access Point που έχω. Δηλαδη να παραμείνει το fritz σαν adsl modem και να μπει το microtik ως ρουτερ/access point. Και βέβαια να παίξω και με microtik.

  5. #3935
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από casperino99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια συμβουλή…

    Αυτή τη στιγμή έχω στο δίκτυο του σπιτιού ως dsl modem/router ένα παλιο fritz 7140(10ετιας), ένα tp-link gigabit switch στην μια ακρη του σπιτιού και άλλο ένα στην άλλη ακρη. Για το ασυρματο εχω δυο tp-link Access Point, ένα στο ισογειο για να δεινω ιντερνετ σε συγγενικο πρόσωπο και ένα σε εμένα στον 1ο οροφο. ΜΕ αυτό το setup ειμαι ικανοποιημένος οσον αφορα το ασύρματο. Το θέμα μου είναι το performance οσον αφορα το routing. Το fritz πλέον, όταν υπάρχει “κίνηση” κολλάει ακόμη και όταν απλα μπαίνεις στο interface του.

    Εχω δει να προτείνετε το MikroTik CRS109-8G-1S-2HnD-IN, θέλω να το δουλέψω ως ρούτερ και επιπλέον να αντικαταστήσω το ένα tp-link Access Point που έχω. Δηλαδη να παραμείνει το fritz σαν adsl modem και να μπει το microtik ως ρουτερ/access point. Και βέβαια να παίξω και με microtik.
    Εάν δεν χρειάζεσαι σύνθετους κανόνες δρομολόγησης, το CRS109 δεν αναμένεται να έχει πρόβλημα (πχ εάν χρειάζεσαι μόνο switching και NAT). Από την άλλη, και το fritz θεωρείται αρκετά αξιόπιστο και μου φαίνεται περίεργο ότι ζορίζεται. Το web interface του είναι πάντα αργό, μην το χρησιμοποιείς ως μέτρο σύγκρισης. Έχεις εικόνα πόσες ανοιχτές συνδέσεις έχεις (πχ χρησιμοποιείς πολλές εφαρμογές p2p όπως torrents)?

  6. #3936
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από casperino99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια συμβουλή…

    Αυτή τη στιγμή έχω στο δίκτυο του σπιτιού ως dsl modem/router ένα παλιο fritz 7140(10ετιας), ένα tp-link gigabit switch στην μια ακρη του σπιτιού και άλλο ένα στην άλλη ακρη. Για το ασυρματο εχω δυο tp-link Access Point, ένα στο ισογειο για να δεινω ιντερνετ σε συγγενικο πρόσωπο και ένα σε εμένα στον 1ο οροφο. ΜΕ αυτό το setup ειμαι ικανοποιημένος οσον αφορα το ασύρματο. Το θέμα μου είναι το performance οσον αφορα το routing. Το fritz πλέον, όταν υπάρχει “κίνηση” κολλάει ακόμη και όταν απλα μπαίνεις στο interface του.

    Εχω δει να προτείνετε το MikroTik CRS109-8G-1S-2HnD-IN, θέλω να το δουλέψω ως ρούτερ και επιπλέον να αντικαταστήσω το ένα tp-link Access Point που έχω. Δηλαδη να παραμείνει το fritz σαν adsl modem και να μπει το microtik ως ρουτερ/access point. Και βέβαια να παίξω και με microtik.
    Αν και η σειρά CRS είναι κατασκευασμένη με τη φιλοσοφία του switch και όχι του router θα είναι μια χαρά για την χρήση που θέλεις. Αν βέβαια δεν σου είναι απαραίτητες οι 8 gigabite θύρες θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ένα καθαρόαιμο router που θα είναι και πιο οικονομικό.
    1)RB951Ui-2HnD
    2)RB951G-2HnD
    3)RB2011UiAS-2HnD-IN
    4)hAP ac

  7. #3937
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.345
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από casperino99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια συμβουλή…

    Αυτή τη στιγμή έχω στο δίκτυο του σπιτιού ως dsl modem/router ένα παλιο fritz 7140(10ετιας), ένα tp-link gigabit switch στην μια ακρη του σπιτιού και άλλο ένα στην άλλη ακρη. Για το ασυρματο εχω δυο tp-link Access Point, ένα στο ισογειο για να δεινω ιντερνετ σε συγγενικο πρόσωπο και ένα σε εμένα στον 1ο οροφο. ΜΕ αυτό το setup ειμαι ικανοποιημένος οσον αφορα το ασύρματο. Το θέμα μου είναι το performance οσον αφορα το routing. Το fritz πλέον, όταν υπάρχει “κίνηση” κολλάει ακόμη και όταν απλα μπαίνεις στο interface του.

    Εχω δει να προτείνετε το MikroTik CRS109-8G-1S-2HnD-IN, θέλω να το δουλέψω ως ρούτερ και επιπλέον να αντικαταστήσω το ένα tp-link Access Point που έχω. Δηλαδη να παραμείνει το fritz σαν adsl modem και να μπει το microtik ως ρουτερ/access point. Και βέβαια να παίξω και με microtik.
    Το ΜΤ από μόνο του δεν θα σου λύσει το πρόβλημά σου που έχει όνομα... QoS.
    Οπότε ναι μεν ΜΤ αλλά με QoS ενεργοποιημένο.

    Τα crs είναι μια κατηγορία παραπάνω από τα κλασικά RB.
    Αν το θέλεις και για μελλοντικά παιχνίδια... οκ.
    Διαφορετικά καλύπτεσαι άνετα και με ένα RB.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #3938
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, αναβάθμισα τα rbs μου στη νέα current, υπόψην για όλα είχε αναβάθμιση firmware at last!!! Από 3.33 σε 3.41...

  9. #3939
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.345
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, αναβάθμισα τα rbs μου στη νέα current, υπόψην για όλα είχε αναβάθμιση firmware at last!!! Από 3.33 σε 3.41...

    Τεράστια αναβάθμιση fw.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #3940
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, αναβάθμισα τα rbs μου στη νέα current, υπόψην για όλα είχε αναβάθμιση firmware at last!!! Από 3.33 σε 3.41...
    Σε μένα στο RB951G σαν current έχει την 3.33 και upgrade πάλι την 3.33.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  11. #3941
    Εγγραφή
    24-08-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν δεν χρειάζεσαι σύνθετους κανόνες δρομολόγησης, το CRS109 δεν αναμένεται να έχει πρόβλημα (πχ εάν χρειάζεσαι μόνο switching και NAT). Από την άλλη, και το fritz θεωρείται αρκετά αξιόπιστο και μου φαίνεται περίεργο ότι ζορίζεται. Το web interface του είναι πάντα αργό, μην το χρησιμοποιείς ως μέτρο σύγκρισης. Έχεις εικόνα πόσες ανοιχτές συνδέσεις έχεις (πχ χρησιμοποιείς πολλές εφαρμογές p2p όπως torrents)?
    Να δώσω ένα παράδειγμα... Συγχρονιζει η γραμμή στα 15, κατεβάζει ασύρματα τορρεντ μεσα στο σπίτι το συγγενικό μου πρόσωπο, απο το fritz βλέπω οτι καταναλώνονται τα 10 απο τα 15 της γραμμης. Και όμως o δευτερος υπολογιστης αν και μέσω ethernet εχει καθυστεριση στο browsing. Αν υπολογισουμε οτι το τορεντ κατεβαινει ασυρματα, την οποία δουλειά κανει το Access Point(εχω απενεργοποιησει στο fritz to wifi) εεε τοτε έχουμε πρόβλημα. Το QOS του fritz ειναι ανυπαρκτο, εχω βαλει rules αλλα δεν... Αν και με rules καταναλώνει σχεδόν ολο το upload o torrent client (ξερω θα μπορουσα να πειραξω τον client αλλα βρε fritz ελεος).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και η σειρά CRS είναι κατασκευασμένη με τη φιλοσοφία του switch και όχι του router θα είναι μια χαρά για την χρήση που θέλεις. Αν βέβαια δεν σου είναι απαραίτητες οι 8 gigabite θύρες θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ένα καθαρόαιμο router που θα είναι και πιο οικονομικό.
    1)RB951Ui-2HnD
    2)RB951G-2HnD
    3)RB2011UiAS-2HnD-IN
    4)hAP ac
    Η αλήθεια είναι οτι δεν μου χρειάζονται απαραίτητα οι 8 gigabit θύρες. Τείνω προς RB2011UiAS-2HnD-IN ή CRS109-8G-1S-2HnD-IN και πραγματικά απο το site της microtik δεν βγάζω άκρη. Αναφέρει για ιδιο cpu/ram/rom αλλα απο κει και περα;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΜΤ από μόνο του δεν θα σου λύσει το πρόβλημά σου που έχει όνομα... QoS.
    Οπότε ναι μεν ΜΤ αλλά με QoS ενεργοποιημένο.

    Τα crs είναι μια κατηγορία παραπάνω από τα κλασικά RB.
    Αν το θέλεις και για μελλοντικά παιχνίδια... οκ.
    Διαφορετικά καλύπτεσαι άνετα και με ένα RB.

    Συμφωνω απόλυτα για το QOS, θέλω επισης να παίξω με το wifi, DDNS, VPN και οτι κάτσει στην πορεία...

    Οπως εγραψα και παραπάνω γιατι ειναι μια κατηγορια παραπάνω; Δεν πιστευω να μιλάμε για hardware switching, οπως σε cisco multilayer switching(Cisco Express Forwarding (CEF)).. Οποτε μιλαμε απλα για επιπλεον managed switch;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος casperino99 : 26-08-17 στις 01:38.

  12. #3942
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από casperino99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δώσω ένα παράδειγμα... Συγχρονιζει η γραμμή στα 15, κατεβάζει ασύρματα τορρεντ μεσα στο σπίτι το συγγενικό μου πρόσωπο, απο το fritz βλέπω οτι καταναλώνονται τα 10 απο τα 15 της γραμμης. Και όμως o δευτερος υπολογιστης αν και μέσω ethernet εχει καθυστεριση στο browsing. Αν υπολογισουμε οτι το τορεντ κατεβαινει ασυρματα, την οποία δουλειά κανει το Access Point(εχω απενεργοποιησει στο fritz to wifi) εεε τοτε έχουμε πρόβλημα. Το QOS του fritz ειναι ανυπαρκτο, εχω βαλει rules αλλα δεν... Αν και με rules καταναλώνει σχεδόν ολο το upload o torrent client (ξερω θα μπορουσα να πειραξω τον client αλλα βρε fritz ελεος).
    μηπως το bandwidth στο wifi δεν πιανει τα 15mbps ?
    μηπως το upload στο τορρεντ μπουκωνει την γραμμη σου ; (αν το upload "γεμισει" δεν υπαρχει χωρος για να στειλεις την αιτηση να λαβεις οποια σελιδα θες να ανοιξεις και παρατηρειται αυτη η καθυστερηση )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #3943
    Εγγραφή
    24-08-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως το bandwidth στο wifi δεν πιανει τα 15mbps ?
    μηπως το upload στο τορρεντ μπουκωνει την γραμμη σου ; (αν το upload "γεμισει" δεν υπαρχει χωρος για να στειλεις την αιτηση να λαβεις οποια σελιδα θες να ανοιξεις και παρατηρειται αυτη η καθυστερηση )
    Θα μπορουσε λόγω αποστασης να μην πιανει τα 15 και επισης συμφωνω μα τα περι upload. Εδω χρειαζεται ενα QOS που να μην αφηνει οποιοδηποτε πρωτόκολλο/εφαρμογη να κάνει οτι θέλει στο δίκτυο.

  14. #3944
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από casperino99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δώσω ένα παράδειγμα... Συγχρονιζει η γραμμή στα 15, κατεβάζει ασύρματα τορρεντ μεσα στο σπίτι το συγγενικό μου πρόσωπο, απο το fritz βλέπω οτι καταναλώνονται τα 10 απο τα 15 της γραμμης. Και όμως o δευτερος υπολογιστης αν και μέσω ethernet εχει καθυστεριση στο browsing. Αν υπολογισουμε οτι το τορεντ κατεβαινει ασυρματα, την οποία δουλειά κανει το Access Point(εχω απενεργοποιησει στο fritz to wifi) εεε τοτε έχουμε πρόβλημα. Το QOS του fritz ειναι ανυπαρκτο, εχω βαλει rules αλλα δεν... Αν και με rules καταναλώνει σχεδόν ολο το upload o torrent client (ξερω θα μπορουσα να πειραξω τον client αλλα βρε fritz ελεος).

    Η αλήθεια είναι οτι δεν μου χρειάζονται απαραίτητα οι 8 gigabit θύρες. Τείνω προς RB2011UiAS-2HnD-IN ή CRS109-8G-1S-2HnD-IN και πραγματικά απο το site της microtik δεν βγάζω άκρη. Αναφέρει για ιδιο cpu/ram/rom αλλα απο κει και περα;

    Συμφωνω απόλυτα για το QOS, θέλω επισης να παίξω με το wifi, DDNS, VPN και οτι κάτσει στην πορεία...

    Οπως εγραψα και παραπάνω γιατι ειναι μια κατηγορια παραπάνω; Δεν πιστευω να μιλάμε για hardware switching, οπως σε cisco multilayer switching(Cisco Express Forwarding (CEF)).. Οποτε μιλαμε απλα για επιπλεον managed switch;
    Το RB2011 και το CRS109 έχουν τον ίδιο επεξεργαστή. Η διαφορές είναι ότι στο 109 όλες οι θύρες είναι switched (Layer 2), δηλαδή μιλάνε όλες με όλες, χωρίς να χρειαστεί routing.
    Το 2011 έχει δύο χωριστά switches, ένα Gbit και ένα 100άρι. Στο κάθε ένα χωριστά μπορείς να κάνεις layer 2 switching, αλλά για να μιλήσει το ένα με το άλλο, μπαίνει στη μέση ο επεξεργαστής.
    Επίσης το 2011 έχει poe out, χρήσιμο εάν θέλεις να τροφοδοτήσεις άλλη συσκευή με ethernet.

  15. #3945
    Εγγραφή
    24-08-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Ευχαριστώ για την απάντηση, με ξεμπέρδεψες...

    Και κατι άλλο, το 2011 και στην κατηγορια RB φυσιολογικα δεν μπορεις να κάνεις vlan εεε;

Σελ. 263 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 243253258261262263264265268273283 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας