Σελ. 431 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 411421426429430431432433436441451 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.451-6.465 από 8481
  1. #6451
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    @zark
    Ευχαριστώ.

  2. #6452
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Καλησπέρα στη παρέα.
    Θέλω να καλύψω έναν εξωτερικό χώρο μισού στρέμματος (εξοχική κατοικία) ποια συσκευή μου προτείνεται;
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  3. #6453
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Λογικα τα 500 τμ ειναι ευκολο να τα καλυψεις ΑΝ ΔΕΝ υπαρχουν εμποδια . δεντρα κτιρια κλπ κλπ

    Απο εκει και περα θα πρεπει να δωσεις πληροφοριες καθως ειναι διαφορετικο αν ειναι 25μ * 20 μ . Επισης σε ποιο σημειο θα τοποθετηθει? στο κεντρο?

    Αν ειναι 50μ * 10 μετρα επισης ειναι διαφορετικο. Αν μπει στην μεση των 50 μετρων ειναι διαφορετικο απο το να μπει στην ακρη των 10 μετρων. ( omni vs directional )

    Οποτε σε πρωτη φαση δωσε πληροφοριες χωροταξικες.

    Και τι θελεις να κανεις? να μοιρασεις μια adsl ? να εχεις σερβερακο και να στριμαρεις ασυρματα ταινειες? να σερφαρουν απλα τα κινητα?

    θες 2,4 ή και 5 GHz ?

    τι budget υπαρχει ?

    edit : σε εξοχικο εχω βαλει το RBMETALG-52SHPACN και απλα δουλευει.
    Δες τα χαρακτηριστικα ΕΔΩ απο τυχαιο μαγαζι.
    https://www.hellasdigital.gr/network...ual-band-omni/
    εχει και την ομνι μεσα.
    Κανε αναζητηση στο γουγλη γιατι στο σκρουτζ δεν το βγαζει σωστα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 11-06-20 στις 00:30.
    The gr81 .

  4. #6454
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα τα 500 τμ ειναι ευκολο να τα καλυψεις ΑΝ ΔΕΝ υπαρχουν εμποδια . δεντρα κτιρια κλπ κλπ

    Απο εκει και περα θα πρεπει να δωσεις πληροφοριες καθως ειναι διαφορετικο αν ειναι 25μ * 20 μ . Επισης σε ποιο σημειο θα τοποθετηθει? στο κεντρο?

    Αν ειναι 50μ * 10 μετρα επισης ειναι διαφορετικο. Αν μπει στην μεση των 50 μετρων ειναι διαφορετικο απο το να μπει στην ακρη των 10 μετρων. ( omni vs directional )

    Οποτε σε πρωτη φαση δωσε πληροφοριες χωροταξικες.

    Και τι θελεις να κανεις? να μοιρασεις μια adsl ? να εχεις σερβερακο και να στριμαρεις ασυρματα ταινειες? να σερφαρουν απλα τα κινητα?

    θες 2,4 ή και 5 GHz ?

    τι budget υπαρχει ?

    edit : σε εξοχικο εχω βαλει το RBMETALG-52SHPACN και απλα δουλευει.
    Δες τα χαρακτηριστικα ΕΔΩ απο τυχαιο μαγαζι.
    https://www.hellasdigital.gr/network...ual-band-omni/
    εχει και την ομνι μεσα.
    Κανε αναζητηση στο γουγλη γιατι στο σκρουτζ δεν το βγαζει σωστα.
    Eριξα μια ματιά στο RBMETALG-52SHPACN.
    Αν κατάλαβα καλά δουλεύει ή 2,4 ή 5 ?
    Και τα 2 μαζί δεν ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #6455
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα τα 500 τμ ειναι ευκολο να τα καλυψεις ΑΝ ΔΕΝ υπαρχουν εμποδια . δεντρα κτιρια κλπ κλπ

    Απο εκει και περα θα πρεπει να δωσεις πληροφοριες καθως ειναι διαφορετικο αν ειναι 25μ * 20 μ . Επισης σε ποιο σημειο θα τοποθετηθει? στο κεντρο?

    Αν ειναι 50μ * 10 μετρα επισης ειναι διαφορετικο. Αν μπει στην μεση των 50 μετρων ειναι διαφορετικο απο το να μπει στην ακρη των 10 μετρων. ( omni vs directional )

    Οποτε σε πρωτη φαση δωσε πληροφοριες χωροταξικες.

    Και τι θελεις να κανεις? να μοιρασεις μια adsl ? να εχεις σερβερακο και να στριμαρεις ασυρματα ταινειες? να σερφαρουν απλα τα κινητα?

    θες 2,4 ή και 5 GHz ?

    τι budget υπαρχει ?

    edit : σε εξοχικο εχω βαλει το RBMETALG-52SHPACN και απλα δουλευει.
    Δες τα χαρακτηριστικα ΕΔΩ απο τυχαιο μαγαζι.
    https://www.hellasdigital.gr/network...ual-band-omni/
    εχει και την ομνι μεσα.
    Κανε αναζητηση στο γουγλη γιατι στο σκρουτζ δεν το βγαζει σωστα.
    Καλημέρα
    Τώρα για τα μέτρα θα σε γελάσω πρέπει να δω τα σχέδια αλλά μάλλον είναι 25*20 και το σπίτι είναι πίσω - πίσω είναι σχεδόν στη πίσω πλευρά του οικοπέδου.
    Δέντρα υπάρχουν μπροστά αλλά κτήρια όχι. Δηλ. φωτίζεται μπροστά με ανοιχτό χώρο-κήπος.
    Στη δεξιά πλευρά υπάρχει χώρος να κάθεσαι.
    Το σύστημα σκέφτομαι να το τοποθετήσω στην δεξιά πλευρά του κτίσματος σε ιστό. Έτσι θα έχω σήμα μπροστά αλλά και στο πλαϊνό μέρος που προανέφερα.
    Adsl θα μοιράζω σε κινητά βασικά και laptop.
    Θα με ενδιέφερε και τις 2 μπάντες αλλά θα ήθελα κάτι ποιο οικονομικό.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  6. #6456
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα και απο μενα, απλα να ξερετε οτι στα 2,4ghz εχουμε ποιο καλη καλυψη, και ξεπερναει πολυ ποιο ευκολα εμποδια.
    Στο εξοχικο για χρονια επιανα απο γειτονα με omni 8dbi αυτος και εγω με ovislink 5460AP και πιατο 60αρι με feeder 2,4 8dbi εγω, πισω απο ενα καρο ελιες!!!! χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ οπτικη επαφη, μεσα απο τις φυλωσιες ομως οχι κορμους, αυτος ειναι κομβος στο AWMN.
    Οταν βαλαμε panel 5ghz 14dbi πλεον δεν ηταν αυτο ουτε καν εφικτο και μετακομισα το πανελ 65μετρα μακρια απο το σπιτι.
    Τωρα μεγαλωσαν κατι καλαμιες ισως και κυπαρισια και κοπηκε πλεον.
    Η αποσταση που λεω ειναι 446μετρα.

    Με λιγα λογια για διαμοιρασμο ADSL δεν θελει μεγαλη ταχυτητα και δεν χρειαζεται σιγουρα 5ghz σε καμια απολυτως περιπτωση δεν υπαρχει κανενας λογος για 5, τουλαχιστον εγω δεν βλεπω κανεναν. Ετσι και ποιο καλη καλυψη και ποιο χαμηλο κοστος.
    Φανταζομαι σε εξοχικο μερος δεν θα ειναι και πιτα οι συχνοτητες.
    Τωρα αναλογα τα σημεια μπορει να μπει κεραια omni που θα ηταν το ποιο σωστο, αλλα θελει τοποθετηση στο κεντρο, αλλιως κεραιες τυπου πανελ που μας δινουν μεγαλο ανοιγμα σε μοιρες. Αν θελουμε καλυψη σε μια πλευρα και δεν θα εχουμε κεντρικη θεση, η κεραια τυπου omni αποκλειεται εντελως, γιατι θα δινει σημα σε ενα καρο γειτονες. Ειναι παντοκατευθυντικες 360μοιρων και με χαμηλη καθετη καλυψη.

  7. #6457
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα και απο μενα, απλα να ξερετε οτι στα 2,4ghz εχουμε ποιο καλη καλυψη, και ξεπερναει πολυ ποιο ευκολα εμποδια.
    Στο εξοχικο για χρονια επιανα απο γειτονα με omni 8dbi αυτος και εγω με ovislink 5460AP και πιατο 60αρι με feeder 2,4 8dbi εγω, πισω απο ενα καρο ελιες!!!! χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ οπτικη επαφη, μεσα απο τις φυλωσιες ομως οχι κορμους, αυτος ειναι κομβος στο AWMN.
    Οταν βαλαμε panel 5ghz 14dbi πλεον δεν ηταν αυτο ουτε καν εφικτο και μετακομισα το πανελ 65μετρα μακρια απο το σπιτι.
    Τωρα μεγαλωσαν κατι καλαμιες ισως και κυπαρισια και κοπηκε πλεον.
    Η αποσταση που λεω ειναι 446μετρα.

    Με λιγα λογια για διαμοιρασμο ADSL δεν θελει μεγαλη ταχυτητα και δεν χρειαζεται σιγουρα 5ghz σε καμια απολυτως περιπτωση δεν υπαρχει κανενας λογος για 5, τουλαχιστον εγω δεν βλεπω κανεναν. Ετσι και ποιο καλη καλυψη και ποιο χαμηλο κοστος.
    Φανταζομαι σε εξοχικο μερος δεν θα ειναι και πιτα οι συχνοτητες.
    Τωρα αναλογα τα σημεια μπορει να μπει κεραια omni που θα ηταν το ποιο σωστο, αλλα θελει τοποθετηση στο κεντρο, αλλιως κεραιες τυπου πανελ που μας δινουν μεγαλο ανοιγμα σε μοιρες. Αν θελουμε καλυψη σε μια πλευρα και δεν θα εχουμε κεντρικη θεση, η κεραια τυπου omni αποκλειεται εντελως, γιατι θα δινει σημα σε ενα καρο γειτονες. Ειναι παντοκατευθυντικες 360μοιρων και με χαμηλη καθετη καλυψη.
    Καλημέρα Νικηφόρε.
    Στο κέντρο το ξεχνάμε, άρα μάλλον σε τύπου panel. Το SXT2 που έχω ήδη, θα έκανε για αυτή τη δουλεία;
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #6458
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Όπως σου είπαν παίζουν πολλά.
    Αν θες να καλύψεις σωστα στους 5 τα πάντα, τι γραμμή έχεις η θα έχεις, αν θες μελλοντικά να βάλεις καμιά κάμερα, αν θες μελλοντικά να βρεις κανα fon όπως έκανα εγώ.
    Αν ήθελα απλά να έχω Ίντερνετ με mt οσο φτηνότερα γίνεται θα δοκίμαζα και με το hap mini που έχει 19 ευρώ.
    Ανάλογα τον χώρο μπορεί να το έβγαζα μέχρι και σε ηλεκτρολογικό κουτί κατω από καμιά βεράντα ταρατσα.
    Το έχω και είναι αρκετά δυνατό.
    Περισσότερο από κάτι άλλα με 300 κεραίες.
    Κοίτα αρχικά με ενα μοντεμ απλα σε διάφορες πρίζες και κάνοντας βόλτα στους χώρους και το οικόπεδο τι στάθμες σήματος έχεις.
    Αν το βγάλεις στην βεράντα κλπ και έχεις καλό σημα μεσα εξω τότε κοίτα μήπως χρειαστείς και κάνα παρόμοιο φτηνό μοντέλο απλα με poe in για να γλυτώσεις τα 220 ..
    Ολα αυτα για να εχεις mt με τα λιγότερα χρήματα.
    Εγω επειδη είμαι λίγο περίεργος θα σκεφτόμουν μέχρι και την κεραία που ανέφερα πίσω χωρίς να την εχω βάλει επάνω στο πιάτο αν βέβαια είχα λίγες συσκευές και αν αυτή είχε μεγαλύτερο license level.
    Μόνο και μόνο για να μπορώ να κανω και αλλα πράγματα αν χρειαστεί στο μέλλον.
    Τις τελευταίες 2 προτασεις κάνε οτι δεν τις διάβασες απλά εγω σκέφτομαι έτσι.
    Αν βέβαια έχεις τερματισμενη 24αρα η vdsl η περνάς αρκετό χρόνο εκει ψάξε για φτηνές λύσεις στους 5

  9. #6459
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το βγάλεις στην βεράντα κλπ και έχεις καλό σημα μεσα εξω τότε κοίτα μήπως χρειαστείς και κάνα παρόμοιο φτηνό μοντέλο απλα με poe in για να γλυτώσεις τα 220 ..
    Μιλάς για modem να έχει poe in?
    Επίσης βάζοντας το hap mini σε ηλεκτρολογικό κουτί δεν περιορίζεις την εμβέλειά του?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  10. #6460
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Πειρπου ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις ?
    The gr81 .

  11. #6461
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειρπου ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις ?
    Ξέρεις τι γίνεται; Από τη μια λέμε για τα χρήματα που είναι φυσικά το Α και το Ω αλλά από την άλλη θέλεις να
    κάνεις και σωστή δουλειά.
    Δηλ. να πάρεις κάτι φτηνό-οικονομικό και να ξαναπάρεις κάτι άλλο διότι το 1ο δεν σε κάλυπτε.
    Τις περισσότερες φορές έτσι γίνεται και στο τέλος την πατάμε όλοι μας.
    Ίσως για το χώρο που λέμε να χρειάζονται πάνω από 2 συσκευές.
    Δεν ξέρω πρέπει αρχικά να καταλήξω σε ένα μοντέλο και στη πορεία βλέπω τους χώρους που καλύπτει.
    Για αυτά όλα προβληματίζομαι.
    Σιγά-σιγά θα αξιοποιήσω τις προτάσεις σας και βλέπω στη πορεία.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  12. #6462
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Όταν μπει κάτι σε κουτί θέλει εξωτερική κεραία αλλιώς θα μειωθεί η εμβέλεια, ίσως όχι πολύ, μπορείς να παίξεις και με το tx Power. Σε αυτή την περίπτωση θα προτιμουσα σκέτο rb με εξωτερική κεραία panel μέσα σε κουτί και το βάζεις όπου θες. Εκτός αν κάνεις hw παρέμβαση σε κάποιο άλλο εσωτερικού χώρου και να του βάλεις pigtails και εξωτερικές κεραιες ή αν το βγάλεις από το δικό του κέλυφος να μην έχει διπλα πλαστικά και εννοείτε όχι σε κουτί αλουμινίου, ώστε να το βάλεις μόνο πλακέτα μέσα. Εγώ έχω δύο Rbs σε κουτιά αλουμινίου αλλά έχουν εξωτερικές κεραίες.

  13. #6463
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις τι γίνεται; Από τη μια λέμε για τα χρήματα που είναι φυσικά το Α και το Ω αλλά από την άλλη θέλεις να
    κάνεις και σωστή δουλειά.
    Δηλ. να πάρεις κάτι φτηνό-οικονομικό και να ξαναπάρεις κάτι άλλο διότι το 1ο δεν σε κάλυπτε.
    Τις περισσότερες φορές έτσι γίνεται και στο τέλος την πατάμε όλοι μας.
    Ίσως για το χώρο που λέμε να χρειάζονται πάνω από 2 συσκευές.
    Δεν ξέρω πρέπει αρχικά να καταλήξω σε ένα μοντέλο και στη πορεία βλέπω τους χώρους που καλύπτει.
    Για αυτά όλα προβληματίζομαι.
    Σιγά-σιγά θα αξιοποιήσω τις προτάσεις σας και βλέπω στη πορεία.
    Ωραια.

    αν θελεις και 2,4 και 5 GHz τοτε μια λυση ολα σε ενα ειναι ΑΥΤΗ.
    δοκιμασμενη 3-4 φορες , μια χαρα μοιραζε μια vdsl σε κινητα-λαπτοπ.
    ταχυτητες ικανοποιητικες αλλα για υψηλοτερες ταχυτητες περιοριστικος παραγοντας η fast ethernet. μεγιστο 100 Mbps.

    Μετα για πιο φτηνο θα πρεπει να πας μαλλον σε tplink . δεν θα βρεις κατι εξωτερικου χωρου και για τοσα τετραγωνικα .

    Για πιο ακριβο σαφως και υπαρχουν πολλες ακομα λυσεις.
    The gr81 .

  14. #6464
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια.

    αν θελεις και 2,4 και 5 GHz τοτε μια λυση ολα σε ενα ειναι ΑΥΤΗ.
    δοκιμασμενη 3-4 φορες , μια χαρα μοιραζε μια vdsl σε κινητα-λαπτοπ.
    ταχυτητες ικανοποιητικες αλλα για υψηλοτερες ταχυτητες περιοριστικος παραγοντας η fast ethernet. μεγιστο 100 Mbps.

    Μετα για πιο φτηνο θα πρεπει να πας μαλλον σε tplink . δεν θα βρεις κατι εξωτερικου χωρου και για τοσα τετραγωνικα .

    Για πιο ακριβο σαφως και υπαρχουν πολλες ακομα λυσεις.
    Αυτή που προτείνεις είναι omni directional όμως πιστεύω ότι δεν θα κάνω δουλεία διότι πρέπει να τοποθετηθεί σε κεντρικό σημείο.
    Κεραίες τύπου sector στις 120 μοίρες ίσως είναι καλύτερα για τον χώρο μου. Δεν ξέρω άποψή μου.
    Κάτσε τώρα γιατί με μπέρδεψες. Τι ρόλο παίζει η fast ethernet στη ταχύτητα του Internet και στη λήψη σήματος?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  15. #6465
    Εγγραφή
    26-11-2018
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB751G-2HnD & HAP Lite TC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή που προτείνεις είναι omni directional όμως πιστεύω ότι δεν θα κάνω δουλεία διότι πρέπει να τοποθετηθεί σε κεντρικό σημείο.
    Κεραίες τύπου sector στις 120 μοίρες ίσως είναι καλύτερα για τον χώρο μου. Δεν ξέρω άποψή μου.
    Κάτσε τώρα γιατί με μπέρδεψες. Τι ρόλο παίζει η fast ethernet στη ταχύτητα του Internet και στη λήψη σήματος?
    Σου λέει πως αν έχεις πάνω από 100mbit ιντερνετ δε θα μπορείς να το πιάσεις με αυτό το wifi εξοπλισμό στα 5ghz

Σελ. 431 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 411421426429430431432433436441451 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας