Σελ. 254 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 234244249252253254255256259264274 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.796-3.810 από 8480
  1. #3796
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ανεβαζω φωτογραφία (γραφω απο το hiphone). Ακριβως στην πάνω μπαλκονοπορτα, απο τη εσωτερικη πλευρα, το σημα ειναι μηδαμινο.

    Μεχρι τι ρύθμιση να παίξω;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2722.jpg  


  2. #3797
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Αν καταλαβα καλα..... το εχεις τοποθετησει σε μπαλκονι στην εξω πλευρα.

    Και θες μεσα στο δωματιο να εχει σημα και να παιζει ικανοποιητικα? Πολυ δυσκολο.

    Δεν ειναι καθολου ευκολο να πιασεις σημα στην "πλατη" καποιου ΑΡ. Οταν μαλιστα παρεμβαλεται και τοιχος ειναι ακατορθωτο. μονο μεσω ανακλασεων.

    Αλλαξε του θεση και βαλτο μεσα στο δωματιο και να κοιταει προς τα εξω. Αλλιως θα εχεις συνεχεια παραπονα οτι δεν δουλευει η υπηρεσια wifi.

    Ολα τα ΑΡ εκτος αν το γραφει διαφορετικα εχουν συγκεκριμενη δεσμη που εκπεμπουν. εσυ οχι μονο εισαι εκτος.... αλλα και 180 μοιρες αντιθετα.

    Δεν ξερω αν υπηρχε το καλωδιο ηδη εκει ,αλλα αν περαστηκε τωρα, ειναι πολυ λαθος η μελετη που εγινε.



    EDIT : αν δεν μπορεις να αλλαξεις θεση, τοτε μαλλον θα πας σε TPlink για οικονομια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 26-06-17 στις 10:17.
    The gr81 .

  3. #3798
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπηρχε ηδη εκει το καλώδιο.

    Το θεμα είναι οτι το αγόρασα γιατι διάβασα οτι ειναι 360 μοίρες το beam του. Απο τη μεσα μερια δεν θα εγκλωβισουμε το σήμα σε ενα σημείο; Δεν μου αρέσει.

    Αν παω σε κάτι μεγαλύτερο, π.χ. Basebox με τις omni του, δεν θα εχω κέρδος; Δεν θελω θαύματα αλλα μου φαίνεται απίστευτο αυτό να μην μπορει 2 μέτρα διαγώνια να μην μπορει να δουλεψει.

  4. #3799
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εγω παντως δεν βρηκα πουθενα να λεει οτι εινα για 360 μοιρες.

    Μηπως μπερδευτηκες με το official site που εχει στις εικονες ενα 360 ?
    Ειναι για να δεις το προιον σε 360 μοιρες. οχι οτι εκπεμπει ετσι.

    To Basebox ??? πως σου προεκυψε? ειναι λιγο μεγαλο.... και θελει και pigtail .... και εξωτερικες κεραιες....
    Το βαζουμε συνηθως πισω απο πιατακι... ή καποια sector. Δεν νομιζω να ειναι αυτο που θα σε βολεψει.

    Δοκιμασε ενα TP-Link EAP110-Outdoor που ειναι φτηνο και που σιγουρα εκπεμπει 360 μοιρες αφου εχει πανω 2 ΟΜΝΙ.

    Επισης... δεν εχεις καθολου σημα μεσα? εχεις λιγο? κανε ενα scan δες λιγο τι γινεται με τα καναλια.
    Βρες καποιο ελευθερο και καθαρο να δεις αν θα ειναι καλυτερα.


    edit: Θες να φτιαξεις ενα νεο νημα και να συνεχισουμε εκει γιανα μην γεμιζουμε αυτο το τοπικ?
    Βαλε τιτλο πχ FREE WIFI AP προβλημα .
    The gr81 .

  5. #3800
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώδικας:
    /ip firewall mangle
    add action=change-mss chain=forward comment=TCP-MSS_in in-interface=all-ppp new-mss=1452 passthrough=yes protocol=tcp tcp-flags=syn,!rst tcp-mss=1453-65535
    add action=change-mss chain=forward comment=TCP-MSS_out new-mss=1452 out-interface=all-ppp passthrough=yes protocol=tcp tcp-flags=syn,!rst tcp-mss=1453-65535
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Mark LAN-DNS connections UDP" in-interface=!all-ppp new-connection-mark=LAN-DNS passthrough=no port=53 \
        protocol=udp
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Mark LAN-DNS connections TCP" in-interface=!all-ppp new-connection-mark=LAN-DNS passthrough=no port=53 \
        protocol=tcp
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Mark Broadcasts ONLY" dst-address-type=broadcast new-connection-mark="Internal Broadcast" passthrough=no
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Mark Multicast ONLY" dst-address-type=multicast new-connection-mark="Internal Broadcast" passthrough=no
    add action=mark-connection chain=forward comment="Mark LAN connections" in-interface=bridge-home new-connection-mark=LAN out-interface=bridge-home \
        passthrough=no
    add action=mark-connection chain=forward comment="Mark LAN connections" in-interface=bridge-customers new-connection-mark=LAN out-interface=bridge-home \
        passthrough=no
    add action=mark-connection chain=forward comment="Mark LAN connections" in-interface=bridge-home new-connection-mark=LAN out-interface=bridge-customers \
        passthrough=no
    add action=mark-connection chain=input comment="Mark connections through OTE" connection-mark=no-mark in-interface=pppoe-out1ote new-connection-mark=\
        input-wan-ote1 passthrough=no
    add action=mark-connection chain=input comment="Mark connections through OTE2" connection-mark=no-mark in-interface=pppoe-out2ote new-connection-mark=\
        input-wan-ote2 passthrough=no
    add action=mark-routing chain=output comment="Route OTE through OTE" connection-mark=input-wan-ote1 new-routing-mark=route-wan-ote1 passthrough=no
    add action=mark-routing chain=output comment="Route OTE2  through OTE2" connection-mark=input-wan-ote2 new-routing-mark=route-wan-ote2 passthrough=no
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Split OTE connection for clients" connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=\
        bridge-home new-connection-mark=split-wan-ote1 passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:2/0
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Split OTE2 connections  for clients" connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=\
        bridge-home new-connection-mark=split-wan-ote2 passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:2/1
    add action=mark-routing chain=prerouting comment="Route split OTE through OTE  for clients" connection-mark=split-wan-ote1 in-interface=bridge-home \
        new-routing-mark=route-wan-ote1 passthrough=no
    add action=mark-routing chain=prerouting comment="Route split OTE2 through OTE2 for clients" connection-mark=split-wan-ote2 in-interface=bridge-home \
        new-routing-mark=route-wan-ote2 passthrough=no
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Split OTE connection for clients" connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=\
        bridge-customers new-connection-mark=splitcustomers-wan-ote1 passthrough=yes per-connection-classifier=both-addresses-and-ports:2/0
    add action=mark-connection chain=prerouting comment="Split OTE2
    Κώδικας:
    /ip route
    add check-gateway=ping distance=1 gateway=pppoe-out1ote routing-mark=route-wan-ote1
    add check-gateway=ping distance=2 gateway=pppoe-out2ote routing-mark=route-wan-ote1
    add check-gateway=ping distance=1 gateway=pppoe-out2ote routing-mark=route-wan-ote2
    add distance=2 gateway=pppoe-out1ote routing-mark=route-wan-ote2
    add check-gateway=ping distance=1 gateway=pppoe-out1ote
    add check-gateway=ping distance=2 gateway=pppoe-out2ote
    /ip route rule
    add dst-address=192.168.12.0/24 table=main 
    add dst-address=192.168.11.0/24 table=main
    add dst-address=192.168.4.0/24 table=main
    add dst-address=192.168.1.0/24 table=main
    έχω δύο bridges και δύο pppoe-out connections
    με ips

    Κώδικας:
    /ip address
    add address=192.168.12.1/24 interface=ether2-ote network=192.168.12.0
    add address=192.168.1.1/24 interface=bridge-home network=192.168.1.0
    add address=192.168.11.1/24 interface=ether1-ote network=192.168.11.0
    add address=192.168.4.1/24 interface=bridge-customers network=192.168.4.0
    Δεν εχω καταλαβει αυτοι οι κανονες στα mangles που ακριβως χρησιμευουν να σου πω την αληθεια. Ενταξει το recursive failover πες οτι βοηθαει, αν και με το check gateway=ping που δε δουλευει στα pppoe connections, αμφιβαλλω και για αυτο.

    Εσυ το ακριβως προβλημα ειχες και τα εκανες ολα αυτα και τι δορθωσε ολο αυτο?
    Άλλα Ντάλλα....

  6. #3801
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε θυμάμαι τίποτα!
    Πέρυσι το έφτιαξα και απο τότε δουλεύει 100% απροβλημάτιστα.

    Μπορεί να έχω κάποιο περιττό κανόνα μέσα αλλά δε το σκαλίζω αφού δουλεύει!

  7. #3802
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    και το δικο μου απροβληματιστα δουλευει, εκτος του θεματος με τα https που λυνεται με αλλαγη του both addresses & ports και με το hamachi που εβαλα αυτο το mangle rule.


    Εσυ δε θυμασαι τι προβλημα ειχες και δε δουλευε καλα? Για να κανεις αλλαγες καποιο θεμα θα ειχες. Ποιο ηταν δε θυμασαι?
    Άλλα Ντάλλα....

  8. #3803
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    και το δικο μου απροβληματιστα δουλευει, εκτος του θεματος με τα https που λυνεται με αλλαγη του both addresses & ports και με το hamachi που εβαλα αυτο το mangle rule.


    Εσυ δε θυμασαι τι προβλημα ειχες και δε δουλευε καλα? Για να κανεις αλλαγες καποιο θεμα θα ειχες. Ποιο ηταν δε θυμασαι?
    Έχω και σε άλλο χώρο load balance σε διαφορετικό setup και μπορεί να είχα εκεί θέμα.

    Το check ping δεν είναι αξιόπιστο, γιατί αν παίρνεις νετ απο άλλο ρούτερ ο gateway του ρουτερ μπορεί να είναι ΟΚ αλλά να μήν έχει πρόσβαση στο νετ.

    Δε το λύνω με τα παραπάνω αλλά το έχω στην άκρη του μυαλού μου να το φτιάξω κάποια στιγμή!

    σημαντικά είναι τα ip routes rules για να βγαίνει η κάθε ΙΡ απο το σωστό routing mark (ή το main).
    αλλιώς μπορείς να το διορθώσεις με το mark lan connections

  9. #3804
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου εξηγησα οτι γινεται. Ενα μηχανημα θες. Αυτο που σου λεω για το QOS ειναι να δεις σε μηχανημα που εχεις QOS ποιες ειναι οι parents και οι clients ουρες. Δε σου λεω να φτιαξεις σε αυτο qos ουτε να αγορασεις αλλο μηχανημα. Μολις βρω χρονο πιο μετα θα σου δωσω ενα παραδειγμα.
    - - - Updated - - -
    λοιπον απο τις σημειωσεις μου επειδη δεν εχω χρονο να φορτωσω τωρα αυτο configuration θα κυμανθεις καπως ετσι..
    Κώδικας:
    /ip firewall mangle add action=mark-routing chain=prerouting new-routing mark=routing_mark_pppoe-out1 src-address=192.168.10.2
    /ip firewall mangle add action=mark-routing chain=prerouting new-routing-mark=routing_mark_pppoe-out2 src-address=192.168.10.3
    Κώδικας:
    /ip route add gateway=pppoe-out1 routing-mark=routing_mark_pppoe-out1
    /ip route add gateway=pppoe-out2 routing-mark=routing_mark_pppoe-out2
    To 192.168.10.2 το μαρκαρω και το στελνω στο pppoe-out1
    To 192.168.10.3 το μαρκαρω και το στελνω στο pppoe-out2
    καλησπέρα, μιας και ασχοληθηκες και ευχαριστω για τις απαντησεις σου, δοκιμασα το Σαββατο αυτα που ειπες, δυστυχως στην περιπτωση μου δεν κανουν δουλεια.
    Γινεται μεγαλο μπλεξιμο διοτι το 951 εκει οπως ειπαμε ρουταει το awmn δλδ τα 2 εξωτερικα RBs (411+911) και απο αυτα ερχεται το ενα ιντερνετ με ovpn client.
    Απο την αλλη το PPP 4G ειναι στο usb.
    Το προβλημα επισης ειναι οτι χρειαζομουνα ενα vpn client που να περναει το awmn δλδ ολο το subnet 10.0.0.0/8 μεσω ιντερνετ κινητης οχι μονο αμα πεσει το awmn εκει, αλλα και να εχω ενα εναλλακτικο gw για να δουλευω ΠΑΝΤΑ καποια μηχανηματα ετσι οπως πχ το voip μου (δινω σταθερο εκει με αστερισκ και θελω παντα να παιζει αψογα) γιατι εκτος το πεσιμο ειναι και το θεμα του lag.
    Kαι το αλλο κακο ειναι οτι οταν εχεις ιντερνετ απο το ovpn τοτε δεν παιζει το ip cloud που θελει το ιντερνετ στο ιδιο το μηχανημα.

    Τελικα πετυχα προσφορα στα 59 ευρω τελευταια στιγμη το https://routerboard.com/RB951Ui-2HnD και το εχω παραγγελει.
    Το 711 οπως ειπα και στο αλλο θεμα εχει προβλημα στο H/W και χανει τακτικα το lan.
    εκτος αυτου δεν παιζει το ip cloud σε αυτο και στο αλλο που παιζει δεν μπορω να εχω και ιντερνετ απο το ovpn.

    Οποτε τελικα καταληγω με 2ο μηχανημα που θα ειναι αποκλειστικα ιντερνετ ρουτερ (προς το παρον για κινητη 4G) και να εχει τα παντα σωστα πανω του, firewall, nat, rules, ip cloud κτλ.
    και ενα vpn μεσω κινητης ωστε ανα πασα στιγμη να το εχω σαν 2ο gw να βλεπει ολο το awmn για να εχω προσβαση μεσω κινητης αμα εχει θεμα το κανονικο.
    Επισης θα κανω και εναν vpn server για αμα πεσει εκει το awmn να φτανω ολα τα μηχανηματα μου για να μην τα βγαζω ολα στο ιντερνετ.

    Ετσι οι πελατες DHCP θα περνουν ιντερνετ απο το ovpn client μεσω του AWMN και αν υπαρχει προβλημα τοτε μονο θα το γυριζω χειροκινητα απο προγραμμα στο κινητο (mikro winbox pro) σε κινητης.

  10. #3805
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως δεν βρηκα πουθενα να λεει οτι εινα για 360 μοιρες.

    Μηπως μπερδευτηκες με το official site που εχει στις εικονες ενα 360 ?
    Ειναι για να δεις το προιον σε 360 μοιρες. οχι οτι εκπεμπει ετσι.

    To Basebox ??? πως σου προεκυψε? ειναι λιγο μεγαλο.... και θελει και pigtail .... και εξωτερικες κεραιες....
    Το βαζουμε συνηθως πισω απο πιατακι... ή καποια sector. Δεν νομιζω να ειναι αυτο που θα σε βολεψει.

    Δοκιμασε ενα TP-Link EAP110-Outdoor που ειναι φτηνο και που σιγουρα εκπεμπει 360 μοιρες αφου εχει πανω 2 ΟΜΝΙ.

    Επισης... δεν εχεις καθολου σημα μεσα? εχεις λιγο? κανε ενα scan δες λιγο τι γινεται με τα καναλια.
    Βρες καποιο ελευθερο και καθαρο να δεις αν θα ειναι καλυτερα.


    edit: Θες να φτιαξεις ενα νεο νημα και να συνεχισουμε εκει γιανα μην γεμιζουμε αυτο το τοπικ?
    Βαλε τιτλο πχ FREE WIFI AP προβλημα .
    Εδώ λέει οτι είναι 360 μοίρες: https://i.mt.lv/routerboard/files/wAP-160428131351.pdf

    Ναι λέω για το Basebox2 και 2 απο αυτές τις κεραίες.

    Προέκυψε λόγο τις ισχύος που παρέχει. Δεν υπάρχουν άλλες επιλογές σε mTik δεδομένου του χώρου τοποθέτησης.

  11. #3806
    Εγγραφή
    17-08-2016
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κανένας για μένα ρε παιδιά ;;

  12. #3807
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarantanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας για μένα ρε παιδιά ;;
    αυτο το script https://www.mikrotik-routeros.com/20...t-usermanager/ ειναι πολυ πολυπλοκο, πρεπει καποιος να το δοκιμασει για να δει.
    Θελει πολυ ψαξιμο δλδ.
    Βασικα τι σου βγαζει? λεει κατι στα logs?
    θα προτεινα να στειλεις email ή κατι σχετικο με αυτον που το εφτιαξε να σου πει.
    Εγω μονο μια φορα χρησιμοποιησα script για dyndns οταν ηταν τσαμπα, πριν το mikrotik ip cloud και οποτε ηθελε δουλευε σωστα, εντελως αναξιοπιστο. Δεν βρηκα ποτε τι εφταιγε.
    Μετα με το ip cloud αλλα και με ενα backup noip στο linux nas server μου δεν ξανασχοληθηκα. Και το ιδιο script για noip παλι τα ιδια εκανε....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 26-06-17 στις 22:26.

  13. #3808
    Εγγραφή
    17-08-2016
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Υποτίθεται πως αν τρέξει σωστά την πρώτη φορά σου δημιουργεί ακόμα 2-3 script και μετά πας και σβήνεις το αρχικό. Χρησιμοποιείται για να παίρνεις στατιστικά - κίνηση από τους χρήστες του hotspot.
    Το θέμα είναι ότι το κάνω copy-paste στα scripts αλλά όταν το εκτελώ δεν κάνει τίποτα !
    Γι αυτό ήθελα να του ρίξετε μια μάτια μήπως λείπει κάτι . Κάποιο σύμβολο , κάποιο κενό γιατί δεν έχω ιδέα .
    Ίσως το αντιγράφω λάθος δεν ξέρω ....

  14. #3809
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarantanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποτίθεται πως αν τρέξει σωστά την πρώτη φορά σου δημιουργεί ακόμα 2-3 script και μετά πας και σβήνεις το αρχικό. Χρησιμοποιείται για να παίρνεις στατιστικά - κίνηση από τους χρήστες του hotspot.
    Το θέμα είναι ότι το κάνω copy-paste στα scripts αλλά όταν το εκτελώ δεν κάνει τίποτα !
    Γι αυτό ήθελα να του ρίξετε μια μάτια μήπως λείπει κάτι . Κάποιο σύμβολο , κάποιο κενό γιατί δεν έχω ιδέα .
    Ίσως το αντιγράφω λάθος δεν ξέρω ....
    Καλή τύχη αλλά δε νομίζω να ασχοληθεί κανείς τουλάχιστον δωρεάν. Ρώτα κάποιο κατάστημα πιστοποιημένο απο το mikrotik.
    Εδώ 10 γραμμές έφαγα 1 ώρα να βρώ τι φταίει!


    Τρέξε το απο το τερμιναλ που σου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους για αρχή.

  15. #3810
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ας ξεχωρίσουμε λίγο τα πράγματα και ας μιλάμε στο νέο νήμα που άνοιξα "Περί ROS ο λόγος..."
    για ότι έχει αν κάνει με το ROS όπως νέες εκδόσεις, fw, scripting, προβλήματα, βελτιώσεις, νέες δυνατότητες κλπ.
    Ας αφήσουμε το παρών νήμα μόνο για συζητήσεις που σχετίζονται με το hw, νέα προϊόντα κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 254 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 234244249252253254255256259264274 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας