Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-64 από 64
  1. #61
    Εγγραφή
    03-06-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Κι εγω συνδρομητής της Wind είμαι στο Douple Play (απεριόριστα σταθερά και internet) . Στο τελευταίο λογαριασμό μου υπάρχει αύξηση στο πάγιο μου κατά 2,50€ όπως το υπολόγισα , πληρώνω πλέον 26,50€ το μήνα και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το 13800 μου είπαν ότι είχα ενημερωθεί στο λογαριασμό του Ιουνίου για τις επικείμενες αυξήσεις και ότι είχα δικαίωμα το διάστημα από 25/7 εως 24/8 ( τυχαίο άραγε που επέλεξαν αυτό το χρονικό διάστημα ?.....ΖΗΤΩ τα μπάνια του λαού ) να κάνω καταγγελία τις σύμβασης μου, πράγμα που δεν πρόλαβα να κάνω λόγω απουσίας από το σπίτι μου. Επίσης διαπίστωσα ότι η κλήση στο 13800 χρεώνεται 0,25€ ανεξαρτήτου διάρκειας της όταν κανονικά για ενεργούς συνδρομητές της η Wind θα έπρεπε να έχει δωρεάν χρέωση γι αυτό. Ο υπάλληλος μάλιστα επέμενε οτι και σε άλλες εταιρείες στους ενεργούς συνδρομητές της η κλήση αυτή χρέωνεται -ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ότι π.χ στη Forthnet δε παίζει κάτι τέτοιο. Με αυτά και με αυτά με ξενέρωσα, με το που λήξει το συμβόλαιο μου, θα πάω σε άλλο πάροχο ακόμα και αν μου κάνουν recall με 5€ το όλο πακέτο. Για μένα το θέμα είναι καθάρα ηθικό !!!!!

  2. #62
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Στo db S έγινε επίσης αύξηση παγίου. Μονο που εγω είχα συμφωνήσει 19,9 για ενα χρόνο. Ζήτησα έλεγχο του λογαριασμού (ανέβηκε στα 21,7 χωρίς τα αναδρομικά της αύξησης) με το επιχείρημα οτι έπρεπε αναλογικά να αυξηθεί και η έκπτωση που λαμβάνω. Με το σκεπτικό οτι το ποσοστό έκπτωσης θα έπρεπε να παραμείνει το ίδιο. Η έκπτωση ήταν χωρίς φπα 3,06 στον προηγούμενο λογαριασμό και η ίδια και στον τωρινό,παρότι ανέβηκε το πάγιο.Μαντέψτε. Μετά από έλεγχο των χρεώσεων απεφάνθησαν οτι ειναι σωστό το ποσό της έκπτωσης. Δυστυχώς εγώ θεώρησα δεδομένο οτι η αύξηση δεν θα με επηρέαζε και έτσι δεν έκανα καταγγελία σύμβασης στο ορισμένο διάστημα. Ο Φεβρουάριος είναι κοντά,θα πάω γι'αλλού μαλλον,το μόνο που σκέφτομαι είναι τα 120' προς όλους που έχω στο κινητό...Όπως λέει και ο φίλος από πάνω το θέμα είναι ηθικό πιο πολύ πάρα τα 2 ευρώ αύξησης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kmpatra : 06-09-14 στις 11:51.

  3. #63
    Εγγραφή
    25-07-2011
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στo db S έγινε επίσης αύξηση παγίου. Μονο που εγω είχα συμφωνήσει 19,9 για ενα χρόνο. Ζήτησα έλεγχο του λογαριασμού (ανέβηκε στα 21,7 χωρίς τα αναδρομικά της αύξησης) με το επιχείρημα οτι έπρεπε αναλογικά να αυξηθεί και η έκπτωση που λαμβάνω. Με το σκεπτικό οτι το ποσοστό έκπτωσης θα έπρεπε να παραμείνει το ίδιο. Η έκπτωση ήταν χωρίς φπα 3,06 στον προηγούμενο λογαριασμό και η ίδια και στον τωρινό,παρότι ανέβηκε το πάγιο.Μαντέψτε. Μετά από έλεγχο των χρεώσεων απεφάνθησαν οτι ειναι σωστό το ποσό της έκπτωσης. Δυστυχώς εγώ θεώρησα δεδομένο οτι η αύξηση δεν θα με επηρέαζε και έτσι δεν έκανα καταγγελία σύμβασης στο ορισμένο διάστημα. Ο Φεβρουάριος είναι κοντά,θα πάω γι'αλλού μαλλον,το μόνο που σκέφτομαι είναι τα 120' προς όλους που έχω στο κινητό...Όπως λέει και ο φίλος από πάνω το θέμα είναι ηθικό πιο πολύ πάρα τα 2 ευρώ αύξησης.
    Μπορείς να ζητήσεις νέα προσφορά. Εμένα μου προσέφεραν το Wind Broadband με απεριόριστο internet, 120 λεπτά σε σταθερά και 120 στο καρτοκινητό (που μπορεί να είναι f2go, Wind καρτοκινητή ή Q) 17 ευρώ το μήνα.

  4. #64
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    το θέμα είναι οτι θέλω να αποφύγω την δέσμευση των 2 χρόνων,για διάφορους λόγους. Απ'οτι βλέπω σε αυτό είναι ανένδοτοι. Να υποθέσω οτι και εσένα για 2 χρόνια σε δέσμευσαν.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-14, 00:16
  2. Wind: Τιμολογιακές Αλλαγές – Αυξήσεις
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-14, 23:10
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-14, 15:36
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-14, 11:17
  5. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-14, 19:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας