Σελ. 17 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 297
  1. #241
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχεις κανονικά Public IP. Πρέπει να κάνεις σωστή ρύθμιση στο port forwarding του router.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #242
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Η Ip που έχεις είναι Public, όποτε σωστά σου λένε πως θα πρέπει εσυ να φτιάξεις τα port forward

  3. #243
    Εγγραφή
    11-02-2019
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κανονικά Public IP. Πρέπει να κάνεις σωστή ρύθμιση στο port forwarding του router.
    Αυτο σημαινει οτι ολες οι πορτες ειναι ανοιχτες?? (να καλεσω τους τεχνικους για να μου κανουν port forwarding?)

  4. #244
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι πόρτες είναι κλειστές από προεπιλογή. Τεχνικός του παρόχου δεν θα σου το φτιάξει αυτό. Ίσως με λίγη προσπάθεια να σε βοηθήσουν τηλεφωνικά από το 13700.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #245
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από natf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω 10 μερες στη wind και εχω προβλημα προφανως με το public ip και τις πορτες (ειμαι τελειως ασχετη απο ολα αυτα , εχω δυνδεδεμενο καταγραφικο και δεν μπορει να δουλεψει) Σας παραθετω τα στοιχεια του ip
    Your Public IPv4 is: 79.107.203.151
    Your IPv6 is: Not Detected
    Your Local IP is: 192.168.1.101
    ISP: Wind Hellas Telecommunications SA
    Μετα απο 12 κλησεις ολο το ΣΚ στη wind ορυονται οτι τα εχουν ρυθμισει και οτι ειναι υμεα τεχνικου υπολογιστων να μου φτιαξει τα υπολοιπα!! ( εγω στο canyouseeme βλεπως τις πορτες κλειστες) Παρακαλω πολύ τα φωτα σας
    Σου έχουν ήδη απαντήσει τα σημαντικά, αλλά ίσως και ο τεχνικός που εγκατέστησε το καταγραφικό να σε βοηθήσει, συνήθως το ρυθμίζουν οι ίδιοι, για να συμφωνούν οι ρυθμίσεις του με του ρούτερ.

  6. #246
    Εγγραφή
    11-02-2019
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πόρτες είναι κλειστές από προεπιλογή. Τεχνικός του παρόχου δεν θα σου το φτιάξει αυτό. Ίσως με λίγη προσπάθεια να σε βοηθήσουν τηλεφωνικά από το 13700.
    Εχω ολο το σκ και μιλαω μαζι τους και δεν μπορω να βγαω ακρη!! Δεν ξερω τι να τους ζητησω. Αυτοι ορυονται οτι οι πορτες ειναι ανοιχτες και το ip ειναι public. Οι τεχνικοι του δικτυου μου λενε οτι ειναι θεμα της wind!!!!

    - - - Updated - - -

    Κατι εχω διαβασει για τα NAT και το Cgnap???? Δεν ξερω τι να ζητησω? Τους απειλω να αλλαξω παροχο (οχι οτι τους ενοιαξε!) Σε ποιον πρεπει να απευθυνθω? (Τεχνικη υποστηριξη της wind ή του καταγραφικου??)

  7. #247
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από natf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ολο το σκ και μιλαω μαζι τους και δεν μπορω να βγαω ακρη!! Δεν ξερω τι να τους ζητησω. Αυτοι ορυονται οτι οι πορτες ειναι ανοιχτες και το ip ειναι public. Οι τεχνικοι του δικτυου μου λενε οτι ειναι θεμα της wind!!!!

    - - - Updated - - -

    Κατι εχω διαβασει για τα NAT και το Cgnap???? Δεν ξερω τι να ζητησω? Τους απειλω να αλλαξω παροχο (οχι οτι τους ενοιαξε!) Σε ποιον πρεπει να απευθυνθω? (Τεχνικη υποστηριξη της wind ή του καταγραφικου??)
    Σε κάποιον άλλον τεχνικό για το δίκτυο σου μάλλον, τα ίδια θέματα θα έχει ο υπάρχον τεχνικός και σε άλλον παροχο

  8. #248
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Θα σου πρότεινα η τεχνική υποστήριξη του καταγραφικού να μιλήσει με την wind κι εσύ να βγείς απ'τη μέση.
    Δώσ'τους πρόσβαση στο router με teamviewer

    Μάλλον ο sdikr έχει δίκιο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #249
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    πραγματικα εχω απευδήσει με τη wind .εδω και μια εβδομάδα τους παίρνω τηλ και μου λένε οτι την ip μου την έχουν βάλει public και δε μπορούν να κάνουν κάτι άλλο. Εγώ έχω αλλαξει 2 ροθτερ εχω κάνει επανεκκινησεις παρολα αυτά στο ρουτερ βλέπω ip που ξεκινάει απο 10... και στα site βλέπω ip που ξεκινάει απο 37....Κανω port forward και δε παίζει τπτ ουτε vnc,torrent,ftp... τι άλλο να κάνω

  10. #250
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις σχετικό άτομο για να συνεννοηθείς ή να αλλάξεις πάροχο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #251
    Εγγραφή
    17-10-2007
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    εχω μιλησει με τουλαχιστον 3 ατομα που καταλαβαν τι ηθελα κ συννενοηιηκαμε κ μου ειπαν ειναι πολυ περιεργο κιολας αυτο που γινεται!

  12. #252
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.923
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από egoeimai Εμφάνιση μηνυμάτων
    πραγματικα εχω απευδήσει με τη wind .εδω και μια εβδομάδα τους παίρνω τηλ και μου λένε οτι την ip μου την έχουν βάλει public και δε μπορούν να κάνουν κάτι άλλο. Εγώ έχω αλλαξει 2 ροθτερ εχω κάνει επανεκκινησεις παρολα αυτά στο ρουτερ βλέπω ip που ξεκινάει απο 10... και στα site βλέπω ip που ξεκινάει απο 37....Κανω port forward και δε παίζει τπτ ουτε vnc,torrent,ftp... τι άλλο να κάνω
    Στείλε τους με email printscreen την ip που φαίνεται στο ρούτερ και ζήτα αιτιολόγηση..κάνε και 2-3 ρεστάρτ το ρούτερ και βγάλε printscreen κ τις αντίστοιχες ip..για να μη σου λένε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από egoeimai Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω μιλησει με τουλαχιστον 3 ατομα που καταλαβαν τι ηθελα κ συννενοηιηκαμε κ μου ειπαν ειναι πολυ περιεργο κιολας αυτο που γινεται!
    Περίεργο...ναι καλά οκ..επέμεινε λίγο και αν δεν βρεις άκρη στείλε τους email με πρόθεση καταγγελίας σύμβασης αν δεν το διορθώσουν..κοινοποίησε το email και εεττ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #253
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείτε να κάνετε καταγγελία σύμβασης με τις τελευταίες αυξήσεις από 17 Ιουλίου, επηρεάζει όλα τα προγράμματα σταθερής.

  14. #254
    Εγγραφή
    01-05-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείτε να κάνετε καταγγελία σύμβασης με τις τελευταίες αυξήσεις από 17 Ιουλίου, επηρεάζει όλα τα προγράμματα σταθερής.
    Αζημιως καταγγελια δηλαδη να διακοψω το συμβολαιο μου τσαμπα?Το ανανεωσα τον Ιανουαριο αλλα αν ξερεις σε παρακαλω πες μου τι γινεται

  15. #255
    Εγγραφή
    04-05-2006
    Μηνύματα
    280
    Downloads
    66
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΜΠΟΡΕΙΟ
    Router
    USR 9107
    Ο ξάδερφος είχε πάει από cosmote σε wind χωρις να αλλαξη μοντεμ ....προσπαθώ να του ανοίξω μια πόρτα και δεν μπορώ.... βλέπω άλλη IP στο μόντεμ και άλλη στο myip αύριο λέω να τους πάρω τηλέφωνο λετε να βγάλω άκρη; ;;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20191226_210153.jpg  

    Screenshot_2019-12-26-21-02-58-866_com.android.browser.jpg  


Σελ. 17 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:21
  2. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-14, 01:08
  3. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-13, 17:05
  4. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-13, 12:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας