Σελ. 414 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 394404409412413414415416419424434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.196-6.210 από 8481
  1. #6196
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάνει ΝΑΤ για όλα τα πακέτα.
    Ίσως να περνάνε από εκεί και τα πακέτα που προορίζονται για το εσωτερικό σου δίκτυο.
    Καλό είναι να το περιορίσεις το ΝΑΤ μόνο για τα πακέτα που βγαίνουν εκτός του δικτύου σου.
    πχ
    Κώδικας:
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat comment="NAT for PPPoE Client" \
        out-interface=pppoe-out1 src-address=192.168.5.0/24
    Φαντάζομαι εννοείς να τροποποιήσω τον υπάρχοντα κανόνα και όχι να προσθέσω δεύτερο, σωστά;
    Το έφτιαξα, αλλά δεν έκανε κάποια διαφορά.

    Aν ήταν εκεί το πρόβλημα φαντάζομαι θα το έκανε και στις δυναμικές IPs, όχι μόνο στις στατικές, σωστά;

  2. #6197
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RpMz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και εγώ που δοκίμασα άλλες φορές να ξηλώσω κάποιο πακέτο σε ένα hAP Lite, δεν με άφησε.

    Συνημμένο Αρχείο 208633
    Εμενα με αφηνει κανονικα οπως ειπα το εχω κανει σε απειρα mikrotik απο την εκδοση 2.9.8!!!! το 2005!!!! αν κανω reboot πανε ολα!
    οταν το αγορασα ειχε πολλα μεσα, αμεσως με αφηνε να τα βγαλω, αν δεν σας αφηνει που δεν ειναι σωστο, δεν εχω ιδεα γιατι, δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2019-11-13_22-37-11.png  


  3. #6198
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάνει ΝΑΤ για όλα τα πακέτα.
    Ίσως να περνάνε από εκεί και τα πακέτα που προορίζονται για το εσωτερικό σου δίκτυο.
    Καλό είναι να το περιορίσεις το ΝΑΤ μόνο για τα πακέτα που βγαίνουν εκτός του δικτύου σου.
    πχ
    Κώδικας:
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat comment="NAT for PPPoE Client" \
        out-interface=pppoe-out1 src-address=192.168.5.0/24
    Φαντάζομαι εννοείς να τροποποιήσω τον υπάρχοντα κανόνα και όχι να προσθέσω δεύτερο, σωστά;
    Το έφτιαξα, αλλά δεν έκανε κάποια διαφορά.

    Aν ήταν εκεί το πρόβλημα φαντάζομαι θα το έκανε και στις δυναμικές IPs, όχι μόνο στις στατικές, σωστά;
    Κάνε ένα export όλο το configuration
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  4. #6199
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα με αφηνει κανονικα οπως ειπα το εχω κανει σε απειρα mikrotik απο την εκδοση 2.9.8!!!! το 2005!!!! αν κανω reboot πανε ολα!
    οταν το αγορασα ειχε πολλα μεσα, αμεσως με αφηνε να τα βγαλω, αν δεν σας αφηνει που δεν ειναι σωστο, δεν εχω ιδεα γιατι, δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο!
    Το βρηκα γιατι εδω https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=87869 ποστ #2

    We have removed the ability to "disassemble" the combined package, because this caused some issues. So if you installed/upgraded using the routeros.npk bundle, you can only disable packages. If you plan to uninstall something, install RouterOS with single packages.

    Εγω ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ δεν βαζω πακετα με το ολοκληρο αρχειο npk , γιαυτο δεν μου εχει τυχει αυτο, ΠΑΝΤΑ κανω αναβαθμιση μεσα απο το μενου.
    Αν το RB δεν εχει ιντερνετ για καποιον λογο, εχω κατεβασει το .zip τα extras ολα δλδ, και πεταω μεσα με FTP οτι θελω και reboot.
    Παντα οταν βγει μια νεα εκδοση ROS κατεβαζω στο pc μου ΟΛΑ τα αρχεια της για να τα εχω.
    Oταν λοιπον αγορασα το hap ac2 μπορουσα να του βγαλω πακετα και απο το .zip εβαλα οτι ηθελα μονο μετα.

  5. #6200
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε ένα export όλο το configuration
    Attached!
    Attached Files Attached Files

  6. #6201
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Attached!
    Έχεις κάνει segentation μέσα στο Layer 2 δίκτυο σου.

    Ο dhcp σου δίνει το 10.0.0.0/26 στους clients.

    Επομένως ο client (10.0.0.25/26 ) και ο server (10.0.0.100/24) βρίσκονται σε διαφορετικά subnets.

    Για την ακρίβεια ο client στέλνει την κίνηση για το 10.0.0.100 στο default gateway (Mikrotik) και μετά ο router δρομολογει προς τον Server. Για αυτό βλέπεις σαν source MAC τον Router στον Server.

    Ο server από την άλλη θεωρεί ότι βρίσκεται στο ίδιο δίκτυο με το 10.0.0.25 με αποτέλεσμα να απαντάει κατευθείαν στο client και όχι μέσω router. Δηλαδή έχεις ασύμετρο Routing.

    Η λύση είναι είτε δώσεις στον Dhcp Server /ip dhcp-server network add address=10.0.0.0/24 gateway=10.0.0.1, είτε να δώσεις στατική IP στον server από το 10.0.0.0/26
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2911 : 14-11-19 στις 09:09.

  7. #6202
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάνει segentation μέσα στο Layer 2 δίκτυο σου.

    Ο dhcp σου δίνει το 10.0.0.0/26 στους clients.

    Επομένως ο client (10.0.0.25/26 ) και ο server (10.0.0.100/24) βρίσκονται σε διαφορετικά subnets.

    Για την ακρίβεια ο client στέλνει την κίνηση για το 10.0.0.100 στο default gateway (Mikrotik) και μετά ο router δρομολογει προς τον Server. Για αυτό βλέπεις σαν source MAC τον Router στον Server.

    Ο server από την άλλη θεωρεί ότι βρίσκεται στο ίδιο δίκτυο με το 10.0.0.25 με αποτέλεσμα να απαντάει κατευθείαν στο client και όχι μέσω router. Δηλαδή έχεις ασύμετρο Routing.

    Η λύση είναι είτε δώσεις στον Dhcp Server /ip dhcp-server network add address=10.0.0.0/24 gateway=10.0.0.1, είτε να δώσεις στατική IP στον server από το 10.0.0.0/26
    Το είχα κάνει έτσι γιατί είχα διαβάσει πως δεν πρέπει οι στατικές ΙΡ που δίνεις να είναι μέσα από το range του DHCP pool, ώστε να αποφύγεις conflicts. Μου είχε φανεί λογικό, οπότε μίκρυνα το pool και έδωσα τις στατικές έξω από αυτό.
    Σε κάθε περίπτωση, δοκίμασα τώρα να μεγαλώσω το DHCP pool όπως είπες, αλλά με το που γύρισα τον server σε static πάλι εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα.

    Εκτός αν χρειάζεται και κάποια άλλη ενέργεια εκτός από το να μεγαλώσω το pool, π.χ. να κάνω reset το network στον client ώστε να πάρει το νέο subnet; Η αλήθεια είναι πως δεν το έκανα αυτό, άλλαξα απλά το pool και γύρισα την IP του server σε static.

  8. #6203
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάνει segentation μέσα στο Layer 2 δίκτυο σου.

    Ο dhcp σου δίνει το 10.0.0.0/26 στους clients.

    Επομένως ο client (10.0.0.25/26 ) και ο server (10.0.0.100/24) βρίσκονται σε διαφορετικά subnets.

    Για την ακρίβεια ο client στέλνει την κίνηση για το 10.0.0.100 στο default gateway (Mikrotik) και μετά ο router δρομολογει προς τον Server. Για αυτό βλέπεις σαν source MAC τον Router στον Server.

    Ο server από την άλλη θεωρεί ότι βρίσκεται στο ίδιο δίκτυο με το 10.0.0.25 με αποτέλεσμα να απαντάει κατευθείαν στο client και όχι μέσω router. Δηλαδή έχεις ασύμετρο Routing.

    Η λύση είναι είτε δώσεις στον Dhcp Server /ip dhcp-server network add address=10.0.0.0/24 gateway=10.0.0.1, είτε να δώσεις στατική IP στον server από το 10.0.0.0/26
    Το είχα κάνει έτσι γιατί είχα διαβάσει πως δεν πρέπει οι στατικές ΙΡ που δίνεις να είναι μέσα από το range του DHCP pool, ώστε να αποφύγεις conflicts. Μου είχε φανεί λογικό, οπότε μίκρυνα το pool και έδωσα τις στατικές έξω από αυτό.
    Σε κάθε περίπτωση, δοκίμασα τώρα να μεγαλώσω το DHCP pool όπως είπες, αλλά με το που γύρισα τον server σε static πάλι εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα.

    Εκτός αν χρειάζεται και κάποια άλλη ενέργεια εκτός από το να μεγαλώσω το pool, π.χ. να κάνω reset το network στον client ώστε να πάρει το νέο subnet; Η αλήθεια είναι πως δεν το έκανα αυτό, άλλαξα απλά το pool και γύρισα την IP του server σε static.
    Το pool μπορεί να είναι Όπως το έχεις.
    Το network πρέπει να αλλάξεις.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  9. #6204
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Εχεις καποιο ιδιατερο λογο που δε παιζεις σε ολο το subnet? Σε /24?

    Για να αποφυγεις ολες αυτες τις παραμετροποιησεις στο λεω.
    Άλλα Ντάλλα....

  10. #6205
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το pool μπορεί να είναι Όπως το έχεις.
    Το network πρέπει να αλλάξεις.
    NAI!!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

    Άλλαξα το network μέσα στον DHCP server και το πρόβλημα εξαφανίστηκε!
    Βαθιά συγκίνηση

    Δεν θυμάμαι καν να το βάζω/αλλάζω αυτό. Μάλλον όταν έκανα την πρώτη φορά την αλλαγή του pool το έκανα και αυτό (θεωρώντας πως πρέπει να "περιορίσω" τον DHCP server σε ένα συγκεκριμένο range και να έχω τις static IP απ'έξω) και μετά που έψαχνα να βρω το πρόβλημα δεν το ξαναπρόσεξα ποτέ.

    Η αλήθεια είναι πως νόμιζα ότι η δουλειά του DHCP server είναι απλά να δίνει IPs στα μηχανήματα που ζητάνε να συνδεθούν, δεν είχα καταλάβει πως δημιουργεί ένα ξεχωριστό δικό του υποδίκτυο, το οποίο μετά θεωρείται ξεχωριστό από το υπόλοιπο. Το έμαθα όμως the hard way!

    Σε ευχαριστώ πολύ ξανά, το πρόβλημα αυτό το έχω εδώ και πάνω από ένα χρόνο και επειδή τρέχουν γενικά πολλά services μέσα στο σπίτι, ήταν απίστευτα εκνευριστικό!
    Ουφ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις καποιο ιδιατερο λογο που δε παιζεις σε ολο το subnet? Σε /24?

    Για να αποφυγεις ολες αυτες τις παραμετροποιησεις στο λεω.
    Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς, αλλά υποψιάζομαι πως εννοείς το ίδιο που είπε και ο kostas2911.
    Σε κάθε περίπτωση, σε ευχαριστώ πολύ!

  11. #6206
    Εγγραφή
    25-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    515
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Mikrotik RB951G-2HnD
    SNR / Attn
    3.5(dB) / 31.3(dB)
    Για να το κάνεις πιο ξεκάθαρο,
    Δεν δημιουργεί ο dhcp server Κανένα δίκτυο.

    Απλά το είχες ορίσει να δίνει subnet mask /26 στους clients.

    Με αποτέλεσμα οι clients να βρίσκονται σε διαφορετικό subnet από τον server σου.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  12. #6207
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το κάνεις πιο ξεκάθαρο,
    Δεν δημιουργεί ο dhcp server Κανένα δίκτυο.

    Απλά το είχες ορίσει να δίνει subnet mask /26 στους clients.

    Με αποτέλεσμα οι clients να βρίσκονται σε διαφορετικό subnet από τον server σου.
    Ευχαριστώ πολύ και πάλι!
    Όντως, τώρα κατάλαβα ακριβώς τι συμβαίνει.

  13. #6208
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βρηκα γιατι εδω https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=87869 ποστ #2

    We have removed the ability to "disassemble" the combined package, because this caused some issues. So if you installed/upgraded using the routeros.npk bundle, you can only disable packages. If you plan to uninstall something, install RouterOS with single packages.

    Εγω ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ δεν βαζω πακετα με το ολοκληρο αρχειο npk , γιαυτο δεν μου εχει τυχει αυτο, ΠΑΝΤΑ κανω αναβαθμιση μεσα απο το μενου.
    Αν το RB δεν εχει ιντερνετ για καποιον λογο, εχω κατεβασει το .zip τα extras ολα δλδ, και πεταω μεσα με FTP οτι θελω και reboot.
    Παντα οταν βγει μια νεα εκδοση ROS κατεβαζω στο pc μου ΟΛΑ τα αρχεια της για να τα εχω.
    Oταν λοιπον αγορασα το hap ac2 μπορουσα να του βγαλω πακετα και απο το .zip εβαλα οτι ηθελα μονο μετα.
    Και σε μένα που δοκίμασα τώρα να κάνω uninstall δεν γίνεται.
    Όταν λες κάνεις αναβάθμιση μέσα από το μενού εννοείς το check for update και μετά download and install?

    - - - Updated - - -

    Από ότι κατάλαβα για να το ξεκαθαρίσω, όταν κάνεις το update από το αρχείο npk που το κατεβάζεις απο το site της mikrotik με drag μέσα στα files, με αυτόν τον τρόπο
    δεν μπορείς μετά να κάνεις uninstall σε ξεχωριστό πακέτο.
    Όταν όμως κάνεις update σε ξεχωριστό πακέτο τότε γίνεται uninstall?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  14. #6209
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Για να βαλουμε το πακετο που θελουμε μονο υπάρχουν οι παρακατω τροποι.

    1. Αν εχουμε παλαιοτερη έκδοση βαζουμε στο files το system-6.45.7-mipsbe.npk μονο και μετα κανουμε reboot. (προσθετουμε στη συνεχεια τα πακετα που θελουμε)

    2. Αν έχουμε την ιδια εκδοση τοτε καλύτερα netinstall και επιλεγουμε παλι το ιδιο πακετο.

    Εγω σε 2 συσκευες που δοκίμασα το έκανα στη μια με το 1 και στην αλλη με τον 2 τροπο.


    Με αυτο τον τροπο οταν παμε στη συνεχεια να κανουμε update απο μεσα απ τη συσκευη θα μας κανει μονο τα πακετα που εχουμε και μονο.

  15. #6210
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να βαλουμε το πακετο που θελουμε μονο υπάρχουν οι παρακατω τροποι.

    1. Αν εχουμε παλαιοτερη έκδοση βαζουμε στο files το system-6.45.7-mipsbe.npk μονο και μετα κανουμε reboot. (προσθετουμε στη συνεχεια τα πακετα που θελουμε)

    2. Αν έχουμε την ιδια εκδοση τοτε καλύτερα netinstall και επιλεγουμε παλι το ιδιο πακετο.

    Εγω σε 2 συσκευες που δοκίμασα το έκανα στη μια με το 1 και στην αλλη με τον 2 τροπο.


    Με αυτο τον τροπο οταν παμε στη συνεχεια να κανουμε update απο μεσα απ τη συσκευη θα μας κανει μονο τα πακετα που εχουμε και μονο.
    Τα παραπάνω είναι γνωστά...uninstall δεν κάνει ξεχωριστά το πακέτα που θέλω από μέσα. Έχω τη τελευταία έκδοση.

    - - - Updated - - -

    Το έκανα τελικά με το netinstall και τώρα γίνονται uninstall τα πακέτα που θέλω να βγάλω.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

Σελ. 414 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 394404409412413414415416419424434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας