Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 57
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ροοτ να ήταν το θέμα.
    Εκεί γράφουν ότι το apk που κυκλοφορεί απλά ανοίγει τον browser των online maps. Μια τρύπα στο νερό προς το παρόν.
    που το λεει και δεν το ειδα? για δωσε το link και τι λεει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι δωρεάν για όλους. Και στα wp δεν είναι εντελώς δωρεάν εκτός nokia. Βέβαια υπάρχει και ο πλάγιος τρόπος αλλά δεν ξέρω αν θα έχεις updates κτλ
    νομίζω δωρεαν θα ειναι ΜΟΝΟ για τις συσκευες της Samsung οχι για τους αλλους. Τωρα με το XDA δεν ξερω τι γινεται...

  2. #32
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Ναι έτσι είναι και στα wp. Δωρεάν για lumia επι πληρωμή για samsung (η πλοήγηση)

  3. #33
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Και που τους κατεβάζεις?

  4. #34
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Από το store του κάθε λειτουργικού.

  5. #35
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Αρα με λιγα λογια για οσους δεν εχουμε Samsung το ξεχναμε? αν μπορει κανεις και δοκιμασει το link απο XDA ας ενημερωσει εδω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το store του κάθε λειτουργικού.
    αφου δεν εχουν βγει ακομα για android! γιαυτο εκανε port το XDA.

  6. #36
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα με λιγα λογια για οσους δεν εχουμε Samsung το ξεχναμε? αν μπορει κανεις και δοκιμασει το link απο XDA ας ενημερωσει εδω.

    Αν ισχύσει ότι και στα wp μάλλον ναι, εκτός αν μιλάμε για "σπασμένη" έκδοση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου δεν εχουν βγει ακομα για android! γιαυτο εκανε port το XDA.

    Γενικά αναφερόμουν γιατί στο προηγούμενο post μιλούσα για wp.
    Γενικά λοιπόν η εφαρμογή έρχεται από το store και οι χάρτες κατεβαίνουν μέσα από την εφαρμογή. Άρα και να βάλεις το apk ίσως σε κόβει η nokia όταν πας να συνδεθείς. Θα δείξει.

  7. #37
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς offline σενάρια; Γιατί να σχεδιάσεις μια διαδρομή από εδώ να πάω εκεί αλλά να περάσω πρώτα από εκεί και εκεί και εκεί και... το κάνουν κανονικά οι χάρτες της nokia στο symbian. Τους θεωρώ καλύτερους από google για σχεδίαση διαδρομής, τους έχω δοκιμάσει σε Ελλάδα (από κατσικοχώρια μέχρι Αθήνα-Θεσσαλονίκη), UK και Ισπανία και πάντα με έβγαλαν ασπροπρόσωπο. Έχω και sygic αλλά τους θεωρώ κατώτερους και δεν τους χρησιμοποιώ.
    Off line σενάρια εννοώ, να κάθομαι στο κρεβάτι μου στην πόλη το προηγούμενο βράδυ και να κοιτάω πως από το εξοχικό μου πάω σε μία παραλία (δεξί κλικ ξεκίνα από εδώ, δεξί κλικ μέχρι εδώ στο google maps). Να το μελετάω κτλ. Αυτό είναι offline χωρίς GPS να έχει σήμα, όπως κάνεις στο google maps, στο mls destinator και σε πολλά ακόμη.
    Και όχι δεν το κάνουν με την καμία οι nokia maps μέχρι το 808. Και άλλος το νόμιζε αυτό (σε άλλο forum) μέχρι που το δοκίμασε και δεν.. Ρωτάω αν αυτό άλλαξε στα WP. Δοκιμάστε το αν είναι δυνατόν να έχουμε μια απάντηση.
    There is nothing like 127.0.0.1

  8. #38
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off line σενάρια εννοώ, να κάθομαι στο κρεβάτι μου στην πόλη το προηγούμενο βράδυ και να κοιτάω πως από το εξοχικό μου πάω σε μία παραλία (δεξί κλικ ξεκίνα από εδώ, δεξί κλικ μέχρι εδώ στο google maps). Να το μελετάω κτλ. Αυτό είναι offline χωρίς GPS να έχει σήμα, όπως κάνεις στο google maps, στο mls destinator και σε πολλά ακόμη.
    Και όχι δεν το κάνουν με την καμία οι nokia maps μέχρι το 808. Και άλλος το νόμιζε αυτό (σε άλλο forum) μέχρι που το δοκίμασε και δεν.. Ρωτάω αν αυτό άλλαξε στα WP. Δοκιμάστε το αν είναι δυνατόν να έχουμε μια απάντηση.
    Δεν ξέρω πως έπαιζε στο 808 αλλά στο Ν9 είχα 2 εφαρμογές το maps το οποίο δεν χρειαζόταν καν gps και μπορούσες να κάνεις αυτό που λες και το Drive στο οποίο είχες turn to turn καθοδήγησή αλλά μόνο από το σημείο που βρισκόσουν.
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  9. #39
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ. Είναι 7/9/2014, θύμισε μου στα WP πόσο καιρό (μήνες) έχεις file-explorer γιατί εγώ στο 808 είχα από πάντα (να μην πιάσω τα άλλα χαρακτηριστικα των WP που ακόμα έρχονται).
    Χαχαχ σύντροφε keysmith, δεν έχω ιδέα και δε μου καίγεται καρφί το τι συμβαίνει στα wp. Τα update που πήρες (και πήρα) στο (λατρεμένο μου) 808 πριν 9 μήνες ήταν σαν ντεπόν για κάποιον ετοιμοθάνατο. Μιλάω για major firmware updates που μέσα συνήθως περιλάμβαναν και updates χαρτών κτλ. και σίγουρα δεν είναι 9 μήνες...
    Παρεπιπτόντως, εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά, μόλις άνοιξα το "οδήγηση" ή "drive" (αν το έχεις στα αγγλικά όπως εγώ) και σχεδίασα μια διαδρομή από όπου ήθελα σε όπου ήθελα και έχω την επιλογή να την αποθηκεύσω ή να την ξεκινήσω τώρα, με ενδιάμεσα σημεία που μπορώ να επιλέξω από το χάρτη, από τα αγαπημένα μου, από το να ψάξω με όνομα κτλ κτλ. Αυτό έγινε offline και μέσα στο σπίτι μου.

  10. #40
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off line σενάρια εννοώ, να κάθομαι στο κρεβάτι μου στην πόλη το προηγούμενο βράδυ και να κοιτάω πως από το εξοχικό μου πάω σε μία παραλία (δεξί κλικ ξεκίνα από εδώ, δεξί κλικ μέχρι εδώ στο google maps). Να το μελετάω κτλ. Αυτό είναι offline χωρίς GPS να έχει σήμα, όπως κάνεις στο google maps, στο mls destinator και σε πολλά ακόμη.
    Και όχι δεν το κάνουν με την καμία οι nokia maps μέχρι το 808. Και άλλος το νόμιζε αυτό (σε άλλο forum) μέχρι που το δοκίμασε και δεν.. Ρωτάω αν αυτό άλλαξε στα WP. Δοκιμάστε το αν είναι δυνατόν να έχουμε μια απάντηση.
    Κάθομαι αυτή τη στιγμή στο κρεβάτι μου και σκέφτομαι πως να πηγαίνεις από Αθήνα στη Θεσσαλονίκη; Πόσα χιλιόμετρα και πόση ώρα είναι; Και αν κάνω στάση στη Λάρισα να φάω τίποτα, πόση ώρα θα κάνω;
    Κάνω ένα offline σενάριο λοιπόν ή αν θέλω κάνω και ένα semi-offline.

    Πάμε το semi-offline πρώτα.
    Spoiler:
    Πάω στο here.net στον υπολογιστή μου (έχω λογαριασμό εκεί σαν χρήστης του nokia/here maps), σχεδιάζω την διαδρομή που θέλω και την αποθηκεύω στη συλλογή μου (δεξιά δίπλα στο ποντίκι -> collect) ως Route 11
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sc18.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  263,9 KB 
ID: 143957

    Μετά πάω στο τηλέφωνο μου και συγχρονίζω τις συλλογές μου
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Sc19.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  17,3 KB 
ID: 143958

    Το route 11 είναι στα αγαπημένα μου, το επιλέγω και βλέπω την διαδρομή στο τηλέφωνο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr_45.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  35,1 KB 
ID: 143959 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr_46.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  66,3 KB 
ID: 143960


    Πάμε τώρα στον offline τρόπο αν δεν έχεω πρόσβαση σε υπολογιστή με ίντερνετ ή αν βαριέμαι να σηκωθώ από τον καναπέ

    Spoiler:
    Ανοίγω χάρτες, κάνω αναζήτηση για Αθήνα. Ανοίγω από το αποτελέσματα αυτό που θέλω, πατάω πάνω του παρατεταμένα και το βάζω στην διαδρομή
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr_53.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  49,6 KB 
ID: 143962 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr_52.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  53,7 KB 
ID: 143961
    Επαναλαμβάνω για τον προορισμό και είμαι έτοιμος. Αν θέλω πειράζω και τις ρυθμίσεις, πως να πάω, τι να αποφύγω κτλ κτλ κτλ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr_47.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  29,8 KB 
ID: 143963 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr_50.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  42,1 KB 
ID: 143964

    Αλλά είπαμε να πάω και Λάρισα για φαΐ, το ξεχάσαμε. Προσθήκη σημείου λοιπόν, επιλέγω από που θέλω να κάνω την προσθήκη και έτοιμος:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr000001.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  20,8 KB 
ID: 143965 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr000002.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  19,0 KB 
ID: 143966

    Πατάμε το οκ, υπολογίζει διαδρομή και voilà:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr000004.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  34,8 KB 
ID: 143968 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr000003.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  18,8 KB 
ID: 143967

    Αποθηκευω την διαδρομή ή ξεκινάω τώρα αν δεν βαριέμαι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Scr000005.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  33,5 KB 
ID: 143969


    Offile σενάριο λοιπόν, χωρίς να χρειαστώ internet, χωρίς GPS, χωρίς τίποτα. Και αν αποθηκεύσω την διαδρομή και κάνω sync με το λογαριασμό μου (όταν έχω internet) η διαδρομή θα είναι και στις άλλες συσκευές μου (ανεξαρτήτως λειτουργικού, φτάνει να έχουν nokia ή here maps) καθώς και στον υπολογιστή μου. Και όλα αυτά, offline

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω για major firmware updates που μέσα συνήθως περιλάμβαναν και updates χαρτών κτλ. και σίγουρα δεν είναι 9 μήνες...
    Οι χάρτες ανανεώνονται μόνοι τους, χωρίς major firmware update, από την Ενημέρωση χαρτών εκεί που προσθέτεις και αφαιρείς χάρτες

  11. #41
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Asus DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Έσκισες ranger. Για ψόφιο, το symbian καλά κρατεί...
    ranger έστω και έτσι έχουν να ανανεωθούν χρόνο και βάλε... Συνήθως πάντως έβλεπες με τα firmware updates, στα changelog τους, new map version, και αναφέρομαι στην έκδοση του λογισμικού, όχι μόνο των χαρτών.

    Βλέπω customιές φουλ ε??

  12. #42
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έσκισες ranger. Για ψόφιο, το symbian καλά κρατεί...
    Ας το παλεύει η ms όσο θέλει, εμείς κρατάμε. xenon flash, fm transmitter και δωρεάν offline χάρτες. Μπαταρία 2 χρονών που βγάζει μιάμιση μέρα με wifi/3g πάντα ανοικτά.
    Αλλά είπαμε, δεν έχω Instagram να ακολουθώ την Ελεονόρα Μελέτη, πρέπει να πάρω και εγώ παντόφλα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ranger έστω και έτσι έχουν να ανανεωθούν χρόνο και βάλε... Συνήθως πάντως έβλεπες με τα firmware updates, στα changelog τους, new map version, και αναφέρομαι στην έκδοση του λογισμικού, όχι μόνο των χαρτών.
    Για το λογισμικό των χαρτών ναι, έχεις δίκαιο. Αλλά δεν έχει και μεγάλες διαφορές από έκδοση σε έκδοση. Οι χάρτες είναι το θέμα αλλά μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει πρόβλημα. Και του έχω λιώσει, ειδικά φέτος το καλοκαίρι τους χρησιμοποίησα σε Highlands, Βαρκελώνη, Μαδρίτη και τα πέριξ και όπως είπα με έβγαλαν ασπροπρόσωπο. Εκεί που έπαθα πλάκα ήταν όπως οδηγούσα και λίγο πριν μπω Inverness (Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία δυστυχώς) που μου πετάει ένα (στο περίπου) "Η διαδρομή επαναπροσδιορίστηκε προς αποφυγή κυκλοφοριακής συμφόρησης"

    Στο desktop η google έχει κάνει καλή δουλειά αλλά η πλοήγηση turn by turn των here ή και των παλιών Nokia για μένα είναι μπροστά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a5m5g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω customιές φουλ ε??
    Μα τι λες; Αφού μόνο το Android είναι πλήρως πραγματοποιήσιμο, το symbian δεν παραμετροποιείται

    Απ' όσο θυμάμαι, έχω βάλει custom effects, νομίζω τα JinHao Sucks effects, theme το Se7en green SE (google it) με κάτι προσαρμογές στα εικονίδια, το avkon2 με τα εικονίδια για wifi, σήμα, gps, sms κτλ στην μπάρα είναι δικό μου μίξη από KingOfAvkon2 v2, Avkon2 4G και δύο που δε θυμάμαι και τέλος πειραγμένη bootscreen. Μόνο τα fonts και τον κλασσικό ήχο στην έναρξη έχω αφήσει απείραχτα.

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα! όποιος έχει την διάθεση ας δοκιμάσει : http://forum.xda-developers.com/show...665294&page=14
    παιζει αλλα δεν εχει here drive αρα δεν εχει πλοηγηση! αλλα παιζει!!!! εχουν βγαλει τωρα apk στην τελευταια σελιδα, οριστε και το αρχειο https://www.dropbox.com/s/r1xtzg09is...heremaps-1.apk
    απο μια ματια που εριξα οι χαρτες επανω τα λενε ολα με Αγγλικους χαρακτηρες αν και αμα ζητησω μια οδο την βρισκει με Ελληνικους! δεν υπαρχει πλοηγηση με φωνη, αλλα οταν θελω να βαλω καπου να με παει βγαζει την διαδρομη αναλυτικα. Η εκδοση ειναι Here Maps 2.0. Ειδικα η δορυφορικη εικονα εχει αρκετα ομορφη και καλη ποιοτητα. Θα δοκιμασω το μεσημερι και στο αμαξι να δουμε στον δρομο τι κανει ακριβως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ροοτ να ήταν το θέμα.
    Εκεί γράφουν ότι το apk που κυκλοφορεί απλά ανοίγει τον browser των online maps. Μια τρύπα στο νερό προς το παρόν.
    δεν βρηκα που το γραφουν αυτο αλλα εχεις δικιο, οντως θελει δεδομενα! βεβαια παντα εχω στο κινητο οποτε δεν με πειραζει αυτο. Για οσους το βαλουν να ξερουν πως δεν ειναι για OFFLINE χρηση!

    http://www.cnet.com/how-to/how-to-us...n-ios-android/ και http://www.knowyourmobile.com/mobile...ne-android-ios
    παντως γινεται offline maps για τους google maps, το γραφω επειδη ειπαν μερικοι οτι δεν γινεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 09-09-14 στις 07:58.

  14. #44
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.314
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα! όποιος έχει την διάθεση ας δοκιμάσει : http://forum.xda-developers.com/show...665294&page=14
    παιζει αλλα δεν εχει here drive αρα δεν εχει πλοηγηση! αλλα παιζει!!!! εχουν βγαλει τωρα apk στην τελευταια σελιδα, οριστε και το αρχειο https://www.dropbox.com/s/r1xtzg09is...heremaps-1.apk
    απο μια ματια που εριξα οι χαρτες επανω τα λενε ολα με Αγγλικους χαρακτηρες αν και αμα ζητησω μια οδο την βρισκει με Ελληνικους! δεν υπαρχει πλοηγηση με φωνη, αλλα οταν θελω να βαλω καπου να με παει βγαζει την διαδρομη αναλυτικα. Η εκδοση ειναι Here Maps 2.0. Ειδικα η δορυφορικη εικονα εχει αρκετα ομορφη και καλη ποιοτητα. Θα δοκιμασω το μεσημερι και στο αμαξι να δουμε στον δρομο τι κανει ακριβως.



    δεν βρηκα που το γραφουν αυτο αλλα εχεις δικιο, οντως θελει δεδομενα! βεβαια παντα εχω στο κινητο οποτε δεν με πειραζει αυτο. Για οσους το βαλουν να ξερουν πως δεν ειναι για OFFLINE χρηση!

    http://www.cnet.com/how-to/how-to-us...n-ios-android/ και http://www.knowyourmobile.com/mobile...ne-android-ios
    παντως γινεται offline maps για τους google maps, το γραφω επειδη ειπαν μερικοι οτι δεν γινεται.
    Νομίζω το βασικό σε ένα πρόγραμμα πλοήγησης είναι η φωνητική πλοήγηση.
    Τρόπους θα βρεις για offline maps. Αν δεν έχεις όμως φωνή, άχρηστο γίνεται.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #45
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Έτσι (αναλυτική διαδρομή χωρίς φωνητική πλοήγηση) είναι και στα wp εκτός nokia. Πρέπει να αγοράσεις την πλοήγηση ξεχωριστά. Μάλλον το ίδιο θα κάνει και στο android εκτός samsung
    Το περίεργο είναι ότι στα wp samsung πρέπει να αγοράσεις την πλοήγηση ενώ στα android θα την παρέχει δωρεάν. Ίσως υπάρχει συμφωνία nokia-ms για τα wp

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-13, 23:57
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 14:29
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-13, 02:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας