Σελ. 379 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.671-5.685 από 8480
  1. #5671
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, δεν βλεπω και ο server να εχει ομως SFP+ ports πως τα χρησιμοποιησεις εκεινα τα mikrotik SFP+ ports?
    και σιγουρα το 3011 θα σου κρατησει την ταχυτητα στο 1gbps αντι στα 10 αφου εχει μονο SFP και οχι SFP+ port.

  2. #5672
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, πολυ ωραια, 2 wifi εχει ομως? αλλα μαλλον ναι πως θα εχει ταυτοχρονα και τα 2,4 και τα 5?
    την Δευτερα λογικα θα παραλαβω δεν προλαβανε σημερα δυστυχως.

    Να πω και το αλλο δεν θυμαμαι αν το εχω αναφερει εδω περα. Ειναι ενας μεγαλος λογος που το ηθελα.
    Τα κινητα της Xiaomi αν οχι ολα σχεδον ολα με stock miui rom εχουν προβλημα με τον driver της Qualcomm και παιζει στα 2,4ghz ΜΟΝΟ σε ευρος παντας 20mhz!!!
    αυτο σημαινει συνδεση με ενα chain δλδ θεωρητικα 72mbps, ετσι λεει και στις ρυθμισεις. Αλλα στο ocla πχ δεν παταει τα 50 τωρα με την inalan.
    Ετσι ανακαλυψα αυτο το προβλημα. Με τα 5ghz δεν εχει θεμα.
    Αλλα εκτος αυτου γενικα ειναι ποιο καθαρη η μπαντα.
    Δεν ξερω ομως αν εχει τοσο ευκολη διεισδηση σαν την 2,4ghz και να εξηγησω. Θεωρητικα τα 2.4ghz μεταδιδονται ποιο ευκολα και περνανε εμποδια ποιο ευκολα.
    Εσυ που εχεις αυτο εχεις παρατηρησει κατι? δλδ το σημα να εχει περισσοτερη δυσκολια να φτασει καπου οταν ειναι στα 5ghz?

    να πω και παραδειγμα αλλα εχω μονο σε εξωτερικη ζευξη.
    Στο ιδιο link στα 446μετρα εχω δοκιμασει με δορυφορικο πιατο 60cm και feeder Αφρικανικο yagi στα 2,4ghz 14dbi και ειχα link αναμεσα απο ελιες με καμια οπτικη επαφη, βεβαια ο απεναντι ειχε omni 8dbi.
    Η ιδια αποσταση στα 5ghz δεν εβγαινε με τπτ, ο απεναντι μετα με πανελ 14dbi. Eτσι πηρα ιδιο πανελ και το εβαλα σε αλλο σημειο που να εχω οπτικη επαφη για να βγει.
    Σαφως εχει σημασια η μπαντα να μην εχει πολυ χρηση και η ιδια συχνοτητα γιατι εκει αρχιζουν τα προβληματα και πολλα εχουμε δει!
    Κοίτα όταν είναι κλειστή η πόρτα του δωματίου περιορίζεται η εμβέλεια. Βέβαια το έχω χαμηλώσει και πρέπει να κάνω δοκιμές για να σου απαντήσω με σιγουριά.
    Σήμερα έπαθα ζημιά στο κινητό μου έπεσε το Note 4 που είχα και μάλλον η οθόνη του ΤΕΛΟΣ.
    Έτσι παρήγγειλα το xiaomi mia2 το οποίο το έχει και ο γιος μου (έχει το mia1) και είναι πολύ ευχαριστημένος. Από βδομάδα θα το έχω στα χέρια μου και θα κάνω δοκιμές να σου πω.
    Όπως ανέφερες είναι καθαρή μπάντα και δεν έχει καθόλου χρήση από άλλους εδώ στη περιοχή. Τη χρησιμοποιώ συχνά όταν βρίσκομαι κοντά στο δωμάτιο.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  3. #5673
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα όταν είναι κλειστή η πόρτα του δωματίου περιορίζεται η εμβέλεια. Βέβαια το έχω χαμηλώσει και πρέπει να κάνω δοκιμές για να σου απαντήσω με σιγουριά.
    Σήμερα έπαθα ζημιά στο κινητό μου έπεσε το Note 4 που είχα και μάλλον η οθόνη του ΤΕΛΟΣ.
    Έτσι παρήγγειλα το xiaomi mia2 το οποίο το έχει και ο γιος μου (έχει το mia1) και είναι πολύ ευχαριστημένος. Από βδομάδα θα το έχω στα χέρια μου και θα κάνω δοκιμές να σου πω.
    Όπως ανέφερες είναι καθαρή μπάντα και δεν έχει καθόλου χρήση από άλλους εδώ στη περιοχή. Τη χρησιμοποιώ συχνά όταν βρίσκομαι κοντά στο δωμάτιο.
    Καλησπέρα, εκει που θα το εχω εγω ειναι απο πισω το δωματιο μου και ειναι πισω απο τοιχο δλδ, δεν πιστευω να εχω θεμα με το σημα ε?
    δυστυχως και σε αυτο υπαρχει ο περιορισμος που ελεγα οπως βλεπω https://forum.xda-developers.com/mi-...speed-t3904930
    δεν καταλαβαινω γιατι τα εχει κανει ετσι η qualcomm στα κινητα της Xiaomi.
    Oποιος εχει 100αρα συνδεση εχει θεμα. Και ετσι πρεπει αναγκαστικα να χρησιμοποιει wifi 5ghz να παιξει στα 40mhz ευρος διαυλου για να πιασει σωστες ταχυτητες.
    Πριν ηρθε ο αδερφος μου με Xiaomi 4A και κανει το ιδιο και εκεινο.
    Λογικα την Δευτερα θα παραλαβω το Hap2 να το δω και εγω.

    Σκεφτομαι μηπως παρω και στικακι στα 5ghz υπαρχουν και τετοια αλλα ειναι ποιο ακριβα απο τα σκετα στα 2.4ghz, μερικα μαλιστα παιρνουν και κεραια αποσπομενη με βυσμα R-SMA.
    Mετα τις δοκιμες με το κινητο γιατι δεν εχω κατι αλλο ακομα στα 5ghz για εσωτερικο δικτυο σκεφτομαι αυτο αν μου χρειαστει τελικα https://www.tp-link.com/gr/home-netw...r/archer-t2uh/
    Eπισης αλλου λενε για 150 οτι ειναι αλλου λενε 135, στο ταμπλετ μου πχ στην ταχυτητα συνδεσης λεει 135 αλλα οταν απομακρυνεσαι και εχεις ποιο μειωμενο σημα πεφτει φυσικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-04-19 στις 20:00. Αιτία: stick tplink 5ghz

  4. #5674
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα!
    σημερα παρελαβα τελικα το Hap2, τι να πω ειναι εργαλειο τελικα, μου αρεσει η εμφανιση του, ειναι πολυ μικρο, μπορει να σταθει και ορθιο αλλα τελικα το εβαλα οριζοντια.
    Απο το usb του δινω και ρευμα σε μια ip camera 5V.
    Τελικα το δουλευω τουλαχιστον προς το παρον μονο σαν wireless AP + switch.

    Με default ισχυ πιανει και πισω απο πορτα και τοιχο με διπλο τουβλο και μονωση και στην 5αρα.
    Το κινητο μου Xiaomi mi max2 επιτελους απογειωθηκε, λεει στην συνδεση 433mbps απο 72 που ειχε στην 2,4.
    Επιτελους και η γραμμη μου εφτασε πολυ ψηλά ακομα και στο κινητο.
    Τωρα λεω να παρω και ενα στικακι 5ghz για τις αλλες συσκευες ταμπλετ-λαπτοπ.

    Εχω ενα προβλημα μονο.
    Αυτο μου κανει στην συνδεση με το 109 https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=81923
    στην πραξη δεν βλεπω προβλημα απλα γεμιζω logs, καμια ιδεα γιατι δεν βρισκω τι φταιει?

    Η ether1 ειναι εκτος bridge γιατι την εχει σαν WAN και το αφησα ετσι μηπως βαλω πανω την ADSL.
    Oι αλλες ειναι bridge με το wireless μαζι.
    DNS και DHCP server ειναι το 109 και το ιντερνετ ερχεται απο εκει.

    - - - Updated - - -

    Τελικα αυτο που λεει ο τυπος στο ποστ #13 μαλλον εφταιγε σε εμενα ειναι gigabit βεβαια η συνδεση :

    Κώδικας:
    You should always configure both ends of the connection the same way.
    So if you configure one end to autonegotiation you need to configure the other end also for autonegotiation.
    If you configure one end to 100/full, the other end must also be 100/full.
    
    Configuring one end to autonegotiation and the other end to 100/full WILL cause errors.
    Ενταξει αυτο ηταν δεν ξαναεβγαλε αλλο log!

    Ξεχασα να πω, στην αρχη εβαλα ΟΛΑ τα πακετα και ελεγε οτι γεμισε ο χωρος και εχει 500KΒ FREE κτλ, και εχει βλεπω flash πως το λενε μονο 16ΜΒ, πολυ λιγα δυστυχως...εβγαλα οτι πακετα δεν μου χρειαζονται για να κανω χωρο.
    To 109 εχει 128ΜΒ πχ. Noμιζω και για αλλα HAP εχει αναφερθει το θεμα με την εσωτερικη χωρητικοτητα της flash.
    Tωρα ειδα οτι πχ στο hap2 λεει ειδος της flash και λεει flash στο επισημο site, ενω στο 109 λεει NAND, τις διαφορές δεν τις ξερω...

  5. #5675
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Νικηφόρε φυσάει το hap2 σου τα είπα.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  6. #5676
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικηφόρε φυσάει το hap2 σου τα είπα.
    ναι ειναι τελειο! ενα κουμπι στο πλαι που λεει mode τι κανει? αυτο πισω απο την usb port https://i.mt.lv/cdn/rb_images/1471_l.jpg

    - - - Updated - - -

    Eλεγα να βαλω πανω σε αυτο την adsl να ειναι ξεχωριστο internet gateway δλδ, αλλα δεν ξερω αν αξιζει τι παραπανω θα κερδισω, βασικα ετσι θα παιζει και το ip cloud ξεχωριστο, τωρα παιζω με noip.
    Αυτην την στιγμη ειναι με pppoe client επανω στο 109 και εκει παιζει και με DMZ το gpon router της Inalan οποτε παιζει εναλλακτικα αν πεσει η inalan θα εχω ιντερνετ απο την adsl με route distances δλδ.
    Eιπα να το κανω αλλα πρεπει να πεσει πολυ copy paste απο τα αρχεια των exports και διορθωσεις και βαρεθηκα τελικα, θα δουμε.
    Επισης ελεγα να κανω και κανα load balance τις 2 γραμμες αλλα τι να λεει ψυλους στα αχυρα θα ψαχνω? ουτε τον κοπο και τον χρονο καν δεν αξιζει.

  7. #5677
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά μήπως είναι υποδοχή για την βάση για να είναι όρθιο? Εκεί που το έχω τώρα πρέπει να το ξηλώσω εντελώς για να το κοιτάξω.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #5678
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά μήπως είναι υποδοχή για την βάση για να είναι όρθιο? Εκεί που το έχω τώρα πρέπει να το ξηλώσω εντελώς για να το κοιτάξω.
    Καλημέρα, όχι σου έδειξα και φώτο έχει ένα κουμπί και λέει Mode. Είναι ακριβώς πίσω από την usb port.

  9. #5679
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Ευχαριστώ Νικιφόρε, περιμένω να ξεκαθαρίσω πότε θα έρθει η hcn για να δω και τι θα κάνω, γιατί θα χρειαστώ 5άρι σίγουρα.

  10. #5680
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, όχι σου έδειξα και φώτο έχει ένα κουμπί και λέει Mode. Είναι ακριβώς πίσω από την usb port.
    https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...gs#Mode_button
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  11. #5681
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, ωπα δεν το ηξερα αυτό! ωραιο κολπο!!!
    μπορει δλδ με καποιο script να μας κανει πχ το wifi on-off ???

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ Νικιφόρε, περιμένω να ξεκαθαρίσω πότε θα έρθει η hcn για να δω και τι θα κάνω, γιατί θα χρειαστώ 5άρι σίγουρα.
    Kαλημερα, το μηχανακι τα σπαει παντως, απλα εχει μικρη flash μολις 16MB και δεν μπορεις να βαλεις πολλα πακετα ή πραγματα να γραφτουν στην εσωτερικη του μνημη, πχ για metarouter σιγουρα δεν κανει! και κριμα γιαυτο γιατι στην CPU ειδικα τα σπαει.
    Εγω μονο αυτό του βρισκω σαν μειονέκτημα τιποτα άλλο.

  12. #5682
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, ωπα δεν το ηξερα αυτό! ωραιο κολπο!!!
    μπορει δλδ με καποιο script να μας κανει πχ το wifi on-off ???

    - - - Updated - - -



    Kαλημερα, το μηχανακι τα σπαει παντως, απλα εχει μικρη flash μολις 16MB και δεν μπορεις να βαλεις πολλα πακετα ή πραγματα να γραφτουν στην εσωτερικη του μνημη, πχ για metarouter σιγουρα δεν κανει! και κριμα γιαυτο γιατι στην CPU ειδικα τα σπαει.
    Εγω μονο αυτό του βρισκω σαν μειονέκτημα τιποτα άλλο.
    Ναι μπορείς με ένα script να το περάσεις και να ανοιγοκλείνεις το wifi από το κουμπί.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mode.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  38,9 KB 
ID: 203136

    Η πλάκα είναι ότι ούτε εγώ το ήξερα. Πολύ καλό!!
    Ώπα τώρα παρατήρησα ότι δεν έχω κάνει και firware update...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 17-04-19 στις 12:11.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  13. #5683
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Πολύ καλό, έχει και πίσω κουμπί για wds και repeater Mode νομίζω.

    - - - Updated - - -

    καλησπέρα, βρηκα αυτο εδω https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=127597
    και για το hap2 που λεγαμε για το wifi on/off στο mode button

    Κώδικας:
    set enabled=yes on-event=wlan_on_off
    # script 
    /system script
    add name=wlan_on_off owner=admin policy=ftp,reboot,read,write,policy,test,password,sniff,sensitive,romon source=":local i\r\
        \n:if ( [/int wir get 0 disabled ] = true  ) do={\r\
        \n  :foreach i in= [ /int wir find ] do={ :int wir enable \$i };\r\
        \n } else={\r\
        \n  :foreach i in= [ /int wir find ] do={ :int wir disable \$i };\r\
        \n :int wir disable \$i;\r\
        \n}\r\
        \n"
    
    or script manually:
    
    :local i
    :if ( [/int wir get 0 disabled ] = true ) do={
    :foreach i in= [ /int wir find ] do={ :int wir enable $i };
    } else={
    :foreach i in= [ /int wir find ] do={ :int wir disable $i };
    :int wir disable $i;
    }
    - - - Updated - - -

    Το αλλο που ξεχασα να πω οχι μονο για το hap2 αλλα για πολλα αλλα μοντελα με wifi, ειναι οτι δεν καταλαβαινω την λογικη της Mikrotik να εχουν μονο μεσα της κεραιες. Παρα πολλα μοντελα της αγορας που ειναι για wifi APs εχουν εξοδους σε R-SMA και αποσπομενες κεραιες πχ διαφορα της TPLINK.
    Επισης για το hap2 τωρα εχει 2,5dbi απολαβη κεραιων ενω το 109 που εχω εδω εχει 4dbi με εξωτερικες κεραιες (οχι αποσπομενες ομως).
    Αν και το hap2 δειχνει πολυ καλο σημα.

    - - - Updated - - -

    Το script το δοκιμασα και δουλευει! ανοιγοκλεινει μαζι και τα 2 wifi (2,4 + 5ghz).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2019-04-17_21-38-10.png  


  14. #5684
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2

  15. #5685
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει δοκιμάσει κανείς (με επιτυχία) load balance σε mikrotik; Το σκέφτομαι για ένα έργο, αλλιώς μήπως να πάρω ένα multiwan router tplink να τελειώσω σε 5 λεπτά το setup και έπειτα να βάλω ένα mTik να μοιράζει;

Σελ. 379 από 566 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιό mikrotik για router και hotspot?
    Από kavouras στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-16, 00:16
  2. Mikrotik RouterBoard RB2011U
    Από parianos85 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 09:41
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ MIKROTIK
    Από leopard75 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-14, 00:17
  4. Mikrotik Routerboard 751U
    Από tasos_z στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-13, 03:11
  5. Ποιό mikrotik για home wireless σε 2 ορόφους
    Από baracudas στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας