Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Η Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) ανακοίνωσε ότι οι αθροιστικές πωλήσεις του συστήματος ψυχαγωγίας PlayStation®4 (PS4™) ξεπέρασαν το ορόσημο των 10 εκατομμυρίων συσκευών παγκοσμίως*1 στις 10 Αυγούστου 2014. Η επίδοση αυτή σηματοδοτεί την ταχύτερη και ισχυρότερη ανάπτυξη συσκευής στην ιστορία του PlayStation®.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  original.jpg 
Εμφανίσεις:  348 
Μέγεθος:  148,2 KB 
ID: 142909 «Οι αντιδράσεις του κοινού αναφορικά με τις μοναδικές εμπειρίες gameplay που προσφέρουν οι δικτυακές δυνατότητες σε συνδυασμό με την ευρεία συλλογή τίτλων του PS4 είναι πρωτοφανείς και δηλώνω ιδιαίτερα ενθουσιασμένος που κατορθώσαμε να ξεπεράσουμε αυτό το αξιομνημόνευτο ορόσημο σε λιγότερο από εννιά μήνες», δήλωσε ο Andrew House, Πρόεδρος και Group CEO της Sony Computer Entertainment Inc. «Δηλώνουμε ευγνώμονες για την εκτεταμένη υποστήριξη από τους gamers σε όλο τον κόσμο και αδημονούμε να προσφέρουμε ακόμη πιο συναρπαστικό περιεχόμενο και υπηρεσίες τους ερχόμενους μήνες».

    Έχοντας εξασφαλίσει ισχυρότατη υποστήριξη από τους χρήστες αλλά και από συνεργαζόμενους developers και εκδότες σε όλο τον κόσμο, οι πωλήσεις τίτλων του PS4 παραμένουν σε εξίσου υψηλά επίπεδα με περισσότερα από 30 εκατομμύρια*2 αντίτυπα να έχουν πωληθεί παγκοσμίως σε καταστήματα λιανικής αλλά και μέσω ψηφιακών downloads από το PlayStation®Store έως τη 10η Αυγούστου 2014.

    Η συλλογή των διαθέσιμων τίτλων του PS4 θα συνεχίσει να διευρύνεται με πολυαναμενόμενα games όπως τα LittleBigPlanet™3, Destiny™, SingStar™: Ultimate Party και DRIVECLUB™. Η κοινότητα των ανεξάρτητων εταιρειών ανάπτυξης θα συνεχίσει να προσφέρει πρωτοποριακούς νέους τίτλους για το PS4, όπως τα Minecraft™, Hohokum™ και CounterSpy™. *3

    Εκτός όμως από την εκτεταμένη συλλογή τίτλων η SCE θα συνεχίσει να βελτιώνει τις δικτυακές δυνατότητες του PS4, προκειμένου να προσφέρει ασύγκριτες gaming εμπειρίες. Μεταξύ των νέων λειτουργιών συμπεριλαμβάνεται η δυνατότητα upload υλικού από τα games απευθείας στο YouTube, αλλά και το “Share Play”, μία νέα λειτουργία που επιτρέπει στους gamers να απολαύσουν το παιχνίδι με τους φίλους τους σαν να βρίσκονταν στο ίδιο δωμάτιο. Θα μπορούν για παράδειγμα να χρησιμοποιούν από απόσταση το χειριστήριο του φίλου τους, προκειμένου να τον βοηθήσουν να περάσει ένα δύσκολο σημείο του παιχνιδιού.

    Το σύστημα ψυχαγωγίας PS4 είναι διαθέσιμο σε 100 χώρες και περιοχές*4 σε όλο τον πλανήτη.


    • *1 Ο αριθμός των πωλήσεων υπολογίζεται σύμφωνα με στοιχεία της SCEI. Οι πωλήσεις του PS4 στην Ιαπωνία αφορούν το διάστημα 22/2/2014-10/8/2014, στη Β.Αμερική το διάστημα 15/11/2013-10/8/2014, στην Ευρώπη και τη Λατινική Αμερική το διάστημα 29/11/2013-10/8/2014 και στην Ασία το διάστημα 29/11/2013-10/8/2014.
    • *2 Ο αριθμός των πωλήσεων υπολογίζεται σύμφωνα με στοιχεία της SCEI. Οι πωλήσεις του PS4 στην Ιαπωνία αφορούν το διάστημα 22/2/2014-9/8/2014, στη Β.Αμερική το διάστημα 15/11/2013-10/8/2014, στην Ευρώπη το διάστημα 29/11/2013-8/8/2014, στη Λατινική Αμερική το διάστημα 29/11/2013-10/8/2014, και στην Ασία το διάστημα 29/11/2013-6/8/2014.
    • *3 Η συλλογή των διαθέσιμων τίτλων ενδέχεται να διαφέρει ανάλογα με την περιοχή.
    • *4 Στοιχεία που ίσχυαν έως τις 12/8/14.


    Σχετικά με τη Sony Computer Entertainment Inc.
    Αναγνωρισμένη ως παγκόσμια ηγέτιδα και υπεύθυνη για την εξέλιξη των ψηφιακών συστημάτων οικιακής ψυχαγωγίας, η Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) κατασκευάζει, διανέμει και εμπορεύεται το φορητό σύστημα ψυχαγωγίας PSP® (PlayStation®Portable), το σύστημα ψυχαγωγίας PlayStation®3 (PS3®), το φορητό σύστημα ψυχαγωγίας PlayStation®Vita (PS Vita) και το σύστημα ψυχαγωγίας PlayStation®4. Η SCEI έφερε επανάσταση στο χώρο της οικιακής ψυχαγωγίας παρουσιάζοντας το PlayStation το 1994. Το PlayStation 2 ενίσχυσε περαιτέρω την «κληρονομιά» του PlayStation ως το επίκεντρο της οικιακής ψυχαγωγίας. Το PSP είναι ένα φορητό σύστημα ψυχαγωγίας, το οποίο επιτρέπει στους χρήστες να απολαύσουν 3D παιχνίδια, με υψηλής ποιότητας βίντεο και υψηλής πιστότητας στερεοφωνικό ήχο. Το PS3 είναι ένα αναβαθμισμένο σύστημα οικιακής ψυχαγωγίας, ενσωματώνοντας τον πανίσχυρο Cell Broadband Engine και τους επεξεργαστές RSX. To PS Vita είναι το απόλυτο σύστημα φορητής ψυχαγωγίας, το οποίο προσφέρει έναν επαναστατικό συνδυασμό προηγμένου gaming και κοινωνικής δικτύωσης. Το PlayStation®4 επαναπροσδιορίζει το διαισθητικό και πλούσιο gameplay με πανίσχυρα γραφικά και ταχύτητες, έξυπνη εξατομίκευση και ενσωμάτωση της κοινωνικής δικτύωσης. Το PSNSM, τμήμα του οποίου είναι και το PlayStation®Store, προσφέρει ανεπανάληπτες εμπειρίες online gaming στους κατόχους PlayStation. Η SCEI προσφέρει επίσης την εμπειρία του PlayStation® σε ανοιχτά λειτουργικά συστήματα μέσω του PlayStation®Mobile, μιας πλατφόρμας για όλες τις συσκευές.

    Με έδρα το Τόκυο της Ιαπωνίας, η SCEI, μαζί με τις θυγατρικές της εταιρείες Sony Computer Entertainment America LLC., και Sony Computer Entertainment Europe Ltd., και τις τοπικές εταιρείες Sony Computer Entertainment Japan και Sony Computer Entertainment Asia αναπτύσσει, παράγει, εμπορεύεται και διανέμει συσκευές και λογισμικό και διαχειρίζεται την αδειοδότηση προγραμμάτων σε συνεργαζόμενες εταιρείες για τις πλατφόρμες της στις αντίστοιχες αγορές σε ολόκληρο τον κόσμο.

    Τα PlayStation, PS2, PSP, PS3 και PS4 είναι σήματα κατατεθέντα της Sony Computer Entertainment, Inc.
    Το “YouTube” είναι σήμα κατατεθέν της Google Inc.
    Όλα τα άλλα σήματα αποτελούν ιδιοκτησία των αντίστοιχων κατόχων τους.


    Πηγή : Sony

  2. #2
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    μα καλα, τι παιζουνε ολοι αυτοι;

  3. #3
    Εγγραφή
    28-05-2007
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα καλα, τι παιζουνε ολοι αυτοι;
    FEZ

    Ασε φίλε είναι τραγικό το next gen μέχρι τώρα.Αν όχι τιποτά άλλο αυτο δείχνει πόσο απέτυχε το Xbone μια και ενώ έχει περισσότερα first party games και ο κόσμος προτιμά το PS4.Αν εξαιρέσεις το Second Son που είναι αρκετά μικρό,τα υπόλοιπα είναι μέτρια ή remakes,ή indie.

    Αν δεν έιχες ps3 το Last of US επιβάλλεται,και ναι δικαιολόγείται να προωθεί τις πωλήσεις αλλά προσωπικά την κονσολα την έχω μόνο για να βλέπω netflix.Τουλάχιστον μέχρι να βγει το destiny ή αυτό εδώ που ήδη έχει χτυπήσει ταβάνι απο το hype:

    https://www.youtube.com/watch?v=8vfGzeibNyA

  4. #4
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    10.000.000 πωλήσεις,αλλά η τιμή ,εκεί, καρφωμενη στα 396 ευρω. Ριξε κανα 50αρικο την τιμη ρε Sony τωρα και άλλο ενα 50αρικο τα Χριστουγεννα,να δωσουμε ενα 300αρι να το αγορασουμε .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.722
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    10.000.000 πωλήσεις,αλλά η τιμή ,εκεί, καρφωμενη στα 396 ευρω. Ριξε κανα 50αρικο την τιμη ρε Sony τωρα και άλλο ενα 50αρικο τα Χριστουγεννα,να δωσουμε ενα 300αρι να το αγορασουμε .
    καλα ειναι,αν αναλογιστεις οτι το ps3 ξεκινησε στα 660 ευρω.αν οντως πεσει η τιμη χαμηλα,το ψηνω..
    VAMOS ARIS

  6. #6
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    10.000.000 πωλήσεις,αλλά η τιμή ,εκεί, καρφωμενη στα 396 ευρω. Ριξε κανα 50αρικο την τιμη ρε Sony τωρα και άλλο ενα 50αρικο τα Χριστουγεννα,να δωσουμε ενα 300αρι να το αγορασουμε .
    δεν νομιζω πως αυτο ειναι ρεαλιστικο, γιατι 1) η Sony σαν συνολο εχει οικονομικα προβληματα και δεν νομιζω να την παιρνει 2) γιατι να το κανει αφου ο κυριος ανταγωνισμος της (xbox one) εχει την ιδια ακριβως τιμη (μεχρι προσφατα πολυ μεγαλυτερη λογω kinect) και αισθητα υποδεεστερο μηχανημα; Η M$ απο την αλλη, εχει σιγουρα την δυνατοτητα να χασει λεφτα και να κανει γενναια μειωση τιμης, και ποιος ξερει μπορει να το κανει μεχρι τα Χριστουγεννα.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω μεινει με το ps3 και αυτο το εδσα στον γιο μου πριν 1 & μισο χρονο, εκτος τα γραφικα κλπ τι καινουριο εχει το 4?
    εχει ακομα την δωρεαν προσβαση στο ιντερνετ, εφοσον το παιχνιδι το επιτρεπει? η θελει εξοπλισμο οπως το xbox
    ευχαριστω

  8. #8
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.692
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Αναμονη, μεχρι να στρογγυλεψει η τιμη...

  9. #9
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    battlefield

    - - - Updated - - -

    Η τιμη δε θα πεσει στα επομενα 5 χρονια φιλε μου

  10. #10
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    To Xbox One έχει καλύτερα παιχνίδια, αλλά και πάλι μένει πίσω! Πάντως η νέα γενιά και των 2 κονσόλων δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο... Θα έλεγα περισσότερο απογοητευτική.

    Τεσπα, εγώ είμαι PC Gamer και κονσόλα μετά το PS2 δεν έχω ξαναγοράσει, γιατί τις θεωρώ απατεωνιά και γιατί μου αρέσει να φτιάχνω το δικό μου σύστημα... Επίσης το PC έχει ένα τεράστιο "ατού" στα παιχνίδια (όλοι ξέρουμε τι).

  11. #11
    Εγγραφή
    13-07-2014
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα πέσει η τιμή όταν βγει το Ps5. Οπότε όσοι δεν βιάζονται και έχουν το PS3 λίγο υπομονή και μετά θα ήμαστε μια χαρά.

  12. #12
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    400 ευρουλάκια για κάτι που θα κρατήσει τουλάχιστον 4 -5 χρόνια είναι πάρα πολύ λογική τιμή. Επίσης η σύγκριση PC με κονσόλα είναι ατυχής κατά την άποψη μου όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι. 500Ε έχει μόνο η κάρτα γραφικών μου και απολαμβάνω τα ίδια γραφικά με το PS4 καθώς όλα τα games πλέων είναι ports από τις κονσόλες με ο,τι αυτό συνεπάγεται.
    Ναι θα μου πεις, με 200Ε μπορείς να αγοράσεις μια κάρτα γραφικών αλλά του χρόνου που θα βγει πχ το Battlefield 5 θα θέλεις καινούρια.
    Απο'κει και πέρα η διασκέδαση είναι στο Multiplayer κομμάτι που σημαίνει οτι είτε στο PC είτε στη Κονσόλα πρέπει να έχεις γνήσιο παιχνίδι για να παίξεις οπότε είναι το ένα και το αυτό. Βέβαια η τιμή στα καινούρια παιχνίδια κονσολών είναι 70Ε ενώ στο PC 35-40E, γι΄αυτό το λόγο λοιπών υπάρχουν τα μεταχειρισμενα παιχνίδια στα 35Ε για τις κονσόλες.

    Όλα είναι trade offs, διαλέγουμε και παίρνουμε )
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  13. #13
    Εγγραφή
    13-07-2014
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εντάξει ο καθένας βάση ηλικίας κλπ επιλέγει μεταξύ pc και ps. Για μικρούς σε ηλικία το ps4 πιστεύω πως είναι ιδανικό. Για μεγαλύτερους κάπου χαλάει και στρέφονται προς τα pc. Και εγώ πλέον δεν πρόκεται να κάτσω με τις ώρες να κάτσω να παίξω ένα παιχνίδι στο playstation.

  14. #14
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τουλάχιστον έπεσε στα 385 ευρώ και ξεκολλησε από το 400αρι, κάτι είναι και αυτό . Ολο και κάποια προσφορά θα παίξει τα Χριστούγεννα .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ξεχνάτε το Wii U και θα σας μαλωσω
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-13, 19:10
  2. Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-13, 10:31
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-13, 22:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας