Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 64
  1. #31
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manila Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ μόλις το είδα δυσαρεστήθηκα, αλλά τελικά η συνολική τιμή βγαίνει πάλι χαμηλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Άσε που δεν έχω καμία όρεξη να πληρώσω τέλος ενεργοποίησης για να πάω σε άλλο πάροχο ούτε τα τέλη διακοπής στη WIND + την ταλαιπωρία μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα γραμμή. Μόλις λήξει το συμβόλαιο βλέπουμε.. τι θα κάνουμε
    Τέλη διακοπής δεν θα πληρώσεις και υπάρχουν και καλύτερες τιμές εκεί έξω

  2. #32
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλη διακοπής δεν θα πληρώσεις και υπάρχουν και καλύτερες τιμές εκεί έξω
    Θα πληρώσω όμως τέλη ενεργοποίησης στον άλλο πάροχο... οπότε μένω Wind γιατί δεν έχω κανένα παράπονο γενικά

  3. #33
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλη διακοπής δεν θα πληρώσεις και υπάρχουν και καλύτερες τιμές εκεί έξω
    Νομίζω πως δεν υπάρχουν. Ιδίως αν είσαι καλός πελάτης τους.

    Πάντως τα προγράμματα στα οποία γίνεται η αναφορά δεν ισχύουν πλέον. Για νέους συνδρομητές είναι άλλες οι χρεώσεις

  4. #34
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Και παλιός όμως αν είσαι αν αλλαξεις σε καινουργιο double play δεν εχεις αυτές αυξήσεις και σου το κάνουν χωρίς έξτρα χρέωση

  5. #35
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν δεν διάβαζα και άλλα μηνύματα σας θα ελεγα οτι είσαστε εργαζόμενοι της wind ρε παιδιά

  6. #36
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.104
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και παλιός όμως αν είσαι αν αλλαξεις σε καινουργιο double play δεν εχεις αυτές αυξήσεις και σου το κάνουν χωρίς έξτρα χρέωση
    Ας είναι νέο Double Play, Double pay να μην είναι.

    Κι εγώ θα μείνω στη Wind, αν και όλες αυτές οι αυξήσεις με κάνουν καχύποπτο.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  7. #37
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας είναι νέο Double Play, Double pay να μην είναι.

    Κι εγώ θα μείνω στη Wind, αν και όλες αυτές οι αυξήσεις με κάνουν καχύποπτο.
    καλές σίγουρα δεν είναι...
    μεχρί ωσότου να σταματήσει να μου βγαίνει πιο φτηνα όμως θα μένω και εγω στη wind...

    btw-αφού γλυτώνω χρήματα, σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος πελάτης είμαι και τίποτα αλλό...

  8. #38
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Εγώ τους κάλεσα και τους είπα πως δεν θέλω τις ψηφιακές ευκολίες και μου είπαν πως θα απενεργοποιηθούν και δε θα χρεωθώ. Αν και σκέφτομαι να πάρω ένα από τα καινούρια πακέτα που τις έχουν δωρεάν..

  9. #39
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως στη γραμμή των γονιών μου ενεργοποιήθηκε σήμερα η HOL. Με το ίδιο ρούτερ κλειδώνουμε 1 Mbps παραπάνω απ' ό,τι στη WIND, το Ping στα παιχνίδια είναι πολύ καλύτερο και δεν κολλάνε πια και γενικά το ίντερνετ φαίνεται πολύ πιο σταθερό με τη HOL (τα στατιστικά που έχω στο προφίλ μου είναι της δική μου γραμμής στην Αθήνα. Των γονιών μου πάει ~18200 με SNR 9 και Attenuation 18,9 db.)

    Τώρα το τι θα γίνει με τα Τέλη Διακοπής, δεν ξέρω. Είχαμε στείλει Υπαναχώρηση στη HOL, για κάθε ενδεχόμενο. Η WIND δε μας έχει πάρει ακόμα τηλέφωνο μετά την προσφορά που μας έκανε για να παραμείνουμε. Εμείς πέρα από το Double Play, δεν τους πληρώνουμε τίποτ' άλλο! Δικαιούμασταν να φύγουμε δωρεάν λόγω των αυξήσεων και το κάναμε, παρόλο που είχαμε 20 μήνες ακόμα στο συμβόλαιο... Με τόσες αυξήσεις, τους βλέπω αργότερα να κυνηγάνε πελάτες με το τουφέκι, όπως ο ΟΤΕ...

    Η WIND είναι ο χειρότερος πάροχος που έχουμε δοκιμάσει. Ποτέ ξανά WIND, ούτε τσάμπα... Στη γραμμή του παππού μου το αφήσαμε ως έχει, παίζει λίγο καλύτερα το ίντερνετ εκεί, αλλά δε μας πολυενδιαφέρει...

  10. #40
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν, επειδή με αγχώσατε λίγο με το ανελέητο κράξιμο πάλι και επειδή έχω Wind Double Play, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν τα εξής:
    1) ότι αλλάζοντας στο καινούριο double play δεν υπάρχει καμία επιπλέον χρέωση, και πήρα και έξτρα 240 λεπτά προς κινητά (που δεν τα είχα ανάγκη λόγω f2g αλλά ό,τι δίνουν δώρο εγώ το δέχομαι πάντα με χαρά)
    2) ότι όπως έγραψε και το παιδί παραπάνω, τις ψηφιακές ευκολίες άμα θες τις απενεργοποιείς και το πάγιο πέφτει
    Συνεπώς, συνεχίζει να είναι η πιο συμφέρουσα σύνδεση για μένα και συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί τα χώνετε τόσο άγρια. Ναι, ένας καινούριος συνδρομητής θα πληρώνει γύρω στο ένα 1 ευρώ παραπάνω αλλά ρε παιδιά, πάτε καλά; Έχετε συνειδητοποιήσει τί προσφέρουν και σε τί τιμές;

  11. #41
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, επειδή με αγχώσατε λίγο με το ανελέητο κράξιμο πάλι και επειδή έχω Wind Double Play, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν τα εξής:
    1) ότι αλλάζοντας στο καινούριο double play δεν υπάρχει καμία επιπλέον χρέωση, και πήρα και έξτρα 240 λεπτά προς κινητά (που δεν τα είχα ανάγκη λόγω f2g αλλά ό,τι δίνουν δώρο εγώ το δέχομαι πάντα με χαρά)
    2) ότι όπως έγραψε και το παιδί παραπάνω, τις ψηφιακές ευκολίες άμα θες τις απενεργοποιείς και το πάγιο πέφτει
    Συνεπώς, συνεχίζει να είναι η πιο συμφέρουσα σύνδεση για μένα και συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί τα χώνετε τόσο άγρια. Ναι, ένας καινούριος συνδρομητής θα πληρώνει γύρω στο ένα 1 ευρώ παραπάνω αλλά ρε παιδιά, πάτε καλά; Έχετε συνειδητοποιήσει τί προσφέρουν και σε τί τιμές;
    Ανελέητο δεν είναι, τους αξίζει

  12. #42
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανελέητο δεν είναι, τους αξίζει
    Το κείμενό μου το οποίο έκανες quote, εξηγεί ακριβώς γιατί ΔΕΝ τους αξίζει.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τους κάλεσα και τους είπα πως δεν θέλω τις ψηφιακές ευκολίες και μου είπαν πως θα απενεργοποιηθούν και δε θα χρεωθώ. Αν και σκέφτομαι να πάρω ένα από τα καινούρια πακέτα που τις έχουν δωρεάν..
    Το δεύτερο είναι καλύτερη ιδέα. Ούτως ή άλλως τα νέα πακέτα, εκτός από περισσότερες παροχές έχουν πιο προσιτές τιμές συνολικά. Προχώρα άφοβα

  14. #44
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iznodur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τους κάλεσα και τους είπα πως δεν θέλω τις ψηφιακές ευκολίες και μου είπαν πως θα απενεργοποιηθούν και δε θα χρεωθώ. Αν και σκέφτομαι να πάρω ένα από τα καινούρια πακέτα που τις έχουν δωρεάν..
    Που τις έχουν δωρεάν σήμερα, αύριο τι θα έχουν; δεν είναι η πρώτη φόρα που ειδικά η wind κάνει τέτοιες αλλαγές.

  15. #45
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που τις έχουν δωρεάν σήμερα, αύριο τι θα έχουν; δεν είναι η πρώτη φόρα που ειδικά η wind κάνει τέτοιες αλλαγές.
    Ναι, αλλά συνήθως οι αλλαγές που γίνονται είναι προς όφελος μας. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η καρτοκινητή. Δεν υπάρχει πιο φθηνή τηλεφωνία από το f2g.-

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-14, 00:16
  2. Wind: Τιμολογιακές Αλλαγές – Αυξήσεις
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-14, 23:10
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 15:36
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-14, 11:17
  5. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 19:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας