Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 66
  1. #31
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Χρήσιμο για το καλοκαίρι για όσους βλέπουν τηλεόραση. Αν και δεν έχω Nova και για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω πως καταφέρνει ακόμα να έχει τόσους συνδρομητές....

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήσιμο για το καλοκαίρι για όσους βλέπουν τηλεόραση. Αν και δεν έχω Nova και για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω πως καταφέρνει ακόμα να έχει τόσους συνδρομητές....
    Καλημερα! απλο ειναι γιατι εχει τελεια τιμη φτηνοτερα απο οτε! εγω για παραδειγμα ειχα ΟΤΕ πριν 2play εδινα 10 ευρω παραπανω τον μηνα ενω τωρα δινω λιγοτερα και εχω περισσοτερα!!! νομιζω ειναι ευκολο να καταλαβει κανεις....μην μου πεις για cytes, μυτες κτλ δεν τις θεωρω αξιοπιστες εταιριες....και εννοειτε ΔΕΝ θελω TV μεσω Internet, μονο δορυφορικη! οποτε υπαρχει μονο OTE και Nova, μιλαω για το βασικο πακετο nova δεν το εβαλα για μενα δεν βλεπω tv οποτε θελουν μονο τα ντοκιμαντερ! δεν με ενδιεφερε ουτε για αθλητικα που δεν παρακολουθω, ουτε ταινιες που βλεπω οσες θελω και οποτε θελω, οσο για το εξοχικο παιρνουμε δεκτη μαζι και μας ερχετε κουτι γιατι εκει δεν εχει ακομα ψηφιακη tv και τα αναλογικα απο Ευβοια ολο προβληματα εχουνε....εβαλα και κινητα με 5 ευρω τον μηνα 720λεπτα προς ολους, βγαζω και κλησεις απο το κινητο με τα κολπακια μου μεσω vpn+asterisk και ετσι δεν βαζω και ομιλια καθολου στο W.U μονο internet + sms προς ολους. Σωστος????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 24-06-14 στις 09:05.

  3. #33
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μια χαρά είναι... έχω τον πατέρα μου που πάνε κάθε λίγο και λιγάκι στο Νησί και 1 στις 3 διαλύει άλλες φορές το scart.. άλλες φορές κάνει φιτίλια το RF στις μεταφορές ... πρέπει να είναι το ποιο ευτυχισμένο 50άρικο που θα σκάσω της ζωής μου...

    Άντε και μετά την Υπηρεσία Nova Εξοχικό να ακολουθήσουν και οι πολλά υποσχόμενες

    Nova Κοκορέτσι
    Nova Παϊδάκια

    κλπ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #34
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    χαχαχαχαχα και εσυ μπελαδες με τον πατερα σου? που να δεις και εμενα τι τραβαω.....ενα καδρο Manual για το τηλεκοντρολ....εγω το βαζω στο εξοχικο τον δεκτη αλλιως ουτε το βυσμα ρευματος δεν θα εβαζαν σωστα.

  5. #35
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εμένα απλά δεν υπάρχει.. του έβαλα πλέον QuickF πάνω στο RF για να μην βιδώνει ξεβιδώνει αλλά ο θεός κατάφερε και ξεβίδωσε το quickF από το RF και μου πέταξε το QuickF γιατί λέει ήταν κάτι παραπάνω στο καλώδιο... άστα.. η μάνα απλά αλλάζει τα Input στην TV και τρώω ώρες στα τηλ... τεσπα.. εμένα μου αρέσει η υπηρεσία... τέλος... τον στέλνω ήδη δηλαδή να πάει για τον δέκτη
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #36
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τι είναι αυτοί στη νόβα ρε σεις.. Τους κάλεσα στο 18345 για να κλείσω την προσφορά και μου είπαν κάτι δικαιολογίες για να γλυτώσουν το πιάτο πως πρέπει να έχω και εξοχικό και κάτι τέτοια.. Απατεώνες :P
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  7. #37
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω μια απορία:
    Αφού οι δέκτες δε θα δουλεύουν ταυτόχρονα, πώς θα καταλαβαίνει το σύστημα ποιος από τους 2 δέκτες θα δίνει εικόνα σε περίπτωση που είναι ανοικτοί και οι 2; Π.χ. για τους ξεχασιάρηδες που λέγατε (αν θεωρήσουμε ότι θα πρέπει ο ένας δέκτης να είναι κλειστός για να δείξει σωστά ο άλλος) μπορεί να ξεχνάμε να σβήσουμε τον δέκτη στην κεντρική κατοικία και όταν πας στο εξοχικό να ανοίγεις τον δέκτη και να σου βγάζει π.χ. μήνυμα ότι η υπηρεσία είναι κλειδωμένη η κάτι τέτοιο...Τι κάνεις τότε; Στέλνεις κανένα συγγενή σου στο σπίτι (που θα έχει κλειδιά λογικά) μόνο και μόνο για να σου κλείσει το δέκτη; Θεωρώ ότι δε θα έχεις κλείσει το γενικό γιατί π.χ. τα τρόφιμα στο ψυγείο θα γίνουν ..."μεταλλαγμένα"...


    Άκυρο το βρήκα:
    ....Κάθε φορά που θέλεις να πάς διακοπές, απλά καλείς στο 18345 αστική χρέωση/κλήση από σταθερό δίκτυο και ενημερώνεις ώστε η Nova σου να σε περιμένει με την άφιξή σου στο εξοχικό! Σημείωσε, πως η υπηρεσία σου θα είναι ανενεργή στη βασική σου κατοικία για όσο διάστημα επιλέξεις να έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία σου στο εξοχικό σου.

    Τι μλκς να τους πέρνω κάθε φορά τηλ....!!!! Δεν έβρισκαν ένα πιο εύκολο τρόπο;
    Αν δλδ κάθε ΣουΚου πάω Εξοχικό, θα τηλεφωνώ κάθε Παρασκευή που φέυγω, και κάθε Κυριακή βράδυ που έρχομαι;
    Τι έτος έχουμε είπαμε; ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος swordman : 24-06-14 στις 09:55.

  8. #38
    Εγγραφή
    03-06-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    τουλάχιστον θα μπορείς να έχεις nova και στο εξοχικό χωρίς να σε αναγκάζουν να πληρώνεις έξτρα . στη βασική σου κατοικία είναι λογικό να είναι ανενεργή αφού δεν θα είσαι εκεί αλλά στο εξοχικό, εκτός και αν είσαι διπλή προσωπικότητα

  9. #39
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω ποια είναι η προσφορά.Αν έχεις έτοιμη εγκατάσταση στο εξοχικό απλά παίρνεις τον δέκτη από την κύρια κατοικία σου εκεί και κάνεις τις συνδέσεις.
    Ποιος ο λόγος να πληρώσεις 49 τον δέκτη κι άλλα 50 (μετά τις 30/6), σύνολο 99 ευρώ δηλαδή ή ακόμα χειρότερα αν έχεις multiview θα πληρώσεις και τον 865 pvr αφού μπορείς να τα γλιτώσεις απλά κουβαλώντας τον/τους δέκτες μαζί σου.
    Ίσως η δωρεάν εγκατάσταση μέχρι 30/6 μόνο και μόνο γιατί θα σου μείνει στο εξοχικό.
    Δεν ισχυει. Πλεον εχει multiview και με τους δυο απλους 835 απο τον Νοεμβριο.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  10. #40
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Θα έπρεπε να ήταν διαθέσιμη η υπηρεσία με ένα από sms!!! δεν ειναι δυνατον να παιρνεις συνεχεια τηλ....

  11. #41
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήσιμο για το καλοκαίρι για όσους βλέπουν τηλεόραση. Αν και δεν έχω Nova και για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω πως καταφέρνει ακόμα να έχει τόσους συνδρομητές....
    ναναι καλα η fothnet...πολλοι εχουν βαλει μεσω σταθερης..
    VAMOS ARIS

  12. #42
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναναι καλα η fothnet...πολλοι εχουν βαλει μεσω σταθερης..
    ε ναι αλλιως δεν θα ειχε τοσους και εγω γιαυτο εβαλα αλλωστε.

  13. #43
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναναι καλα η fothnet...πολλοι εχουν βαλει μεσω σταθερης..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ναι αλλιως δεν θα ειχε τοσους και εγω γιαυτο εβαλα αλλωστε.
    Δεν ειναι η forthnet το κινητρο. Και οτε να ειχα παλι Nova θα εβλεπα. Το περιεχομενο με ενδιαφερει. Ετσι κι αλλιως κοστιζει 50€ ο αποκωδικοποιητης και μετα 10€/μηνα για να εχεις το startpack και ας μην εχεις τηλεφωνο και ιντερνετ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έπρεπε να ήταν διαθέσιμη η υπηρεσία με ένα από sms!!! δεν ειναι δυνατον να παιρνεις συνεχεια τηλ....
    Μην περιμενεις στην αλλη πλευρα της γραμμης να το σηκωσει και κανενας τεχνικος. Αυτοματοποιημενη διαδικασια με βηματα θα ειναι.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  14. #44
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Τηλεφώνησα σήμερα για πληροφορίες και μου είπαν ότι έχει 12μηνη δέσμευση εάν βάλεις την υπηρεσία στο υπάρχων συμβόλαιο.

  15. #45
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην περιμενεις στην αλλη πλευρα της γραμμης να το σηκωσει και κανενας τεχνικος. Αυτοματοποιημενη διαδικασια με βηματα θα ειναι.
    και τι σημασία έχει αυτό? το θέμα είναι να μην παίρνεις τηλεφωνα.....θα ήταν ευκολότερο με sms.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Forthnet: νέα υπηρεσία Nova GO
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-14, 01:42
  2. Νέα υπηρεσία Wind PAY LATER για συνδρομητές F2G
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-14, 11:18
  3. Vodafone CU: νέα υπηρεσία εξυπηρέτησης Click2Chat
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-14, 04:42
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-13, 14:44
  5. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-13, 13:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας