Σελ. 1 από 16 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 226
  1. #1
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είδα τα 2 πιό πρόσφατα του Last Ship.

    Η καγκουριά είναι περιορισμένη αλλά παρούσα υπό το μανδύα ηρωισμών:
    Spoiler:

    Επεισόδιο 5 : Το τραγούδι των Dire Straits, ατμόσφαιρα 80's, είμαστε οι μάτσο μεν τύπου Top Gun στη θάλασσα με πλάνα να δείχνουν το φουσκωτό σκάφος με πέντε ρωμαλέα λουκάνικα επάνω, ντούκια κυριολεκτικά από το φίτνες, υπό τη μουσική υπόκρουση με πιασάρικα λύρικς όπως φρίντομ και λοιπά σαρδανάπαλα της Ανατολικοδυτικής Φεουδαρχικής Κομητείας του Καγκούρενμπεργκ. Δεν αντέχει ο XO, να μην ελευθερωσει τις μικρές λατινίτσες και ρισκάρει όλη την αποστολή, αντί να τους πει "γυρίστε εσείς με τα μαμούδια πίσω στο πλοίο να είναι ασφαλές και το πείραμα και ο τραυματίας και γυρίστε πάρτε μας όταν θα χουμε τελειώσει το ματσομανιλίκι". Όχι, αναστροφή με όλα επάνω, τον τραυματία, τα μαμούδια κλπ.

    Επεισόδιο 6: Τελευταία σκηνή. Ξέρετε, είστε ήρωες, σας χρωστάμε 148.729 δολλάρια και ένα σέντ, οπότε πάρτε τον πούλο και την κουζίνα γιατί είμαι καλό παιδί που λέει κι ο Μαζωνάκης, και γιατί τόσο κοστίζει. Προφανώς ο κάπτεν είχε κάνει Auditor σε big four company πριν καπτενάρει τον Νέηθαν Τζέημς. Οι δε 16 ψαράδες να πούμε, είχε λήξει η υποχρεωτική θητεία τους, θα μπορούσαν να πούνε οτι "οκ δε φεύγουμε αλλά συνεχίζουμε υπό το υπάρχον εθελοντικό καθεστώς γιατί αγαπάμε την πατρίδα και θέλουμε να γιατρέψουμε τον πλανήτη", αλλά όοοοχι, διπλωμένη σημαία, κορμοστασιές και "θέλουμε να ξανακαταταγούμε" Μ'ΡΙΚΑ ΜΠΕΗΜΠΕ!!!
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.749
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    και καλα για να δειξει τις δυσκολιες του captain american στο πλοιο ?

  4. #4
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όχι τίποτε άλλο, αλλά ξέχασα και το καλύτερο:
    Spoiler:

    Ρονα Μίτρα: *ενώ είναι στον έβδομο ύπνο και τη σκεπάζει ο μουσάτος γόης, πετάγεται έντρομη* "Μυρίζομαι κάτι κακό στην ατμόσφαιρα" (εννοεί: "Ο καπτενούκος μου θα σπάσει κανα νύχι και θα μείνω χωρίς τα δυο γλυκά του μάτια να κοιτώ")

    Μουσάτος γόης: Μη στενοχωριέσαι μανίτσα, ο Παντελής ο μερακλής είναι εδώ, και θα σε σκεπάζει και θα σε χαιδεύει και θα σου δίνει σπαράγγια να τρώς (χώρια αν δεν άγγιξες το ψάρι γιατί είχα φάει από κει και με σιχαίνεσαι), και στο τέλος θα μου δώσεις το friendzone ανα χείρας γιατί χτυπάς παλαμάκια γερά γερά για το γλυκό το κάπταιν αλλά εγώ είμαι βλάκας και δεν το πιάνω.


    Ser Jorah Mormont #2 detected.-
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.749
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    πρεπει να με εχουν χαζεψει πολυ τα προηγουμενα επεισοδια για να μην τα ειδα αυτα

  7. #7
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι τίποτε άλλο, αλλά ξέχασα και το καλύτερο:
    Spoiler:

    Ρονα Μίτρα: *ενώ είναι στον έβδομο ύπνο και τη σκεπάζει ο μουσάτος γόης, πετάγεται έντρομη* "Μυρίζομαι κάτι κακό στην ατμόσφαιρα" (εννοεί: "Ο καπτενούκος μου θα σπάσει κανα νύχι και θα μείνω χωρίς τα δυο γλυκά του μάτια να κοιτώ")

    Μουσάτος γόης: Μη στενοχωριέσαι μανίτσα, ο Παντελής ο μερακλής είναι εδώ, και θα σε σκεπάζει και θα σε χαιδεύει και θα σου δίνει σπαράγγια να τρώς (χώρια αν δεν άγγιξες το ψάρι γιατί είχα φάει από κει και με σιχαίνεσαι), και στο τέλος θα μου δώσεις το friendzone ανα χείρας γιατί χτυπάς παλαμάκια γερά γερά για το γλυκό το κάπταιν αλλά εγώ είμαι βλάκας και δεν το πιάνω.


    Ser Jorah Mormont #2 detected.-
    Είσαι θεούλης

  8. #8
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχω την αίσθηση ότι το The Last Ship πρέπει να είναι η πρώτη σειρά που έχει ενώσει το thread στο κράξιμο για να γελάμε, όλοι το βλέπουμε για να γελάμε και γενικώς όλοι συμφωνούμε σχετικά!
    Προσωπικά δεν θυμάμαι άλλη τέτοια περίσταση.

    Νομίζω γιαυτό χρειάζεται βραβείο. Πιστεύω να στείλουμε γράμμα από το φόρουμ στους δημιουργούς της σειράς
    Ευχαριστούμε.... Μας ενώνεται!!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την αίσθηση ότι το The Last Ship πρέπει να είναι η πρώτη σειρά που έχει ενώσει το thread στο κράξιμο για να γελάμε, όλοι το βλέπουμε για να γελάμε και γενικώς όλοι συμφωνούμε σχετικά!
    Προσωπικά δεν θυμάμαι άλλη τέτοια περίσταση.

    Νομίζω γιαυτό χρειάζεται βραβείο. Πιστεύω να στείλουμε γράμμα από το φόρουμ στους δημιουργούς της σειράς
    Ευχαριστούμε.... Μας ενώνεται!!!!
    Et tu, Brute?
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #10
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Last Ship E05 (or is it 4)
    Spoiler:
    Νινί να σέρνει καράβι έχω δει. Αλεξίπτωτα να τραβάνε καράβι, όχι. Έστω και αν ήτο 3

  11. #11
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ειναι αμερικανικα αλεξιπτωτα που τραβανε αμερικανικο καραβι
    ειπαμε περιμενουμε drag race χειροφρενιες κτλ κτλ και καπου στο τελος να του βαλουν μερικες χιλιαδες neo lights και να παιζει tokyo drift soundtrack

  12. #12
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Θα εχετε ακουσει φανταζομαι για την ελληνικη φρεγατα ΣΑΛΑΜΙΣ που ειναι καθ οδον προς την Λιβυη για να απεγκλωβισει, Ελληνες υπηκοους οπως και αλλους που κινδυνευουν απο την εκει κατασταση. Φρονω ( προσοχη στην επιλογη της λεξης παρακαλω, που ειναι απο τις "καλες" μου ) οτι ο κυβερνητης, ο υπαρχος οπως και ολοκληρο το πληρωμα θα πρεπει να κανουν ταχυρυθμα σεμιναρια βασισμενα στο "The Last Ship", ετσι ωστε να μαθουν απο τους δασκαλους πως γινονται καποια πραγματα.

  13. #13
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    ΩΧ! Φτου κακά, κανένα virus θα μας βρει

  14. #14
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.749
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα εχετε ακουσει φανταζομαι για την ελληνικη φρεγατα ΣΑΛΑΜΙΣ που ειναι καθ οδον προς την Λιβυη για να απεγκλωβισει, Ελληνες υπηκοους οπως και αλλους που κινδυνευουν απο την εκει κατασταση. Φρονω ( προσοχη στην επιλογη της λεξης παρακαλω, που ειναι απο τις "καλες" μου ) οτι ο κυβερνητης, ο υπαρχος οπως και ολοκληρο το πληρωμα θα πρεπει να κανουν ταχυρυθμα σεμιναρια βασισμενα στο "The Last Ship", ετσι ωστε να μαθουν απο τους δασκαλους πως γινονται καποια πραγματα.
    Πρέπει να βλέπουν τα επεισόδεια συνέχεια εν πλω ώστε να τα εμπεδώσουν

    Καλές θάλασσες στην Σαλαμίς
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #15
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΩΧ! Φτου κακά, κανένα virus θα μας βρει
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1 από 16 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μπαταρίες Αυτοκινήτου + UPS = Η απόλυτη αυτονομία;
    Από DaveMurray στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 134
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-14, 11:25
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-14, 23:10
  3. FORTHNET + ΚΑΜΑΤΕΡΟ = ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
    Από equalizer288 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-13, 19:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας