Σελ. 19 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 914171819202124 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 405
  1. #271
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @DVDLOver: Προφανώς και δεν έχεις διαβάσει τις περιπτωσάρες παραπάνω στο νήμα. Μια χαρά τα πάει η ACS, έφυγε Δευτέρα παραδόθηκε Τρίτη, δεν είναι αυτή η νόρμα αυτές τις μέρες. Και το να σκανάρει με το μάτι όλη την αποθήκη για να βρει κάτι που δεν έχει σκαναριστεί για να ξέρει αν έχει έρθει δεν το κάνει φυσιολογικός άνθρωπος, μόνο ο σούπερμαν. Εντάξει, ήταν στα ξεφορτωμένα σε αναμονή για σκανάρισμα όταν έρθει η σειρά του, μετά όταν πήγες το βρήκαν και πιο γρήγορα, φυσιολογικό ακούγεται.
    hnesne

  2. #272
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @DVDLOver: Προφανώς και δεν έχεις διαβάσει τις περιπτωσάρες παραπάνω στο νήμα. Μια χαρά τα πάει η ACS, έφυγε Δευτέρα παραδόθηκε Τρίτη, δεν είναι αυτή η νόρμα αυτές τις μέρες. Και το να σκανάρει με το μάτι όλη την αποθήκη για να βρει κάτι που δεν έχει σκαναριστεί για να ξέρει αν έχει έρθει δεν το κάνει φυσιολογικός άνθρωπος, μόνο ο σούπερμαν. Εντάξει, ήταν στα ξεφορτωμένα σε αναμονή για σκανάρισμα όταν έρθει η σειρά του, μετά όταν πήγες το βρήκαν και πιο γρήγορα, φυσιολογικό ακούγεται.
    Θα μπορούσαν να μου πούνε μισό να του ψάξουμε... Αλλά η τύπισσα επέμενε με στόμφο ότι δεν έχει φτάσει... Παλιότερα είχα πάει ενώ μου είχε έρθει το SMS και μου έλεγαν ότι δεν το βλέπουν σε αυτούς...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου ήρθε ενημέρωση να παραλάβεις; αν όχι είσαι λάθος, πάμε παρακάτω
    Για αυτούς δεν έχει φτάσει ακόμα, εδώ με τα ΕΛΤΑ τα δέματα είναι στο αεροδρόμιο για μήνες και μέχρι να τα σκάναρουνε για αυτούς δεν έχουν φτάσει ακόμα
    Αυτά ας τα πούνε στην ΕΕΤΤ που τους έκανα γραπτή καταγγελία... Ότι δεν έφτασε σε αυτούς ενώ ήταν στο διπλανό δωμάτιο...

  3. #273
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά ας τα πούνε στην ΕΕΤΤ που τους έκανα γραπτή καταγγελία... Ότι δεν έφτασε σε αυτούς ενώ ήταν στο διπλανό δωμάτιο...
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, θα πούνε απλά πως δεν έλαβε ο πελάτης ειδοποίηση, αλλά ήρθε να παραλάβει χωρίς κάποια ενημέρωση.

  4. #274
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, θα πούνε απλά πως δεν έλαβε ο πελάτης ειδοποίηση, αλλά ήρθε να παραλάβει χωρίς κάποια ενημέρωση.
    Μίλησα με ένα φίλο μου είναι δικηγόρος και μου είπε ότι μπορώ να κινηθώ και νομικά εναντίον τους αν θέλω για άρνηση εξυπηρέτησης. Τι στιγμή που είχα αριθμό αποστολής ήταν υποχρεωμένοι να ψάξουν να τον βρουν. Αλλά δεν θα το κάνω, γιατί δεν αξίζει να ασχολούμαι με άχρηστους και ανύπαρκτους ούτε να μπλέκω με δικαστήρια για χρήματα που θα πάρω μετά από τόσα χρόνια.

    Άλλωστε υπάρχουν και άλλου πολύ καλύτερες "πορτοκαλιές"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 19-05-20 στις 19:58.

  5. #275
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα με ένα φίλο μου είναι δικηγόρος και μου είπε ότι μπορώ να κινηθώ και νομικά εναντίον τους αν θέλω για άρνηση εξυπηρέτησης. Τι στιγμή που είχα αριθμό αποστολής ήταν υποχρεωμένοι να ψάξουν να τον βρουν. Αλλά δεν θα το κάνω, γιατί δεν αξίζει να ασχολούμαι με άχρηστους και ανύπαρκτους ούτε να μπλέκω με δικαστήρια για χρήματα που θα πάρω μετά από τόσα χρόνια.

    Άλλωστε υπάρχουν και άλλου πολύ καλύτερες "πορτοκαλιές"
    Και εγώ μίλησα με φίλο δικηγόρο και μου είπε, αν ήθελα να σου φάω χρήματα θα σου έλεγα πως μπορείς να τους κάνεις μήνυση.
    Ακόμα μου είπε και το ακόμα πιο καλό, ότι πελάτης τους δεν είμαι εγώ αλλά ο αποστολέας, αλλά τι ξέρει τώρα αυτός.

    Πραγματικά θέλεις να γκρινιάζεις για μηνύματα που και καλά λένε οτι περάσανε και δεν σε βρήκανε, μαζί σου.
    Το να γκρινιάζεις όμως ότι πήγες εκεί ενώ δεν έχεις λάβει ειδοποίηση πως έχει φτάσει και έχει σκαναριστεί το πακέτο όχι

  6. #276
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα με ένα φίλο μου είναι δικηγόρος και μου είπε ότι μπορώ να κινηθώ και νομικά εναντίον τους αν θέλω για άρνηση εξυπηρέτησης. Τι στιγμή που είχα αριθμό αποστολής ήταν υποχρεωμένοι να ψάξουν να τον βρουν. Αλλά δεν θα το κάνω, γιατί δεν αξίζει να ασχολούμαι με άχρηστους και ανύπαρκτους ούτε να μπλέκω με δικαστήρια για χρήματα που θα πάρω μετά από τόσα χρόνια."
    Μια χαρά σε εξυπηρέτησαν: Έδωσες τον αριθμό αποστολής, τον έψαξε στο σύστημα, (είδε οτι δεν εχει σκαναριστεί) σου απάντησε "δεν έχει φτάσει"

    Μια χαρά ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΗ εξυπηρέτηση.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  7. #277
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τους έκανα παράπονα και γραπτώς (με ενημέρωση ότι έχει γίνει γραπτή καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ότι το ψάχνω και νομικά το θέμα για υποβολή μήνυσης) και με πήραν τηλέφωνο από τα κεντρικά πριν από λίγο, να μου ζητήσουν συγνώμη και να μου προτείνουν να μου φέρουν την αποστολή σε όποια διεύθυνση θέλω (και ας είχα ζητήσει παραλαβή από κατάστημα)...

    Άρα αν ήταν "καθαροι" γιατί να μπουν σε κόπο να μου δίνουν εξηγήσεις από τι στιγμή που δεν είμαι "πελάτης" τους; Άρα την είχαν λερωμένη τη φωλιά και μόλις άκουσαν για καταγγελία και μήνυση, προσπάθησαν να τα "μπαλώσουν"

  8. #278
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους έκανα παράπονα και γραπτώς (με ενημέρωση ότι έχει γίνει γραπτή καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ότι το ψάχνω και νομικά το θέμα για υποβολή μήνυσης) και με πήραν τηλέφωνο από τα κεντρικά πριν από λίγο, να μου ζητήσουν συγνώμη και να μου προτείνουν να μου φέρουν την αποστολή σε όποια διεύθυνση θέλω (και ας είχα ζητήσει παραλαβή από κατάστημα)...

    Άρα αν ήταν "καθαροι" γιατί να μπουν σε κόπο να μου δίνουν εξηγήσεις από τι στιγμή που δεν είμαι "πελάτης" τους; Άρα την είχαν λερωμένη τη φωλιά και μόλις άκουσαν για καταγγελία και μήνυση, προσπάθησαν να τα "μπαλώσουν"
    Γιατί τους έρχεται πιο φθηνά να το κάνουν αυτο παρά να τρέχουν μετά στα δικαστήρια ακόμα και αν ξέρουν πως θα το κερδίσουν.

  9. #279
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τους έρχεται πιο φθηνά να το κάνουν αυτο παρά να τρέχουν μετά στα δικαστήρια ακόμα και αν ξέρουν πως θα το κερδίσουν.
    Όπως και να έχει, εγώ κερδισμένος βγαίνω, γιατί όπως μου είπαν δεν θα πληρώσω ούτε το ποσό της αντικαταβολής...

  10. #280
    Εγγραφή
    02-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cx
    Καλησπέρα. Όταν έχεις στείλει πακέτο μέσω acs αντικαταβολή και έχεις δηλώσει το iban , πόσες ημέρες κάνουν να σου βάλουν τα λεφτά στο λογαριασμό, ξέρει κάνεις;

  11. #281
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Από όσο θυμάμαι μια φορά την εβδομάδα κάνανε καταθέσεις σε λογαριασμούς. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτό.

  12. #282
    Εγγραφή
    02-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cx
    Για παρασκευή είχα διαβάσει κάπου δεν ξέρω αν ισχύει, anyway Σε ευχαριστώ.

  13. #283
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    H ΑCS, συνεχίζει να πρωτοπορεί και να προσφέρει μοναδικές υπηρεσίες...

    Αποστολή που έχει φτάσει στο κατάστημα 1 από τις σήμερα στις 08:20 το πρωί, ενώ η ώρα έχει πάει 15:05, ακόμα περιμένει προγραμματισμό για διανομή... ( )

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΑCS!!! 3η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ φορά που έχω πρόβλημα...

    https://ibb.co/jT5Pxjk

    Τελικά μέχρι και τα ΕΛΤΑ Courrier καλύτερες υπηρεσίες προσφέρουν και είναι και πιο φτηνά.

    Μου φαίνεται ότι το κόκκινο χρώμα πάει γάντι στην ACS αφού είναι κοινό με τα γνωστά σπιτάκια. Αν και τα 2α είμαι σίγουρος ότι έχουν καλύτερη οργάνωση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 06-10-20 στις 17:02.

  14. #284
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγω εδω και χρονια, χωρις να λεω οτι ειναι το σωστο αυτο φυσικα,
    εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι διανεμουν 'οποτε να ναι',
    και φροντιζω να βρω χρονο να περασω να παρω ο ιδιος τα δεματα μου,
    οχι μονο απο acs, αλλα απο ολες τις courier....
    Σχεδον παντα ετσι κανω.
    Βαρεθηκα να να μου λενε οτι 'δεν με βρηκαν', οτι 'θα ξαναπροσπαθησουν να μου το φερουν', να ειναι το δεμα εκει για μια-δυο μερες, και αλλα ευτραπελα.
    Ετσι, οταν βλεπω οτι εφτασε στο καταστημα, παω μονος, και αυτο κανει καλο στο νευρικο μου συστημα.

  15. #285
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εδω και χρονια, χωρις να λεω οτι ειναι το σωστο αυτο φυσικα,
    εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι διανεμουν 'οποτε να ναι',
    και φροντιζω να βρω χρονο να περασω να παρω ο ιδιος τα δεματα μου,
    οχι μονο απο acs, αλλα απο ολες τις courier....
    Σχεδον παντα ετσι κανω.
    Βαρεθηκα να να μου λενε οτι 'δεν με βρηκαν', οτι 'θα ξαναπροσπαθησουν να μου το φερουν', να ειναι το δεμα εκει για μια-δυο μερες, και αλλα ευτραπελα.
    Ετσι, οταν βλεπω οτι εφτασε στο καταστημα, παω μονος, και αυτο κανει καλο στο νευρικο μου συστημα.
    Όποτε νάναι και ότι νάναι θα έλεγα εγώ...

    Δεν έχεις και άδικο, αλλά όταν πληρώνεις να στο φέρουν στην πόρτα, τους κάνεις χάρη όταν πας να το πάρεις εσύ. Μίλησα χτες το απόγευμα με το κατάστημα που έκανα την παραγγελία, τους έκανα παράπανα για την ACS, τους είπα ότι δεν θα το παραλάβω (ευτυχώς πάντα ότι παίρνω τα παίρνω με αντικαταβολή) και ζήτησα να διαγραφώ από πελάτης, γιατί όσο συνεργάζονται με αυτό το κόκκινο πράγμα, εγώ δεν ξαναπαίρνω τίποτα από αυτούς.

    Και πριν από λίγο που κοίταξα, ακόμα "προγραμματισμό" βγάζει... Ας το κρατήσουν εκεί να βγάλει ρίζες...

    Με τις άλλες κούριερ που έχει τύχει να παραλάβω (Speedex, Γενική Ταχυδρομική, DHL, Elta Courrier) τέτοια προβλήματα δεν είχα...

    Το συγκεκριμένο πολυκατάστημα κατάστημα και η ACS "πέθαναν" για μένα. Στο εξής πριν παραγγείλω κάτι θα ρωτάω με ποια εταιρία στέλνουν και μου λένε με την συγκεκριμένη, απλά θα τους λέω άκυρη η παραγγελία...

    Ξέχασα να πω, ότι μίλησα και με το συγκεκριμένο κατάστημα της ACS για να τους κάνω παράπονα, και με αποκάλεσαν αγανέσταστο... Το θράσος τους δεν έχει όρια...

    Y.Γ. 1 Μάλλον είναι πολιτική τους να μην κάνουν παραδόσεις... Ζήτησα πριν από λίγο μέσω της της ειδικής εφαρμογής που έχουν παράδοση σε smart point και τώρα βγάζει " Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης" ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟΙ!!!

    https://ibb.co/31Y5csv

    Y.Γ 2 Τελικά μέχρι και το αίτημα μου για να παραδοθεί σε κάποιο smart point αγνόησαν... Πριν από λίγο ήρθε ο διανομέας, αλλά αρνήθηκα να παραλάβω όπως είχα ενημερώσει χτες το κατάστημα ασκώντας το δικαίωμα της υπαναχώρησης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 07-10-20 στις 13:54.

Σελ. 19 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 914171819202124 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-14, 23:30
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-14, 18:59
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-14, 15:54
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 16:48
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-13, 19:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας