Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 58
  1. #31
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω τα πράγματα όπως είναι, όχι φτιασιδωμένα.
    Αν σε ενοχλεί, πες μου εσύ τι θες να πω

    Οι 4 στους 4 έχουν πρόβλημα. Αν θες στατιστικά.


    Δεν είπα πως μ' ενοχλεί κάτι. Απλά να μην είσαι τόσο απόλυτος. Επειδή έχουν κάποιοι πελάτες σου πρόβλημα, δε σημαίνει πως έχουν όλοι... Σ' εμένα έγινε ακριβώς το αντίθετο. Στη μία γραμμή με ΟΤΕ είχα τρελά προβλήματα και στην άλλη με WIND κάπως λιγότερα, αλλά υπήρχαν. Και οι δύο γραμμές με το που τις πήγα στη HOL έφτιαξαν κι έπιασα και μεγαλύτερη ταχύτητα!

  2. #32
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι δύο γραμμές με το που τις πήγα στη HOL έφτιαξαν κι έπιασα και μεγαλύτερη ταχύτητα!
    αρα πιθανοτατα αλλαξες ζευγος και στις 2 και επεσες σε καλυτερο, τα υπολοιπα ιδια ειναι...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα πιθανοτατα αλλαξες ζευγος και στις 2 και επεσες σε καλυτερο, τα υπολοιπα ιδια ειναι...
    Αυτό ακριβώς λέμε, αλλά κάποιοι το αγνοούν και αναφέρουν με κόλλημα ποιος την έχει μακρύτερη.
    Στο ίδιο καλώδιο, στο ίδιο κέντρο, στον ίδιο χώρο και με τις ίδιες συσκευές, οι διαφορές μεταξύ παρόχων θα είναι ελάχιστες και θα εξαρτώνται από τις ρυθμίσεις της γραμμής.
    Η μόνη περίπτωση να υπάρχει μεγάλη απόκλιση είναι σε κορεσμένο DSLAM κάποιου παρόχου και μέχρι να γίνει αναβάθμισή του.
    Αλλά στην περίπτωση αυτή όλοι οι χρήστες του παρόχου θα έχουν πρόβλημα και όχι μερικοί εξ αυτών.

  4. #34
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς λέμε, αλλά κάποιοι το αγνοούν και αναφέρουν με κόλλημα ποιος την έχει μακρύτερη.
    Στο ίδιο καλώδιο, στο ίδιο κέντρο, στον ίδιο χώρο και με τις ίδιες συσκευές, οι διαφορές μεταξύ παρόχων θα είναι ελάχιστες και θα εξαρτώνται από τις ρυθμίσεις της γραμμής.
    Η μόνη περίπτωση να υπάρχει μεγάλη απόκλιση είναι σε κορεσμένο DSLAM κάποιου παρόχου και μέχρι να γίνει αναβάθμισή του.
    Αλλά στην περίπτωση αυτή όλοι οι χρήστες του παρόχου θα έχουν πρόβλημα και όχι μερικοί εξ αυτών.
    Φυσικα και κατι τετοιο δεν ισχυει.
    Ο καθε παροχος εχει διαφορετικο σεταρισμα για QoS, Contention ratio, εκσφαλματωση γραμμης, δρομολογηση στο εξωτερικο (ειδικα αυτο, πολυ βασικο) και διαφορα αλλα.
    Ειδικα δε, αυτα διαφερουν ακομα και απο περιοχη σε περιοχη στον ιδιο παροχο!
    Τουλαχιστον οσον αφορα την περιοχη μου, σε αρκετα καλες γραμμες (εγω κι οι φιλοι μου ειμαστε αρκετα κοντα στο αστικο κεντρο), HOL σε αντιθεση με ΟΤΕ, Forthnet και Cyta (που εχω τωρα) η διαφορα στα Pings ειναι απο 15-20 ms εως και 35ms στα online παιχνιδια! Δεν μιλαω για προβληματικες γραμμες.

    Τα πραγματα ειναι απλα. Υπηρεσια κατω του κοστους παυει να ειναι ποιοτικη υπηρεσια απο ενα σημειο και μετα.
    Δες ποσο πραγματικα κοστιζουν στον παροχο π.χ. 400 λεπτα προς Ελλαδα, 100 λεπτα προς εξωτερικο, ενοικιαση γραμμης απο ΟΤΕ.
    Θαυματα με 17€/μηνα δεν γινονται.

  5. #35
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Φυσικά και ισχύει στο ακέραιο.
    Όλα αυτά που αναφέρεις έχουν να κάνουν με το bandwidth και την πραγματική λειτουργική ταχύτητα στο Internet και συμφωνώ μαζί σου.
    Όμως δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με τον συγχρονισμό της γραμμής και τα στοιχεία που δίνουν οι συσκευές.
    Και η διαφορά που αναφέρουμε εδώ είναι στον συγχρονισμό.

  6. #36
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και κατι τετοιο δεν ισχυει.
    Ο καθε παροχος εχει διαφορετικο σεταρισμα για QoS, Contention ratio, εκσφαλματωση γραμμης, δρομολογηση στο εξωτερικο (ειδικα αυτο, πολυ βασικο) και διαφορα αλλα.
    Ειδικα δε, αυτα διαφερουν ακομα και απο περιοχη σε περιοχη στον ιδιο παροχο!
    Τουλαχιστον οσον αφορα την περιοχη μου, σε αρκετα καλες γραμμες (εγω κι οι φιλοι μου ειμαστε αρκετα κοντα στο αστικο κεντρο), HOL σε αντιθεση με ΟΤΕ, Forthnet και Cyta (που εχω τωρα) η διαφορα στα Pings ειναι απο 15-20 ms εως και 35ms στα online παιχνιδια! Δεν μιλαω για προβληματικες γραμμες.
    Τα πραγματα ειναι απλα. Υπηρεσια κατω του κοστους παυει να ειναι ποιοτικη υπηρεσια απο ενα σημειο και μετα.
    Δες ποσο πραγματικα κοστιζουν στον παροχο π.χ. 400 λεπτα προς Ελλαδα, 100 λεπτα προς εξωτερικο, ενοικιαση γραμμης απο ΟΤΕ.
    Θαυματα με 17€/μηνα δεν γινονται.

    Επιμένεις πως η HOL προσφέρει χαμηλού επιπέδου υπηρεσίες (ούτε βαλτός να ήσουν). Φυσικά στην ποιότητα του ίντερνετ παίζουν πολλά ρόλο: τα καλώδια του ΟΤΕ, του σπιτιού, η ποιότητα του DSLAM, το πόσες συνδέσεις έχει ένα DSLAM κ.λ.π.

    Εγώ με ΟΤΕ είχα Pings 20-30ms παραπάνω απ' ό,τι έχω τώρα στη HOL!! Σε αυτό μπορεί να φταίει και η υπερφόρτωση του DSLAM, δε μπορώ να ξέρω... Η HOL ίσως είχε χώρο γι' αυτό παίζει καλύτερα η γραμμή μου σε αυτή.

    Η μόνη εταιρία που προσφέρει κακό ίντερνετ κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι η WIND... Για απλό σερφάρισμα καλή είναι, για streaming και online gaming απλά όχι...

  7. #37
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις πως η HOL προσφέρει χαμηλού επιπέδου υπηρεσίες (ούτε βαλτός να ήσουν). Φυσικά στην ποιότητα του ίντερνετ παίζουν πολλά ρόλο: τα καλώδια του ΟΤΕ, του σπιτιού, η ποιότητα του DSLAM, το πόσες συνδέσεις έχει ένα DSLAM κ.λ.π.

    Εγώ με ΟΤΕ είχα Pings 20-30ms παραπάνω απ' ό,τι έχω τώρα στη HOL!! Σε αυτό μπορεί να φταίει και η υπερφόρτωση του DSLAM, δε μπορώ να ξέρω... Η HOL ίσως είχε χώρο γι' αυτό παίζει καλύτερα η γραμμή μου σε αυτή.

    Η μόνη εταιρία που προσφέρει κακό ίντερνετ κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι η WIND... Για απλό σερφάρισμα καλή είναι, για streaming και online gaming απλά όχι...
    Επιμενω γιατι και μετρο συγκρισης εχω (εγω κι οι φιλοι) αλλα και γιατι η WIND που αναφερεις εκανε ακριβως τα ιδια για να προσελκυσει πελατες --> υπηρεσιες κατω του κοστους.
    Και το αποτελεσμα ηταν μια οικονομικη αναδιαρθωση με τους πιστωτες της, κακες υπηρεσιες και το χειροτερο απ'ολα η κακη φημη.

    Το ακομα πιο ανησυχητικο ειναι οτι κι αλλες εταιριες αρχιζουν να ακολουθουν αυτον τον δρομο της κακης τιμολογιακης πολιτικης (Cyta) προφανως για να ανταπεξελθουν στον πελατολογιακο ανταγωνισμο.

  8. #38
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13;5484927Εγώ [B
    με ΟΤΕ είχα Pings 20-30ms παραπάνω [/B]απ' ό,τι έχω τώρα στη HOL!! Σε αυτό μπορεί να φταίει και η υπερφόρτωση του DSLAM, δε μπορώ να ξέρω... Η HOL ίσως είχε χώρο γι' αυτό παίζει καλύτερα η γραμμή μου σε αυτή.
    καποιο προβληματακι θα ειχες παντως (πιτα dslam οτιδηποτε...) γιατι ο ΟΤΕ εχει τα χαμηλοτερα ping απο ολους. συγκεκριμενα η hol νομιζω επειδη δεν δινει fast path (εχω καιρο να ενημερωθω περι αυτου συγχωρεστε με αν κανω λαθος) ΔΕΝ προτείνετε για ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ gaming, σε "hardcore" gamers μονο ΟΤΕ αποδεδηγμενα! προσωπικά ηρθα απο forthnet που ειχα καλα pings πηγα σε ΟΤΕ και ειμαι 10-20 (και παραπανω σε καποιες περιπτωσεις!) πιο κατω απο πριν (fast path και στις 2 περιπτωσεις).
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  9. #39
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων


    καποιο προβληματακι θα ειχες παντως (πιτα dslam οτιδηποτε...) γιατι ο ΟΤΕ εχει τα χαμηλοτερα ping απο ολους. συγκεκριμενα η hol νομιζω επειδη δεν δινει fast path (εχω καιρο να ενημερωθω περι αυτου συγχωρεστε με αν κανω λαθος) ΔΕΝ προτείνετε για ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ gaming, σε "hardcore" gamers μονο ΟΤΕ αποδεδηγμενα! προσωπικά ηρθα απο forthnet που ειχα καλα pings πηγα σε ΟΤΕ και ειμαι 10-20 (και παραπανω σε καποιες περιπτωσεις!) πιο κατω απο πριν (fast path και στις 2 περιπτωσεις).

    Εγώ με ΟΤΕ στους Ελληνικούς server είχα 30-33 ms Ping και στους Ευρωπαϊκούς server πάνω από 100ms! Με το που ενεργοποιήθηκε η HOL το Ping έπεσε <20 ms στους Ελληνικούς και συχνά έχω <70ms στους Ευρωπαϊκούς!! Στον ΟΤΕ δε θυμάμαι αν είχα Fastpath, μήπως μου το είχαν βγάλει λόγω πολλών αποσυνδέσεων που είχα μ' εκείνον... Εγώ ξέρω πως η HOL δίνει Fastpath, αλλά δεν το χρειάζομαι αφού έχω χαμηλά Pings, άσε που μ' ενδιαφέρει να πιάνω φουλ ταχύτητα.

  10. #40
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.512
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ με ΟΤΕ στους Ελληνικούς server είχα 30-33 ms Ping και στους Ευρωπαϊκούς server πάνω από 100ms! Με το που ενεργοποιήθηκε η HOL το Ping έπεσε <20 ms στους Ελληνικούς και συχνά έχω <70ms στους Ευρωπαϊκούς!! Στον ΟΤΕ δε θυμάμαι αν είχα Fastpath, μήπως μου το είχαν βγάλει λόγω πολλών αποσυνδέσεων που είχα μ' εκείνον... Εγώ ξέρω πως η HOL δίνει Fastpath, αλλά δεν το χρειάζομαι αφού έχω χαμηλά Pings, άσε που μ' ενδιαφέρει να πιάνω φουλ ταχύτητα.
    α) είσαι δίπλα στο κέντρο
    β) είσαι κολλημένος με την χολ
    γ) το καταλάβαμε
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #41
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) είσαι δίπλα στο κέντρο
    β) είσαι κολλημένος με την χολ
    γ) το καταλάβαμε

    Κανένα κόλλημα, αντιθέτως προσπαθώ να "ξεκολλήσω" τους άλλους... Υπάρχουν πολλοί που λένε πως με HOL είναι μια χαρά, εσύ επιμένεις πως είναι άχρηστη μόνο και μόνο γιατί δίνεις 17€... Πλήρωνε λοιπόν τον ΟΤΕ και τη Cyta για να έχεις πανάκριβα, ακριβώς τις ίδιες υπηρεσίες και τα ίδια προβλήματα και μετά κράζε τη HOL γιατί δίνει τα ίδια φθηνότερα! Ο καθένας πράττει όπως νομίζει...

  12. #42
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα κόλλημα, αντιθέτως προσπαθώ να "ξεκολλήσω" τους άλλους... Υπάρχουν πολλοί που λένε πως με HOL είναι μια χαρά, εσύ επιμένεις πως είναι άχρηστη μόνο και μόνο γιατί δίνεις 17€... Πλήρωνε λοιπόν τον ΟΤΕ και τη Cyta για να έχεις πανάκριβα, ακριβώς τις ίδιες υπηρεσίες και τα ίδια προβλήματα και μετά κράζε τη HOL γιατί δίνει τα ίδια φθηνότερα! Ο καθένας πράττει όπως νομίζει...
    Μόνο που στους μοναδικούς 2 αξιόπιστους πάροχους (ΟΤΕ, Cyta) τα προβλήματα λύνονται, ενώ στους άλλους παίζεις με την τύχη σου και την ψυχική σου ηρεμία για μήνες.

  13. #43
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που στους μοναδικούς 2 αξιόπιστους πάροχους (ΟΤΕ, Cyta) τα προβλήματα λύνονται, ενώ στους άλλους παίζεις με την τύχη σου και την ψυχική σου ηρεμία για μήνες.
    1) Υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα τωρινοί και πρώην πελάτες της Cyta που λένε πως έχει τραγική εξυπηρέτηση και τα προβλήματα δύσκολα λύνονται...
    2) Τα περισσότερα προβλήματα εντοπίζονται στο δίκτυο του ΟΤΕ, άρα αυτός έχει την ευθύνη να τα διορθώσει. Πολλές φορές όμως είτε αδιαφορεί, είτε έχει κακή "συνεννόηση" με τους άλλους παρόχους...

  14. #44
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ με ΟΤΕ στους Ελληνικούς server είχα 30-33 ms Ping και στους Ευρωπαϊκούς server πάνω από 100ms! Με το που ενεργοποιήθηκε η HOL το Ping έπεσε <20 ms στους Ελληνικούς και συχνά έχω <70ms στους Ευρωπαϊκούς!! Στον ΟΤΕ δε θυμάμαι αν είχα Fastpath, μήπως μου το είχαν βγάλει λόγω πολλών αποσυνδέσεων που είχα μ' εκείνον... Εγώ ξέρω πως η HOL δίνει Fastpath, αλλά δεν το χρειάζομαι αφού έχω χαμηλά Pings, άσε που μ' ενδιαφέρει να πιάνω φουλ ταχύτητα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα κόλλημα, αντιθέτως προσπαθώ να "ξεκολλήσω" τους άλλους... Υπάρχουν πολλοί που λένε πως με HOL είναι μια χαρά, εσύ επιμένεις πως είναι άχρηστη μόνο και μόνο γιατί δίνεις 17€... Πλήρωνε λοιπόν τον ΟΤΕ και τη Cyta για να έχεις πανάκριβα, ακριβώς τις ίδιες υπηρεσίες και τα ίδια προβλήματα και μετά κράζε τη HOL γιατί δίνει τα ίδια φθηνότερα! Ο καθένας πράττει όπως νομίζει...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα τωρινοί και πρώην πελάτες της Cyta που λένε πως έχει τραγική εξυπηρέτηση και τα προβλήματα δύσκολα λύνονται...
    2) Τα περισσότερα προβλήματα εντοπίζονται στο δίκτυο του ΟΤΕ, άρα αυτός έχει την ευθύνη να τα διορθώσει. Πολλές φορές όμως είτε αδιαφορεί, είτε έχει κακή "συνεννόηση" με τους άλλους παρόχους...
    20ms σε interleaved με ελληνικους servers δεν υπαρχει, απλα το ξεχναμε.
    Η HOL δεν δινει fastpath ακομα κι αν παρεις την ευθυνη πανω σου. Μπορει να ησουν η εξαιρεση, ομως επισημως δεν το δινουν.

    Σημασια παντως δεν εχει μονο τι πληρωνεις αλλα και τι παιρνεις. Και σου το λεω ξεκαθαρα, οτι με 17€ δεν παιρνεις ποιοτικη υπηρεσια. 7,61€ χωρις φπα η γραμμη του οτε, 5€ τα 500 λεπτα προς Ελλαδα και προς εξωτερικο, βαλε το ΦΠΑ, βαλε κι αλλα τοσα, τι θα μεινει για την HOL για να εχεις εσυ αρτια εξυπηρετηση και σωστη υπηρεσια;
    Τι θα μεινει για την HOL για να επεκτεινει τις διαθεσιμοτητες και στο bandwidth οταν αυτο θα ειναι αναγκαιο;
    Αν οι βασικοι μισθοι ηταν στα 150€ θα το συζητουσαμε.

    Η εξυπηρετηση στον ΟΤΕ ειναι αψογη, το ιδιο και η εξυπηρετηση. Στη cyta επισης η τεχνικη υποστηριξη ειναι αψογη. Δεν θα λεγα το ιδιο για το τμημα ακυρωσεων τους.

  15. #45
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    20ms σε interleaved με ελληνικους servers δεν υπαρχει, απλα το ξεχναμε.
    Η HOL δεν δινει fastpath ακομα κι αν παρεις την ευθυνη πανω σου. Μπορει να ησουν η εξαιρεση, ομως επισημως δεν το δινουν.

    Σημασια παντως δεν εχει μονο τι πληρωνεις αλλα και τι παιρνεις. Και σου το λεω ξεκαθαρα, οτι με 17€ δεν παιρνεις ποιοτικη υπηρεσια. 7,61€ χωρις φπα η γραμμη του οτε, 5€ τα 500 λεπτα προς Ελλαδα και προς εξωτερικο, βαλε το ΦΠΑ, βαλε κι αλλα τοσα, τι θα μεινει για την HOL για να εχεις εσυ αρτια εξυπηρετηση και σωστη υπηρεσια;
    Τι θα μεινει για την HOL για να επεκτεινει τις διαθεσιμοτητες και στο bandwidth οταν αυτο θα ειναι αναγκαιο;
    Αν οι βασικοι μισθοι ηταν στα 150€ θα το συζητουσαμε.

    Η εξυπηρετηση στον ΟΤΕ ειναι αψογη, το ιδιο και η εξυπηρετηση. Στη cyta επισης η τεχνικη υποστηριξη ειναι αψογη. Δεν θα λεγα το ιδιο για το τμημα ακυρωσεων τους.

    Κι όμως έχω λιγότερο από 20 ms Ping σ' ελληνικούς servers, στο Speedtest τουλάχιστον (παρακάτω). Μια φορά είχε φτάσει και 17ms.

    Τώρα που η Vodafone αγόρασε τη HOL, δε θα χάνει τίποτα αν βάλει το Double Play με 17€ για όσους έχουν σύνδεση Vodafone με πάγιο άνω των 25€. Χωρίς το κινητό το Double Play κάνει 22€, οπότε κάτι της μένει. Αυτό που λες με το bandwidth είναι αλήθεια και ισχύει για όλους τους παρόχους (πρωτίστως τη WIND).

    Όμως, όπως είπα και πιο πάνω, πιθανότατα η γραμμή μου με ΟΤΕ ήταν χάλια, γιατί δε θα υπήρχε άλλο bandwidth στο DSLAM του. Δηλαδή και που πλήρωνα τον πανάκριβο ΟΤΕ, που είναι η καλή υπηρεσία που όλοι λέτε?? Με στρίμωξε όπως να 'ναι στο DSLAM του, με αποτέλεσμα να έχω 15 αποσυνδέσεις την ημέρα και να μένω χωρίς ίντερνετ για ώρες καθημερινά... Αυτό σας εξηγώ τόσες μέρες, είναι αναλόγως την περιοχή και αναλόγως τις συνδέσεις που υπάρχουν σε αυτή και πολλά ακόμα...

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 02:20
  2. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-14, 20:15
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-14, 12:21
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-14, 02:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας