Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 46
  1. #31
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειρατικά θεωρούνται και είναι επειδή δεν έχουν άδεια να το κάνουν αυτό και είναι αντιγραφές, ισχύει για όλα μουσικη, ταινιες, σειρες, παιχνιδια, προγραμματα κτλ. Πειρατικά δεν είναι οτι έχει ελευθερη αδεια χρησης απο λογισμικο πχ Open source προγραμματα και λειτουργικα οπως το linux κτλ και οτι δινει ο καθενας ειτε free, ειτε με περιορισμους trial, shareware κτλ.
    Οσον αφορα τα προγραμματα και λειτουργικο εγω με linux δουλευω οποτε ειμαι οκ σε αυτο τον τομεα, προγραμματα κτλ στο κινητο πολλες φορες αγοραζω εκτος απο gps που ειναι αρκετα ακριβα, και για ταινιες, σειρες και μουσικη ας μην το συζητησω....και εγω συμφωνω με τον katmantou, ας μας αυξησουν μισθους λοιπον, να γινουν αυτα που ειχα γραψει στο προηγουμενο ποστ μου, και να πεσουν φοροι κτλ και τιμες στα παντα και τοτε το συζηταμε, αλλιως αν ειναι καλα οι ADSL και αυτοι που τα ανεβαζουν, προσωπικα δεν μου καιγεται καρφακι για το τι λεει ο καθενας τους....οταν βρισκεις κατεβαζεις απλα τα πραγματα! so simple....οταν δεν θα βρισκεις δεν θα το κανεις! για να μην γινεται αυτο πρεπει να σταματησουν να ανεβαζουν αμα δεν γινει κατι αλλο.
    Δηλαδή με την ίδια λογική θα έκλεβες και στο super market ή στο μπακάλικο της γειτονιάς σου αν μπορούσες και αυτό γιατί δεν σου έχουν δώσει αύξηση του μισθού ή απλά γιατί μπορούσες?
    Άντε και καλά να δεχτούμε ότι αν ο άλλος πραγματικά πεινάσει θα κλέψει για να φάει… αλλά το να «κλέβεις» λογισμικό ή ταινίες και να λες ότι «κλέβω» λόγο του μισθού μου δεν στέκει.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δλδ θες να μας πεις οτι εσυ δεν κατεβαζεις τπτ παρανομο απο νετ και τα αγοραζεις ολα? καλα οκ οτι πεις.....γελασαμε και σημερα....
    εδω μιλαμε για το ιντερνετ, μην συγκρινεις ανομοια πραγματα και καταστασεις, το ιντερνετ το ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, οποτε βρισκουμε και κατεβαζουμε, δεν κλεβω κατι λοιπον, ενω αλλοι σπανε κωδικους και κλεβουν σελιδες ολοκληρες ή ακομα και ιντερνετ απο γειτονες!!!!!.....οπως το δει κανεις εγω ετσι το βλεπω. ΤΕΛΟΣ!

  3. #33
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bromiaris1gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή με την ίδια λογική θα έκλεβες και στο super market ή στο μπακάλικο της γειτονιάς σου αν μπορούσες και αυτό γιατί δεν σου έχουν δώσει αύξηση του μισθού ή απλά γιατί μπορούσες?
    Άντε και καλά να δεχτούμε ότι αν ο άλλος πραγματικά πεινάσει θα κλέψει για να φάει… αλλά το να «κλέβεις» λογισμικό ή ταινίες και να λες ότι «κλέβω» λόγο του μισθού μου δεν στέκει.
    Ακόμα να εξαφανιστεί αυτό το αρχαίο και αστείο επιχείρημα, με το κλέψιμο από το super market ή το κλέψιμο της ferrari?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #34
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα να εξαφανιστεί αυτό το αρχαίο και αστείο επιχείρημα, με το κλέψιμο από το super market ή το κλέψιμο της ferrari?
    Γιατι δεν συνεισφερεις στην εξαφανιση του αντικρουωντας το; Αν μη τι αλλο, η συγκριση με το σουπερ μαρκετ ειναι αστεια επειδη συγκρινουμε ενα βασικο ειδος επιβιωσης (φαγητο) με ενα ειδος πολυτελειας. Περα απο αυτο εχεις καποια ενσταση στην ουσια;

    Δλδ θες να μας πεις οτι εσυ δεν κατεβαζεις τπτ παρανομο απο νετ και τα αγοραζεις ολα? καλα οκ οτι πεις.....γελασαμε και σημερα....
    εδω μιλαμε για το ιντερνετ, μην συγκρινεις ανομοια πραγματα και καταστασεις, το ιντερνετ το ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, οποτε βρισκουμε και κατεβαζουμε, δεν κλεβω κατι λοιπον, ενω αλλοι σπανε κωδικους και κλεβουν σελιδες ολοκληρες ή ακομα και ιντερνετ απο γειτονες!!!!!.....οπως το δει κανεις εγω ετσι το βλεπω. ΤΕΛΟΣ!
    Καλα, δηλαδη αμα το ιντερνετ ηταν δωρεαν δε θα κατεβαζες; Ή να στο θεσω αλλιως, θεωρεις οτι τα 15-30 ευρω το μηνα που δινεις για το ιντερνετ δικαιολογουν την ποσοτητα του περιεχομενου που μπορεις να κατεβασεις ανα μηνα; και ναι εννοειται πως "κλεβεις κατι", ισως να μην ειναι σαν να μπαινεις στα public και να κλεβεις ενα blue ray, αλλα ειναι σαν ενας αλλος να το κανει για σενα και να σε συναντα στο επομενο στενο και να στο δινει.
    Δεν το παιζω αγιος, εννοειται εχω κατεβασει κι εγω (με μετρο) τις "linux διανομες" μου, αλλα οχι να λεμε οτι ειναι θεμελιωδες ανθρωπινο δικαιωμα οι δωρεαν ταινιες/σειρες/παιχνιδια κλπ... γιατι τοτε μαλλον θα ειχαμε μπερδεψει τις προτεραιοτητες μας σε αυτη τη ζωη... αυτα...

  5. #35
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ θες να μας πεις οτι εσυ δεν κατεβαζεις τπτ παρανομο απο νετ και τα αγοραζεις ολα? καλα οκ οτι πεις.....γελασαμε και σημερα....
    εδω μιλαμε για το ιντερνετ, μην συγκρινεις ανομοια πραγματα και καταστασεις, το ιντερνετ το ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, οποτε βρισκουμε και κατεβαζουμε, δεν κλεβω κατι λοιπον, ενω αλλοι σπανε κωδικους και κλεβουν σελιδες ολοκληρες ή ακομα και ιντερνετ απο γειτονες!!!!!.....οπως το δει κανεις εγω ετσι το βλεπω. ΤΕΛΟΣ!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα να εξαφανιστεί αυτό το αρχαίο και αστείο επιχείρημα, με το κλέψιμο από το super market ή το κλέψιμο της ferrari?
    Έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα σύντροφε…
    Λόγο του ότι πληρώνεις κάποια χρήματα / μήνα για να έχεις σύνδεση στο διαδίκτυο, σου δίνει το δικαίωμα να «κλέβεις» υλικό που έχει πνευματικά δικαιώματα?

    Το να πολεμήσεις το σύστημα των πνευματικών δικαιωμάτων και το ληστρικό σύστημα της ΑΕΡΙ είναι ανεξάρτητο του να «κλέβεις» παρόμοιο υλικό.

    Είναι σα να μου λες ότι η ληστρική πολιτική της apple στο iphone που είναι πανάκριβο για την δική σου τσέπη, σου δίνει το δικαίωμα αυτόματα να πας σε ένα κλεφτρόνι να το πάρεις με 50-100 ευρώ.

    Και στο φινάλε χωρίς φαγητό δεν ζεις.. αλλά χωρίς το να δεις την ταινία Τhe hunger games 3 τσάμπα ζεις ανετότατα.. εκτός και αν έχεις την λογική ότι λόγο του ότι πληρώνεις πχ 25 ευρώ για την σύνδεση σου τον μήνα έχεις αυτόματα το δικαίωμα και την ιερή υποχρέωση να κατεβάσεις το πειρατικό υλικό… που μπορεί να είναι από μια ταινία έως πρόστυχες φωτογραφίες της γυναίκας ή της κόρης σου που της έκλεψε κάποιος κάγκουρας το κινητό και τις ανέβασε χωρίς την συγκατάθεση της…!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bromiaris1gr : 27-11-14 στις 16:25.

  6. #36
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Αν θέλουν να μην τις έχουν παράνομα στο διαδίκτυο. Ας κόψουν το ίντερνετ
    Δε γίνετε
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #37
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τα θέμα είναι ότι δεν πολεμάς το σύστημα της ΑΕΡΙ με το να γίνεσαι παράνομος και να κοκορεύεσαι γι αυτό…
    Το πολεμάς και με την ψήφο σου… γιατί την ψήφο και κάτι άλλο θα πρέπει να ξέρουμε που την «ρίχνουμε»!!!

  8. #38
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bromiaris1gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να πολεμήσεις το σύστημα των πνευματικών δικαιωμάτων και το ληστρικό σύστημα της ΑΕΡΙ είναι ανεξάρτητο του να «κλέβεις» παρόμοιο υλικό.
    όχι και τόσο. για την ακρίβεια η ΑΕΠΙ είναι αυτή που εισπράττει για πνευματικά δικαιώματα ζεστό χρήμα και δεν το αποδίδει στους δικαιούχους. να ο κλέφτης.
    το να αντιγράφεις κάτι δεν είναι κλοπή πάντως. ούτε το να δανείζεσαι είναι

    Και στο φινάλε χωρίς φαγητό δεν ζεις.. αλλά χωρίς το να δεις την ταινία Τhe hunger games 3 τσάμπα ζεις ανετότατα.. εκτός και αν έχεις την λογική ότι λόγο του ότι πληρώνεις πχ 25 ευρώ για την σύνδεση σου τον μήνα έχεις αυτόματα το δικαίωμα και την ιερή υποχρέωση να κατεβάσεις το πειρατικό υλικό… που μπορεί να είναι από μια ταινία έως πρόστυχες φωτογραφίες της γυναίκας ή της κόρης σου που της έκλεψε κάποιος κάγκουρας το κινητό και τις ανέβασε χωρίς την συγκατάθεση της…!
    βγήκε το hunger games από screen; torrent pls
    κανένας δε σου δίνει το δικαίωμα να παρανομείς επειδή πληρώνεις συνδρομή. απλά οι εταιρίες διανομής ταινιών ή μουσικής χάσανε ένα μεγάλο κομμάτι των υπερκερδών τους λόγω της τεχνολογίας. το ίδιο έπαθε κι ο κάθε μικροβιοτέχνης ή τεχνίτης ή επαγγελματίας κάποιων απ τα επαγγέλματα που χάνονται. απλά αυτές οι εταιρίες ακριβώς επειδή θησαύριζαν έχουν τη δυνατότητα να κάνουν μεγαλύτερο πάταγο από ότι κάνανε οι άλλοι
    αν δεν προσαρμοστούν θα χαθούν κι αυτές. μην το δραματοποιούμε περισσότερο
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  9. #39
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλο ένα Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  imagesR4PTNN2A.jpg 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  45,2 KB 
ID: 147697 νήμα με ολίγον και πολύ αμαρτήσαντες, γιατί καθόλου αμφιβάλλω αν υπάρχουν και αν υπάρχουν δύσκολα

    μπορούν να μας το αποδείξουν.

    Επειδή κάποιος που σταυρώθηκε για μας, είπε το πολύ σοφό:
    ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω
    ας σταματήσουμε τα υποκριτικά του στυλ:

    Eγώ έχω κατεβάσει μια ταινία μόνο, εγώ ένα προγραμματάκι, εγώ ένα τραγουδάκι και άλλα τέτοια ωραία που μας προκαλούν τουλάχιστον θυμηδία.

    Δεν υπάρχει κύριοι ποσοστό απαλλαγής από την αμαρτία. Eίσαι λοιπόν παράνομος ή δεν είσαι και όχι εγώ είμαι όσο πατάει η γάτα και εγώ όσο ο

    ελέφαντας. Φυσικά και η παρανομία πηγάζει από την φτώχια και δεν έχεις καμία διαφορά αν έκλεψες για να ταίσεις το στομάχι σου ή έκλεψες

    για να ταίσεις το πνεύμα σου. Οι διαφορές κρίνονται στα αρμόδια δικαστήρια και όχι στα λαικά δικαστήρια που στήνονται στο κάθε Forum.

    Αν θέλεις να είσαι απόλυτος και σωστός και να κρίνεις τους άλλους από την πολυθρόνα του αδέκαστου κριτή, θα πρέπει να μην έχεις κατεβάσει

    ΠΟΤΕ και ΤΙΠΟΤΑ από ΠΟΥΘΕΝΑ.

    Αν έχεις κατεβάσει ή έχεις πάρει από άλλον που έχει κατεβάσει παράνομα, γιατί έτσι θεωρείσαι συνεργός η κλεπταποδόχος, το ράβεις και δεν

    μιλάς καθόλου
    .

    Το παραπάνω το θεωρώ αξίωμα, οπότε δεν χρειάζεται και να το αναλύσω ή να το συζητήσω περισσότερο. Ποσόστωση στην παρανομία δεν υπάρχει, εκτός

    αν έτσι μας συμφέρει για να κρίνουμε καλύτερα τους άλλους και να εμφανιζόμαστε εμείς ποιο σωστοί από αυτούς.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #40
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Eίσαι λοιπόν παράνομος ή δεν είσαι και όχι εγώ είμαι όσο πατάει η γάτα και εγώ όσο ο

    ελέφαντας. Φυσικά και η παρανομία πηγάζει από την φτώχια και δεν έχεις καμία διαφορά αν έκλεψες για να ταίσεις το στομάχι σου ή έκλεψες

    για να ταίσεις το πνεύμα σου. Οι διαφορές κρίνονται στα αρμόδια δικαστήρια και όχι στα λαικά δικαστήρια που στήνονται στο κάθε Forum.
    Κατά τη γνώμη σου λοιπόν είναι το ίδιο να κλεβεις για να φας και το ιδιο να κλεβεις για να δεις το τελευταιο επεισοδιο game of thrones. Σεβαστο (αν και λιγο προσβλητικο για αυτους που ανηκουν στην πρωτη κατηγορια). Αλλα δεν χρειαζομαστε την αδεια σου για να πουμε την γνωμη μας... (ουτε και "δικασαμε" και κανεναν σε αυτο το thread, αυτο πως ακριβως το συμπερανες; νομιζω ολοι δεχομαστε πως δεν υπαρχει ανθρωπος στην ελλαδα (που να μην ειναι παππους ή νεογνο) που δεν εχει ποτε κατεβασει κατι στη ζωη του)

  11. #41
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά τη γνώμη σου λοιπόν είναι το ίδιο να κλεβεις για να φας και το ιδιο να κλεβεις για να δεις το τελευταιο επεισοδιο game of thrones. Σεβαστο (αν και λιγο προσβλητικο για αυτους που ανηκουν στην πρωτη κατηγορια). Αλλα δεν χρειαζομαστε την αδεια σου για να πουμε την γνωμη μας... (ουτε και "δικασαμε" και κανεναν σε αυτο το thread, αυτο πως ακριβως το συμπερανες; νομιζω ολοι δεχομαστε πως δεν υπαρχει ανθρωπος στην ελλαδα (που να μην ειναι παππους ή νεογνο) που δεν εχει ποτε κατεβασει κατι στη ζωη του)
    Στο κατέβασμα από το Internet έχει την μεγαλύτερη βαρύτητα, προς το παρόν, το ηθικό κομμάτι και όχι το ποινικό. Αν ξέραμε ότι κατεβάζοντας σήμερα

    κάτι, αύριο θα μπαίναμε φυλακή, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα κατέβαζε κανένας τίποτα.

    Εφόσον λοιπόν πάει από μόνο του στο ηθικό κομμάτι, δεν θυμάμαι πουθενά η θρησκεία μας να λέει: Kλέψε αν δεν έχεις να φας αλλά μην κλέβεις ταινίες

    από το Internet. Είπε:Ου κλέψεις. με τελεία στο τέλος. Δεν νομίζω να χρειάζεται να πούμε κάτι πάνω σ' αυτό.

    Φυσικά και δεν έχω το δικαίωμα να αφαιρέσω από κανέναν την άδεια να λέει την γνώμη του, όχι μόνο εδώ αλλά ούτε και στην προσωπική μου ζωή.

    Έγραψα απλά και αναλυτικά τι με ενοχλεί, αν δεν έγινα κατανοητός δεν φταίω εγώ.

    Λέω κι' εγώ την δική μου γνώμη, άσχετα αν γίνομαι δυσάρεστος με τα λεγόμενα μου.

    Όσο γι' αυτό:
    νομιζω ολοι δεχομαστε πως δεν υπαρχει ανθρωπος στην ελλαδα (που να μην ειναι παππους ή νεογνο) που δεν εχει ποτε κατεβασει κατι στη ζωη του)
    τα λέει όλα και δεν χρειάζεται περαιτέρω σχολιασμού για το αν έχουμε το δικαίωμα να μιλάμε περί παρανομίας, ηθικής κ.λ.π. σε ότι έχει σχέση με το

    Internet........
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #42
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο κατέβασμα από το Internet έχει την μεγαλύτερη βαρύτητα, προς το παρόν, το ηθικό κομμάτι και όχι το ποινικό. Αν ξέραμε ότι κατεβάζοντας σήμερα

    κάτι, αύριο θα μπαίναμε φυλακή, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα κατέβαζε κανένας τίποτα.

    Εφόσον λοιπόν πάει από μόνο του στο ηθικό κομμάτι, δεν θυμάμαι πουθενά η θρησκεία μας να λέει: Kλέψε αν δεν έχεις να φας αλλά μην κλέβεις ταινίες

    από το Internet. Είπε:Ου κλέψεις. με τελεία στο τέλος. Δεν νομίζω να χρειάζεται να πούμε κάτι πάνω σ' αυτό.

    Φυσικά και δεν έχω το δικαίωμα να αφαιρέσω από κανέναν την άδεια να λέει την γνώμη του, όχι μόνο εδώ αλλά ούτε και στην προσωπική μου ζωή.

    Έγραψα απλά και αναλυτικά τι με ενοχλεί, αν δεν έγινα κατανοητός δεν φταίω εγώ.

    Λέω κι' εγώ την δική μου γνώμη, άσχετα αν γίνομαι δυσάρεστος με τα λεγόμενα μου.

    Όσο γι' αυτό:

    τα λέει όλα και δεν χρειάζεται περαιτέρω σχολιασμού για το αν έχουμε το δικαίωμα να μιλάμε περί παρανομίας, ηθικής κ.λ.π. σε ότι έχει σχέση με το

    Internet........
    Ξεχνάς ότι συνήθως αυτοί που κατεβάζουν απλά θεωρούν και λένε στον εαυτό τους οτι αυτό που κάνουν δεν είναι κλέψιμο.
    Τόσο απλά, εχω βαρεθεί να ακούω ότι οχι η σύγκριση δεν είναι σωστή, όχι μας κλέβουν πρώτα εκείνοι, όχι το ψωμί δεν είναι το ίδιο κλπ

    Ναι έχω κατεβάσει και είμαι καλά

  13. #43
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι ήδη μέσα ........με τέτοιες αφίσες απέναντι από το κρεβάτι μου... Συνημμένο Αρχείο 142964 Συνημμένο Αρχείο 142965
    Συνημμένο Αρχείο 142966

    και έχω γράψει για τιμωρία 10.000 φορές με το αριστερό χέρι "Δεν θα κατεβάσω ξανά από torrent".......

    ..........με λένε sweet dreams και είμαι καλά..........
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάς ότι συνήθως αυτοί που κατεβάζουν απλά θεωρούν και λένε στον εαυτό τους οτι αυτό που κάνουν δεν είναι κλέψιμο.
    Τόσο απλά, εχω βαρεθεί να ακούω ότι οχι η σύγκριση δεν είναι σωστή, όχι μας κλέβουν πρώτα εκείνοι, όχι το ψωμί δεν είναι το ίδιο κλπ

    Ναι έχω κατεβάσει και είμαι καλά
    Κι' εσύ για απεξάρτηση
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #44
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vikentios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ρωτήσω επειδή είμαι ακόμα σε διαδικασία επιλογής κονσόλας και σκέφτομαι και για xbox επειδή είναι ποιο ευέλικτο και με τέτοιες υπηρεσίες, δηλαδή μπορείς απλά να βάλεις ως χώρα Αμερική και να βλέπεις σειρές; η θέλει και κάτι επιπλέον για να μπορείς να το κάνεις αυτό;(off topic μεν αναγκαιότητα για απάντηση δε )
    εγώ το προτιμώ πάντως το XBOX (MS) σε σχέση με τον ανταγωνιστή του PS (SONY) που βλέπω τι τραβαέι ο γείτονας μου.

    ότι αφορά την ερώτηση σου για ταινίες και σειρές μέσω του XBOX Live στο XBOX One πρέπει να επιλέξεις την τοποθεσία (χώρα) της κονσόλας σου τις ΗΠΑ αλλά και να αλλάξεις την τοποθεσία στον λογαριασμό σου ή αλλιώς migration (username@hotmail.com) απο εκεί και μετά ενδέχεται για να δείς κάποιες από τις ταινίες ή σειρές να πρέπει να πληρώσεις.

    προσωπικά δεν το έχω κάνει εγώ έχω την κονσόλα μόνο με τοποθεσία τις ΗΠΑ

    το Microsoft Account μου εχει ως τοποθεσία την Ελλάδα

    απλά έχω προσθέσει "διευθύνσεις χρεώσεις υπηρεσιών (Billing)" σε ΗΠΑ , ΗΒ , Ιρλανδία (αυτό έγινε πριν μπεί ή Ελλάδα ως επίσημη χώρα) και Ελλάδα

    από εκεί και πέρα μέσω της γνωστής ιστοσελίδας (όσοι ασχολούνται με τις κονσόλες ξέρουν για πια λέω δεν είναι σωστό να αναφέρω την ονομασία της) αγοράζω "Gift Card" Δολλάρια (USD) και προχωράω σε αγορές καθώς είναι πιο φτηνά από ευρώ (ειδικά αν έχεις επιλέξει ΗΠΑ και συγκεκριμένα ως διεύθυνση κάπου στην καλιφόρνια που δεν έχει ΦΠΑ.

  15. #45
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Τελευταία φορά που χρησιμοποιούσα κινητό Windows Phone έπρεπε όπως και εσύ να αλλάξω χώρες, διευθύνσεις κλπ για να γίνει περίπου 40% πιο λειτουργικό. Μετά από αυτό βέβαια δεν λειτουργούσαν σωστά 15 άλλες υπηρεσίες-λειτουργίες.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί να δώσει κάποιος τα ίδια λεφτά για τις μισές λειτουργίες (και αυτές με πατέντες) σε ένα προϊόν.
    Δεν σε σέβεται ούτε η εταιρία, αλλά ούτε εσύ σέβεσαι τον ίδιο σου τον εαυτό. Γνώμη μου πάντα, για αυτό και προτιμώ προϊόντα από εταιρίες που παρέχουν τουλάχιστον καλή υποστήριξη.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η πειρατεία σκοτώνει το σινεμά
    Από gecko στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 521
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-13, 11:39
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-13, 15:57
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-13, 20:02
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-13, 17:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας