Σελ. 11 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 297
  1. #151
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Διάβασα το νήμα και τσεκαρα και εγώ στο router.
    Με έχουν επίσης πίσω απο ΝΑΤ IP: 10.xxx.xxx.166 ενώ στο http://canyouseeme.org, βλέπω 37.x.xxx.102

    Τους πήρα τηλέφωνο και ζήτησα να με βγάλουν. Με ρώτησαν το λόγο και αν θέλω να βάλω καταγραφικό κλπ και τους είπα ναι και επίσης δε με ρωτήσατε αν θέλω να είμαι πίσω απο ΝΑΤ!
    Είπε ότι το προώθησε και ότι θα μου το αλλάξουν εντός 24ων ωρών!

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  2. #152
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.786
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arispap2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    thanks a lot δε το είχα δει. Αλλά με τη σχεδίαση αυτή δε μπορεί να δει κάποιος το καθαρό bandwitdh και λογικά υπάρχει και υλοποίηση load balancing της γειτονιάς πριν τη σύνδεση κάπου κεντρικά.Επίσης για βίντεο αν περνάνε τα streams μεσα απο τους cache servers προστήθετε 2επιπεδο cache(δηλαδη να περασει απο τους ipa.x.tellas.gr να γεμίσει 10mb και μετα να έρθει στο pc σου να γεμίσει άλλα 10mb και ξανά το ίδιο σε κάθε άδειασμα να περιμένεις το τρένο...)
    Aggregation σε επιπεδο γειτονιας δεν υπαρχει, ποσο μαλλον lb, ειτε με ειτε χωρις Carrier Grade Nat CGN.
    Ολα ειναι ppp sessions απο το ρουτερ σου μεχρι το bras που ειναι κεντρικο πραγμα.
    Caching μπορει να γινει ειτε με, ειτε χωρις cgn, οποτε λιγη σημασια εχει, και οχι δεν υπαρχει κανενα τρενο να περιμενεις, το caching αυτου του ειδους δεν εισαγει καθυστερησεις.

    Με δεδομενη την αργη εφαρμογη του ipv6, πρεπει να αρχιζουμε να συνηθιζουμε στην ιδεα του cgn. Καποια στιγμη θα ειναι ο τυπικος τροπος παροχης ip, ειτε μας αρεσει, ειτε οχι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ρώτησαν το λόγο και αν θέλω να βάλω καταγραφικό κλπ και τους είπα ναι και επίσης δε με ρωτήσατε αν θέλω να είμαι πίσω απο ΝΑΤ!
    Δεν σε ρωτησαν!. Υποθετουμε οτι ο τυπικος χρηστης του Internet ΞΕΡΕΙ τι ειναι το nat, αν το χρειαζεται και αν το θελει.
    Μακαρι να ηταν οι χρηστες τοσο καταρτισμενοι. Μιλαμε για ΑΛΛΟ Internet.
    Ρεαλιστικα, το 95% των χρηστων πραγματικα δεν τον ενδιαφερει το θεμα.
    Για το υπολοιπο 5% αν το ζητησουν, τους κανουμε τη χαρη (προς το παρον) γιατι ακομα μπορουμε.
    Οταν ΔΕΝ θα μπορουμε, οι public ip' s θα παρεχονται εναντι αντιτιμου, οπως ακριβως και οι static.
    Οπως φαγαμε τις static, θα φαμε και τις public. Καλη ορεξη και καλη χωνεψη συντροφοι.

  3. #153
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Βεβαια, η wind δεν ηταν ιδιαίτερα προσεκτικη στο να εξασφαλισει επαρκεια σε ipv4 διευθυνσεις. ΟΤΕ,hol,forthnet κλπ φροντισαν, και δεν χρειαζεται να καταφευγουν σε τετοιες λυσεις. Μαλιστα, OTE & forthnet προωθουν ενεργα το ipv6.π
    Τα περι τυπικου χρηστη και τις αναγκες του , τα ακουω και δεν μου λενε κατι. Και ο ΟΤΕ , hol κλπ τους ιδιους τυπικους χρηστες εχουν, αλλα χωρις ΝΑΤ.
    Μην δικαιολογουμε μια κατασταση υποβαθμιζοντας τις αναγκες σε "άλλο" internet του "μεσου" χρηστη...

  4. #154
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ έχω βάλει στον παππού μου WIND Double Play, γιατί μιλάει πολύ στο τηλέφωνο και στον (Π)ΟΤΕ που ήταν παλιότερα, πλήρωνε και τα λίγα μαλλιά που είχε...

    Οπότε, την τελευταία φορά που τον επισκέφθηκα, μπήκα στο μενού του ρούτερ του να δω αν παίζει και αυτός σε ΝΑΤ, όπως και αρκετοί γνωστοί μου (gamers κιόλας) που έχουν WIND και με το ΝΑΤ είχαν προβλήματα (εγώ τους το είπα να κοιτάξουν, αυτοί δεν είχαν ιδέα)... Προς μεγάλη (?) μου έκπληξη, είδα πως ο παππούς μου έπαιζε κανονικά με Dynamic IP!!

  5. #155
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με δεδομενη την αργη εφαρμογη του ipv6, πρεπει να αρχιζουμε να συνηθιζουμε στην ιδεα του cgn. Καποια στιγμη θα ειναι ο τυπικος τροπος παροχης ip, ειτε μας αρεσει, ειτε οχι.

    Ρεαλιστικα, το 95% των χρηστων πραγματικα δεν τον ενδιαφερει το θεμα.
    Για το υπολοιπο 5% αν το ζητησουν, τους κανουμε τη χαρη (προς το παρον) γιατι ακομα μπορουμε.
    Οταν ΔΕΝ θα μπορουμε, οι public ip' s θα παρεχονται εναντι αντιτιμου, οπως ακριβως και οι static.
    Οπως φαγαμε τις static, θα φαμε και τις public. Καλη ορεξη και καλη χωνεψη συντροφοι.
    Με το online gaming (p2p) τι γινεται ομως? Ειναι deal breaker το double NAT.

    Καταλαβαινω την λογικη σου οτι το 95% (casual users) ζει στην αγνοια του, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το 5% των hardcore users να γινει 0%, ειδικα σε μια μικρη χωρα οπως η Ελλαδα... εκτος αν ξερω γω με το προσφυγικο ρευμα γινουμε 20-30 εκατομμυρια πληθυσμος και τοτε οντως δεν θα φτανουν αλλιως οι IPs.

    Τελος, μην ξεχναμε οτι η Wind (απο εποχες Telestet) ηταν η μοναδικη που εδινε public IP στις mobile συνδεσεις. Δεν ξερω αν το κανει ακομα, αλλα μπορει να αρχισει απο εκει το "νοικοκυρεμα".

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαια, η wind δεν ηταν ιδιαίτερα προσεκτικη στο να εξασφαλισει επαρκεια σε ipv4 διευθυνσεις. ΟΤΕ,hol,forthnet κλπ φροντισαν, και δεν χρειαζεται να καταφευγουν σε τετοιες λυσεις. Μαλιστα, OTE & forthnet προωθουν ενεργα το ipv6.π
    Τα περι τυπικου χρηστη και τις αναγκες του , τα ακουω και δεν μου λενε κατι. Και ο ΟΤΕ , hol κλπ τους ιδιους τυπικους χρηστες εχουν, αλλα χωρις ΝΑΤ.
    Μην δικαιολογουμε μια κατασταση υποβαθμιζοντας τις αναγκες σε "άλλο" internet του "μεσου" χρηστη...
    Σωστα.

    Η Wind ειναι η "Ελλαδα" των ελληνικων ISPs (χαλια διαχειριση σε πολλα θεματα) και τωρα εφαρμοζει "μνημονιο" στις IPs. Το λεω εκλαικευμενα για οσους δεν ξερουν τι ειναι το CGN.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω βάλει στον παππού μου WIND Double Play, γιατί μιλάει πολύ στο τηλέφωνο και στον (Π)ΟΤΕ που ήταν παλιότερα, πλήρωνε και τα λίγα μαλλιά που είχε...

    Οπότε, την τελευταία φορά που τον επισκέφθηκα, μπήκα στο μενού του ρούτερ του να δω αν παίζει και αυτός σε ΝΑΤ, όπως και αρκετοί γνωστοί μου (gamers κιόλας) που έχουν WIND και με το ΝΑΤ είχαν προβλήματα (εγώ τους το είπα να κοιτάξουν, αυτοί δεν είχαν ιδέα)... Προς μεγάλη (?) μου έκπληξη, είδα πως ο παππούς μου έπαιζε κανονικά με Dynamic IP!!
    Ε απο εκει και μονο καταλαβαινεις για τι καφενειο μιλαμε.

    Βαζουν real IP στον παππου (που αντε να μπει σε κανα FB) και private IP στους online gamers...

    Ας βαλουν IPv6 οπως οι ΟΤΕ/Forthnet. Blocks υπαρχουν με το τσουβαλι.

  6. #156
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.786
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το online gaming (p2p) τι γινεται ομως? Ειναι deal breaker το double NAT.

    Καταλαβαινω την λογικη σου οτι το 95% (casual users) ζει στην αγνοια του, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι το 5% των hardcore users να γινει 0%, ειδικα σε μια μικρη χωρα οπως η Ελλαδα... εκτος αν ξερω γω με το προσφυγικο ρευμα γινουμε 20-30 εκατομμυρια πληθυσμος και τοτε οντως δεν θα φτανουν αλλιως οι IPs.

    Τελος, μην ξεχναμε οτι η Wind (απο εποχες Telestet) ηταν η μοναδικη που εδινε public IP στις mobile συνδεσεις. Δεν ξερω αν το κανει ακομα, αλλα μπορει να αρχισει απο εκει το "νοικοκυρεμα".


    Σωστα.

    Η Wind ειναι η "Ελλαδα" των ελληνικων ISPs (χαλια διαχειριση σε πολλα θεματα) και τωρα εφαρμοζει "μνημονιο" στις IPs. Το λεω εκλαικευμενα για οσους δεν ξερουν τι ειναι το CGN.


    Ε απο εκει και μονο καταλαβαινεις για τι καφενειο μιλαμε.

    Βαζουν real IP στον παππου (που αντε να μπει σε κανα FB) και private IP στους online gamers...

    Ας βαλουν IPv6 οπως οι ΟΤΕ/Forthnet. Blocks υπαρχουν με το τσουβαλι.
    Ακομα και αν βαλει ipv6 θα πρεπει και οι game servers να παιζουν σε ipv6.
    Δεν θα διαφωνισω για τα περι κακης διαχειρισης, ομως ρεαλιστικα η wind και η καθε wind, δεν εχει στο profile του πελατη αν ειναι gamer ή παππους..
    Οταν το θεμα λυνεται με ενα απλο αιτημα, δεν ειναι και τοσο deal breaker (προς το παρον, ακομα και για gamers).

    Για να το πω και αλλιως, αν δεν εφαρομοζε cgn σε μερος των χρηστων της δεν θα ηταν τοσο ανετη να δινει public ip σε οποιον το χρειαζεται με ενα τηλεφωνακι, χωρις κοστος

  7. #157
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα και αν βαλει ipv6 θα πρεπει και οι game servers να παιζουν σε ipv6.
    Δεν θα διαφωνισω για τα περι κακης διαχειρισης, ομως ρεαλιστικα η wind και η καθε wind, δεν εχει στο profile του πελατη αν ειναι gamer ή παππους..
    Οταν το θεμα λυνεται με ενα απλο αιτημα, δεν ειναι και τοσο deal breaker (προς το παρον, ακομα και για gamers).

    Για να το πω και αλλιως, αν δεν εφαρομοζε cgn σε μερος των χρηστων της δεν θα ηταν τοσο ανετη να δινει public ip σε οποιον το χρειαζεται με ενα τηλεφωνακι, χωρις κοστος
    Ένας σοβαρός gamer, δε θα πήγαινε στη WIND, όπως και να 'χει... Γιατί εκτός από το ΝΑΤ, έχει και χάλια Ping... Στην ίδια γραμμή που πήγα από WIND σε HOL, είδα μεγάλη διαφορά στο Ping χωρίς Fastpath και χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα η γραμμή...

    Οι διασυνδέσεις της WIND με τους σέρβερς του εξωτερικού, είναι χάλια... Θέλουν αναβάθμιση όλα τα συστήματά τους... Το Double Play τους αξίζει μόνο αν δεν είσαι "βαρύς" χρήστης του ίντερνετ και έχεις κινητό WIND με σύνδεση, οπότε κάνεις τρελή οικονομία... Διαφορετικά δεν αξίζει, ειδικά που το 2ο χρόνο τα 21€ γίνονται 26€ αν δεν έχεις κινητό με σύνδεση (στα ψιλά γράμματα το λέει)...


    Τέλος, στο προηγούμενο μήνυμα εννοούσα Public IP και όχι Dynamic...

  8. #158
    Thnx για το thread. έχω και εγώ εσωτερική IP. Δέν έβλεπα πουθενά κάτι σχετικό και δίσταζα να τους πάρω για κάποιους άσχετους λόγους. Αφού λέτε ότι το αλλάζουν με την μία, και δε θέλουν ΑΦΜ κλπ θα τους πάρω αύριο τηλ. Ευχαριστώ και πάλι Ο καημένος πήγα μέχρι εδώ (linksys.com)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα και αν βαλει ipv6 θα πρεπει και οι game servers να παιζουν σε ipv6.
    Δεν θα διαφωνισω για τα περι κακης διαχειρισης, ομως ρεαλιστικα η wind και η καθε wind, δεν εχει στο profile του πελατη αν ειναι gamer ή παππους..
    Οταν το θεμα λυνεται με ενα απλο αιτημα, δεν ειναι και τοσο deal breaker (προς το παρον, ακομα και για gamers).

    Για να το πω και αλλιως, αν δεν εφαρομοζε cgn σε μερος των χρηστων της δεν θα ηταν τοσο ανετη να δινει public ip σε οποιον το χρειαζεται με ενα τηλεφωνακι, χωρις κοστος
    Iagree

    - - - Updated - - -

    Μόλις σήμερα τους πήρα (9:??~9:30 ας πούμε) και είπαν σε 2-3 ώρες θα έχει ολοκληρωθεί. Τώρα είδα από το router και το ifconfig.me την ίδια IP ( 37.6.99.??? ). Αυτό έγινε μέσα σε 10 λεπτά.

  9. #159
    Εγγραφή
    25-01-2016
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έχω σύνδεση wind εδω και κάνα πεντάμηνο. Διαβάζοντας τα πιο πάνω και όντας αντιμετωπίζοντας προβλήματα με iptv (κολλήματα κτλ.) το τελευταίο 15νθήμερο. Άλλαξα router, καλώδια,φίλτρα..... Eπικοινώνησα μαζί τους, και με έβαλαν σε fastpath. Αλλά τίποτα και πάλι. Ανέβηκε το ping , μειώθηκε η ταχύτητα....(από 8.5 στα 6.5 !! )
    Aν 'διεκδικήσω' publc ip, πιστεύετε πως θα λύσω το προβλημά μου;

    thanx

  10. #160
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gio444 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω σύνδεση wind εδω και κάνα πεντάμηνο. Διαβάζοντας τα πιο πάνω και όντας αντιμετωπίζοντας προβλήματα με iptv (κολλήματα κτλ.) το τελευταίο 15νθήμερο. Άλλαξα router, καλώδια,φίλτρα..... Eπικοινώνησα μαζί τους, και με έβαλαν σε fastpath. Αλλά τίποτα και πάλι. Ανέβηκε το ping , μειώθηκε η ταχύτητα....(από 8.5 στα 6.5 !! )
    Aν 'διεκδικήσω' publc ip, πιστεύετε πως θα λύσω το προβλημά μου;

    thanx
    Οχι, δεν έχει να κάνει το public ip με το Iptv

  11. #161
    Εγγραφή
    25-01-2016
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Είναι μόνο θέμα γραμμής IPv4 vs IPv6 ;
    σε ΟΤΕ πριν είχε αδιάλληπτη λειτουργία...
    Τί να κάνω ;; Λογικά είναι θέμα σύνδεσης..!;

    help please

  12. #162
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εφοσον η γραμμη σου δεν ειναι και πολυ καλη, μαλλον χειριτερα τα κανει το fast path, γιατι αυξανεται το packet loss, το οποιο ειναι πολυ σημαντικο στο streaming, σε αντιθεση με το ping.

  13. #163
    Εγγραφή
    10-02-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport Plus 2
    Ερώτηση κάποιου μή ειδικού στα δίκτυα:
    Θεωρητικά, θα μπορούσαν να προσαρμοστούν στο CGN (Carrier-grade NAT) τα προγράμματα που βρίσκονται εκτός CGN και κάνουν χρήση της IP ενός χρήστη/συνδρομητή, αν ο πάροχος (π.χ. WIND) τους έδινε και την εσωτερική διεύθυνση του δικτύου του για τον κάθε συνδρομητή του ο οποίος δεν έχει public IP;
    Δλδ αντί για:
    555.444.333.222:22
    να καλούσε την IP:
    555.444.333.222/123:22

    Εννοείται πως καταλαβαίνω ότι αυτό πρακτικά μπορεί να είναι και αδύνατο, λαμβάνοντας υπόψη τις τεράστιες αλλαγές σε άπειρα software, ίσως σε πολύ περισσότερα απ' όσα φαντάζομαι. Επίσης θα προϋπόθετε την άψογη συνεργασία και εξυπηρέτηση στο ζήτημα από μεριά παρόχου/ων, μέχρι τη μετάβαση σε IPv6.
    Πιθανότατα η μετάβαση από IPv4 σε IPv6 να κόστιζε λιγότερο σε € και χρόνο. Ή μήπως όχι; Μήπως δλδ και η μετάβαση σε IPv6 απαιτεί παρόμοιο κόστος/χρόνο μετατροπής IPs; Οπότε για κάποιον πάροχο που ίσως δεν προετοιμάστηκε σωστά και "έμεινε" από IPs να τον συμφέρει να κάνει τον κόπο, ξέροντας ότι το 90% των συνδρομητών δεν θα αντιδράσει αν βέβαια δεν του κοπεί το skype και τα torrent, αφού μικρός αριθμός εφαρμογών μπορούν να εξυπηρετηθούν από τον πάροχο επαρκώς, ισχύει;

    Μακροπρόθεσμα (και δυσοίωνα) μια CGN λύση ανάγκης για κάποιους παρόχους-SuperMarket θα μπορύσε να προετοιμάσει μία γενικότερη CGN κατάσταση, με τελικό στόχο π.χ. το P2P, local hosting, remote managment/desktop/help μεταξύ ιδιωτών χρηστών διαδικτύου κτλ... Κάτι σαν διαδικτυακό μνημόνιο και τα αναγκαία μέτρα που το συνοδεύουν... ...μπρρρ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ovasilis : 02-02-16 στις 05:39.

  14. #164
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.786
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ουσιαστικα λες με αλλα λογια το προφανες. Θα επρεπε το ipv6 να ειναι συμβατο προς τα πισω με το ipv4.
    Η μεταβαση στο ipv4+ θα ηταν πολυ ευκολοτερη.
    Επειδη ΔΕΝ ειναι, αναγκαζομαστε να τρεχουμε δυο δικτυα παραλληλα, και να φτιαχνουμε μηχανισμους για να διαλεγουμε "αυτοματα" ποιο θα χρησιμοποιησουμε.
    Η τεχνικη αυτή επιλογη έγινε για να φτιαχτει κατι με πολυ περιθωριο για μελλοντικες χρησεις.
    Μεχρι τοτε ομως η μεταβαση θα συνεχισει να ποναει.

  15. #165
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πως ακριβως θα μπορουσε να ειναι backwards compatible το IPv6 με το IPv4?

Σελ. 11 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:21
  2. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:08
  3. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-13, 17:05
  4. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 12:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας