Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    23-08-2004
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λοιπόν ασχολούμαι πολύ ώρα με το Ιντερνετ και ο τελευταίος λογαργιασμός του ΟΤΕ μου ήρθε 150euro μόνο το Ιντερνετ και είπα οτι είναι καιρός να αλλάξω.Δεν με αφορά πόση ώρα κάνει να κατεβάσει τα ελληνικά η τα ξένα site αυτά που με ενδιαφέρουν είναι το online gaming,το download speed,το να είναι όσο δυνατόν περισσότερο available το ιντερνετ και το κόστος φυσικά.Τώρα για το online gaming το μόνο παιχνίδι που με ενδιαφέρει είναι το World Of Warcraft του οποίου οι servers βρίσκονται στην Γαλλία.Η σύνδεση που προτιμώ είναι μάλλον αυτή των 384kbps που νομίζω εχει την καλύτερη σχέση κόστους-πρόσφορας.Επίσης θέλω αν δεν γίνεται να κρατιέται σταθερό το download speed τουλάχιστον να μην πέφτει κάτω από τα 35kb.Οι εταιρίες που σκέφτομαι είναι η vivodi λόγω των εκπληκτικών τιμών της,η forthnet η οποία απ' οτι διάβασα είναι η καλύτερη για online gaming και η tellas που πρέπει να είναι η πιο σταθερή..

    P.S. Με την vivodi(dsl phone)πληρώνω πάγιο τηλεφωνικής γραμμής+πάγιο γραμμής DSL+σύνδεση DSL ή μόνο τα 2 τελευταία;Αξίζει;Γιατί αυτά που προσφέρει θεωρητικά είναι εκπληκτικά..

  2. #2
    Εγγραφή
    06-11-2002
    Περιοχή
    Λαμία
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.981
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΛΑΜΙΑ
    Απ' ότι διαβάζω στο forum η Vivodi δεν είναι η πλέον κατάλληλη για gaming.

    Για τις άλλες δύο ακούγονται τα καλύτερα. Πάρε demo για ν' αποφασίσεις ποια σου ταιριάζει.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Από τη στιγμή που δεν παίζεις παιχνίδια που απαιτούν χαμηλά pings τότε σε συμφαίρει η Vivodi λόγω τιμής.

    Μόνο τα FPS απαιτούν καλά Pings (κάτω των 150ms) τα MMORPG μπορείς να τα παίξεις και με 350ms ping χωρίς κανένα πρόβλημα.


    Γενικά πάντως (τυχαία σειρά) Tellas, Forthnet, ACN είναι οι καλύτερες με καλά ping και σταθερά καλά downloads οπότε αποφάσισε μόνος σου.


    ΥΓ. Η Vivodi έχει γενικά άσχημα pings (20-50ms ποιο πάνω από τους άλλους) αλλά εσένα δεν σε επηρεάζει μιας και θα παίζεις MMORPG.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  4. #4
    Το avatar του μέλους KyR-X
    KyR-X Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333
    Από τη στιγμή που δεν παίζεις παιχνίδια που απαιτούν χαμηλά pings τότε σε συμφαίρει η Vivodi λόγω τιμής.

    Μόνο τα FPS απαιτούν καλά Pings (κάτω των 150ms) τα MMORPG μπορείς να τα παίξεις και με 350ms ping χωρίς κανένα πρόβλημα.

    ΥΓ. Η Vivodi έχει γενικά άσχημα pings (20-50ms ποιο πάνω από τους άλλους) αλλά εσένα δεν σε επηρεάζει μιας και θα παίζεις MMORPG.
    Καλημέρα!

    Να τοποθετηθω κι εγω επι του thread..

    Βασικά το να εχεις πολλυ χαμηλο ping σε οποιοδηποτε MMOG σου δινει advantage απεναντι στους αλλους παιχτες και αυτο ειναι σιγουρα + ακτι ξερουν που στο US εχουν αποριψει το dsl για gaming και χρησιμοποιουν Cable, υπ οψιν οτι αυτοι θα ειναι οι αντιπαλοι σου.

    Ειδικα για τα MMOGs το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να βρεις provider με χαμηλα Pings ας μη σε νοιαζει τοσο το download, 350 με 300 ping ειναι απαραδεκτα για οποιοδηποτε παιχτη που θελει να ειναι ανταγωνιστικος και να μη περιοριζεται στο mining γιατι θα τρωει συνεχεια ξυλο.

    Το WOW θα εχει και ιπταμενα units που εφοσον κινουνται σε περισοτερες διαστασεις (περισσοτερα update conenctions) μονο το χαμηλο ping σε σωζει αν δε θες να περνας τη ζωη σου σαν φαντασμα..αλλιως ραβε δερματα και κανε Mining :-)

  5. #5
    Εγγραφή
    23-08-2004
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ παιδιά για τισ συμβουλές σας.
    @KyR: Για την Αμερική δεν με νοιάζει αφού θα παίζω στους Ευρωπαϊκους servers και από ότι ξέρω η Ευρώπη είναι DSLκρατούμενη.Έσυ ποιά εταιρεία θα πρότεινες? Με την προϋπόθεση πάντα ότι θέλω να παίρνω μέρος σε μεγάλα raids χώρις να τρελαίνομαι στο lag.Να υπάρχει λίγο σε τόσο πολύ κόσμο είναι αναπόφευκτο αλλά θέλω να παίζει φυσιολογικά το παιχνίδι σε τέτοιες περιπτώσεις και να μην βλέπω ξέρεις τώρα φωτογραφίες να περνάνε κάθε 5 sec.. :P

  6. #6
    Εγγραφή
    08-12-2003
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16745/1080
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε εγώ πάντως που παίζω Desert Combat (Bf 1942 modification) (rules!)
    σε γαλλικό server έχω πάντα 89 ping.. με 4net netkey = 256αρα σύνδεση
    (όσο ping έχει παιδί που παίζει απο Κομοτηνη σε Internet Cafe...)


    Μη λές ότι θα παίζεις μόνο warcraft...το dsl είναι κακό πράγμα...
    σε αρρωσταίνειιιιιι

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2004
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το World Of Warcraft είναι ακόμα χειρότερο από την DSL.. :P

Παρόμοια Θέματα

  1. Κουφό πρόβλημα (για μένα...)
    Από skimnos στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-08, 19:30
  2. Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-06, 12:31
  3. Τέλος το ADSL γιά μένα
    Από spulse στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-06, 14:03
  4. Κατάλληλο server-distro για...
    Από KotZer στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-06, 21:51
  5. Και άλλοι ISP για βαθμολόγηση!
    Από NeK στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-02, 09:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας