Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Εύα Μαστόρου Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μακριά από την Candia Strom!

    Το γράφω εδώ γιατί κ εγώ πριν αγοράσω έλαβα υπ'όψιν την ομιλία εδώ.. Πήρα ένα στρώμα υποτίθεται από τα καλά..ημίδιπλο αξίας 1300 ευρώ και οι νύχτες μου έχουν γίνει εφιάλτης..κάθε μέρα ξυπνάω πιασμένη στην μέση και στον αυχένα!!! όχι μόνο δεν ξεκουράζομαι αλλά ξυπνάω χειρότερα από ότι κοιμήθηκα! είναι τραγικό!!! Δεν μπορεί ένα τόσο "καλό" στρώμα υποτίθεται..να μην εξασφαλίζει το ελάχιστο..να μην πιάνεται κάποιος!!! άλλο να μην σου ταιριάζει το στρώμα και άλλο να πιάνεσαι καθημερινά! ειλικρινά σας μιλάω παιδιά..και σήμερα ξύπνησα με πόνους αφόρητους στον αυχένα και λέω να πάω να το μοιραστώ τουλάχιστον..μήπως σώσω κάποιον-κάποιους!!!! Επιπλέον στις βάσεις τους χρησιμοποιούν μοριοσανίδα...μακριά...όσο καλής ποιότητας και να είναι ένα ποσοστό φολμαλδεύδης θα το αναπνέετε όπως και να έχει σε καθημερινή βάση επί πόσες ώρες και επί πόσα χρόνια..μέχρι να ξεθυμάνει εντελώς! Προσοχή μεγάλη..είναι θέμα υγείας!!!
    Δεν είναι θέμα εταιρείας αλλά στρώματος!
    Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπιζε και η γυναικa μου και με πόνους στη μέση! Δυο φορές χρυσοπλήρωσα τις εταιρίες τύπου storm.
    Η τάση της εποχής ( τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ) ήταν να προτείνουν σκληρά και ημισκληρα στρώματα για καλό και ανατομικό ύπνο, τουλάχιστον όπου το έψαξα αυτό έλεγαν! ( Στην δεύτερη αγορά το έψαξα πολύ περισσοτερο )
    Κόντρα στην "κοινή λογική" και τις πιέσεις των πωλητών που πιθανόν να πίστευαν αυτά που μου έλεγαν, κατέληξα στο λατεξ.
    Ένα στρώμα που σχεδον βουλιάζεις μόλις ξαπλώσεις!
    Όχι ότι ήταν φτηνό, αλλά στο μισό και ίσως πιο κάτω των άλλων στρωμάτων!
    Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει γιατί πουθενά δεν το προτείνουν και δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα τιμής!

    Έκτοτε, εδώ και 10-15 χρόνια, ούτε κούραση, ούτε πόνος, ούτε ένα περίεργο ξύπνημα.
    Προσωπικά, με ξένισε τις πρώτες δυο τρεις φορές καθώς και εγώ είχα συνηθίσει να κοιμάμαι σε τάβλες, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, αλλα τιποτα περισσότερο. Για ανατομία δεν ξέρω, αλλά σίγουρα κάνεις τον καλύτερο ύπνο!

    Παραπάνω δεν το ψαξα, αλλά δεν είχα και λόγους πλέον!

  2. #17
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα εταιρείας αλλά στρώματος!
    Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπιζε και η γυναικa μου και με πόνους στη μέση! Δυο φορές χρυσοπλήρωσα τις εταιρίες τύπου storm.
    Η τάση της εποχής ( τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ) ήταν να προτείνουν σκληρά και ημισκληρα στρώματα για καλό και ανατομικό ύπνο, τουλάχιστον όπου το έψαξα αυτό έλεγαν! ( Στην δεύτερη αγορά το έψαξα πολύ περισσοτερο )
    Κόντρα στην "κοινή λογική" και τις πιέσεις των πωλητών που πιθανόν να πίστευαν αυτά που μου έλεγαν, κατέληξα στο λατεξ.
    Ένα στρώμα που σχεδον βουλιάζεις μόλις ξαπλώσεις!
    Όχι ότι ήταν φτηνό, αλλά στο μισό και ίσως πιο κάτω των άλλων στρωμάτων!
    Ειλικρινά δεν έχω καταλάβει γιατί πουθενά δεν το προτείνουν και δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα τιμής!

    Έκτοτε, εδώ και 10-15 χρόνια, ούτε κούραση, ούτε πόνος, ούτε ένα περίεργο ξύπνημα.
    Προσωπικά, με ξένισε τις πρώτες δυο τρεις φορές καθώς και εγώ είχα συνηθίσει να κοιμάμαι σε τάβλες, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, αλλα τιποτα περισσότερο. Για ανατομία δεν ξέρω, αλλά σίγουρα κάνεις τον καλύτερο ύπνο!

    Παραπάνω δεν το ψαξα, αλλά δεν είχα και λόγους πλέον!
    Θα συμφωνήσω σε όλα. Απλά έχε κατα νου και τον σωματότυπο του ανθρώπου και τα όποια θέματα μπορεί να έχει με το σώμα του-αγύμναστος/παχύσαρκος κλπ.
    Αν πχ έχει μπόλικη λόρδωση, αποκλείεται ο ύπνος ανάσκελα και ένα στρώμα πολλλύ μαλακό θα βολέψει περισσότερο απο ένα που θα είναι "πέτρα".
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Είναι πολλες οι παράμετροι οπότε ασφαλή συμπεράσματα δεν μπορείς να βγάλεις.
    Η αλήθεια είναι ότι η περίοδος ήταν μετά από δυο εγκυμοσύνες οπότε τα παραπάνω κιλακια υπήρχαν.
    Η ουσία είναι ότι με το λατεξ σταμάτησαν όλα δια μαγείας.

    Περιστασιακα και όποτε έχω τύχει να βρεθώ σε παρόμοιες συζητήσεις η διαδρομή είναι περίπου η ίδια!

    - Πρόβλημα ύπνου.
    - Αγορά ενός "καλύτερου" στρώματος.
    - Προτάσεις μόνο για σκληρό ή ημισκληρο.
    - Το πρόβλημα συνεχίζεται.

    Και καταλήγει η συζήτηση αν είναι καλό το στρώμα της Χ, Ψ εταιρίας!

    Για ανθρώπους με ανατομικά προβλήματα δεν μπορώ να γνωρίζω αλλά προσωπικά βρήκα τη λυση μου!
    Ο τρόπος ήταν πολύ απλός, αφού βέβαια την πάτησα με τη δεύτερη αγορά και τη λογική του να αγοράσουμε το καλύτερο να σωθούμε.

    Που κοιμάται καλύτερα αυτός που έχει το πρόβλημα, σε ξενοδοχεία, διακοπές, σπίτια φίλων, καναπέδες; κτλ κτλ
    Πχ εγώ Μουντιάλ και καναπέ δεν τον αλλάζω, έλυσα το πρόβλημα της αϋπνίας !
    Ε η γυναίκα μου κοιμόταν καλά οπου υπηρχε μαλακό στρώμα, ρίσκαρα στο πιο μαλακό και τα αποτελέσματα με δικαίωσαν!

  4. #19
    έκανα μια αποτυχημένη αγορά στρώματος απ την Tailor Bed, κοντά στα 1400 ευρώ αγορα διπλού στρώματος.Φυσικά υλικά χειροποίητα κλπ.Μπορεί όλα να ισχύουν.Εδώ και λίγα χρόνια είμαι σε μόνιμη έρευνα αγοράς στρώματος.Είναι τα λατεξ και τα άλλα κατέληξα.Προσωπικα κατευθύνομαι σε μαλακά τύπου λατεξ ανεξαρτήτως μάρκας.Είναι όπως λέει και κάποιος άλλος φίλος εδώ...το ποσο πιο ξεκούραστα ειναι τα λεγόμενα μαλακά σε αντίθεση με την παλιά λογική του σκληρού...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 09:53
  2. Αγορά καινούριου μοντεμ-ρούτερ ή ρούτερ?
    Από Powernun στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-14, 15:28
  3. Αγορα καινουριου laptop
    Από irene eneri στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-14, 16:46
  4. Σύνθεση καινούριου υπολογιστή
    Από tolis84 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-14, 03:18
  5. κινητο κατα τη διαρκεια υπνου..
    Από jmk5 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-13, 00:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας