Σελ. 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 405
  1. #16
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι πελάτες λιανικής. Τα κόστη των courier για εταιρείες που στέλνουν χιλιάδες αποστολές είναι τελείως διαφορετικά (έως και 90% φθηνότερα).
    E ναι, αλλα πχ χιλιαδες αποστολες μπορει να κανει ενας seller και απο Αγγλία ή Γερμανία. Τι στο καλό, ψιλικατζήδες είναι στις χωρες της ΕΕ, και ο καθε κινεζος πωλητης τους την βγαινει με κοκκινο με δωρεαν ταχυδρομικα κοστη;

  2. #17
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Τα hong kong post κτλ είναι πάμφτηνα (αν και φυσικά όλοι από Κίνα κτλ δεν στέλνουν με κάτι γρήγορο, το απλούστερο των απλούστερων στέλνουν) και ας κάνουν 1-2 βδομάδες να φτάσουν Ελλάδα.

    Θεωρώ ότι οι συγκεκριμένοι τύποι πάνε καθαρά για ποσότητα, καθώς και 0,50 Ε να βγάζουν από κάτι που πωλείται π.χ. 2 με 'δωρεάν μεταφορικά' (του 0,50 Ε...) είναι, με μεγάλο όγκο ειδικά, πολύ καλά λεφτά για Κίνα / κτλ.

    Ασχέτως του ότι τα μεταφορικά στην Ευρώπη είναι ακριβότερα γιατί οι ταχυδρομικοί υπάλληλοι πληρώνονται περισσότερα και πάει λίγο ντόμινο όλο αυτό, εσύ αν ήσουν πωλητής στο ebay με μπιχλιμπίδια θα έκανες μπίζνα για 0,50 Ε κέρδος το κομμάτι π.χ. ή και λιγότερο; Επίσης, το ΦΠΑ θα σε έπιανε -πολύ πιθανό για χώρες εντός Ε.Ε.-; Οι φόροι στη χώρα που πουλάς -ακόμα και να μην ήταν Ελλάδα- θα επηρέαζαν την τιμή;

    Προφανώς λοιπόν η ερώτηση είναι ανάλογη με το "γιατί στο κινέζικο μαγαζί με ρούχα κάνει 5 Ε το παντελόνι ενώ στη Χ μάρκα 30 και στην Υ 100 / 200 / 1000;" - Έχει να κάνει με το τι πουλάς, από που, με τι κόστη, και με τι κέρδος είσαι ευχαριστημένος τόσο συνολικά όσο και ανά πώληση... Move along, nothing to see here.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #18
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ο 'tracking' server των ελτα, εχει πέσει.
    Να δουμε ποτε θα ειναι ξανα online....

  4. #19
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τον τελευταίο καιρό όλο έτσι είναι. Με κανά-δυο refresh έρχεται στα ίσια του. Και μπορείς πάντα να κοιτάς και στα ΕΛΤΑ Courier, τα ίδια αποτελέσματα βγαίνουν.
    hnesne

  5. #20
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τελευταίο καιρό όλο έτσι είναι. Με κανά-δυο refresh έρχεται στα ίσια του. Και μπορείς πάντα να κοιτάς και στα ΕΛΤΑ Courier, τα ίδια αποτελέσματα βγαίνουν.
    Ναι, αλλα ξερεις τι γινεται;
    Αν δεν κανω λαθος, τα ΕΛΤΑ παρακολουθουν το δεμα μονο εντος Ελλαδας.
    Αν το συστημενο ειναι για το εξωτερικο, από την αναχώρηση απο Ελλαδα και μετά, αν δεν δουλευει σωστα ο server των ελτα, ιστοσελιδες οπως το trackitonline.ru δεν μπορουν να 'δουν' την συνέχεια της πορείας αποστολής.

    Και μαλλον και λογω των ημερων υπολειτουργουν ολα τους.
    Εστειλα τον φακελο την Τριτη.
    Αλλες φορες, σε δυο μερες ηταν στη Σουηδία! Χωρις εξπρες παρακαλω!
    Τώρα, τελευταια ενημερωση απο Τεταρτη, οτι ο φακελος ειναι στα κεντρικα.
    Πέμπτη; Τιποτε, καμια κινηση;
    Σημερα δεν πρεπει να κινηθηκε φυλλο...
    Αυριο αργία, πάμε για Δευτέρα...

    Αλλα εστω αν λειτουργουσε καλα το tracking server, θα ηταν κατι.
    Τωρα, παιζω-δεν παιζω, το trackitonline δειχνει παπαλα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2014-08-14 10.02.24 am.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  20,4 KB 
ID: 142924

  6. #21
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεμα αναχωρησε 2/9 από Αμερικη με usps, και σημερα 10/9 ακομη δεν εμφανιζεται η 'συνέχεια' της διακινησης, απο τα ΕΛΤΑ οπως εχετε πει οτι διανεμει την usps στην Ελλαδα.
    Μπορω να ψαξω-κανω κάτι;

  7. #22
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Αν δεν είναι σταλμένο με γρήγορο τρόπο, είναι νωρίς ακόμα. Στις 4-5 εργάσιμες έρχονται τα γρήγορα δέματα / γράμματα από ΗΠΑ, ειδάλλως 2 βδομάδες είναι πιο λογικό.

    Αν είναι συστημένο, κοίταζε το από εδώ για πιο εύκολα:

    http://www.17track.net/en/result/post.shtml
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #23
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αυτο που με εκνευριζει αφανταστα, ειναι αυτο που ατυπως γινεται αλλα γινεται επι πραγματικης βασης, η ουσιαστικη δυσλειτουργια στην διανομη των ελτα, οταν εχει κακες καιρικες συνθηκες.
    Μπορει να ανθρωπινως να το καταλαβαινω, αλλα πως θα γινει ρε παιδια, πχ ερχεται χειμωνας, και θα βρεξει, και θα χιονισει, και χαλαζι μπορει να ριξει. Αυτο τι σημαινει, οτι αν βρεχει μια βδομαδα, δεν θα κανετε διανομη;
    Αν το ψαξεις δε, μπορει και να μην βγαλεις ακρη. Να σου πεταξουν μια δικαιολογια οτιδηποτε (για την βροχερη μερα), πχ ειχαμε πολυ δουλεια, και καναμε διανομη στην αλλη περιοχη, και κατσε ψαξε εσυ τρεχα-γυρευε αν οντως εγινε ετσι, αλλα και να γινε τι σε νοιαζει...
    Ή θα περιμενετε ποτε θα βγαλει λιακαδα, μες το χρονικο παραθυρο να 'πεταξετε' μονο τα επειγοντα; (και ποιος θα κρινει τι ειναι σημαντικο ή οχι, ο διανομεας; ).
    Πολλα πραγματα σημερα ειναι δομημενα πανω στις ταχυδρομικες υπηρεσιες.
    Πχ για δεματα παραγγελιων απο ebay, που δεν παραλαμβανω, αλλοτε με tracking βλεπω οτι εχουν φτασει ελλαδα, αλλοτε χωρις tracking δεν μπορω να ξερω. Βλεπω ομως, οτι μερες που βρεχει, ο ταχυδρομος δεν περνα και δεν αφηνει τιποτε.
    Και το λεω γιατι υπαρχει μπολικη αλληλογραφια εκει που μενω, δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να μην εχει καθημερινά να αφησει κάτι, ειτε εφημερίδες συνδρομητικες, ειτε λογαριασμους, ειτε ειδοποιησεις, ειτε δεματα.
    Και ομως. Με κακο καιρο, ο ταχυδρομος δεν βγαινει. Ή βγαινει οπου θελει.
    Εγω τι χρωσταω ομως, για υπηρεσιες που πληρωνω, να μην εξυπηρετουμαι;
    Να καθομαι να περιμενω αντικειμενα, να ανοιγω case στο ebay και αλισβερισι με τον seller, κι ολα αυτα, γιατι πολλες φορες εκει ειναι το προβλημα, οι διανομεις δεν κανουν καλα τη δουλεια τους;
    Εμενα με ρωτησε κανεις που παω στην δουλεια μου τα πρωινά, αν παω με οποιαδηποτε καιρικη συνθηκη, γιατι αν δεν παρουσιαστω ο μισθος δεν θα πεσει;
    Ειναι τραγικο και απαραδεκτο αυτο που γινεται παντως. Και δημιουργει πολλα-πολλα προβληματα.
    Εχω υπομονη, ξερω οτι οταν παραγγελνω απο Κινα θα αργησει, αλλα να λιμναζουν δεματα στο πρακτορειο (για μερικα δεν εχω tracking-δεν ξερω που βρισκονται), γιατι ο διανομεας ψαχνει την καλοκαιρια για να κανει τη δουλεια του, το θεωρω τραγικο.
    Αλλοιμονο η ταχυδρομικη υπηρεσια να εξαρταται απο τον καιρο. Σε αλλα βορεια κρατη δηλαδη τι να πουν;
    Ας τους παρουν 'κλειστα'/με σκεπαστρο μηχανακια, ας βρουν τροπο.
    Αλλιως ας βγουν με αδιαβροχο+ομπρελα, ας κανουν τη δουλεια τους τελωσπαντων.
    Θελω να ακουσω και τις δικες παρατηρησεις για το θεμα της διανομης των ελτα και την σχεση με τον καιρο.

  9. #24
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν, να περιγράψω την εμπειρία μου με ολλανδικά ταχυδρομεία από Κίνα.
    Έκανα μια παραγγελία από DX, ειδικά από την υποτιθέμενη ευρωπαϊκή αποθήκη τους (http://eud.dx.com/). Λοιπόν, οι μάγκες υποστηρίζουν πως στέλνουν από αποθήκες στην Ευρώπη και διαφημίζουν γρήγορες παραδόσεις χωρίς δασμούς, ενώ στην ουσία στέλνουν από Κίνα μέσω της ειδικής υπηρεσίας των ολλανδικών ταχυδρομείων. Το θέμα είναι πως ενώ διαφημίζουν παράδοση σε 4-7 ημέρες (ειδικά για την Ελλάδα), και λένε στα ψιλά γράμματα πως αυτό το διάστημα μετρά από τη στιγμή που θα φτάσει το πακέτο Ολλανδία, στη δική μου περίπτωση είχα:
    - Αγορά και πληρωμή 12/9
    - Αποστολή από κατάστημα 18/9
    - Αναχώρηση από Κίνα 26/9
    - Άφιξη Ολλανδία 30/9
    - Άφιξη Ελλάδα 8/10
    - Ειδοποιητήριο 10/10

    Δηλαδή όπως κι αν το δει κανείς, οι 4-7 ημέρες είναι παραμύθι. Καλύτερα να είχα παραγγείλει από Κίνα (μέσω HK στέλνει το συγκεκριμένο μαγαζί), θα είχα γλυτώσει το καπέλο που βάζουν στις τιμές. Ακόμα κι αν έστελναν αμέσως, θα πηγαίναμε στις 3 εβδομάδες αισιόδοξα.

    Αντίστοιχες εμπειρίες διαβάζω στα fora για την εγγλέζικη αποθήκη του banggood, ενώ είχαμε συζητήσει και ότι η αποστολή από banggood μέσω NL Post καθυστερεί το ίδιο, απλά σε αυτή την περίπτωση δεν κοροϊδεύουν για τη χώρα προέλευσης.
    hnesne

  10. #25
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, να περιγράψω την εμπειρία μου με ολλανδικά ταχυδρομεία από Κίνα.
    Έκανα μια παραγγελία από DX, ειδικά από την υποτιθέμενη ευρωπαϊκή αποθήκη τους (http://eud.dx.com/). Λοιπόν, οι μάγκες υποστηρίζουν πως στέλνουν από αποθήκες στην Ευρώπη και διαφημίζουν γρήγορες παραδόσεις χωρίς δασμούς, ενώ στην ουσία στέλνουν από Κίνα μέσω της ειδικής υπηρεσίας των ολλανδικών ταχυδρομείων. Το θέμα είναι πως ενώ διαφημίζουν παράδοση σε 4-7 ημέρες (ειδικά για την Ελλάδα), και λένε στα ψιλά γράμματα πως αυτό το διάστημα μετρά από τη στιγμή που θα φτάσει το πακέτο Ολλανδία, στη δική μου περίπτωση είχα:
    - Αγορά και πληρωμή 12/9
    - Αποστολή από κατάστημα 18/9
    - Αναχώρηση από Κίνα 26/9
    - Άφιξη Ολλανδία 30/9
    - Άφιξη Ελλάδα 8/10
    - Ειδοποιητήριο 10/10

    Δηλαδή όπως κι αν το δει κανείς, οι 4-7 ημέρες είναι παραμύθι. Καλύτερα να είχα παραγγείλει από Κίνα (μέσω HK στέλνει το συγκεκριμένο μαγαζί), θα είχα γλυτώσει το καπέλο που βάζουν στις τιμές. Ακόμα κι αν έστελναν αμέσως, θα πηγαίναμε στις 3 εβδομάδες αισιόδοξα.

    Αντίστοιχες εμπειρίες διαβάζω στα fora για την εγγλέζικη αποθήκη του banggood, ενώ είχαμε συζητήσει και ότι η αποστολή από banggood μέσω NL Post καθυστερεί το ίδιο, απλά σε αυτή την περίπτωση δεν κοροϊδεύουν για τη χώρα προέλευσης.
    End to end delivery from China to Europe usually succeeds between 4-7 days

    ^ Αυτό έγραφε η ειδική υπηρεσία από εκεί που έδωσες λινκ.

    Αν ήξερες πόσο χάλια μαύρα είναι τα Ολλανδικά ταχυδρομεία στο πάρε-δώσε με την υπόλοιπη Ε.Ε. δεν θα δοκίμαζες καν. Και τσάμπα να στα δίνανε.

    Επειδή παλιότερα είχε χρειαστεί να στείλω αλληλογραφία κτλ αλλά και να λάβω από Amsterdam, δεν φαντάζεσαι...

    Απλό γράμμα? Διβδόμαδο, με τις υγείες σας. Συστημένο? Έβλεπες ότι αν το έστελνες Δευτέρα, Τρίτη ήταν στο αεροδρόμιο π.χ. Βενιζέλος και έφευγε, αλλά παράδοση... σε 8 μέρες.

    Γράμμα από εκεί προς Αθήνα? Συστημένο...ΙΣΩΣ 6-7 μέρες. Κανονικό... διβδόμαδο.

    Μόνο μια φορά έστειλα κάτι express συστημένο από Ελλάδα και πήγε εκεί σε 2 (!) μέρες, αλλά θα έτυχε. Μακριά από το post.nl, μακριά, μακριά, μακριά, και πάλι καλά να λες που έκανε μόνο τόσο.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  11. #26
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Aποστολη δεματος απο Αγγλια 10/6/2014.Παραλαβη δεματος 13/10/2014!!!!!Το δεμα ηταν στην Ελλαδα απο 2/9/2014.

  12. #27
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρε παιδια, τι θα γινει με το tracking των ελτα;
    Κυριως μιλω για 'εισερχομενα' απο το εξωτερικο προς Ελλαδα.
    Το tracking, φυσικα του εξωτερικου, οταν το δεμα φτανει ελλαδα, απλα μετα 'χανεται'.
    Δεν υποτιθεται υπαρχει μια συνεχεια στην παρακολουθηση;
    Μου στελνει ο ξενος κατι. Μου δινει το tracking της ταχυδρομικης υπηρεσιας της χωρας του.
    Και το παρακολουθω. Ποτε το στελνει, ποτε αναχωρει απο την χωρα του....και ως εκει!
    Ελλαδα δεν το βλεπω ποτε. Εξαφανιζεται σαν το αεροπλανο της Μαλαισιας!
    Κι αυτο συμβαινει επι μηνες, μην μου πειτε δεν το παρατηρησε κανεις!

    Οπως οταν στελνω εγω απο Ελλαδα συστημενο, παροτι φτανει σε ξενη χωρα, μπορω να το βλεπω, το αντιστροφο γιατι δεν γινεται;
    Πχ στελνω Σουηδια απο ελληνικα ελτα, με το tracking των ελτα, βλεπω ποτε γινεται η παραδοση στην Σουηδια, και ολη τη διακινηση εντος της χωρας.
    Οταν ομως μου στελνουν Ελλαδα απο διαφορες χωρες, στην Ελλαδα δεν εχω καμια ιχνηλατηση.

    Και δεν ειναι λυσεις να κανω τηλεφωνα στα ελτα, να ζητω αλλο tracking κι αν το βρουνε κλπ, γελοιοτητες.

    Χρησιμοποιω
    http://www.trackitonline.ru/
    http://www.17track.net/en/result/post.shtml
    και οτι μπαινει στην Ελλαδα, 'χανεται'.
    Επισης, επικοληση του ξενου tracking στο site των ελτα, παλι δεν δουλευει, αυτο ειναι γνωστο εξαρχης.

    Υπαρχει λύση;

  13. #28
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια, τι θα γινει με το tracking των ελτα;
    Κυριως μιλω για 'εισερχομενα' απο το εξωτερικο προς Ελλαδα.
    Το tracking, φυσικα του εξωτερικου, οταν το δεμα φτανει ελλαδα, απλα μετα 'χανεται'.
    Δεν υποτιθεται υπαρχει μια συνεχεια στην παρακολουθηση;
    Μου στελνει ο ξενος κατι. Μου δινει το tracking της ταχυδρομικης υπηρεσιας της χωρας του.
    Και το παρακολουθω. Ποτε το στελνει, ποτε αναχωρει απο την χωρα του....και ως εκει!
    Ελλαδα δεν το βλεπω ποτε. Εξαφανιζεται σαν το αεροπλανο της Μαλαισιας!
    Κι αυτο συμβαινει επι μηνες, μην μου πειτε δεν το παρατηρησε κανεις!

    Οπως οταν στελνω εγω απο Ελλαδα συστημενο, παροτι φτανει σε ξενη χωρα, μπορω να το βλεπω, το αντιστροφο γιατι δεν γινεται;
    Πχ στελνω Σουηδια απο ελληνικα ελτα, με το tracking των ελτα, βλεπω ποτε γινεται η παραδοση στην Σουηδια, και ολη τη διακινηση εντος της χωρας.
    Οταν ομως μου στελνουν Ελλαδα απο διαφορες χωρες, στην Ελλαδα δεν εχω καμια ιχνηλατηση.

    Και δεν ειναι λυσεις να κανω τηλεφωνα στα ελτα, να ζητω αλλο tracking κι αν το βρουνε κλπ, γελοιοτητες.

    Χρησιμοποιω
    http://www.trackitonline.ru/
    http://www.17track.net/en/result/post.shtml
    και οτι μπαινει στην Ελλαδα, 'χανεται'.
    Επισης, επικοληση του ξενου tracking στο site των ελτα, παλι δεν δουλευει, αυτο ειναι γνωστο εξαρχης.

    Υπαρχει λύση;
    Διαφωνώ. Έχω δει πολλές φορές συστήμενο από άλλη χώρα να φαίνεται κανονικά στα ΕΛΤΑ. Προφανώς βέβαια αυτό δε γίνεται την ίδια μέρα, αλλά συνήθως εμφανίζεται κάποιο 1ο βήμα του τύπου "Παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό" και μετά εμφανίζεται Αθήνα / Αεροδρόμιο κτλ και εν τέλει στο ανάλογο γραφείο. Το έχω δει πάμπολλες φορές να γίνεται με tracking codes από όπου να ναι, ΗΠΑ, Κίνα, Αγγλία, Γερμανία, ΗΑΕ, Ισραήλ, whatever. Και μάλιστα με το "ξένο" tracking number φυσικά, όχι με άλλο.

    Η μόνη περίπτωση να μην παίζουν αυτά είναι να εξυπηρετείσαι από άλλα ΕΛΤΑ απ' ότι εγώ, π.χ. για κάποιο λόγο να πρέπει να πάνε αεροπορικώς, λέμε τώρα, Θεσσαλονίκη και τα εκεί ΕΛΤΑ να μην ασχολούνται.

    Πάντως για περιοχές Πειραιά, Νέα Σμύρνη, και Αθήνα που ξέρω, είναι 99% κομπλέ (μάλιστα φαίνεται πολύ συχνά και πότε έχει πάει στο ταχυδρομείο για παραλαβή, και αν το δεις την ίδια μέρα μπορείς να πας εκεί να παραλάβεις χωρίς να περιμένεις το ειδοποιητήριο, που κατά κανόνα έρχεται την άλλη μέρα).

    Εντάξει, τους κράζω επειδή ΔΕΝ φέρνουν τα συστημένα σπίτι αλλά μόνο ειδοποιητήρια, ενώ υποχρεούνται, αλλά το tracking δεν είναι τόσο άσχημο. Δουλεύει γενικά καλά.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  14. #29
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ποτε δεν καταλαβα 'που' βρισκονται αυτοι οι 'απαλοχερηδες' που κανουν καποια απο τα δεματάκια μου να μην φτανουν ποτε σε μενα...
    Ακομη κι αν δεν εχουν tracking, καπου πρεπει να γραφονται, καπου πρεπει να υπαρχει μια καταγεγραμμενη πορεία. Δηλαδη πως καπου 'χανεται';
    Υπογραφουν αλλοι αντι για μενα οτι τα παρελαβα;
    Δεν καταλαβαινω.

  15. #30
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Χοντρές περικοπές στα ΕΛΤΑ

    Πειραιά γενικότερα υπάρχει χοντρό πρόβλημα εδώ και χρόνια (κάθε διανομέας έχει τεράστια περιοχή, οι έκτακτοι και εποχικοί πάνε κι έρχονται), η κατάσταση επιδεινώνεται.
    hnesne

Σελ. 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-14, 23:30
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-14, 18:59
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-14, 15:54
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 16:48
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-13, 19:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας