Σελ. 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 166
  1. #151
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά παιδιά 3 ή 1 ευρω κοστίζει? Εμένα στο mycyta μου έβγαζε 3 και τώρα βγάζει 3,10. Είμαι πελάτης από πριν πέσει η τιμή και πολύ φοβάμαι πως στους παλιούς πελάτες χρεώνουν 3 κάτι που θεωρώ απαράδεκτο.
    Στους παλιούς πελάτες την χρεώνουν 3€, στους νέους την δίνουν δωρεάν και στους ενδιάμεσους την χρεώνουν 1€. Εγώ ανήκω στους ενδιάμεσους και ήδη με εκνευρίζει να πληρώνω 1€ για κάτι που οι άλλοι το παίρνουν δωρεάν. Πόσο μάλλον αν πλήρωνα 3€. Νομίζω ότι είναι λόγος να αποχωρήσει κάποιος από την εταιρεία.

  2. #152
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Α.Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXV10 H201L
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλος.
    Όντως είναι λόγος αποχώρησης και δεν είναι η πρώτη φορά που μου περνάει απ' το μυαλό. Απ' την άλλη φαντάζομαι και στις άλλες εταιρες τα ίδια θα γίνονται, δηλαδή με την αναρχία που επικρατεί και με το κράτος να μας έχει αφήσει έρμαιο στα νύχια τους η μόνη λύση είναι να τους παρατήσεις όλους, να ζήσεις σαν πρωτόγονος και να έχεις την ηρεμία σου ή να παρανομήσεις για να αποδειχτεί ότι υπάρχει κράτος τελικά όμως μόνο για να προστατεύει τα συμφέροντα των ισχυρών. Προσωπικά θα κάνω υπομονή μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο προσδοκώντας σε καλύτερους όρους μιας και η έξυπνη cyta είναι η φθηνότερη.

  3. #153
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Συνέχεια για το cyta4u over wifi σε συσκευή xiaomi redmi 3 pro όπου έχει disconnects. Κανένα πρόβλημα με cellular data

    Λύση ευρέθη, πιθανά δίνει λύση και σε άλλα προβλήματα με notifications
    Εμαθα ένα σωρό άχρηστα πράγματα, αλλά δουλεύει

    Εν συντομία
    Οι εφαρμογές voip προτιμούν το tcp και όχι το udp (για λόγους κατανάλωσης data και μπαταρίας)
    Το android έχει google push service (GCM) ρυθμισμένο στα 15/28 (15 για wifi, 28 celluler data σε λεπτά-minutes) όπου στέλνεται ένα πακέτο ανά 15/28 λεπτά στους servers της google για να διατηρείται το tcp ζωντανό.
    Κάποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν το google push service, κάποιες έχουν δικό τους μηχανισμό (πχ WhatsUP) γιαυτό κάποιες εφαρμογές χάνουν επικοινωνία και κάποιες όχι
    Απ'ότι φαίνεται το cyta4u χρησιμοποιεί τον μηχανισμό google

    Παρουσιάζεται πρόβλημα όταν η συσκευή, ο router ή το δίκτυο κινητής, ρίχνει to tcp connection σε χρόνους μικρότερους από αυτούς της google
    Χάνεται το tcp, πάπαλα η επικοινωνία

    Να υπενθυμίσω ότι δεν είχα πρόβλημα με cellular data, είχα πρόβλημα με wifi όπου κοβότανε η σύνδεση (δοκιμάστηκαν routers σε διάφορα σπίτια φίλων)
    Η xiaomi ρίχνει το tcp πιό γρήγορα απ'ότι η google στέλνει heartbeat στο wifi

    Η λύση
    Κατεβάζουμε από το play store to app PNF no root (Push Notifications Fix για συσκευές που δεν έχουν ρουταριστεί, υπάρχει και για ρουταρισμένες συσκευές), δωρεάν χωρις διαφημίσεις
    Το ρύθμισα να ανανεώνει ανά 3 λεπτά (το default του είναι 5)
    2 μέρες τώρα έχω cyta4u over wifi χωρίς προβλήματα (disconnect)

    Πως δουλεύει. Κάνει trigger ένα event του android που στέλνει heartbeat στην google. Δεν στέλνει το ίδιο heartbeat, υποχρεώνει to ανδροιδ να στείλει. Ετσι δουλεύει και σε μη ROOTED συσκευές και είναι καθολικό για όλες τις εφαρμογες που υπάρχουν στο τηλέφωνο, μειώνοντας την κατανάλωση μπαταρίας (αν υπήρχε μέσα σε κάθε app θα έστιβαν την μπαταρία, γιαυτό και ο developer κατηγορεί το whatsUP που το ενσωμάτωσε στην εφαρμογή)

    If you dial *#*#426#*#* you can see the heartbeat countdown behaving correctly

    Περισσότερα στο http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2516849

  4. #154
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνέχεια για το cyta4u over wifi σε συσκευή xiaomi redmi 3 pro όπου έχει disconnects. Κανένα πρόβλημα με cellular data

    Λύση ευρέθη, πιθανά δίνει λύση και σε άλλα προβλήματα με notifications
    Εμαθα ένα σωρό άχρηστα πράγματα, αλλά δουλεύει

    Εν συντομία
    Οι εφαρμογές voip προτιμούν το tcp και όχι το udp (για λόγους κατανάλωσης data και μπαταρίας)
    Το android έχει google push service (GCM) ρυθμισμένο στα 15/28 (15 για wifi, 28 celluler data σε λεπτά-minutes) όπου στέλνεται ένα πακέτο ανά 15/28 λεπτά στους servers της google για να διατηρείται το tcp ζωντανό.
    Κάποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν το google push service, κάποιες έχουν δικό τους μηχανισμό (πχ WhatsUP) γιαυτό κάποιες εφαρμογές χάνουν επικοινωνία και κάποιες όχι
    Απ'ότι φαίνεται το cyta4u χρησιμοποιεί τον μηχανισμό google

    Παρουσιάζεται πρόβλημα όταν η συσκευή, ο router ή το δίκτυο κινητής, ρίχνει to tcp connection σε χρόνους μικρότερους από αυτούς της google
    Χάνεται το tcp, πάπαλα η επικοινωνία

    Να υπενθυμίσω ότι δεν είχα πρόβλημα με cellular data, είχα πρόβλημα με wifi όπου κοβότανε η σύνδεση (δοκιμάστηκαν routers σε διάφορα σπίτια φίλων)
    Η xiaomi ρίχνει το tcp πιό γρήγορα απ'ότι η google στέλνει heartbeat στο wifi

    Η λύση
    Κατεβάζουμε από το play store to app PNF no root (Push Notifications Fix για συσκευές που δεν έχουν ρουταριστεί, υπάρχει και για ρουταρισμένες συσκευές), δωρεάν χωρις διαφημίσεις
    Το ρύθμισα να ανανεώνει ανά 3 λεπτά (το default του είναι 5)
    2 μέρες τώρα έχω cyta4u over wifi χωρίς προβλήματα (disconnect)

    Πως δουλεύει. Κάνει trigger ένα event του android που στέλνει heartbeat στην google. Δεν στέλνει το ίδιο heartbeat, υποχρεώνει to ανδροιδ να στείλει. Ετσι δουλεύει και σε μη ROOTED συσκευές και είναι καθολικό για όλες τις εφαρμογες που υπάρχουν στο τηλέφωνο, μειώνοντας την κατανάλωση μπαταρίας (αν υπήρχε μέσα σε κάθε app θα έστιβαν την μπαταρία, γιαυτό και ο developer κατηγορεί το whatsUP που το ενσωμάτωσε στην εφαρμογή)

    If you dial *#*#426#*#* you can see the heartbeat countdown behaving correctly

    Περισσότερα στο http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2516849
    Πολύ χρησιμες πληροφοριες. Παρόμοια προβλήματα έχω συναντήσει και σε ορισμένες android συσκευές εκτός xiaomi. Ευχαριστώ για το ποστ.

  5. #155
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grigsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τους έχω ζητήσει πολλές φορές φορές να μου δώσουν τους server και να το ρυθμίσω SIP στο κινητό. Πολύ χρήσιμο σαν υπηρεσία, πολύ τραγικό το αναγκαστικό του να κατεβάσεις επιπλέον εφαρμογή από τη στιγμή που τα νέα κινητά πλέον το έχουν σαν ενσωματωμένη λειτουργία.
    H εφαρμογή τους είναι μόνο για android ή iPhone. Δεν έχω iPhone, κι ούτε λογαριασμό στην google. Την έψαξα στο F-Droid αλλά δεν είναι εκεί, τελικά την κατέβασα από άλλο site.
    Μου θερμαίνει το κινητό, και μου τρώει πάνω από τη μισή μπαταρία.
    Αν κι εγώ ακούω καλά, ο ήχος είναι χάλια για τον συνομιλητή μου (στο 1 μέτρο από το WiFi).

    Αν δίναν τον server, θα μπορούσα να βάλω κάποια SIP εφαρμογή της επιλογής μου σε λειτουργικό της επιλογής μου (όχι android/iphone).

    Μόλις λήξει το συμβόλαιο πάω σε yuboto-telephony, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που δίνουν sip νούμερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος beatnick : 28-06-16 στις 19:03.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  6. #156
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    H εφαρμογή τους είναι μόνο για android ή iPhone. Δεν έχω iPhone, κι ούτε λογαριασμό στην google. Την έψαξα στο F-Droid αλλά δεν είναι εκεί, τελικά την κατέβασα από άλλο site.
    Μου θερμαίνει το κινητό, και μου τρώει πάνω από τη μισή μπαταρία.
    Αν κι εγώ ακούω καλά, ο ήχος είναι χάλια για τον συνομιλητή μου (στο 1 μέτρο από το WiFi).

    Αν δίναν τον server, θα μπορούσα να βάλω κάποια SIP εφαρμογή της επιλογής μου σε λειτουργικό της επιλογής μου (όχι android/iphone).

    Μόλις λήξει το συμβόλαιο πάω σε yuboto-telephony, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που δίνουν sip νούμερα.
    Μήπως κατέβασες παλιά version.
    Υπάρχει στο play store (google), ο ηχος είναι άψογος (χρησιμοποιώ κυρίως 3g/H+/4g), μπαταρία τρώει ελάχιστη (η παλιά το ξέσκιζε το κινητό)

    Αν βέβαια δεν θέλεις λογαριασμό google, κινητό ανδροιδ ή ios, κάνε ότι καταλαβαίνεις

  7. #157
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Η cyta απαιτεί (σύμφωνα με το site) κινητό Android, ε πήγα και πήρα ένα. Δεν λέει πουθενά οτί απαιτεί λογαριασμό google, εγω κατεβάζω από f-droid.
    Πήρα τηλ το τεχνικό τμήμα εξηγώντας αυτά, και μου είπαν να κατεβάσω την εφαρμογή από το appdownloader αν θυμάμαι καλά.
    Τώρα αν το 4.2.0.3755 είναι παλιά version, δεν μπορώ να το ξέρω αφού δεν ξέρω ποιά είναι η νέα.
    Από τότε που το εγκατέστησα, το κινητό με πλήρη φόρτιση σβήνει σε 6 ώρες.
    Τους είπα ότι θα ήταν προτιμότερο να έχουν το apk μέσα στο ίδιο τους το site γιατί δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να εμπιστεύομαι ξένα site (πχ ότι δεν έχουν ιό ), αλλά 1 μήνα μετά δεν έκαναν τίποτα kai

    Αν δεν μπορούν να δώσουν στους πελάτες τους την πληροφορία που ζητάνε (SIP server), και μας στερούν την ελευθερία επιλογής όχι μόνο SIP εφαρμογής αλλά και λειτουργικού συστήματος, απλώς θα πρέπει να ξέρουν ότι αυτόματα δημιουργούν δυσαρεστημένους πελάτες. Οι επιλογές για αυτούς είναι 2:
    1) Να μειώσουν τους δυσαρεστημένους πελάτες
    2) Να αυξήσουν την δέσμευση του συμβολαίου.

    Προφανώς η cyta επέλεξε το 2ο με το 24μηνο συμβόλαιο. Αν συνεχίσουν το χαβά τους, δεν το έχω για πολύ να φύγω σε yuboto με αστική χρέωση σε 60 χώρες, εφαρμογή κι εξοπλισμό της επιλογής μου, και ω ναι! 6μηνο συμβόλαιο (πακέτο με inalan)
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  8. #158
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    4.2.0.3755 είναι η τελευταία έκδοση
    Σε κινητό xiaomi redmi3 pro, με μπαταρία 4100, κρατάει 3 ημέρες, (το φορτίζω στις 2) και το cyta4u ανοιχτό συνέχεια και με wifi και με cellular.

    Οταν το είχα βάλει όταν πρωτοβγήκε σε κινητό sony, την μπαταρία την ξεφτίλιζε (12 ώρες) Αλλοι ακόμα και τότε άλλοι λέγανε ότι δεν είχανε πρόβλημα.

    Δεν έχω τίποτα άλλο να σου πώ

  9. #159
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    update σήμερα μετά από πάρα πολύ καιρό για την εφαρμογή cyta 4u. changelog άφησαν το ίδιο που υπήρχε και στην προηγούμενη αναβάθμιση (android 5 support). αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα για το τι διόρθωσαν ας το αναφέρει.

  10. #160
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Αν κι έχω ακόμα την παλιά έκδοση, ανακάλυψα ότι το κινητό μου δεν θερμαίνεται και δεν αδειάζει η μπαταρία όταν είμαι σε άλλο WiFi (όχι της cyta)...
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  11. #161
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κι έχω ακόμα την παλιά έκδοση, ανακάλυψα ότι το κινητό μου δεν θερμαίνεται και δεν αδειάζει η μπαταρία όταν είμαι σε άλλο WiFi (όχι της cyta)...
    Καλημέρα και χρόνια πολλά

    Εβαλα και χρησιμοποιώ την καινούργια έκδοση

    Και οι δύο τελευταίες εκδόσεις είναι καλές, σέβονται και την μπαταρία

    Εκείνο που παρατήρησα είναι ότι η τελευταία έκδοση έχει καλύτερο roaming από wifi σε 4G και ανάποδα (παραμένει συνδεδεμένη με τον server της cyta)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #162
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Στις ρυθμίσεις στο native system integration -->call log τι ακριβώς ρυθμίζεις; Δοκιμάζω τόσο enabled όσο και disabled αλλά δε βλέπω διαφορά.
    I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
    You have to see it for yourself.

  13. #163
    Εγγραφή
    14-10-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα. Έχω την πιο νέα έκδοση blustacks αλλά το cyta4u μου δεν κάνει log in ... μπορεί να με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ?

    (μου εμφανίζει device number limit exceeded... το απεγκατέστησα απο το κινητό μου και δοκίμασα πάλι αλλά μάταια)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefi_xt : 14-10-18 στις 01:45.

  14. #164
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω σταμάτησε η λειτουργία της υπηρεσίας (με επιφύλαξη).
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #165
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω σταμάτησε η λειτουργία της υπηρεσίας (με επιφύλαξη).
    H υπηρεσία λειτουργεί, μόλις έκανα κλήση
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-14, 20:23
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-14, 09:21
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-14, 14:17
  4. Η εμπειρια μου απο την cyta
    Από mitsos185 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-14, 17:17
  5. Ip Tv από την Cyta
    Από alany στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-13, 14:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας