Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-54 από 54
  1. #46
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Αν αυτό το πράγμα το είχε βγάλει η samsung θα είχε φάει το κράξιμο της αρκούδας. Τώρα που είναι apple γίνεται ομορφότερο; Όχι φυσικά. Απλά δείχνει για άλλη μια φορά οτι η apple έχει πλέον μείνει πίσω ΚΑΙ στον τομέα του industrial design. Για hardware και software δεν τίθεται θέμα, εκεί είναι πίσω εδώ και χρόνια.

    Απο εκεί και πέρα τα smartwatch είναι μια νέα κατηγορία που ακόμα ψάχνουν τη χρησιμότητα τους. Θα είναι βοηθητικές συσκευές των smartphone όπως το iwatch; Θα είναι αυτόνομα όπως το gear S; Τι θα κάνει ο κόσμος με αυτά, τηλεφωνήματα, μηνύματα κλπ ή απλά notifications για το κινητό; Προς το παρόν λοιπόν πιστεύω οτι καλύτερα είναι να μη γίνει κάποιος beta tester μέχρι να απαντηθούν μερικά απο αυτά. Ειδικά όταν η τιμή είναι τόσο ακριβή όπως το iwatch.

  2. #47
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Με το κοσμημα και αξεσουαρ δεν θα συμφωνησω! φυσικα αυτα ειναι γουστα, προσωπικα δεν θελω κατι δεμενο στο χερι μου γιαυτο και δεν φοραω ρολογια.
    Ειναι καπως ομορφουλικο αλλα εχει παρα πολλα που μου αρεσουν περισσοτερο ειδικα εκεινο της motorola και μαλιστα γενικα υπαρχουν πολλα αλλα ποιο ομορφα ακομα και απο κινας πλευρα. Φυσικα αφου ειπαμε θελει iphone 5 και πανω για να δουλευει προφανως απευθυνεται σε παρα πολυ συγκεκριμενο κοινο και δεν ανηκει στην κατηγορια των αλλων. Αντιθετως αυτο ειναι το ομορφοτερο EVER http://techmaniacs.gr/kairos-smartwa...t-apple-watch/ το οποιο ειναι πραγματικο κοσμημα, η τιμη του βεβαια μας τα χαλαει....αλλα ειναι απιστευτο δεν υπαρχει λεμε!!! διαφανη οθονη????? απιιιιιιιιιιιιιστευτο!!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο εκεί και πέρα τα smartwatch είναι μια νέα κατηγορία που ακόμα ψάχνουν τη χρησιμότητα τους. Θα είναι βοηθητικές συσκευές των smartphone όπως το iwatch; Θα είναι αυτόνομα όπως το gear S; Τι θα κάνει ο κόσμος με αυτά, τηλεφωνήματα, μηνύματα κλπ ή απλά notifications για το κινητό; Προς το παρόν λοιπόν πιστεύω οτι καλύτερα είναι να μη γίνει κάποιος beta tester μέχρι να απαντηθούν μερικά απο αυτά. Ειδικά όταν η τιμή είναι τόσο ακριβή όπως το iwatch.
    συμφωνω με τα 1000! δεν βλεπω καμια χρησιμοτητα, εκτος απο καποια αυτονομα που καποιος χωρις απαιτησεις μεγαλης οθονης θα μπορει να αντικαταστησει το κινητο για να μην το εχει μαζι του, οπως τα κινεζικα που ειχα δειξει. Αν ειναι να παιζει παραλληλα με το κινητο προσωπικα τα θεωρω πεταμενα χρηματα. Τα λεφτα ειναι παρα πολλα για μια συσκευη που θελει και κινητο και μαλιστα συγκεκριμενα μοντελα για να ειναι λειτουργικο!!! δλδ ενας που εχει iphone 3GS,4,4S πρεπει να το δωσει να παρει τουλαχιστον το 5 για να παρει το iwatch? ελεος απλα....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-09-14 στις 06:36.

  3. #48
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά το ρολόι στον άντρα ειδικά προσφέρει στυλ και γοητεία ! Και στην γυναίκα επίσης αλλά στον άντρα εδικά είναι το κάτι άλλο !
    Ένα ωραίο ρολόι π.χ κλασσικό παλιού τύπου ελβετικό είναι τέλειο ! Τώρα να φορέσω ένα smartwatch γιατί ...

    Πάντως όταν γίνουν wearable αλλά πάνω στο πέτο θα έιναι τέλιο ! Αλλά Star Trek ! και με ασύρματη οθόνη τύπου γιυαλιών ή πρόσθετη πάνω στα γυιλιά μου που φοράω εγώ εδικά θα είναι τέλεια !
    Kανενα ρολοι/κινητο/αξεσουαρ δεν προσφερει στυλ, ο ανθρωπος εχει στυλ και γοητεια.

  4. #49
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανενα ρολοι/κινητο/αξεσουαρ δεν προσφερει στυλ, ο ανθρωπος εχει στυλ και γοητεια.
    Ναι οκ αλλά τα σωστά αξεσουάρ στον άντρα ειδικά προσφέρουν στυλ πως να το κάνουμε τώρα ...
    Δεν είπα για κινητό !

  5. #50
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανενα ρολοι/κινητο/αξεσουαρ δεν προσφερει στυλ, ο ανθρωπος εχει στυλ και γοητεια.
    τοτε οι γυναικες τι φορανε ολα τα περιττα? δεν ειναι ετσι... σιγουρα ειναι και θεμα ανθρωπου αλλα βελτιωνεται το look σου με αυτα.

  6. #51
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τοτε οι γυναικες τι φορανε ολα τα περιττα? δεν ειναι ετσι... σιγουρα ειναι και θεμα ανθρωπου αλλα βελτιωνεται το look σου με αυτα.
    Το ίδιο είναι μια γυναίκα όμορφα φτιαγμένη με την ίδια σε άβαφο mode ? Τότε όλες οι διάσημες δεν θα φαβόντουσαν ούτε θα ξοδεύανε τόσα λεφτά σε αξεσουάρ κ.λ.π .... Να μην το παω και στο πονηρό το πράγμα !

    Την Lady Gagga την έχετε δει άβαφη ...π.χ ..Αστααααααα !

    Είναι άκυρο το θέμα πάντως οπότε δεν συνεχίζω !

  7. #52
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα που τα σπάει .... Απλά έιναι λίγο gentle.. Δεν είναι άσχημο αλλά όχι και τα σπάει !!!!

    Windows ή Linux έχεις στο PC σου ? Ασχετο αλλά πές μου αν θελεις ?
    Windows όλα σπίτι εκτός από ένα Debian για asterisk και κάτι άλλα ψιλά που θέλω από Linux και Note3 από τηλέφωνο αλλά στη δουλειά από το 92 λόγο γραφικών τεχνών είμαι και με Mac και PC. Ποτέ δεν είχα iphone και μέχρι σήμερα δεν έχω ψηθεί ποτέ... απλά το ρολογάκι μου αρέσει τι να πω.. ... όταν ο άνθρωπος γερνάει γίνεται ποιο ανώμαλος μη νομίζεις.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #53
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δυσκολο προϊόν αυτο.

    Ποια η χρησιμοτητά του? Τι προσφέρει παραπάνω από το iPhone που μάλιστα το απαιτεί κιόλας (κουλό !).
    Εκτός αυτού, ενα ρολόι εκτος απο το να δείχνει την ώρα και ίσως κάποιες άλλες λειτουργίες, ειναι στολίδι. Όπως είπε και η apple ειναι πιο προσωπικό, κανεις δεν θα θέλει να έχει το ιδιο με άλλους, να φοράνε όλοι το ίδιο πράγμα. Για αυτο το λόγο βγάζουνε τοσες πολλές διαφορετικές εκδόσεις, αλλά πάλι....μοιάζουν αναμεταξύ τους. Δεν θα φοράς κάτι που σου αρέσει πάνω σου (επιμένω ειναι κατα το ήμισι στολίδι ένα ρολόϊ).

    Το μονο πραγματικά χρησιμο σε αυτο το πράγμα ειναι το fitness που έχει. Αυτο με εντυπωσίασε.

    Γνώμη μου ειναι οτι θα πουλήσει σε ένα βαθμό, ειδικά σε μικρότερες ηλικίες, αλλά σε καμια περίπτωση δεν θα κάνει το χαμο που έκαναν iPhone-iPad.

  9. #54
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Windows όλα σπίτι εκτός από ένα Debian για asterisk και κάτι άλλα ψιλά που θέλω από Linux και Note3 από τηλέφωνο αλλά στη δουλειά από το 92 λόγο γραφικών τεχνών είμαι και με Mac και PC. Ποτέ δεν είχα iphone και μέχρι σήμερα δεν έχω ψηθεί ποτέ... απλά το ρολογάκι μου αρέσει τι να πω.. ... όταν ο άνθρωπος γερνάει γίνεται ποιο ανώμαλος μη νομίζεις.
    Εγώ είμαι κοντά σου ηλικιακά ! Δεν ψήνομαι γενικά εύκολα ! Ανθρώπος που δουλεύει Linux....έστω και περιστασιακά να ψηθεί ...Μου κάνει απλά εντύπωση !
    Βασικά δεν μου αρέσει η λογική της Apple σε τίποτα ! Από το πως δουλεύει το Mac OS Χ μέχρι τι να σου πω !
    Δουλεύω Linux 15 χρόνια ...κυρίως Debian/CentOS και πέρασα σε Arch σε 1 μήνα ! Με το Mac OS X ποτέ δεν το συμπάθησα...
    Γενικά το Apple Way δεν το παω ... Θέλω την ελευθερία μου και να χρησιμοποιώ τα πράγματα όπως θέλω εγώ !
    ε..με τον MAc δεν μπορώ ...αλλά όπως είπα και ποιόν πάνω το ρολογάκι της δεν είναι όμορφο ! Δεν δεν ...
    Τα quartz του 90 καλύτερα ήταν ! Και σαν δυνατότητες τι να πω ... Το Kairo που έδειξα το είδες ....Αυτό είναι ρολογάκι !

    Τεσπά ...σε νόμιζα για Linux guy αποκλειστικά αλλά την πάτησα !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al0000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολο προϊόν αυτο.

    Ποια η χρησιμοτητά του? Τι προσφέρει παραπάνω από το iPhone που μάλιστα το απαιτεί κιόλας (κουλό !).
    Εκτός αυτού, ενα ρολόι εκτος απο το να δείχνει την ώρα και ίσως κάποιες άλλες λειτουργίες, ειναι στολίδι. Όπως είπε και η apple ειναι πιο προσωπικό, κανεις δεν θα θέλει να έχει το ιδιο με άλλους, να φοράνε όλοι το ίδιο πράγμα. Για αυτο το λόγο βγάζουνε τοσες πολλές διαφορετικές εκδόσεις, αλλά πάλι....μοιάζουν αναμεταξύ τους. Δεν θα φοράς κάτι που σου αρέσει πάνω σου (επιμένω ειναι κατα το ήμισι στολίδι ένα ρολόϊ).

    Το μονο πραγματικά χρησιμο σε αυτο το πράγμα ειναι το fitness που έχει. Αυτο με εντυπωσίασε.

    Γνώμη μου ειναι οτι θα πουλήσει σε ένα βαθμό, ειδικά σε μικρότερες ηλικίες, αλλά σε καμια περίπτωση δεν θα κάνει το χαμο που έκαναν iPhone-iPad.
    Μαζί σου ! 100%

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 11:51
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-14, 16:54
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 18:38
  4. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-13, 17:38
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 13:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας