Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Εγγραφή
    31-03-2013
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    AV companies σημαίνει Antivirus companies ;;;
    Πήγαινε ο άλλος ο ανεύθυνος, ο επιπόλαιος, ο αχρείος, με 180 στην Αττική Οδό.
    Του τράβηξα κι εγώ μια μούντζα όπως τον προσπερνούσα για να μάθει...

    ΑΣΤΕΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ! ( ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ )

    http://http://ta-anekdota-tou-internet.blogspot.gr/

  2. #17
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    [QUOTE=kostas king;5464975]
    AV companies σημαίνει Antivirus companies ;;;
    [/QUOTEΝ

    Ναί

  3. #18
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Αυθεντικα Windows με defender, και συνετη χρηση. Φτανει και περισσευει.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  4. #19
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    το defender προσφέρει ποιο πολύ στην ψυχολογία με το ότι υπάρχει ένα ΑV παρα στην ασφάλεια, βεβαια είναι καλύτερο από το τίποτα αλλα και οποιοδήποτε άλλο νωστό free όπως είναι και το defender είναι καλύτερο
    πάντως η συνετή χρήση είναι το Α και το Ω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Deus : 03-08-14 στις 00:28.


  5. #20
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deus Εμφάνιση μηνυμάτων
    το defender προσφέρει ποιο πολύ στην ψυχολογία με το ότι υπάρχει ένα ΑV παρα στην ασφάλεια, βεβαια είναι καλύτερο από το τίποτα αλλα και οτιδήποτε άλλο είναι καλύτερο από το defender
    πάντως η συνετή χρήση είναι το Α και το Ω
    Γιατί εγώ παρόλο που διαβάζω όλα αυτά, nιώθω μέγιστα ασφαλής με ένα antivirus επί πληρωμή; (αυτή τη στιγμή έχω το panda gold edition).

  6. #21
    Εγγραφή
    31-03-2013
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυθεντικα Windows με defender, και συνετη χρηση. Φτανει και περισσευει.
    Βάλε και Malwarebytes και είσαι ότι πρέπει
    Πήγαινε ο άλλος ο ανεύθυνος, ο επιπόλαιος, ο αχρείος, με 180 στην Αττική Οδό.
    Του τράβηξα κι εγώ μια μούντζα όπως τον προσπερνούσα για να μάθει...

    ΑΣΤΕΙΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ! ( ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ )

    http://http://ta-anekdota-tou-internet.blogspot.gr/

  7. #22
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas king Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε και Malwarebytes και είσαι ότι πρέπει
    bloatιλα και μαλιστα γραμμενη σε Visual Basic το Malwarebytes. Δεν με πολυψηνει.

    Οταν λεω Defender εννοω Windows Defender της Μicrosoft.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  8. #23
    Εγγραφή
    08-08-2012
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Το windows defender είναι ένα αστείο.
    Έχοντας δει πάρα πολλά pc πελατών, το συμπέρασμα που βγάζω είναι πως το defender πρέπει να είναι κάποιο εσωτερικό αστείο αυτών που δουλεύουν στη microsoft. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
    Κατά τ' άλλα, εγώ για το pc μου, εμπιστεύομαι μόνο το Kaspersky internet security εδώ και 6-7 χρόνια. Έχω δοκιμάσει κάμποσα άλλα και έχω δει και σε μηχανήματα πελατών αρκετά και κανένα δεν με έχει πείσει πως είναι αποτελεσματικό. Και αν με ρωτήσει κάποιος πελάτης ή κάποιος φίλος για security suite μόνο αυτό προτείνω. Τώρα αν θέλει κάποιος free av προτείνω το commodo, αλλά πάντα πρώτα προσπαθώ να εξηγήσω πως ~30€/χρόνο δεν είναι πολλά για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.

  9. #24
    Εγγραφή
    16-11-2005
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω χρησιμοποιήσει όλα τα γνωστά Antivirus που υπάρχουν και ξεχώρισα μόνο 2! Το McAfee και το Avast, αν και το δεύτερο αρχικά είχε κάποια προβλήματα με τα Windows 8. Τα υπόλοιπα Antivirus δε μου άρεσαν... Άντε να βάλω και το AVG στα μέτρια. Τα υπόλοιπα δεν...
    McAfee? McAfee?!?
    Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα, αλλά είναι ότι πιο τραγικό μπορείς να κάνεις στο μηχάνημά σου το να το φορτώσεις με αυτή τη μπούρδα, και αν δεν πιστεύεις εμένα, δες τη γνώμη poy έχει γι'αυτό, ο δημιουργός του
    http://www.youtube.com/watch?v=bKgf5PaBzyg

  10. #25
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το Windows Defender στα 7 ΔΕΝ αποτελεί ή υποκαθιστά antivirus software. Πρόκειται για anti-spyware software και όχι από τα καλύτερα ή τα καλύτερα free ακόμα. Στα 8 το Defender αναλαμβάνει ρόλο και antivirus (για μια ακόμα φορά η Microsoft μπέρδεψε τους πάντες κρατώντας το ίδιο όνομα για 2 πράγματα που έχουν διαφορετικούς ρόλους), αλλά και πάλι χωρίς να συγκαταλέγεται στα πιο αποτελεσματικά.

    Η συντριπτική πλειοψηφία των AV products της αγοράς έχει παραπλήσιο protection rate, σε real world threats όπως φαίνεται από τα κατά καιρούς AV comparatives (πχ εδώ το latest). Προσωπικά δε μου λέει κάτι αν ένα AV έχει rate 97 από 99,9%. Από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει σύμφωνα με την εμπειρία του και τυχόν θέματα performance.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  11. #26
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Microsoft security Essentials από την μέρα που βγήκε. Virus free σε όλα μου τα PC.
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  12. #27
    Εγγραφή
    02-03-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    735
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/5 + 50/5 + 100/100 + x
    ISP
    ΟΤΕ&HOL&Wireless&Inala
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..... ESET.....
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  248,8 KB 
ID: 142580

  13. #28
    Εγγραφή
    19-05-2005
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 10.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άμα δεν είναι άχρηστα όλα τα άλλα antivirus, πως θα πουλήσει αυτή η εταιρεία τα δικά της προϊόντα;
    Άμα δεν καταλάβατε καλά, όλες αυτές οι εταιρείες, βγάζει ο ένας το μάτι του άλλου.

  14. #29
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από perik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το windows defender είναι ένα αστείο.
    Έχοντας δει πάρα πολλά pc πελατών, το συμπέρασμα που βγάζω είναι πως το defender πρέπει να είναι κάποιο εσωτερικό αστείο αυτών που δουλεύουν στη microsoft. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
    Κατά τ' άλλα, εγώ για το pc μου, εμπιστεύομαι μόνο το Kaspersky internet security εδώ και 6-7 χρόνια. Έχω δοκιμάσει κάμποσα άλλα και έχω δει και σε μηχανήματα πελατών αρκετά και κανένα δεν με έχει πείσει πως είναι αποτελεσματικό. Και αν με ρωτήσει κάποιος πελάτης ή κάποιος φίλος για security suite μόνο αυτό προτείνω. Τώρα αν θέλει κάποιος free av προτείνω το commodo, αλλά πάντα πρώτα προσπαθώ να εξηγήσω πως ~30€/χρόνο δεν είναι πολλά για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.
    Αν έχεις διαβάσει άλλο thread παρόμοιο με αυτό αυτό έχω πεί ακριβώς ότι λές αλλά για το Kaspersky... Αφού είσαι και συνάδελφος ....μην το συστήνεις !
    Δώσε μου ένα PC να το ψάξω με την 5άδα μου να δείς τι σκουλίκια θα βρώ !

    Δύστυχώς έτσι είναι ! Panda +Kaspersky ότι ποιό άθλιο υπάρχει !

    - - - Updated - - -

    Στα 20 που μου έρχονται με ιούς η μεγάλη τους μάζα έχει Kapsersky ή Panda !

    Προσωπικά έχω ESET Business Edition 7 Χρόνια τώρα... Ούτε φύλλο δεν κουνιέτε !!! Και αν δεν θέλεις πληρωμένο τότε βάλε AVG,Avira ! Κάτι άλλο
    Οτιδήποτε είναι καλύτερο από τον Kaspersky + Panda !

    Δες στο άλλο thread που το στοιχειοθετώ κιόλας !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elessargr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  248,8 KB 
ID: 142580
    Προς τιμήν τους !

    Για αυτό τους εμπιστεύομαι ... Οχι τυφλά όμως !

  15. #30
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι το να κάνουμε λόγο για λίστες ντροπής είναι λιγάκι υπερβολικό. Αν δείτε τα slides, ειδικά τη σελίδα 13, ουσιαστικά δεν ξεφεύγει και καμία από τις AV engines , για όλες υπάρχουν ράμματα. Το θέμα είναι πόσο σοβαρά είναι τα προβλήματα ανά περίπτωση και πόσο πραγματικά υπάρχει περίπτωση carelessness ή περίπτωση που απλά δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς. Είναι εύκολο να βγάζεις μια λίστα και να λες τάδε AV : multiple vulnerabilities. Αυτό όμως από μόνο του δε λέει απαραίτητα κάτι. Ούτε φυσικά θα σχολιάσω το γεγονός ότι φταίει η C/C++. Που έπρεπε να γράφονται δηλαδή οι engines ? Σε .NET, σε Java ή σε assembly ? Δεν υπάρχει πουθενά το τέλειο, καθώς το software πρέπει να αναπτυχθεί βασισμένο σε...άλλο software. Τίποτα δεν είναι 100% secure, ειδικά όταν μιλάμε για software που πρέπει από τη φύση του να ενημερώνεται και ενδεχομένως να...μεταμορφώνεται σχεδόν σε καθημερινή βάση, προκειμένου να προλάβει άλλες περισσότερο δυσάρεστες καταστάσεις.

    Από εκεί και πέρα, ο τύπος έχει δίκιο σε πολλά πράγματα. Καταρχήν σε ότι αφορά την προπαγάνδα των AV companies "βάλτε το προϊόν μας και θα κοιμάστε ήσυχοι με 0 performance drop". Εκτός του ότι ποτέ δεν δικαιούσαι να κοιμάσαι ήσυχος, ειδικά αν σε ενδιαφέρει η ασφάλεια ενός συστήματος, αυτή η καραμέλα με το performance πρέπει να σταματήσει, ειδικά για αρκετά AV products που είναι γνωστά "βαρίδια". Κατά δεύτερον έχει δίκιο για τα non-signed updates, δίκιο για το HTTP, δίκιο για τα null ACL's και τα non protected via ASLR modules και φυσικά δίκιο στο ότι ορισμένες μηχανές δεν κάνουν σχεδόν τίποτα για να προστατέψουν πάνω απ' όλα τον εαυτό τους. Θεωρώ ότι είναι υπερβολικός για το privilege escalation, μιας και στη συγκεκριμένη περίπτωση ορισμένα λειτουργικά δεν σου δίνουν άλλη επιλογή προκειμένου να μπορεί να δουλέψει το AV ουσιαστικά (και να μην αποτελεί απλά και μόνο ένα scanner), καθώς και τα supported file extensions, αφού και εκεί δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.

    TLDR : Καλό αρθράκι, προς γνώση και συμμόρφωση των εμπλεκόμενων, αλλά όχι για να τα βάψουν μαύρα οι χρήστες ή να τρέχουν να απεγκαθιστούν AV.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-14, 20:41
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-14, 02:07
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-14, 22:40
  4. Αντίγραφα ασφαλείας σε HTC 8X?
    Από pfg στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-13, 10:17
  5. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 16:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας