Σελ. 380 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 360370375378379380381382385390400 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.686-5.700 από 8480
  1. #5686
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει δοκιμάσει κανείς (με επιτυχία) load balance σε mikrotik; Το σκέφτομαι για ένα έργο, αλλιώς μήπως να πάρω ένα multiwan router tplink να τελειώσω σε 5 λεπτά το setup και έπειτα να βάλω ένα mTik να μοιράζει;
    καλημέρα, για load balacing εχει αρκετα θεματα εδώ περα για τα Mikrotik, αλλά το ποιο γενικο και σαν οδηγος είναι εδώ περα και απ ότι φαινεται όπως εχω δει λενε μερικοι ότι το εχουν κανει και δουλευει σωστα : https://www.adslgr.com/forum/threads...-balance-howto
    Eλεγα να το κανω με την Inalan FTTH και με την ADSL, αλλα τι να κανουν τα 10 μπροστα στα 100 και βαλε...ψυλους στα αχυρα ψαχνω προφανως, ουτε τον κοπο δεν αξιζει, ετσι μου ειπε και ενας φιλος που εχει κανει.

  2. #5687
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο pwmn τα παιδιά το δούλευαν.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #5688
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο pwmn τα παιδιά το δούλευαν.
    Καλημέρα, δεν ξερω ωραιο δειχνει αλλα δεν καταλαβαίνω ακομα καποια πραγματα γιαυτο ρωταω.

    https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...6/Installation

    Στο επισημο forum καποιος που ρωτησε για τα misbe επειδή δεν υποστηριζονται για server package απαντησε καποιος της Mikrotik να τρεξει το Cloud Hosted router το οποιο μπορει από VM https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua..._Hosted_Router. Όμως βλεπω να λεει για trial, μετα κοστος κτλ.
    Εχω μπερδευτεί...
    o server μπορει να μπει σε ARM που προσφατα αποκτησα το hap2 αλλα λεει ότι επειδή εχει μικρη flash μολις 16MB πρεπει να χρησιμοποιηθεί εξωτερικο usbstick…
    Ωραιο δειχνει το dude αλλα θελει διάβασμα και ψαξιμο, αλλα θα ηθελα να το κανω μιας και εχω πλεον αρκετα mikrotik και τα περισσοτερα είναι μερος του awmn.

    - - - Updated - - -

    Eδω στο x86 εχει cdimage σε .iso τι ρολο βαραει αυτό? https://mikrotik.com/download
    τι αδεια χρησης εχει? trial είναι? δωρεαν δε νομιζω να το δινουν…
    ο dude server μπορει να τρεξει και σε x86.

    Σχετικα με τον dude client παιζει κανονικα μεσω wine σε Linux...όπως και γενικα ΟΛΑ τα προγράμματα της Mikrotik, ευτυχως δλδ!

  4. #5689
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, δεν ξερω ωραιο δειχνει αλλα δεν καταλαβαίνω ακομα καποια πραγματα γιαυτο ρωταω.

    https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...6/Installation

    Στο επισημο forum καποιος που ρωτησε για τα misbe επειδή δεν υποστηριζονται για server package απαντησε καποιος της Mikrotik να τρεξει το Cloud Hosted router το οποιο μπορει από VM https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua..._Hosted_Router. Όμως βλεπω να λεει για trial, μετα κοστος κτλ.
    Εχω μπερδευτεί...
    o server μπορει να μπει σε ARM που προσφατα αποκτησα το hap2 αλλα λεει ότι επειδή εχει μικρη flash μολις 16MB πρεπει να χρησιμοποιηθεί εξωτερικο usbstick…
    Ωραιο δειχνει το dude αλλα θελει διάβασμα και ψαξιμο, αλλα θα ηθελα να το κανω μιας και εχω πλεον αρκετα mikrotik και τα περισσοτερα είναι μερος του awmn.
    το νόημα είναι ότι έχεις μια σελίδα που βλέπεις την κατάσταση του δικτύου σου. έχει νόημα να το κάνει πχ ολο το awmn, να το κάνεις μόνος, δεν λεει τιποτα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #5690
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το νόημα είναι ότι έχεις μια σελίδα που βλέπεις την κατάσταση του δικτύου σου. έχει νόημα να το κάνει πχ ολο το awmn, να το κάνεις μόνος, δεν λεει τιποτα.
    Γιατι δεν μπορω να επιβλεπω τα δικα μου μηχανήματα? subnets, servers-υπηρεσίες, vpns κτλ κτλ?
    τον client τον περασα χτες στο desktop pc, θελω να δω που να τρεξω τον server, μαλλον θα το βαλω σε VM όπως λεει σε CHR.
    Θα ηθελα να το δω όπως και να εχει, αν οντως τελικα δεν εχει νοημα το παραταω μετα.

    The Dude
    The Dude network monitor is a new application by MikroTik which can dramatically improve the way you manage your network environment. It will automatically scan all devices within specified subnets, draw and layout a map of your networks, monitor services of your devices and alert you in case some service has problems.

    εμενα πολύ χρησιμο μου φαινεται!

    https://i.mt.lv/img/mt/v2/dude/1f.png

    η φωτο αυτή τα λεει όλα! και βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=Nlgwl2fTvPo και εδώ https://www.youtube.com/watch?v=1cvuSqnDTZg

    Βρηκα και αυτό οσον αφορα το CHR δλδ εικονικα να τρεχει επανω σε ROS ο server : https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...rver_on_VM_CHR και εγκατασταση από virtualbox https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...x_installation

    Σχετικα με τον dude server και σε μηχανημα που εχει 16mb μονο flash λεει και το από κατω :

    [U]Note: For models with 16MB on-board storage use of USB/μSD storage is required to run The Dude server on the device.

    Note: Preferably you should use industrial grade mircoSD cards and USB drives as they have longer life cycle under applications that can write data to flash more frequently as The Dude server database in this case. For large network monitoring it is suggested to us highly reliable HDD/SSD drives.

    το ποιο σημαντικο από όλα, εκει που θα είναι ο dude server πρεπει να είναι 24ωρες ανοιχτο ε????
    γιατι θα πρεπει να ξεχασω το pc τοτε! δλδ το CHR, oποτε θα πρεπει να το κανω από το hap2.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 19-04-19 στις 10:52. Αιτία: CHR server

  6. #5691
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Εγώ δουλεύω το DUDE πάρα πολύ για όλα μου τα δίκτυα. Είναι εξαιρετικά χρήσιμο. Σε μια σελίδα έχω πλήρη εικόνα τι δουλεύει και τι όχι. Με το SNMP βλέπω γραφήματα με το UTILIZATION των interfaces, τα σήματα και το CCQ των Links κ.α. Παρότι η mikrotik δεν φαίνεται να ασχολείται πολύ με το DUDE παρόλα αυτά ειναι σε πολύ καλό επίπεδο.

    Το έχω εγκαταστήσει σε ένα 750Gr3, νομίζω ότι είναι το φθηνότερο που υποστηρίζει DUDE. Εναλλακτικά θα μπορούσες και σε CHR, αλλά εγώ δεν έχω server/PC ανοιχτό 24/7

  7. #5692
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δουλεύω το DUDE πάρα πολύ για όλα μου τα δίκτυα. Είναι εξαιρετικά χρήσιμο. Σε μια σελίδα έχω πλήρη εικόνα τι δουλεύει και τι όχι. Με το SNMP βλέπω γραφήματα με το UTILIZATION των interfaces, τα σήματα και το CCQ των Links κ.α. Παρότι η mikrotik δεν φαίνεται να ασχολείται πολύ με το DUDE παρόλα αυτά ειναι σε πολύ καλό επίπεδο.

    Το έχω εγκαταστήσει σε ένα 750Gr3, νομίζω ότι είναι το φθηνότερο που υποστηρίζει DUDE. Εναλλακτικά θα μπορούσες και σε CHR, αλλά εγώ δεν έχω server/PC ανοιχτό 24/7
    Καλημέρα, ευχαριστω πολύ για την απαντηση, πολύ κατατοπιστικος.
    Εφόσον είναι ετσι και εγω δεν εχω pc ανοιχτο να μην πεδευομαι τσαμπα, πρεπει η εγκατασταση λοιπον να γινει στο hap2 με στικακι.
    Το ερωτημα είναι ότι όπως βλεπω και το δικο σου https://mikrotik.com/product/RB750Gr3 εχει εσωτερικη flash μνημη 16MB όπως ειδαμε λενε ότι θελει εξωτερικο χωρο αποθηκευσης.
    τι εχεις κανει σχετικα με αυτό? πως εκανες δλδ την εγκατασταση?
    Πριν λιγες μερες πηρα ένα hap2 https://mikrotik.com/product/hap_ac2 και είναι με ARM οποτε κανει για την δουλεια, εχει και το πακετο και το αναφερει κιολας στα μοντελα https://mikrotik.com/download
    ευχαριστω και παλι.

    - - - Updated - - -

    Επισης σε καποια βιντεο στο youtube με καποιες "πατεντες" εχουν βαλει dude server και σε misbe συσκευες πχ σε 750 απλο, δεν εχω καταλαβει ακριβως πως, αλλα δεν θα ηθελα να κανω τετοια κολπα μην χαλασω και τιποτα, να το https://www.youtube.com/watch?v=sh5B_TfMSzY

  8. #5693
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Να σου πω την αλήθεια δεν το έψαξα και τόσο πολύ. Είδα από το wiki ότι το φθηνότερο mikrotik που υποστηρίζει dude είναι το 750gr3 και πήγα και το πήρα. Ούτως ή άλλως είναι πολύ δυνατό router και το έχω κάνει vpn server.
    Εννοείτε ότι το dude τρέχει σε microsd.

  9. #5694
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν παίρνει το hap2 Microsd, stick μόνο. Το δικό σου είδα παίρνει, καλή φάση. Πως το σεταρεις μπορείς να μου πεις κάτι παραπάνω? Το αρχείο στο στικ το βάζω το τρέχω από εκεί και το βάζει εκεί? Τι μέγεθος θέλει? Εγώ openvpn server-client εχω στο 109. Προς το παρόν το hap2 το δουλεύω σαν WiFi ap και switch. Όλα τα άλλα τα κάνω στο 109.

  10. #5695
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίρνει το hap2 Microsd, stick μόνο. Το δικό σου είδα παίρνει, καλή φάση. Πως το σεταρεις μπορείς να μου πεις κάτι παραπάνω? Το αρχείο στο στικ το βάζω το τρέχω από εκεί και το βάζει εκεί? Τι μέγεθος θέλει? Εγώ openvpn server-client εχω στο 109. Προς το παρόν το hap2 το δουλεύω σαν WiFi ap και switch. Όλα τα άλλα τα κάνω στο 109.
    1. Κατεβάζεις το πακέτο The Dude Server για το Mikrotik που έχεις από εδώ https://mikrotik.com/download και το πετάς μέσα στο mikrotik. Μετά κάνεις επανεκκίνηση για να εγκατασταθεί.
    2.Κατεβάζεις το πρόγραμμα The Dude Client https://download.mikrotik.com/router...all-6.44.2.exe και το εγκαθιστάς στον υπολόγιστή σου.
    3. Ανοίγεις το The dude client. Βάζεις ip, username και password από το Mikrotik που τρέχεις το dude server και είσαι έτοιμος.
    4. Μετά μπορείς να αρχίσεις να προσθέτεις συσκευές.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή.JPG 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  70,5 KB 
ID: 203203
    5. Εφόσον έχεις πολλά διαφορετικά σημεία π.χ. Σπίτι, εξοχικό, άλλο μπορείς να το κάνεις με submaps για να είναι ξεχωριστά. Σε αυτήν την περίπτωση πρώτα φτιάχνεις submap και μετά προσθέτεις μέσα στο κάθε submap τις συσκευές από κάθε δίκτυο.
    6. Για να έχεις monitor me snmp πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε κάθε mikrotik που περνάς στο dude.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή3.JPG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  33,5 KB 
ID: 203205
    7. Για να μην τα περνάς ένα-ένα, μπορείς να κάνεις discover, οπότε το mikrotik θα ψάξει να βρει όλες τις συσκευές στα δίκτυα που θα του ορίσεις.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή4.JPG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  48,5 KB 
ID: 203206


    8. Για να του ορίσεις να χρησιμοποιεί την sd. Πηγαίνεις στο mikrotik και βάζεις

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή5.JPG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  19,4 KB 
ID: 203212

    9. Εφόσον έχετε ενεργοποιήσει το SNMP στα mikrotik που είναι περασμένα στο dude μπορείτε να εμφανίσετε το traffic στα interface του κάθε mikrotik.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή10.JPG 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  12,6 KB 
ID: 203220
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή11.JPG 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  28,5 KB 
ID: 203221
    Μπορείτε να προσθέσετε και άλλα στοιχεία να φαίνονται στο link όπως το interface name.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή12.JPG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  81,4 KB 
ID: 203222

    10.Το be continued..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος esma : 20-04-19 στις 22:28.

  11. #5696
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, ευχαριστω!
    τωρα γυρισα σπιτι σε λιγακι θα το πιασω, εχω διαθεσιμο ενα στικακι 8gb πιστευω να φτανει ετσι?
    εχω αρκετα subnets γιατι παιζουν και διαφορα openvpn servers-clients και ειναι και 2 τα awmn subnets οποτε ετσι πρεπει να μπουν βαση subnets.
    Στο pc ηδη εχω περασει τον client, παιζει αψογα σε linux μεσω wine οπως ολες οι εφαρμογες για windows της Mikrotik αλλωστε, ειδικα για το dude το γραφει και η ιδια στο site της.

  12. #5697
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Δεν νομίζω να πιάσει περισσότερο από μερικά MBytes.

    Όταν το φτιάξεις φρόντισε να πάρεις backup.

  13. #5698
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να πιάσει περισσότερο από μερικά MBytes.

    Όταν το φτιάξεις φρόντισε να πάρεις backup.
    Δεν εχω μικροτερο στικακι, εχω μονο εναν adaptor σε usb που παιρνει καρτες CF και εχω μερικες που ειναι MB! εκτος απο μια 8GB που εχει μεσα linux για εναν λαπτοπ που εχω, εχω ακομα 32ΜΒ, 64ΜΒ, 128ΜΒ, 256 και 512! εχω απο ολα τα μεγεθη χχαχαχααχ! απο την εποχη του MT 2.9 κατι και 3.20-3.22 Χ86 με ταρατσο PC για AWMN!

    Και πως του οριζω να χρησιμοποιησει το στικακι? το πακετο στην flash παει ετσι?

    Κοντευει να τιγκαρει η flash! εσενα ποσο εχει διαθεσιμη?

    μαλλον πρεπει να ξηλωσω οτι πακετα δεν μου χρειαζονται να κανω χωρο https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:System/Packages
    τα αλλα αρχεια εκει μεσα στο files τι ειναι ομως ?

    - - - Updated - - -

    Κώδικας:
    MikroTik] /dude> 
    
    .. -- go up to root
    agent -- 
    device -- 
    device-type -- 
    edit -- 
    export -- Print or save an export script that can be used to restore configuration
    export-db -- 
    get -- Gets value of item's property
    import-db -- 
    notification -- 
    print -- Print values of item properties
    probe -- 
    ros -- 
    service -- 
    set -- Change item properties
    settings -- 
    vacuum-db --
    χαμος γινεται στον dude!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2019-04-20_17-43-15.png  


  14. #5699
    Εγγραφή
    04-09-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Ναι γινεται χαμός, έχει πολλά αρχεία.
    Δεν έχω πρόβλημα από χώρο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφή6.JPG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  57,1 KB 
ID: 203214

  15. #5700
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    φανταζομαι εσυ εχεις αλλα πακετα αφου εχει χρηση σαν ρουτερ, θα διαβασω τωρα τι ειναι το καθενα να ξηλωσω.
    Πως ομως θα κανω τον dude να παιζει με το stick? αυτο δεν εχω καταλαβει.

    - - - Updated - - -

    οι φακελοι σε εμενα που λενε flash και κατι αλλα διπλα τους ξερεις τι ειναι?

Σελ. 380 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 360370375378379380381382385390400 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας