Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 61
  1. #1
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ενα brandt διπορτο το πιο φθηνο.δυστυχως δεν υπαρχει το μοντελο καπου για να το δειξω.το ειχαμε 8 χρονια.αποτι διαβαζω αυτα συνηθως καπου 10 χρονια αντεχουν.το προβλημα του ειναι οτι εχει καταψυξη αλλα οχι ψυξη.στο πισω τοιχωμα του ψυγειου εχει σταγονες νερου.φεραμε μαστορα και μας ειπε οτι παμε για αλλο γιατι για να το ψαξει και να βρει τι εχει θελει κανα 50 ευρω και δεν εγγυαται μετα ποσο θα παει.υποστηριζει οτι αυτο το τοιχωμα καποια στιγμη θα φουσκωσει και μετα τελος.μπορει λεει να ειναι πολλα πραγματα αν το ψαξει.
    α)εχει κανεις παρομοια εμπειρια να πει την αιτια?
    β)αξιζει να δωσουμε ενα 50 ευρω χωρις εγγυηση η' να παμε για αλλο?εγω ειμαι υπερ της αγορας.
    γ)εχω βρει στα ιδια χρηματα και κατηγορια ενα indesit,zannussi,whirlpool.ποιο να προτιμησω?υπαρχει καποιο απο αυτα που εχετε δοκιμασει?

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Down Under
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000/4500
    ISP
    Other
    Router
    F@ST3864AC
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Ολοϊδιο πρόβλημα σε Candy στο σπιτι της μανας μου , είχαμε πατησει κατά λαθος ένα από του 4 διακοπτες που εχει.
    Με την επαναφορα στη σωστη θεση συνεχιζει και δουλευει εδώ και 3 χρονια απροβλημάτιστα.

    Δυστυχως εχω ξεχασει τι λειτουργια αφορουσε αυτος ο διακοπτης και δεν μπορω να σε διαφωτισω σχετικα.

    Μηπως αλλαξατε καποια ρυθιση και εσεις πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα;;;

  3. #3
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    αποτι ξερω οχι.μονο την θερμοκρασια ανεβασαμε οταν ειδαμε να μην ψυχει.ο τεχνικος παντως εξετασε αρκετα πραγματα και δεν ειπε τιποτα τετοιο.ομως δεν βασιζομαι και πολυ στην γνωμη του παρολο που μας εχει βοηθησει αρκετα κιαλλες φορες.απλα δεν ασχοληθηκε παραπανω γιατι πιστευε οτι δεν αξιζε.ομως εμενα μου προκαλει εντυπωση.αν φωναζαμε εναν ψυκτικο ειδικο θα μας ελεγε.ειπα να ρωτησω εδω μηπως και γλυτωσουμε την αμοιβη για την διαγνωση.αν θυμοσουνα την ρυθμιση θα ηταν καλο.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    η κατάψυξη είναι κάτω ή πάνω;
    Αν είναι κάτω, τότε έχει χάσει ψυχτικό υγρό, για να έχει χάσει σημαίνει ότι κάπου έχει διαρόη, αν το γεμίσει και σου πάρει το 50αρικό πάλι θα το ξαναχάσει

  5. #5
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    οχι ειναι πανω.ειναι ενα ψυγειο brandt αλλα επειδη δεν υπαρχει στο νετ ,ειναι σαν αυτο που θελω να αγορασω http://www.kotsovolos.gr/site/househ...pool-arc2353al

  6. #6
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Ειναι με αερα;
    Σε καποια ψυγεια που εχουν την καταψυξη επανω ,
    στο πανω χωρο της ψυξης υπαρχουν 2 ανοιγματα-αγωγοι για να ερχεται το κρυο απο την καταψυξη.
    Μπορει να εχει φραξει ο αγωγος.
    Πρακτικα αυτο μπορει να βρεθει μονο αν ξηλωθει το δαπεδο της καταψυξης.
    Στο δικο μου μαζευε παγο που σε συνδυασμο με καναδυο φασολακια απο σκισμενο σακουλακι , δεν επετρεπε την σωστη ροη του αερα...

    Υ.Γ
    Αλλα σε εμενα αυτο εγινε απο ελατωμα στο κυκλωμα αποψυξης , δεν εκανε σωστη αποψυξη στην καταψυξη και δημιουργουσε παγοφραγμο...
    3 φορες μου το εκανε, μεχρι να βρουμε οτι ηταν ενας αισθητηρας που δουλευε οποτε γουσταρε.
    Ευτυχως ο τεχνικος ηταν φιλος και ειχε σκυλιασει μεχρι να πεισει την αντιπροσωπεια για να στειλει δωρεαν ανταλλακτικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris.taxideytis : 05-07-14 στις 18:42.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο "τεχνικός" που σου τα είπε αυτά έιναι άσχετος, ή/και βαριόταν να ασχοληθεί. Σε ρώτησε αν έχεις κάνει απόψυξη; Αλήθεια, έχεις κάνει; Ανεξάρτητα αν είναι no frost, όλα τα ψυγεία μια φορά το χρόνο τη θέλουν μια απόψυξη. Αστο εκτός λειτουργίας τουλάχιστον ένα 24άωρο (καλύτερα 2), και ξαναδοκίμασε. Υπάρχει περίπτωση να έρθει στα ίσα του. Αν δουλέψει κανονικά 2-3 μέρες, ξέρεις ότι δεν έχεις πρόβλημα συμπιεστή ή απώλειας freon. Αν μετά τις τρεις μέρες ξαναβγάλει το ίδιο πρόβλημα, τότε ξέρεις ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με το υποσύστημα της αυτόματης απόψυξης, και αρχίζεις να ψάχνεις από εκεί.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    μιλησα σημερα που ξαναβρηκα τον τεχνικο και μου ειπε οτι εχει διαροη ενα σωληνακι στο πανω πισω τοιχωμα της συντηρησης.αυτο αν το επισκευασει και βαλει ξανα υγρο,παλι ενδεχεται να θελει συμπληρωμα σε λιγο καιρο,ασε που θα κοστισει αρκετα πανω απο 50αρικο οποτε δεν μας το προτεινε.καλυτερα καινουριο.καμμια προταση σε μικρο διπορτο μεχρι 250 ευρω?εγω βρηκα αυτα...
    http://www.electroniki.gr/electronik...sit-raa-28.php
    http://www.electroniki.gr/electronik...arc-2353-w.php
    http://www.electroniki.gr/electronik...t-23100-wa.php

  9. #9
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν είχε διαρροή ψυκτικού υγρού, τότε δεν θα είχε ούτε στην κατάψυξη σωστή θερμοκρασία. Κάτι δεν μας λέει καλά.

    Δεν μας είπες, έχεις κάνει ποτέ απόψυξη; Πότε;

  10. #10
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    νομιζα στον αλλο αναφεροσουν.ναι εχω κανει αποψυξη.κανονικα τηρουνται ολα.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι με αερα;
    Σε καποια ψυγεια που εχουν την καταψυξη επανω ,
    στο πανω χωρο της ψυξης υπαρχουν 2 ανοιγματα-αγωγοι για να ερχεται το κρυο απο την καταψυξη.
    Μπορει να εχει φραξει ο αγωγος.
    Πρακτικα αυτο μπορει να βρεθει μονο αν ξηλωθει το δαπεδο της καταψυξης.
    Στο δικο μου μαζευε παγο που σε συνδυασμο με καναδυο φασολακια απο σκισμενο σακουλακι , δεν επετρεπε την σωστη ροη του αερα...

    Υ.Γ
    Αλλα σε εμενα αυτο εγινε απο ελατωμα στο κυκλωμα αποψυξης , δεν εκανε σωστη αποψυξη στην καταψυξη και δημιουργουσε παγοφραγμο...
    3 φορες μου το εκανε, μεχρι να βρουμε οτι ηταν ενας αισθητηρας που δουλευε οποτε γουσταρε.
    Ευτυχως ο τεχνικος ηταν φιλος και ειχε σκυλιασει μεχρι να πεισει την αντιπροσωπεια για να στειλει δωρεαν ανταλλακτικα.
    Ιδιο προβλημα, μαλλον, σε πιτσος.
    Μαλιστα, βγαζει 'νερα' κατα καιρους.
    Εχει ερθει ο ψυκτικος (κι ειναι και γνωστος-υποτιθεται δεν υπαρχει εκμεταλλευση) απειρες φορες.
    Εχει αλλαξει κατι σωληνακια, λεει οτι δεν αποψυχει σωστα, πιασ'τ αυγο και κουρευτο.
    Μιας δεκαετιας, αν και το κανει τα τελευταια 3 χρονια.
    Δεν βλεπω φως.
    Στο τελος αραγε θα τα παιξει τελειως;

  12. #12
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα nofrost ψυγεία παλιάς τεχνολογίας, όπως πχ τα ΠΙΤΣΟΣ, παρουσιάζουν αυτό το πρόβλημα που περιγράφει και ο φίλος Δημήτρης.
    Βουλώνει ο αεραγωγός από την κατάψυξη στην ψύξη και δεν περνά αέρας.
    Πολλές φορές το πρόβλημα είναι στην απόψυξη και συγκεκριμένα στο χρονοδιακόπτη της, όπως αυτοί εδώ http://www.electromix.gr/index.php?m...ort=2a&page=24 που τα μαστόρια τους ονομάζουν "εγκεφάλους".
    Από την πολυκαιρία ή που δε δουλεύουν καθόλου, ή που έχουν μαζέψει μαυρίλα στις επαφές και δεν κλείνουν σωστά.
    Συνήθως είναι στην πλάτη πίσω από την κατάψυξη.
    Ένας έλεγχος σε αυτόν είναι απαραίτητος!
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  13. #13
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    το δικο μου δεν ειναι νο φροστ,ειναι συμβατικο.εχθες ξανακαναμε μια αποψυξη και σημερα το ανοιξαμε παλι.τιποτα.η καταψυξη πηρε αμεσως ,ενω η ψυξη τιποτα θερμοκρασια δωματιου.

  14. #14
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Αν θελεις και μπορείς κάνε κατι...εαν εχει σερπαντινα στο πισω μερος ακουμπησε την με το χερι ψηλά και χαμηλά και δες αν είναι ζεστή.Εαν εχεις ενα μικρό ανεμιστηρα βάλε τον να φυσαει το πίσω μέρος για κανενα δυωρο και δες εαν η συντηρηση κατεβαζει θερμοκρασία.Δες επίσης το λάστιχο της πορτας εαν σφραγιζει καλά στις γωνίες.
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-03-2016
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα παιδια .. ειμαι φοιτητης εχω ενα σχετικα παλιο ψυγειο ειναι 5-6 μερες τωρα που η συντηρηση παγωνει πολυ τα πραγματα σ φαση να γινονται παγος :P
    Υπαρχει καποια διευκρινησει παω στ θεμα ?? Παρεπιπτοντως το μοτερ δε σταματαει και ποτε ....

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-14, 10:26
  2. Τσίπουρο στο ψυγείο;
    Από TheUser στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-13, 21:21
  3. βλαβη σε air condition
    Από grands στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-13, 19:36
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-13, 11:14
  5. Ψυγείο Πίτσος και αντιμετώπιση προς τον Πελάτη
    Από Apsiman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-13, 09:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας