Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Pending..
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα. Πρόσφατα έκανα νέα σύνδεση ΟΤΕ καi από ISDN που είχα πλέον έχω PSTN οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το παλαιό καλό μου vigor 2820n. Σκεφτόμουνα λοιπόν να αγοράσω ένα vigor 130 για PSTN και να το συνδέσω στην WAN2 του 2820n. Το ερώτημα είναι αν το 130 θα έχει διαφορά σε latency σε σχέση με αυτό του OTE. Γιατί αν δεν έχει θα συνδέσω απλά του OTE πάνω στην WAN2 του 2820n και ας μην έχω όλα τα καλούδια του draytek.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το αν εχει πιο λιγο latency ειναι δυσκολο να πεις, γιατι καθε μοντεμ διαφερει, ομως νομιζω το ιδιο περιπου θα ειναι 3-4ms πιο πανω πιο κατω δεν νομιζω να εχει καποια σημαντικη διαφορα στην γραμμη

    εγω με οτε στο 2760n (το 130 ειναι ιδιο τσιπακι αλλα χωρις το wifi) και το 2830n που εχω επανω παιρνω γυρω στα 4-5 ms ping πιο κατω

    εδω μολις εκανα speedtest και ειμαι με wifi 8-10 μετρα μακρυα απο το μοντεμ

    H ταχυτητα που ειναι 9, ειναι επειδη εχω ανεβασει το σνρ στα 12 (πιο σταθερη γραμμη αλλα πεφτει η ταχυτητα) γιατι ειμαι σε τουριστικη περιοχη και γινεται χαμος απο χρηση bandwidth τωρα το καλοκαιρι, η γραμμη ειναι ασταθης πολυ (με το οποιο μοντεμ, παροχου κλπ)
    ATM Statistics TX Cells RX Cells TX CRC errs RX CRC errs
    1946425 43421523 0 3529
    ADSL Status Mode State Up Speed Down Speed SNR Margin Loop Att.
    ADSL2+(G.992.5) SHOWTIME 1023937 10615667 13 33
    εδω με ενα συμβατο σαν αυτο του οτε (δες speedtest φωτο) αλλα εκει εχω σεταρει το σνρ στο 6 (γιατι δινει τελικη 12 στο τεστ) και ειναι με καλωδιο RG45 1,5 μετρα
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...12-B10A-Review

    καθαρα εχει 6ms πιο λιγο, αν ειχα το draytek συνδεμενο μα καλωδιο ισως να ειχα και 1-2 ακομα πιο λιγο

    Τωρα απο θεμα σεταριμσατος με το 2820
    Υπαρχουν 2 τροποι, ο ενας ειναι να αλλαξεις το IP του μοντεμ στο 130 (εχουν 192.168.1.1 & τα 2) και να βαλεις εκει το username/pass απο τον οτε & επισης να κλεισεις το dhcp & μετα βαζεις το 2820 σε στατικη (static or dynamic ip) αντι για PPPoE (Internet Access >> MPoA / Static or dynamic IP)
    Με αυτο τον τροπο θα βλεπεις τα στατιστικα γραμμης του οτε και θα μπορεις να κανεις αλλαγες στο WUI μενου του 130
    ΟΜΩΣ αν εχεις port forward θα εχεις θεμα γιατι κανει double NAT

    O αλλος τροπος σεταρισματος ειναι να βαλεις το 130 σε bridge (οταν ερθει η ωρα τα λεμε γιατι ειναι λιγο πολυπλοκο αλλα ευκολο) και να βαλεις στο 2820 το username/pass απο τον οτε και να να μπει (wan internet access) σε PPPoE (Internet Access >> PPPoE / PPPoA)

    Επισης νομιζω γινεται και με PPPoE Pass-through στο wan internet acess ppoe/ppoa αλλα ποτε δεν το δοκιμασα

    Επειδη δεν θα βρεις πολλους να εχουν αυτο το μοντεμ vigor 130 (adsl/vdsl) υπαρχει αλλος ενας φιλος εδω που το εχει, οποτε αν γραψεις μπορει να σου απαντησει (αν ρωτησεις) για το latency & γενικα εντυπωσεις
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...0-Attainable-0

    ***
    Παντως απο οτι βλεπω στο προφιλ σου εχεις 24αρα που σημαινει οποιο μοντεμ και να βαλεις δεν θα εχεις προβλημα να λεμε και την αληθεια οποτε μπορει να μην δεις διαφορα και να σε παρω στο λαιμο μου
    Βεβαια και αν δεις διαφορα 4-5 ms δεν νομιζω να ειναι κατι αξιοσημειωτο εδω που τα λεμε, οποτε αφηνεις και του οτε επανω
    Απλος το vigor 130 ειναι της σειρας draytek που ξερεις ειναι θηρια & καλα απο θεμα ρυθμισεων και εχει και vdsl αν στο μελλον η περιοχη αναβαθμιστει και μπορεις να πειραξεις το σνρ (vigor 130) αλλα και παλι διπλα στο κεντρο θα σου ειναι αχρηστη η ρυθμιση αυτη

    Συμπερασμα, δεν νομιζω να δεις μεγαλη διαφορα με το οποιο μοντεμ αλλα απλος εβαλα την εμπειρια μου αν στο μελλον το προτημησεις & το παρεις να ξερεις τι παιζεται και απο θεμα πιοητητας την ξερεις

    EDIT
    δεν χρειαζεσαι ολα τα καλωδια του 2820, απλος αλλο ενα μονο (RG45 το απλο) καλωδιο ( ο παροχος θα εχει ενα στο κουτι μεσα)
    http://www.digitcom.ca/images/produc...ail/cables.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 26-08-14 στις 17:18. Αιτία: προσθεση πληρωφοριων

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εγώ να ρωτήσω, γιατί θέλεις άλλο modem και δεν χρησιμοποιείς αυτό που σου δίνει ο πάροχος;
    Βάλτο σε bridge mode, ώστε να δουλεύει ως απλό modem και όλο το υπόλοιπο δίκτυο παραμένει ως έχει με το 2820n.
    Αν όπως λες είναι θέμα latency, αν υπάρχει διαφορά θα είναι ελάχιστη (<2-3ms).

  4. #4
    Εγγραφή
    09-01-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Pending..
    Path Level
    Fastpath
    Ο λόγος jkoukos είναι μήπως δω λίγο χαμηλότερο latency σε Online games. Αλλα από τα λεγόμενα του babis3g καταλαβαίνω ότι δεν θα δω ιδιαίτερη διαφορά. Ένα άλλο θέμα που με απασχολούσε στο παρελθόν με τα Modem του ΟΤΕ είναι η σταθερότητα της.
    Babis3g, αυτά που λες για το NAT δεν τα είχα σκεφτεί. Θα τα φτιάξω όμως με έναν από τους τρόπους που λες.
    Τα bandwidth balance θα γίνει πάνω στο wireless του 2820n όπως μέχρι τώρα έτσι; Δεν θα έχω πρόβλημα;
    To speedtest.net για κάποιο λόγο μου βγάζει ότι έχω 0ms αλλά συνήθως ήτανε 7ms-8ms. (Αντίστοιχα στο League of Legends παίζει μεταξύ 57ms και 65ms) Τώρα με την PSTN ανέβηκε πολύ και η ταχύτητα για κάποιο λόγο. Άπό 6+Mbit που είχα με ISDN τώρα έχω 10+. και upload από 0.5-06Mbit τώρα έχω 1Mbit. Το speedest τα μετράει περίπου στα 9Mbit download και 0.9 upload.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στο έγραψα παραπάνω, οι διαφορές (αν υπάρχουν) είναι άνευ σημασίας μεταξύ των modems, εκτός και αν υπάρχει πρόβλημα υλικού. Αυτό που κυρίως επιδρά στο latency είναι ο router, που στην περίπτωσή σου θα παραμείνει ο ίδιος και η τοπολογία του δικτύου σου. Φυσικά επίδραση έχει η εξωτερική γραμμή, το DSLAM, οι συνδέσεις και οι ρυθμίσεις του παρόχου, αλλά σε αυτά δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
    Είναι γνωστό ότι οι ISDN συνδέσεις έχουν μικρότερο συγχρονισμό, λόγω των περισσότερων συχνοτήτων που δεσμεύονται για την τηλεφωνία.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Oπως ειπωθηκε πιο πανω, δεν θα δεις μεγαλη διαφορα
    Αν στο speedtest δεινχει 0 αυτο ειναι καλο
    το speetest.net κανει πρωτα το τεστ για πινκ (χωριστο) και μετα για speed
    Δοκιμασε και αυτο που ειναι πιο πραγματικο
    http://www.pingtest.net/

    Το μονο που κανεις στο 130 η του παροχου ειναι να μπει σε γεφυρα η να του αλλαξεις ip και μερικες αλλαγες στο wan μενου μονο του 2820, ολα τα αλλα ειτε εχεις το 130 η του παροχου ολα μενουν ιδια στο 2820 (wifi, dhcp, bandwidth management κλπ)
    μονο με τον πρωτο τροπο που λεω εγω (μπορει να υπαρχει και αλλος αλλα δεν ξερω) αν αλλαξεις ip (με οποιο μοντεμ) τοτε το port forward δεν θα δουλευει, ολα τα αλλα θα ειναι οπως ηταν

    Αφου οπως ειναι εχεις πινκ 0 δεν νομιζω αλλο μοντεμ να βοηθησει ... θα ελεγα ασε του παροχου εκτος οπως ειπα αν θελεις να εχεις αλλο ενα σαν εφερδικο και για vdsl στο μελλον (αλλα και παλι ο παροχος θα σου δωσει αλλο)
    Μπορεις να κοιταξεις και vigor 120 που ειναι μονο μοντεμ (adsl μονο - πιο φτηνο) αλλα παει μονο σε bridge και εχει μια θυρα μονο αν θελεις να εχεις αλλο ενα εφερδικο

    - - - Updated - - -

    ξεχασα να προσθεσω στα hoop που εχεις 65 ms αυτο ειναι επειδη βγαινει η κινηση (σημα) εξω απο Ελλαδα και δεν εχει να κανει με το μοντεμ, αλλα με τον οτε η το δικτυο

    κοιτα εδω μετα το 6ο hoop η στους gamer servers που βγαινει η γραμμη εξω απο Ελλαδα που ανεβαινει το πινκ στα 60 ms ... καθαρα δεν εχει να κανει το μοντεμ τιποτα
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...92#post5476192

    επισης να ξεκαθαρισω το διπλο Nat ειναι επειδη δεν δινεται να κλειστουν απο τα ντρειτεκ και δημιουργουνται οταν δεν ειναι se bridge (2 μηχανηματα επανω - με ενα μονο δεν υπαρχει θεμα) ... αν ειναι se bridge δεν υπαρχει θεμα να αλλαξεις κατι

    >Παντως νομιζω αφου γυρισες την γραμμη σε pstn καλο ειναι (γνωμη μου<) να εχεις αλλο ενα φτηνο σαν back up και για αυτο ειπα να κοιταξεις και το vigor 120 σαν πιο φτηνη ενναλακτικη λυση εφοσον προτιμας τα draytek

    το vigor 130 υπαρχει περιπτωση να κλειδωσει 1-2 mbps πιο κατω απο αυτο του παροχου (αν εισαι μακρυα απο το κεντρο) λογο διαφορας dslam, αλλα απο πινκ σκιζει (τουαχιστον σε εμενα που ειμαι με οτε)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 26-08-14 στις 23:10.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-01-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Pending..
    Path Level
    Fastpath
    Τέλεια παιδιά ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες.
    Γιατί λες ότι το 120 ότι είναι μόνο modem? Και το 130 μόνο modem δεν είναι απλά έχει και VDSL? Απλά σκέφτηκα ότι αν αγοράσω καλό modem να υποστηρίζει και VDSL που σίγουρα θα βάλω στο μέλλον.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    to vigor 120 ειναι μονο adsl modem, το βρισκεις με καμια 40αρια νομιζω και πρεπει να το διαλεξεις για την αναλογη γραμμη (πχ Αννεξ Α, pstn)
    http://www.draytek.co.uk/products/business/vigor-120
    http://www.skroutz.gr/s/313490/Drayt...0-Annex-A.html

    το 130 ειναι adsl & vdsl κανει και τις 2 γραμμες και νομιζω κανει και για pstn και για isdn με το καινουριο λογισμικο (απο οτι ξερω - μπορει να ειμαι λαθος)
    http://www.draytek.com/index.php?opt...ng=en#features
    1. ADSL2/2+ & VDSL2
    Compliant with ITU-T VDSL2 G.993.2
    Compliant with ITU-T G.997.1
    Capability Fall back to ADSL2/2+ Standards
    ANSI T1.413 Issue2
    ITU-T G.992.1 G.dmt
    ITU-T G.992.3 ADSL2 G.dmt.bis
    ITU-T G.992.5 ADSL2+
    VDSL Band Plan: 997, 998
    VDSL2 Profile: 8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a, 30a
    Annex A, Annex B, Annex M, Annex J
    Loop diagnostic Mode
    Compatible with POTS/PSTN
    Multi-PVC
    αλλα αν το παρεις προτιμησε το αννεχ Α αν υπαρχει γιατι μπορει να εχει καποια διαφορα στα driver, παντως απο οτι ξερω (δεν το εχω) με το καινουριο λογισμικο απλος περνας (νομιζω) το αναλογο με την isdn / pstn γραμμη

    οποιο παρεις και αν, ξαναγραψε να σου πω πια λογισμικα - modem codes (θα τα ξερεις και απο το 2820) ειναι πιο σταθερα με οτε

    Υπαρχει ενας κυριος απο την draytek που μπαινει στο φορουμ καποιες φορες οποτε αν δει μπορει να βοηθησει πανω σε αυτο (ανεξ Α / ανεξ Β διαφορες με το 130)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 27-08-14 στις 01:01.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-01-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Pending..
    Path Level
    Fastpath
    Α ωραία ευχαριστώ. Αν και είχα κάνει την δικιά μου διατριβή στα firmware του 2820n, εδώ θα χρειαστώ τη δική σου
    Η αλήθεια είναι ότι 40 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή για να την αγνοήσω...μάλλον για εκεί με βλέπω.

    - - - Updated - - -

    Έχω μπερδευτεί στο πως θα κάνω την όλη σύνδεση με τα 2 Modem. Μπορείτε να μου πείτε σε γενικές γραμμές που πρέπει να κάνω τι; Το γενικό πλάνο δηλαδή. Γιατί από προγραμματισμό και πολλά άλλα μπορεί να ξέρω αλλά στα Networking είμαι σκράπας.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    με το 120 η μονη συνδεση που μπορει να κανεις ειναι μεσω γεφυρας, τουλαχιστον το δικο μου απο Αγγλια ειναι ετοιμο σεταρισμενο μονο για γεφυρα, το μονο που κανεις ειναι να μπεις στο μενου του απο ενα pc και να σεταρεις χειροκινητα (για καλυτερο αποτελεσμα - αν και βρισκει την γραμμη μονο του) modulation adsl2+, vpi/vci 8/35, protocol pppoe, llc snap
    Mετα συνδεεις καλωδιο απο το pc sto 2820 και πας wan>general setup>wan 2 >enable yes>always on ...
    wan>internet access wan 2>username password του παροχου> MTU 1492> και κανεις τικ το IP Address From ISP ΝΟ dynamic
    Mετα βαζεις ενα καλωδιο απο την LAn θυρα στο wan 2 του 2820, κανεις επανακινηση ολα και πρεπει να ειναι οκ

    αλλα δεν νομιζω να μπορεις να εχεις προσβαση στα μενου οταν συνδεθει με το 2820
    (αν το παρεις θα στειελεις screenshoot τα μενου αριστερα για να καταλαβαβω αν εχει αλλη επιλογη σεταρισματος)

    Για το 130 πρεπει να μου πεις πια μεθοδο θελεις γιατι υπαρχουν 3 τροποι
    -pppoe passthrought
    -bridge (παρομοιο με το πιο πανω)
    αυτα τα 2 οταν σεταριστουν δεν νομιζω να εχεις προσβαση στα μενου οταν μπουν επανω στο 2820
    -λειτουργια σεταρισματος να δουλευει κανονικο μοντεμ με τα φουλ μενου αλλα κλεινουμε εμεις μερικες ρυθμισεις (για να το φερουμε κοντα σε γεφυρωμα σαν τα αλλα) και το του αλλαζουμε ιπ για να βλεπεις τα στατιστικα γραμμης και να μπορεις να εχεις προσβαση στα μενου ταυτοχρονα με το 2820, αλλα οπως ειπα θα εχεις προβλημα με το port forward αν στο μελλον το χρησιμοποιησεις λογω του διπλου ΝΑΤ

    οποτε αν παρεις το 130 ενημερωσε για να πιο αναλυτηκες οδηγιες
    για το 120 τις εδωσα ηδη, μονο αυτο το σεταρισμα περνει αλλα οταν το παρεις και αυτο τοτε να δουμε τα μενου (με screenshot) αν μπορει να αλλαχτει κατι

    Τωρα αν πας για το 130 ζητα ανεξ Α, τελικα νομιζω διαφερουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 27-08-14 στις 12:40.

  11. #11
    Εγγραφή
    09-01-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    Router
    Pending..
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω λίγο πολύ κατάλαβα τι πρέπει να κάνω. Για τώρα μέχρι να πάρω το Draytek, μπορώ να κάνω το ίδιο αλλά με το router του ΟΤΕ?

  12. #12
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ναι ακριβως οι ιδιοι 2 τροποι ισχυουν και για τα οποια αλλα μοντεμ + του παροχου
    -ειτε με γεφυρωμα (αν ειναι καθαρη γεφυρα δεν νομιζω ουτε με αυτα να βλεπεις στατισικα γραμμης απο το πρωτο μοντεμ) γενικα να εχει προσβαση γιατι σε γεφυρωμα μονο ορισμενα πρωτοκολα δουλευουν σε αυτο το mode
    -ειτε με το να αλλαξεις στατικη και να κλεισεις wifi, dhcp, κλπ δηλαδη ορισμενες λειτουργεις που δεν χρειαζονται γιατι τα κανει το αλλο ραουτερ (2820) για να μην γινει conflict μεταξυ τους

    Δεν λεω για να παρεις μονο draytek αλλα η γνωμη μου ειναι να εχεις αλλο ενα δευτερο εφερδικο, ποτε δεν ξερεις τι γινεται, εχω δει περιπτωσεις που εχει καει ο μετασχηματηστης των μοντεμ (μιλαω για ολες τις μαρκες), εχει παθει reset,black out (κολημα) κλπ, οποτε αν ειναι αναγκη το βαζεις επανω μεχρι να τακτοποιηθει το αλλο

Παρόμοια Θέματα

  1. Vigor 130 - Attainable = 0
    Από sharky στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-14, 13:11
  2. Μετά την αλλαγή modem (OTE) δεν "βλέπω" τον σκληρό που έχω στο δίκτυο
    Από nigozs στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-14, 18:53
  3. AK vs KAFAO / OTE vs Others
    Από Leoniums στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-14, 22:04
  4. Viva number & OTE Speedport vdsl modem
    Από jinkostas στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-14, 13:10
  5. [Other] OTE vDSL - Port forwarding με ZTE ZXDSL 931VII ως modem & Linksys E4200 (v1) ως router
    Από Megaritis στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-13, 21:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας