Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 138
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Apple ερευνάει αν η παραβίαση πολλών λογαριασμών iCloud είχε σαν αποτέλεσμα την υποκλοπή και διαρροή προσωπικών φωτογραφιών ηθοποιών και celebrities, Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ugjfcdkkpqlcx6lq3tvy.jpg 
Εμφανίσεις:  647 
Μέγεθος:  12,6 KB 
ID: 143576χωρίς όμως να υπάρχουν αποδείξεις πως έγινε χρήση του iCloud για αυτό.

    Σύμφωνα με εκπρόσωπο της Apple παίρνουν πολύ σοβαρά την ιδιωτικότητα των χρηστών τους και εξετάζουν το ζήτημα.

    We take user privacy very seriously and are actively investigating this report.

    Αν η υποκλοπή έγινε από το iCloud της Apple είναι πολύ πιθανό οι επιτιθέμενοι να χρησιμοποίησαν το πρόγραμμα iBrute για να αποκτήσουν πρόσβαση στους λογαριασμούς των θυμάτων τους.

    Πηγή : Gizmodo

  2. #2
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.201
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    It uses Find My Iphone service API, where bruteforce protection was not implemented. Password list was generated from top 500 RockYou leaked passwords, which satisfy appleID password policy. Before you start, make sure it's not illegal in your country.
    Εργασία για σχολείο θα μπορούσε να είναι.

    Απο τις φωτογραφίες και τα βίντεο φαίνεται και το επίπεδο των θυμάτων το οποίο δικαιολογεί τους μάλλον εύκολους κωδικούς.

    Το λιγότερο αποζημίωση απο την apple. Σε πόσους όμως?
    Ποιός ξέρει πόσα δεδομένα έχουν βγεί στη φόρα απο αυτή την τρύπα.
    Απλά τώρα άξιζαν κάποια χρήματα και δημοσιότητα.

    TIP:
    torrent google #thefrappening

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εκτός απο το πως έγινε η διαρροή αυτή, πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως όλες αυτές σηκωναν εκει γυμνες και προσωπικες φωτογραφιες τους!!!! δλδ ποτέ δεν σκέφτηκαν οτι καποτε θα χακαριστει οπως γινεται σε όλα σχεδον? πολύ αφελης άνθρωποι....βλέπω τι γραφουν στο twitter ενας χαμος....προσωπικα ποτε δεν δουλευω τετοιες υπηρεσιες ασχετως εταιριας, εχω εναν Nas server και οτι θελω να εχω προσβαση το βαζω εκει και εχω προσβαση απο παντου. Τουλαχιστον οκ σηκωνουν αρχεια ας μην ειναι τα προσωπικα τους! Για να δουμε μετα απο αυτο ποιος θα εμπιστευτει ξανα τετοιου ειδους υπηρεσιες.

    Υ.Γ δεν μιλαω μονο για την Apple αλλα για ΟΛΕΣ γενικα τις υπηρεσιες τετοιου ειδους απο ολες τις γνωστες εταιριες (google, ms, dropbox και αλλες).

  4. #4
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    το icloud κανει συγχρονισμο φωτογραφιων μεταξυ iσυσκευων.
    δεν μπορεις πχ να δεις τις φωτο σου αν κανεις login στο icloud.com
    και φυσικα κραταει και ενα backup ΜΕ ΟΛΕΣ τις πληροφοριες που επιλεγεις απο το iphone.

    αρα υποκλαπησαν τα backup ή καταφεραν να κανουν sync τις φωτο σε ενα pc.
    με το δευτερο να ειναι πιο δυσκολο καθοτι λεγεται οτι υπηρχαν και σβησμενες χρονια φωτογραφιες στις leaked.

    - - - Updated - - -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός απο το πως έγινε η διαρροή αυτή, πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως όλες αυτές σηκωναν εκει γυμνες και προσωπικες φωτογραφιες τους!!!! δλδ ποτέ δεν σκέφτηκαν οτι καποτε θα χακαριστει οπως γινεται σε όλα σχεδον? πολύ αφελης άνθρωποι....βλέπω τι γραφουν στο twitter ενας χαμος....προσωπικα ποτε δεν δουλευω τετοιες υπηρεσιες ασχετως εταιριας, εχω εναν Nas server και οτι θελω να εχω προσβαση το βαζω εκει και εχω προσβαση απο παντου. Τουλαχιστον οκ σηκωνουν αρχεια ας μην ειναι τα προσωπικα τους! Για να δουμε μετα απο αυτο ποιος θα εμπιστευτει ξανα τετοιου ειδους υπηρεσιες.

    Υ.Γ δεν μιλαω μονο για την Apple αλλα για ΟΛΕΣ γενικα τις υπηρεσιες τετοιου ειδους απο ολες τις γνωστες εταιριες (google, ms, dropbox και αλλες).

    αυτοματα γινεται,
    τραβας μια φωτο και γινεται synced μεταξυ των iσυσκευων σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός απο το πως έγινε η διαρροή αυτή, πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως όλες αυτές σηκωναν εκει γυμνες και προσωπικες φωτογραφιες τους!!!! δλδ ποτέ δεν σκέφτηκαν οτι καποτε θα χακαριστει οπως γινεται σε όλα σχεδον? πολύ αφελης άνθρωποι....βλέπω τι γραφουν στο twitter ενας χαμος....προσωπικα ποτε δεν δουλευω τετοιες υπηρεσιες ασχετως εταιριας, εχω εναν Nas server και οτι θελω να εχω προσβαση το βαζω εκει και εχω προσβαση απο παντου. Τουλαχιστον οκ σηκωνουν αρχεια ας μην ειναι τα προσωπικα τους! Για να δουμε μετα απο αυτο ποιος θα εμπιστευτει ξανα τετοιου ειδους υπηρεσιες.

    Υ.Γ δεν μιλαω μονο για την Apple αλλα για ΟΛΕΣ γενικα τις υπηρεσιες τετοιου ειδους απο ολες τις γνωστες εταιριες (google, ms, dropbox και αλλες).
    sorry κιολας,δεν εχω τοσες γνωσεις.Αλλα ο server σου δεν μπορει να υποκλαπει?
    Εγω εχω μαθει οτι,οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει.Παντα θα βρεθει ενα κενο,μια τρυπα και θα γινει η ζημια.



    Επισης , το 50% (τυχαιο νουμερο) των χρηστων κινητων τηλεφωνων ειναι smartphones.Ποσοι απο αυτους εχετε την εντυπωση ξερουν να χειριζονται το icloud η το picassa(ετσι δεν λεγεται της google? ) που με το ετσι θελω σου αποθηκευουν τις φωτο σε σερβερ?

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Δουβλίνο
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    240/24
    ISP
    Virgin
    Router
    RB2011
    Man in the middle με ένα access point με ανοικτό wifi & internet δίπλα στα μέρη που συχνάζουν τα σελέμπριτι και όλα γίνονται..

    Σε ένα γκαλά να πας.. τα πήρες όλα λολ..

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Φιλε Βασιλη αλλο πραγμα ειναι να ειναι σε public αλλο να ειναι σε ιδιωτικο σου μηχανημα, εφοσον κιολας δεν ειμαι καποιος διασημος δεν εχει κανεις στοχο εμενα...εκτος αυτου εχω και εγω τα συστηματα προστασιας μου, δεν το εχω χυμα το δικτυο μου...και παλι δεν εχω προσωπικες φωτος η προσωπικα μου αρχεια στο nas. Αν καποιος καταφερει και κλεψει κατι ΑΝ βαλει στοχο εμενα να παρει τι? ταινιες, τραγουδια, αρχεια προγραμματων σιγα την ζημια δλδ. Προσεχουμε για να μην την παθουμε απλα....
    Για το icloud δεν ξερω ακριβως πως δουλευει δεν εχω i συσκευες πλεον και τοτε δεν ειχε αυτο οταν ειχα, παντως στα αλλα προγραμματα πολλοι τα ανεβαζουν χυμα οπως πχ στο dropbox, αφου τα κανει αυτοματα καλο ειναι να μην εχουμε ΤΟΣΟ προσωπικες φωτος σε συσκευες που μπορει να κλαπουν, πχ κινητο ή να τις δει αλλος που δεν θελουμε. Ενταξει αν μπει κλεφτης σπιτι και παρει υπολογιστες και σκληρους ε τι να πω!!!!

  8. #8
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Προσωπικά έχω το Dropbox app να ανεβάζει στο λογαριασμό μου όλες τις φωτογραφίες από το κινητό μου και κάθε λίγες εβδομάδες τις παίρνω στο PC μου και τις διαγραφω από εκεί.
    Πιστεύετε ότι το Dropbox κρατάει αντίγραφα των αρχείων που έχουν περάσει από το account μου;

  9. #9
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    συμφωνώ κι εγώ με τον NAS server. Αν χτυπήσει όμως ο σκληρός τι γίνεται;
    Portable CD player

  10. #10
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύετε ότι το Dropbox κρατάει αντίγραφα των αρχείων που έχουν περάσει από το account μου;


    Η άποψή μου γι'αυτές τις υπηρεσίες είναι ότι είναι ένοχες μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Δηλαδή ένοχες
    Επειδή πολύ απλά ότι ανεβαίνει δεν είναι πια στον δικό σου αποκλειστικό έλεγχο και κατοχή.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #11
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά έχω το Dropbox app να ανεβάζει στο λογαριασμό μου όλες τις φωτογραφίες από το κινητό μου και κάθε λίγες εβδομάδες τις παίρνω στο PC μου και τις διαγραφω από εκεί.
    Πιστεύετε ότι το Dropbox κρατάει αντίγραφα των αρχείων που έχουν περάσει από το account μου;
    Όπως λέμε πολύ συχνά, αν η υπηρεσία είναι δωρεάν, δεν είσαι ο πελάτης αλλά το προϊόν
    Δεν έχουμε στοιχεία που να λένε ότι τα κρατάει αλλά το θέμα είναι ποια κίνητρα μπορεί να έχουν για να τα κρατούν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ κι εγώ με τον NAS server. Αν χτυπήσει όμως ο σκληρός τι γίνεται;
    Αυτές οι ερωτήσεις δεν έχουν τελειωμό
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #12
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύετε ότι το Dropbox κρατάει αντίγραφα των αρχείων που έχουν περάσει από το account μου;
    Από τη στιγμή που μπορείς να κάνεις undelete ένα αρχείο ή να δεις προηγούμενες εκδόσεις του (αν το έχεις κάνει edit) φυσικά και κρατάει αντίγραφα.
    Αν κάνεις permanent delete δεν ξέρω

  13. #13
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Δε μπορώ να κάνω undelete.

  14. #14
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    ούτε μέσα από τη σελίδα;
    Στον client (τουλάχιστον σε linux που χρησιμοποιώ) δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά online μπορώ

    - - - Updated - - -

    δεξί κλικ στη σελίδα, show deleted files και voilà
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sc14.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  14,6 KB 
ID: 143579

  15. #15
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    We take user privacy very seriously...
    Γελάει ο κόσμος. Και όχι επειδή το λέει η Μηλαρού, όποιος και να το έλεγε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά έχω το Dropbox app να ανεβάζει στο λογαριασμό μου όλες τις φωτογραφίες από το κινητό μου και κάθε λίγες εβδομάδες τις παίρνω στο PC μου και τις διαγραφω από εκεί.
    Πιστεύετε ότι το Dropbox κρατάει αντίγραφα των αρχείων που έχουν περάσει από το account μου;
    Το θέμα είναι εσύ τι πιστεύεις
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-14, 04:53
  2. Η Apple ανακοίνωσε το iOS 7
    Από NeK στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 208
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-13, 23:58
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 13:15
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 05:35
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-13, 08:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας