Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 57
  1. #16
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    FritzBox 7590 AX
    SNR / Attn
    14(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τους έχω χρησιμοποιήσει σε nokia lumia 625 με wp 8.1, αρκετά καλή απόκριση και ακρίβεια και το offline σε σχέση με το google maps πολύ μπροστά.

  2. #17
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τόσος ενθουσιασμός, λες και δεν είχαμε επιλογές στο Android;
    Τόσα χρόνια με Tom Tom και Navteq χάρτες δεν κάνετε δουλειά σε Igo Primo και Sygic;
    Για offline πλοήγηση και 0€ δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  3. #18
    Εγγραφή
    27-07-2006
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ξερουμε το release date ?? ?
    http://www.elink.gr

    Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

  4. #19
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ο ανταγωνισμός πάντα βοηθάει τον καταναλωτή και η google (που δεν τα πάει και πολύ καλά με το offline) θα πρέπει να ξανασκεφτεί τη στρατηγική της.

  5. #20
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    δεν ξέρω πως εξελίχθηκαν οι Nokia maps στα τελευταία μοντέλα (here maps) αλλά στο nokia 808 μου δεν τους λέω "τέλειους".

    Και πως να τους πω όταν δεν έχεις την δυνατότητα να επεξεργαστείς σενάρια (ξεκίνα από πχ από εδώ πήγαινε με εκεί, μελέτα χιλιόμετρα και διαδρομή).
    Μόνο για αυτό ΔΕΝ θα πλήρωνα ποτέ για ένα τέτοιο πρόγραμμα. Κατά τα άλλα εντάξει σε πάει αν το σημείο αφετηρίας είναι εκεί που είσαι. Ελπίζω να έχει αλλάξει αυτό το deal breaker αυτού του προγράμματος. Ασφαλώς όταν είναι δωρεάν (παρέχεται), γκρινιάζεις λιγότερο.
    There is nothing like 127.0.0.1

  6. #21
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω πως εξελίχθηκαν οι Nokia maps στα τελευταία μοντέλα (here maps) αλλά στο nokia 808 μου δεν τους λέω "τέλειους".

    Και πως να τους πω όταν δεν έχεις την δυνατότητα να επεξεργαστείς σενάρια (ξεκίνα από πχ από εδώ πήγαινε με εκεί, μελέτα χιλιόμετρα και διαδρομή).
    Μόνο για αυτό ΔΕΝ θα πλήρωνα ποτέ για ένα τέτοιο πρόγραμμα. Κατά τα άλλα εντάξει σε πάει αν το σημείο αφετηρίας είναι εκεί που είσαι. Ελπίζω να έχει αλλάξει αυτό το deal breaker αυτού του προγράμματος. Ασφαλώς όταν είναι δωρεάν (παρέχεται), γκρινιάζεις λιγότερο.
    Το μύνημά σου είναι 02/09/2014. Θύμησέ μου από πότε έχεις να δεις update στο 808 σου...
    Φυσικά και είναι καλύτεροι στα wp...

  7. #22
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Μήπως δεν γίνονται update πλέον στο Nokia Belle ;
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #23
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως δεν γίνονται update πλέον στο Nokia Belle ;
    Κοντέυει 2 χρόνια χωρίς αναβάθμιση...

  9. #24
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μύνημά σου είναι 02/09/2014. Θύμησέ μου από πότε έχεις να δεις update στο 808 σου...
    Φυσικά και είναι καλύτεροι στα wp...
    Μπορείς να μου απαντήσεις ΑΝ μπορείς να κάνεις offline σενάρια? Από εδώ εκεί και να σου βρίσκει διαδρομή κτλ και όχι μόνο από την τρέχουσα θέση σου.
    Το 808 σταμάτησε να παίρνει updates περίπου 9-10 μήνες (και όχι 2 χρόνια) ενώ αυτοί οι χάρτες υπάρχουν για πολλά περισσότερα χρόνια και έχουν το ίδιο ζήτημα. Ελπίζω στα wp να έβαλα το χρήσιμο χαρακτηριστικό που περιγράφω, αλλιώς είναι deal breaker.-

    Το υποστηρίζουν λοιπόν; Αλλιώς καμία αναβάθμιση δε βλέπω.

    Υ.Γ. Είναι 7/9/2014, θύμισε μου στα WP πόσο καιρό (μήνες) έχεις file-explorer γιατί εγώ στο 808 είχα από πάντα (να μην πιάσω τα άλλα χαρακτηριστικα των WP που ακόμα έρχονται).
    There is nothing like 127.0.0.1

  10. #25
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Κάνεις άδικη σύγκριση γιατί το Symbian υπήρχε για πολύ καιρό μέχρι το Symbian Belle.
    Και δεν το λέω για να υπερασπιστω το WP.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τόσος ενθουσιασμός, λες και δεν είχαμε επιλογές στο Android;
    Τόσα χρόνια με Tom Tom και Navteq χάρτες δεν κάνετε δουλειά σε Igo Primo και Sygic;
    Συμφωνω αν και δεν εχω δει τους χαρτες της nokia, εγω εκτος το sygic με google maps την εβγαλα το καλοκαιρι αφου δεδομενα εχω οσα θελω με καλο σημα και δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα στην πλοηγηση απο αυτους. Αψογοι και σωστοι παντου οπου και αν πηγα. Παντως θελω να δω και της nokia οποτε ειναι πολυ καλη κινηση και περιμενω και εγω

  12. #27
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω αν και δεν εχω δει τους χαρτες της nokia, εγω εκτος το sygic με google maps την εβγαλα το καλοκαιρι αφου δεδομενα εχω οσα θελω με καλο σημα και δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα στην πλοηγηση απο αυτους. Αψογοι και σωστοι παντου οπου και αν πηγα. Παντως θελω να δω και της nokia οποτε ειναι πολυ καλη κινηση και περιμενω και εγω
    Καλά έτσι και κάνουν δουλειά αυτοί οι νέοι χάρτες που συζητάμε εδώ και κατεβάζεις χάρτες offline και έχουν και καλές φωνητικές οδηγίες, έχουν να φάνε πακέτο όσα προγράμματα είναι με χρέωση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά έτσι και κάνουν δουλειά αυτοί οι νέοι χάρτες που συζητάμε εδώ και κατεβάζεις χάρτες offline και έχουν και καλές φωνητικές οδηγίες, έχουν να φάνε πακέτο όσα προγράμματα είναι με χρέωση.
    καλα εννοειτε! αν και αλλα προγραμματα αγοραζα, gps προγραμματα οχι με τις τιμες που εχουν....αλλα αν ειναι καλυτεροι οπως λένε μερικοι εννοειτε οτι τα αλλα θα φανε πακετο! αντε να δουμε.... τωρα καταλαβα οτι free τουλαχιστον να ειναι μονο για συσκευες της samsung αρα τσαμπα τα λεμε! εκτος απο αυτους που εχουν τετοιες φυσικα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω το XDA να πιάσει δουλειά
    Πες το και εγινε! ας ελπισουμε να παιζουν και στα αλλα κινητα με android και οχι μονο στα Samsung! θα εχουμε δοκιμες σημερα....http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2665294 απ' οτι κατάλαβα θέλει root δικαιώματα για όσους δεν έχουν.

    και here maps για samsung galaxy android και tizen : http://blog.gsmarena.com/nokia-maps-...galaxy-phones/
    http://360.here.com/2014/08/29/here-...alaxy-android/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 08-09-14 στις 09:51.

  14. #29
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα εννοειτε! αν και αλλα προγραμματα αγοραζα, gps προγραμματα οχι με τις τιμες που εχουν....αλλα αν ειναι καλυτεροι οπως λένε μερικοι εννοειτε οτι τα αλλα θα φανε πακετο! αντε να δουμε.... τωρα καταλαβα οτι free τουλαχιστον να ειναι μονο για συσκευες της samsung αρα τσαμπα τα λεμε! εκτος απο αυτους που εχουν τετοιες φυσικα.



    Πες το και εγινε! ας ελπισουμε να παιζουν και στα αλλα κινητα με android και οχι μονο στα Samsung! θα εχουμε δοκιμες σημερα....http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2665294 απ' οτι κατάλαβα θέλει root δικαιώματα για όσους δεν έχουν.

    και here maps για samsung galaxy android και tizen : http://blog.gsmarena.com/nokia-maps-...galaxy-phones/
    http://360.here.com/2014/08/29/here-...alaxy-android/
    Ποιο ροοτ να ήταν το θέμα.
    Εκεί γράφουν ότι το apk που κυκλοφορεί απλά ανοίγει τον browser των online maps. Μια τρύπα στο νερό προς το παρόν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #30
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να μου απαντήσεις ΑΝ μπορείς να κάνεις offline σενάρια? Από εδώ εκεί και να σου βρίσκει διαδρομή κτλ και όχι μόνο από την τρέχουσα θέση σου.
    Το 808 σταμάτησε να παίρνει updates περίπου 9-10 μήνες (και όχι 2 χρόνια) ενώ αυτοί οι χάρτες υπάρχουν για πολλά περισσότερα χρόνια και έχουν το ίδιο ζήτημα. Ελπίζω στα wp να έβαλα το χρήσιμο χαρακτηριστικό που περιγράφω, αλλιώς είναι deal breaker.-

    Το υποστηρίζουν λοιπόν; Αλλιώς καμία αναβάθμιση δε βλέπω.

    Υ.Γ. Είναι 7/9/2014, θύμισε μου στα WP πόσο καιρό (μήνες) έχεις file-explorer γιατί εγώ στο 808 είχα από πάντα (να μην πιάσω τα άλλα χαρακτηριστικα των WP που ακόμα έρχονται).

    Τι εννοείς offline σενάρια; Γιατί να σχεδιάσεις μια διαδρομή από εδώ να πάω εκεί αλλά να περάσω πρώτα από εκεί και εκεί και εκεί και... το κάνουν κανονικά οι χάρτες της nokia στο symbian. Τους θεωρώ καλύτερους από google για σχεδίαση διαδρομής, τους έχω δοκιμάσει σε Ελλάδα (από κατσικοχώρια μέχρι Αθήνα-Θεσσαλονίκη), UK και Ισπανία και πάντα με έβγαλαν ασπροπρόσωπο. Έχω και sygic αλλά τους θεωρώ κατώτερους και δεν τους χρησιμοποιώ.

    Μην κάνεις σύγκριση. Το πόσο ανώτερο λειτουργικό (μιλάω καθαρά για λειτουργικό όχι για εφαρμογές) ήταν/είναι το symbian φαίνεται από το πως προσπαθούν να το το σκοτώσουν. Και άσε τα πρόβατα με τις παντόφλες να σφάζονται


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά έτσι και κάνουν δουλειά αυτοί οι νέοι χάρτες που συζητάμε εδώ και κατεβάζεις χάρτες offline και έχουν και καλές φωνητικές οδηγίες, έχουν να φάνε πακέτο όσα προγράμματα είναι με χρέωση.
    Δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι δωρεάν για όλους. Και στα wp δεν είναι εντελώς δωρεάν εκτός nokia. Βέβαια υπάρχει και ο πλάγιος τρόπος αλλά δεν ξέρω αν θα έχεις updates κτλ

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 23:57
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 14:29
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-13, 02:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας