Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 220

Θέμα: Elite Dangerous

  1. #16
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    παιδια δεν βάζετε τις εικόνες σαν spoilers για να μην χρειαζεται να περάσει κανενα λεπτο μεχρι να κατεβουν ολες οι εικόνες;
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ep103855 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια δεν βάζετε τις εικόνες σαν spoilers για να μην χρειαζεται να περάσει κανενα λεπτο μεχρι να κατεβουν ολες οι εικόνες;
    Όλες οι εικόνες είναι thumbs οπότε δεν παίρνουν πολλή ώρα να κατέβουν. Έκανα μια βλακεία στην προηγούμενη σελίδα όμως, και έβαλα μερικές full resolution μέσα σε spoiler. Φαίνεται πως δυστυχώς τις φορτώνει ο browser ακόμα και αν δεν τι βλέπεις αφού είναι μέσα στα tags, και αυτό έκανε την σελίδα να αργεί πολύ. Επίσης δεν επιτρέπει edit το φορουμ σε αυτό το ποστ (έχουν περάσει μέρες), οπότε δεν μπορώ να τις αφαιρέσω.

    back to the topic. Ένας φίλος έκατσε και έκανε μερικούς υπολογισμούς για την αστρική πυκνότητα που υπάρχει μέσα στο παιχνίδι ανάλογα με το σημείο του γαλαξία στο οποίο βρίσκεσαι. Μερικά ενδιαφέροντα συμπεράσματα παρακάτω.

    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Καλά όλα αυτά αλλά επειδή κι εγώ ψήνομαι για το 60άρι για beta αλλά όπως κι ο Γιαπάπης είμαι αρκετά ηλικιωμένος για να μπω σε άλλη μια ΜΜΟ περιπέτεια (μου αρκεί το SWTOR για το υπόλοιπο της σύντομης ή μακράς ζωής μου ), μπορείς να μας δώσεις λίγα περί playing experience όπως είναι τώρα;

    Καταλαβαίνω πως SP είναι κλειστό, αλλά στο ΜΡ που παίζεις, ποια είναι η εμπειρία; Έχει ζουμί ή απλά πίου πίου με 13χρονα και βρίσιμο σε chat;

    ΟΚ, εννοείται πως υπερβάλλω () αλλά εν ολίγοις αν μπω τώρα στο ΜΡ σε σόλο φάση (χωρίς να αρχίσω να ψάχνω για να στήσω παρέα) θα έχω κάτι να βγάλω;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #19
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Well, το ED είναι από τα αγροτεμάχια που σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις εσύ το πόσο αντικοινωνικός είσαι. Δλδ μπορείς να παίξεις solo online και να μην ξαναδείς άνθρωπο ποτέ, να παίξεις private group (whitelist) με φίλους (ή εχθρούς) που θα βάλεις εσύ, ή να παίξεις full online μαζί με όλο τον ντουνιά.

    Στο μεταξύ, λόγω της φύσης αλλά και της δημοτικότητας της σειράς Elite η μέση ηλικία των παιχτών αυτή την στιγμή είναι πιο κοντά στα...40 παρά στα 13. Στην τωρινή beta, μπορείς να επισκεφτείς περίπου 55 συστήματα και να το παίξεις λαδέμπορας, λαθρέμπορας, πειρατής της Καραϊβικής, μισθοφόρος, κυνηγός κεφαλιών κτλ κτλ. Ένα μεγάλο κομμάτι του παιχνιδιού λείπει αυτή την στιγμή, αλλά αυτό που υπάρχει είναι κατά την γνώμη μου ταμάμ σε ποιότητα και μπορεί να σε απασχολήσει για πολλές ώρες (το κοντέρ μου γράφει 180 από τον Απρίλιο μέχρι σήμερα).

    Μιας και είπαμε λαθρέμπορας...

    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  5. #20
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Από τα screen shot και τα video που έχω παρακολουθήσει, το παιχνίδι φαίνεται εκπληκτικό, αλλά ίσως too much για την νουμπορευματο ηλικία μου

    Με βλέπω να το αγοράζω και να περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα από εδώ και από εκεί, μην ξέροντας τί πρέπει να κάνω.

    Αλλά, I'll be damned, σβήνεις φώτα, κάθεσαι στο cockpit και χαζεύεις για ώρες ένα άστρο με τα flares του.

  6. #21
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα screen shot και τα video που έχω παρακολουθήσει, το παιχνίδι φαίνεται εκπληκτικό, αλλά ίσως too much για την νουμπορευματο ηλικία μου

    Με βλέπω να το αγοράζω και να περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα από εδώ και από εκεί, μην ξέροντας τί πρέπει να κάνω.

    Αλλά, I'll be damned, σβήνεις φώτα, κάθεσαι στο cockpit και χαζεύεις για ώρες ένα άστρο με τα flares του.
    Κοίτα, το παιχνίδι είναι ακόμα σε πολύ άγρια beta και την σήμερον αν αγοράσεις δεν αγοράζεις αυτό που είναι αλλά αυτό που θα (μπορεί να;;;; ) γίνει και συμμετέχεις ενεργά στην διαδικασία. Από όσα έχω διαβάσει προς το παρόν έχει πάρα πολύ basic αποστολές επαναλαμβανόμενες, το trading system είναι στα σπάργανα με πολλά προβλήματα, αστρικά συστήματα είναι λίγα κτλ κτλ.

    Beta είναι και πρώιμη beta.

    Προσωπικά, μετά από αρκετό ψάξιμο προς το παρόν θα μείνω εκτός και θα περιμένω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #22
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Αν δεν έχει monthly plan, WoW style, το αγοράζεις, παίρνεις το όχημα, το παρκάρεις ( ) κοντά στο παρακάτω και απολαμβάνεις:



    Μην ξεχάσουμε τα γυαλιά ηλίου μόνο

  8. #23
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχει monthly plan, αλλά το παρκάρισμα θα περιμένει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #24
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Βασικά, ο βασικός λόγος για να πάρεις την beta θα ήταν αν θέλεις να τεστάρεις το παιχνίδι και αντί να πληρώνεσαι να...πληρώνεις. Επίσης, αν θέλεις να τους υποστηρίξεις, μιας και κατά μέρος το παιχνίδι είναι crowdfunded.

    Από εκεί και πέρα, όσο περισσότερο περιμένεις, τόσο καλύτερο γίνεται. Και επίσης, όσο περισσότερο περιμένεις, τόσο...φτηνότερο γίνεται. Το παιχνίδι προβλέπεται να βγει μέχρι το τέλος του χρόνου αν δεν υπάρξει καθυστέρηση, και σε τιμή 40€. Επίσης, αν δεν φουντάρει για κάποιον λόγο, το πλάνο είναι πολύ φιλόδοξο, με προσθήκες ετησίων expansions για ένα σκασμό συμπληρωματικό content.

    Προσωπικά, και μόνο ένα βελτιωμένο Frontier First Encounters να μου έδιναν θα έφτανε...αλλά αυτό το έχουν ξεπεράσει ήδη..C:

    btw..μια ωραία εικόνα των πλανητών tilian 5, chera και H draconis 2. Πατάμε για full res.






    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dante80 : 26-08-14 στις 16:29.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  10. #25
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    smugglers μια ζωη ομως.. δεν εχει νοημα να εισαι κατι αλλο σε αυτο το παιχνιδι

  11. #26
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει νοημα να εισαι κατι αλλο σε αυτο το παιχνιδι
    Τσέκαρε αυτό το κομμάτι, και σκέψου τις δυνατότητες σε συνδυασμό με αυτό και αυτό. C:
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ναι αλλα για να γινει αυτο θα πρεπει να προσθεσουν πλανητικα συστηματα παρα πολλα απο δαυτα..

  13. #28
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα για να γινει αυτο θα πρεπει να προσθεσουν πλανητικα συστηματα παρα πολλα απο δαυτα..
    Όπως είδες και στον χάρτη, και τα 400 δισεκατομμύρια πλανητικά συστήματα είναι ήδη μέσα στο παιχνίδι. Σε αυτή την beta έχουμε την δυνατότητα να επισκεφτούμε 55 από αυτά, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα υπόλοιπα..δεν υπάρχουν (αντιθέτως, ο λόγος που είμαστε περιορισμένοι είναι συγκεκριμένος και έχει να κάνει με το τι τεστάρουμε αυτή την στιγμή). Εξάλλου δεν τα φτιάχνουν και με το χέρι...διάβασε εδώ για το πως δουλεύει το generation στο παιχνίδι. XD
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  14. #29
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Newsletter 38 is out.
    http://us2.campaign-archive1.com/?u=...&id=a6f83ce7d1

    Νέοι διαστημικοί σταθμοί, αποστολές, UI, weathering effects κτλ κτλ







    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  15. #30
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν, για τελευταία φορά (famous last words ) αλλά πιστεύοντας και ελπίζοντας ειλικρινά πως επιτέλους θα δούμε κάτι σε space sim της προκοπής μετά από δεκαετίες, έριξα τα €60 και είμαι κι εγώ ένας beta tester.

    Δεν έχω περάσει πολλή ώρα βέβαια, μόλις 45 λεπτά χθες βράδυ, και συνεπώς ακόμα δεν πρόκειται να πω τίποτα αν και πραγματικά τα physics είναι εξαιρετικά και τρελό συν είναι το ότι με την μία είδε το X-52 Saitek και κατευθείαν έκανε map κουμπιά αν και ακόμα πρέπει να το ψάξω.

    Η κίνηση πάντως διαστημικά είναι ποιήμα.

    Πάμε λίγο στα πιο "σκεπτικιστικά" μου σχόλια:

    1. Αν και εξαιρετικά τα γραφικά, βλέπω πως σε ανάλυση 2560Χ1440 που το τρέχω θέλει λίγη δουλίτσα ακόμη επειδή βλέπω λιγάκι πιξέλιασμα Νομίζω όμως πως πρόκειται μάλλον για μερεμέτια παρά για revamp και ακόμα κι έτσι να μείνει τότε μια χαρά ενδεχομένως

    2. Αντιλαμβάνομαι πως είναι beta, αλλά ρε παιδιά ρίχτε και κανένα documentation της προκοπής, ένα manual έστω και σε πρωτόλεια μορφή - κάτι!!! Αντίθετα βρήκα μόνο αυτό σαν manual αλλά λείπουν πάρα μα πάρα πολλά έστω και για την Beta! Το wiki δίνει βέβαια πολύ υλικό και υπάρχει άπειρο εκεί έξω αλλά για κάτι που φαίνεται να οσμεί ποιότητα και προσοχή, καλό θα ήταν να ξεκινούσαν κάτι ουσιαστικότερο ως πηγή πληροφόρησης.

    Αυτά προς το παρόν και με την επιφύλαξη ότι έριξα πολύ λίγο χρόνο , όταν προσανατολιστώ καλύτερα θα δώσω όνομα in flight για να κάνουμε κανένα team up
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Coolermaster Elite 370,Chieftec 400W,8600 Gt,WD 250gb 2.5"
    Από alkibiadhs στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-14, 02:21
  2. CM ELITE 330-E2200-ATI 2400 PRO
    Από cakavera στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-14, 22:19
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-13, 02:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας