Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω ISDN εδώ και ένα χρόνο και εκτός απο το πρόβλημα που είχα με το NETMOD και το ανέφερα κι εδώ:
    http://www.adslgr.com/forum/thread2980.html&highlight=
    δεν είχα άλλο πρόβλημα,μέχρι πριν 3 μήνες.Τότε παρατήρησα κάτι.Όταν μου τηλεφωνούσε κάποιος και αναγκαζόμουν να κλείσω την συσκευή για λίγα λεπτά η γραμμή "έπεφτε".Αυτό δεν είναι λογικό απο τη στιγμή που ο καλών δεν το έχει κλείσει.Επικοινώνισα με τον ΟΤΕ και εστειλαν τεχνικούς.Μου είπαν ότι πρέπει να αλλαχθεί το καλώδιο που βρίσκεται έξω απο το σπίτι.Αυτό δεν έγεινε ποτέ.Το πρόβλημα βέβαια συνεχιστηκαι.Εδώ και μερικές εβδομάδες κατά τη σύνδεση στο διαδίκτυο το NETMOD "μπύκωνε" μόλις είχα κατεβάσει ορισμένο όγκο.Μου έβγαζε πολύ μεγάλο ποσοστό compresion και Errors.Ξανα τηλεφωνώ την προηγούμενη εβδομάδα στον ΟΤΕ να αναφέρω και το νέο πρόβλημα.Μου ζήτησαν τηλέφωνο επικοινωνίας και τους έδωσα το κινητό μου γιατί η μανά μου δε θα μπορούσε να συνενοηθεί,δεν ξέρει απο internet....Μου είπαν ότι θα το έβλεπαν απο το κέντρο και αν δεν επισκευαζόταν θα ερχόταν συνεργείο μέσα σε 48 ώρες.Βγήκα λίγο έξω απο το σπίτι και μόλις επέστρεψα μου είπε η μάνα μου ότι τηλεφώνησαν απο τον ΟΤΕ και είπαν ότι δεν είναι δικό τους το πρόβλημα.Τηλεφώνησαν στο σταθερό ένω για επικοινωνία είχα δώσει το κινητό μου...Νευριασμένος ξανατηλεφώνησα στο 121 και μου ειπαν ότι η βλάβη είναι ακόμα σε εκκρεμότητα!!!!Το πρόβλημα όμως δεν επιλύθηκαι ποτέ.Ξανατηλεφώνησα εχθές και νευριασμένος τους είπα ότι αν δεν επιδιωρθωθεί η βλάβη θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ.Τελικά σήμερα ήρθαν 2 τεχνικοί και μετά απο μια ώρα ανακάλυψαν ότι η βλάβη ήταν δικιά τους!Κάτι είχε η γραμμή μου στο κέντρο.Και την έφτιαξαν...Μάλιστα μου είπε ότι με αυτό το πρόβλημα δε θα μπορούσα να βάλω ADSL.Και εχω κάνει αίτηση στην vivodi....Και σε 10 ημέρες θα έχω την γραμμή.

    Τελικά ο ΟΤΕ θέλει απειλές για να συμμορφωθεί.Αν είσαι διαλλακτικός ενώ ξέρεις ότι είναι δικό τους το πρόβλημα την πάτησες.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μεγάλη επιτυχία, αφού δεν τους έγραψες την απειλή, αλλά τους την είπες μόνο στο τηλέφωνο. Εγώ, με το πρώτο σούξουμουξου, ετοιμάζω επιστολή με κείμενο που μπορεί να πάει αυτούσιο στην ΕΕΤΤ. Τους γράφω και προθεσμία και το θαύμα γίνεται.
    Αφού πείσθηκαν με τα λόγια, είτε βελτιώθηκαν, είτε είσαι πολύ πειστικός.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100472/10998 D/U
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    TP-LINK Archer VR400 V2
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 9,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξέρω αν βελτιώθηκαν.Αλλά και την πρώτη φορά με το NETMOD απείλησα τον προϊστάμενο ότι θα πάω στον Εισαγγελέα.Δεν μπορώ να πληρώνω στην ώρα μου και να έχω χάλια υποστήριξη.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το πρόβλημα είναι οτι τις πιό πολλές φορές "βαριούνται" να κάνουν κάτι οπότε σου λένε απλά ένα "δεν είναι δικό μας πρόβλημα" και άντε να βρείς το δικιό σου.
    Πάντως τελευταία έχουν αρχίσει και κάνουν προόδους.

  5. #5
    Το avatar του μέλους nickos
    nickos Guest
    Τι προοδο ρε παιδια....ερχονται εχθες για να μου βαλουν ISDN (με απωτερο στοχο adsl).Σκανε μυτι δυο παλικαρι 35+,ανοιγουν το netmod και κανουν την παρακατω συνδεση:
    1.το καλωδιο της τηλεφωνικης γραμμης απο κατω του netmod (σωστο)
    2.την πριζα του ρευματος στην υποδοχη ρευματος (σωστο)
    3.Συνδεουν το προηγουμενο μοντεμ μου (PSTN) στη θυρα ab2 (!!!).Το modem αυτο συνδεοταν με usb με τον υπολογιστη.
    4.Συνδέουν το τηλεφωνο στην ab1 (σωστο)
    Και αυτο ηταν ολο....τους ρωταει ο αδερφος μου που εβλεπε και δεν ειναι και τοσο σχετικος
    "Ρε παιδια,το προηγουμενο μοντεμ γιατι το χρησιμοποιησατε ??"
    "ετσι πρεπει(!!!).Τωρα εισαι ετοιμος,κανεις εγκατασταση τους driver και μπαίνει στο ιντερνετ(!!!!)"
    Τι ετοιμος βρε αναπηροι???Ηρθα και εγω πισω απο το καραισκακη (για εισητηρια,χωρις επιτυχια),τα βλεπω και παθαινω πλακα
    Τι συνεργειο του ποτε και βλακιες ειναι αυτα???
    Τα εφτιαξα εγω ,ενταξει,αλλα ρε παιδια ΗΜΑΡΤΟΝ!

Παρόμοια Θέματα

  1. Τεχνική Υποστήριξη ΟΤΕ 1242 ;
    Από kourkos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 353
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-08, 20:54
  2. Τεχνική Υποστήριξη..!!
    Από Mefisto στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-07, 01:12
  3. ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ??????
    Από ex0rgistis στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-07, 12:41
  4. Τεχνική Υποστήριξη
    Από papdoux στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-06, 23:49
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-03, 14:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας