Σελ. 413 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 393403408411412413414415418423433 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.181-6.195 από 8480
  1. #6181
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Είναι έργο στην Θεσσαλονίκη, setup με remove configuration. Όταν το ολοκλήρωσα, πελάτης ζήτησε να έχει 2 wan σε περίπτωση αν πέσει 1 ISP. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Έδωσα ticket σε έναν άνθρωπο, αυτός μπήκε και το έφτιαξε και ολα δουλευουν άψογα. Πριν φύγω από εκεί, 5 φορές έκανα τεστ. Κόβω το ISP 1 τσεκάρω αν δουλευει 2 ISP. Βάζω πίσω το καλωδειο ISP 1 και όλο traffic επανέρχεται μόνο απο το ISP 1 και ISP 2 σε αναμονή.

    - - - Updated - - -

    έχω backup και το έβαλα στο δικό μου hex να δω τουλάχιστον τα routes. Έτσι έβγαλα τα screenshots. Για αυτό το λόγω φάνηκε παράξενο.

  2. #6182
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι έργο στην Θεσσαλονίκη, setup με remove configuration. Όταν το ολοκλήρωσα, πελάτης ζήτησε να έχει 2 wan σε περίπτωση αν πέσει 1 ISP. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Έδωσα ticket σε έναν άνθρωπο, αυτός μπήκε και το έφτιαξε και ολα δουλευουν άψογα. Πριν φύγω από εκεί, 5 φορές έκανα τεστ. Κόβω το ISP 1 τσεκάρω αν δουλευει 2 ISP. Βάζω πίσω το καλωδειο ISP 1 και όλο traffic επανέρχεται μόνο απο το ISP 1 και ISP 2 σε αναμονή.

    - - - Updated - - -

    έχω backup και το έβαλα στο δικό μου hex να δω τουλάχιστον τα routes. Έτσι έβγαλα τα screenshots. Για αυτό το λόγω φάνηκε παράξενο.
    Τώρα με μπέρδεψες.

    Τελικά δουλεύει η όχι;

    Το quicksetup που έστειλες που κολλάει τότε;

    Επίσης το να δίνεις μισή πληροφορία δεν βοηθάει στο να πάρεις βοήθεια.

    Στην αρχή μας λες ότι είναι setup δικό σου που η μια γραμμη είναι hotspot από το κινητό σου και τώρα ξαφνικά είναι πελάτης που έστεισε κάποιος 3ος.
    Παίζει κι ο πελάτης με Hotspot απο το κινητό του;

    Να ξέρεις ότι έτσι και κουράζεις και αποτρέπεις τον άλλο από το να θέλει να σε βοηθήσει.

  3. #6183
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εν έχεις καταλάβει)))

    Ότι αφορά το δικό μου setup που θέλω να πετύχω, έκανα δοκιμή με configuration που είχα αναφέρει hex + hap, μετά είπα για ένα έργο στην Θεσσαλονίκη που ολοκλήρωσα με την βοήθεια στο κομμάτι failover, και δοκίμασα να περάσω backup από το έργο πάνω στο δικό μου για να δω τι έχει κάνει άνθρωπος. Ελπίζω τώρα κατάλαβες))) Δεν κατάφερα να φτιάξω failover στο δικό μου setup hex + hap. Στην Θεσσαλονίκη 3011 + teltonika.

  4. #6184
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Καλησπέρα σε όλους. Αναζητώ την βοήθεια των δικτυάδων και mikrotik-άδων του forum!
    (Disclaimer: oμολογώ ξεδιάντροπα πως δεν έχω διαβάσει καμία από τις 400+ σελίδες του thread, sorry αν η απάντηση υπάρχει κάπου εκεί μέσα!)

    Έχω ένα mikrotik router στο δίκτυο του σπιτιού και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

    Όταν πάω να συνδεθώ σε κάποιον server που έχω στήσει εντός του δικτύου (είτε nginx, είτε οτιδήποτε άλλο) υπάρχει μια καθυστέρηση αρκετών δευτερολέπτων στην πρώτη σύνδεση. Άπαξ και γίνει establish το connection, μετά για τα επόμενα requests δεν υπάρχει καθυστέρηση. Αν όμως περάσει λίγος χρόνος και κλείσει το connection από την πλευρά του server, τότε στο επόμενο request εμφανίζεται πάλι η καθυστέρηση.

    Στον server, το request φαίνεται να φτάνει άμεσα, μένει όμως σε κατάσταση SYN_RECV για αρκετό χρόνο, πριν γίνει ESTABLISHED. Μόλις γίνει established, εξυπηρετείται το request.

    Δοκίμασα να κάνω λίγο debugging και με το wireshark (αν και δεν το κατέχω το άθλημα) και είδα αυτό που φαίνεται στη συνημμένη εικόνα.
    Φαίνεται δηλαδή πως για κάποιον λόγο δεν υπάρχει καλή επικοινωνία μεταξύ client (10.0.0.25) και server (10.0.0.100) με αποτέλεσμα συνεχή retransmissions μέχρι να γίνει κάποια στιγμή establish η επικοινωνία και να συνεχίσει η διαδικασία.

    Το μόνο που μου φάνηκε "περίεργο" (αν και δεν ξέρω αν είναι όντως) είναι πως ενώ τα πακέτα από τον server στον client έχουν ως source την ethernet κάρτα του server και ως destination του client, τα πακέτα της αντίθετης φοράς έχουν ως destination "Routerbo_XX:XX:XX", δηλαδή το router και όχι τον server. Αυτό συμβαίνει ακόμα κι όταν χτυπάω την IP του server καρφωτά.

    Έχω δοκιμάσει από άλλες συσκευές, με διαφορετικούς servers, μέσω Wi-Fi ή με καλώδιο, δεν αλλάζει κάτι. Επίσης διάφορα άλλα "γιατροσόφια" που διάβασα στο νετ για παρόμοια προβλήματα. Αλλά τίποτα.

    Γι'αυτό και η μόνη πιθανή εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι να μην έχω σετάρει (ή ξεσετάρει) κάτι σωστά στο mikrotik.

    Any ideas?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails wireshark.PNG  


  5. #6185
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δώσε μια εικόνα από τα ΝΑΤ που έχεις δηλώσει και τα routing.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #6186
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εν έχεις καταλάβει)))

    Ότι αφορά το δικό μου setup που θέλω να πετύχω, έκανα δοκιμή με configuration που είχα αναφέρει hex + hap, μετά είπα για ένα έργο στην Θεσσαλονίκη που ολοκλήρωσα με την βοήθεια στο κομμάτι failover, και δοκίμασα να περάσω backup από το έργο πάνω στο δικό μου για να δω τι έχει κάνει άνθρωπος. Ελπίζω τώρα κατάλαβες))) Δεν κατάφερα να φτιάξω failover στο δικό μου setup hex + hap. Στην Θεσσαλονίκη 3011 + teltonika.
    Σου ξαναλέω λοιπόν ο άνθρωπος έχει κάνει recursive routing.

    Εσύ τι ακριβώ πρόβλημα αντιμετοπίζεις;

    Δεν έχεις καθόλου ίντερνετ;
    Δεν παίζει το failover;

    Τι δοκιμές έχεις κάνει;

  7. #6187
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Συγγνώμη που διακόπτω και πάλι τη διαφωνία σας

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε μια εικόνα από τα ΝΑΤ που έχεις δηλώσει και τα routing.
    Το Bridge -> NAT (αν εννοείς αυτό) είναι κενό.
    Επίσης στην κατηγορία Routing δεν έχω δηλώσει/αλλάξει τίποτα, είναι default.

    Γενικά δεν έχω κάνει σχεδόν καθόλου custom ρυθμίσεις, έχω δηλώσει απλά 2 ξεχωριστά δίκτυα σε 2 θύρες του router (ένα για τον κάτω όροφο και ένα για τον πάνω) αλλά το πρόβλημα εντοπίζεται εσωτερικά στο ένα δίκτυο. Αν ήταν μεταξύ των δύο θα έλεγα μπορεί να φταίει κάτι εκεί.

    Επίσης δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα συνδεσιμότητας, γιατί όπως είπα άπαξ και γίνει establish η σύνδεση όλα παίζουν σφαίρα. Και επίσης η σύνδεσή μου στο Internet δεν εμφανίζει καμία καθυστέρηση.

    Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό, ό,τι service έχω στημένο εσωτερικά δουλεύει με καθυστέρηση.

  8. #6188
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    ip>firewall>nat θελουν......
    Άλλα Ντάλλα....

  9. #6189
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη που διακόπτω και πάλι τη διαφωνία σας



    Το Bridge -> NAT (αν εννοείς αυτό) είναι κενό.
    Επίσης στην κατηγορία Routing δεν έχω δηλώσει/αλλάξει τίποτα, είναι default.

    Γενικά δεν έχω κάνει σχεδόν καθόλου custom ρυθμίσεις, έχω δηλώσει απλά 2 ξεχωριστά δίκτυα σε 2 θύρες του router (ένα για τον κάτω όροφο και ένα για τον πάνω) αλλά το πρόβλημα εντοπίζεται εσωτερικά στο ένα δίκτυο. Αν ήταν μεταξύ των δύο θα έλεγα μπορεί να φταίει κάτι εκεί.

    Επίσης δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα συνδεσιμότητας, γιατί όπως είπα άπαξ και γίνει establish η σύνδεση όλα παίζουν σφαίρα. Και επίσης η σύνδεσή μου στο Internet δεν εμφανίζει καμία καθυστέρηση.

    Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό, ό,τι service έχω στημένο εσωτερικά δουλεύει με καθυστέρηση.
    Θελεις να περιγραψεις λιγο πιο αναλυτικα τι ακριβως εχεις συνδεσει που.... καθως επισης και τις ρυθμισεις που εχεις κανει αναλυτικα. Κατι πρεπει να λειπει.

    Εχεις κανει bribge ολες τις ethernet ?
    The gr81 .

  10. #6190
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη που διακόπτω και πάλι τη διαφωνία σας



    Το Bridge -> NAT (αν εννοείς αυτό) είναι κενό.
    Επίσης στην κατηγορία Routing δεν έχω δηλώσει/αλλάξει τίποτα, είναι default.

    Γενικά δεν έχω κάνει σχεδόν καθόλου custom ρυθμίσεις, έχω δηλώσει απλά 2 ξεχωριστά δίκτυα σε 2 θύρες του router (ένα για τον κάτω όροφο και ένα για τον πάνω) αλλά το πρόβλημα εντοπίζεται εσωτερικά στο ένα δίκτυο. Αν ήταν μεταξύ των δύο θα έλεγα μπορεί να φταίει κάτι εκεί.

    Επίσης δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα συνδεσιμότητας, γιατί όπως είπα άπαξ και γίνει establish η σύνδεση όλα παίζουν σφαίρα. Και επίσης η σύνδεσή μου στο Internet δεν εμφανίζει καμία καθυστέρηση.

    Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό, ό,τι service έχω στημένο εσωτερικά δουλεύει με καθυστέρηση.
    ip > firewall > nat
    ip > routes > routes
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #6191
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου ξαναλέω λοιπόν ο άνθρωπος έχει κάνει recursive routing.

    Εσύ τι ακριβώ πρόβλημα αντιμετοπίζεις;

    Δεν έχεις καθόλου ίντερνετ;
    Δεν παίζει το failover;

    Τι δοκιμές έχεις κάνει;
    Καταχωρώ αυτά, και δεν δουλευει internet.

    /ip address add address=192.168.2.1/24 interface=ether1 // Modem cosmote
    /ip address add address=192.168.100.1/24 interface=ether5 // hap
    /ip address add address=192.168.1.0/24 interface=Local
    /ip firewall nat add src-address=192.168.1.0/24 action=masquerade chain=srcnat
    /ip route add dst-address=8.8.8.8 gateway=192.168.2.254 scope=10 check-gateway=ping
    /ip route add distance=10 dst-address=8.8.8.8 type=blackhole δεν σου χρειάζεται
    /ip route add dst-address=8.8.4.4 gateway=192.168.100.254 scope=10 check-gateway=ping
    /ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=8.8.8.8 distance=1 check-gateway=ping
    /ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=8.8.4.4 distance=2 check-gateway=ping

  12. #6192
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σαν gateway έχεις βάλει το 8.8.8.8 το 8.8.4.4 στα 0.0.0.0

  13. #6193
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Επισυνάπτω μεν τις εικόνες με το ΝΑΤ και τα Routes, έκανα όμως εν τω μεταξύ και περαιτέρω πειραματισμούς και βρήκα τι προκαλεί το πρόβλημα.

    Έστησα λοιπόν και άλλους server σε άλλα μηχανήματα και είδα πως δεν είχαν πρόβλημα. Η μόνη διαφορά σχετικά με τα μηχανήματα που το έχουν, είναι η static IP.
    Γύρισα λοιπόν την IP σε ένα μηχάνημα σε DHCP και ως δια μαγείας, το πρόβλημα εξαφανίστηκε!

    Δεν ξέρω αν το πρόβλημα έχει να κάνει με το router ή με τις ρυθμίσεις του/των servers, σε κάθε περίπτωση επισυνάπτω και screenshots από το DHCP στο router. Έχω φτιάξει ένα pool με διευθύνσεις 2 έως 62 και οι στατικές ΙΡ που δίνω είναι από εκεί και πάνω.

    Από την πλευρά του server (Debian 9) ανεβάζω και τις ρυθμίσεις από το /etc/network/interfaces.

    Στη χειρότερη θα ζήσω και χωρίς static IP (αν δεν κάνω λάθος υπάρχει κι έτσι τρόπος να κάνεις το μηχάνημα να παίρνει πάντα την ίδια ΙΡ), αλλά θα προτιμούσα να βρω τη λύση και να μπορώ να βάζω τις ΙΡ που θέλω.

    Ευχαριστώ!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails nat.PNG  

    pool.PNG  

    dhcp.PNG  

    routes.PNG  

    interfaces.PNG  


  14. #6194
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Έχεις κάνει ΝΑΤ για όλα τα πακέτα.
    Ίσως να περνάνε από εκεί και τα πακέτα που προορίζονται για το εσωτερικό σου δίκτυο.
    Καλό είναι να το περιορίσεις το ΝΑΤ μόνο για τα πακέτα που βγαίνουν εκτός του δικτύου σου.
    πχ
    Κώδικας:
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat comment="NAT for PPPoE Client" \
        out-interface=pppoe-out1 src-address=192.168.5.0/24
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #6195
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταχωρώ αυτά, και δεν δουλευει internet.

    /ip address add address=192.168.2.1/24 interface=ether1 // Modem cosmote
    /ip address add address=192.168.100.1/24 interface=ether5 // hap
    /ip address add address=192.168.1.0/24 interface=Local
    /ip firewall nat add src-address=192.168.1.0/24 action=masquerade chain=srcnat
    /ip route add dst-address=8.8.8.8 gateway=192.168.2.254 scope=10 check-gateway=ping
    /ip route add distance=10 dst-address=8.8.8.8 type=blackhole δεν σου χρειάζεται
    /ip route add dst-address=8.8.4.4 gateway=192.168.100.254 scope=10 check-gateway=ping
    /ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=8.8.8.8 distance=1 check-gateway=ping
    /ip route add dst-address=0.0.0.0/0 gateway=8.8.4.4 distance=2 check-gateway=ping
    Eκτός από αυτό
    /ip route add distance=10 dst-address=8.8.8.8 type=blackhole

    όλα φαίνονται οκ

    Αν θες δώσε anydesk να δούμε τι φταίει

Σελ. 413 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 393403408411412413414415418423433 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας