Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 58
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με την νέα αναβάθμιση του Hangouts (έκδοση 2.3 που θα ξεκινήσει σταδιακά να διατίθεται) για Android και iOS η Google ενσωματώνει τις δυνατότητες του Google Voice στο Hangouts Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  hg.PNG 
Εμφανίσεις:  700 
Μέγεθος:  88,5 KB 
ID: 144044και πλέον ο χρήστης θα μπορεί να κάνει δωρεάν κλήσεις σε άλλους χρήστες του ή αν βρίσκεται στις ΗΠΑ και Καναδά να καλεί και οποιονδήποτε τηλεφωνικό αριθμό θέλει χωρίς χρέωση ενώ στις υπόλοιπες χώρες οι τιμές είναι ανταγωνιστικές.

    Για την Ελλάδα το κόστος όπως αναφέρεται στην σχετική σελίδα είναι:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  hg2.PNG 
Εμφανίσεις:  800 
Μέγεθος:  9,0 KB 
ID: 144046


    πλέον ΦΠΑ 23%.
    Για να λειτουργήσει η νέα δυνατότητα και οι υπόλοιπες που σταδιακά θα προστεθούν χρειάζεται να εγκατασταθεί ο Hangouts Dialer από το Google Play Store.

    google voice calling, sms and voicemail—now available in hangouts

    earlier today we announced free voice calls from hangouts, making it easy and affordable to keep in touch with loved ones (http://googleblog.blogspot.com/2014/...ree-voice.html). but that’s not all our update also includes some improvements for our passionate (and patient) google voice users:

    1. calling. when you call someone from hangouts, it’ll now come from your google voice number. and when someone calls you, you can answer from hangouts too.

    2. sms. you can now send and receive your google voice sms messages from the hangouts app.

    3. voicemail. google voice voicemails can now appear in hangouts as part of your ongoing conversations. either read the transcriptions, or play them inline!

    these features will be activated a few days after we complete today’s rollout. so grab the new version of hangouts when it’s available (v2.3, http://goo.gl/v7FTL), and install the accompanying dialer to turn on voice calls (http://goo.gl/tRaJpm). ios only supports google voice calling for now, but sms and voicemail support are coming soon.

    hangouts remains the future of google voice (http://goo.gl/WVVFN0), so we’re going to keep bringing the most-loved google voice features into the core hangouts experience. (don’t worry: your google voice number won't change.) in the meantime make a free call on us, and enjoy today’s updates!

    Πηγή : Google official G+

    Κόστος κλήσεων

    Official Google blog

    Hangouts dialer @ Google Play Store

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  hg1.png 
Εμφανίσεις:  697 
Μέγεθος:  4,1 KB 
ID: 144045

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Θα ήθελα πολύ να χρησιμοποιώ μόνο το Hangouts και για messaging και για voip κλήσεις, δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών κατά ένα περίεργο τρόπο έχει κατακερματιστεί σε WhatsApp και Viber, οπότε δεν γίνεται να κρατήσεις μόνο έναν client.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q

  4. #4
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου δυστυχώς εγώ χρησιμοπιούσα το hangouts για sms, μέχρι που είδα μήνυμα sms που είχα στείλει σε Nokia S40 να έχει φτάσει ως τελείες και μόνο τα νούμερα να είναι όπως οφείλουν, με αποτέλεσμα την άμεση διακοπή της χρήσης του. Επειδή προφανώς δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στο hangouts, εγώ δεν θα το χρησιμοποιήσω ξανά για τα επόμενα 5-10 χρόνια μέχρι να φύγουν οι παλιές συσκευές.
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

  5. #5
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα πολύ να χρησιμοποιώ μόνο το Hangouts και για messaging και για voip κλήσεις, δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών κατά ένα περίεργο τρόπο έχει κατακερματιστεί σε WhatsApp και Viber, οπότε δεν γίνεται να κρατήσεις μόνο έναν client.
    και εγω τα ιδια εχω παθει! ειχα δοκιμασει και το voimore που ειναι Ελληνικη εφαρμογη, δυστυχως ολοι στις επαφες μου οσοι εχουν internet στα κινητα μονο με viber, πλεον εχει και τηλεφωνια στο facebook messanger για οσους εχουν και ετσι πανε τα αλλα, καλα για το whatsapp δεν εχω κανεναν με δαυτο. Καλη κινηση απο την Google αλλα τι να κανουμε οταν κανεις αλλος δεν το δουλευει?

  6. #6
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ανανεωμένο UI αλλά δε μπορώ να πω πως με ξετρέλανε κιόλας. Θέλω να δοκιμάσω τη κλήση μέσω αυτού. Υποθέτω πως η χρέωση γίνεται στη πιστωτική καρτα που έχουμε δηλωμένη στο Google λογαριασμό μας;

  7. #7
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Το χρησιμοποιουσα για sms αλλα παει και αυτο λογω ελλειψης 160 χαρακτηρων. Εχει πολυ δρομο ωστε να κερδισει τον κοσμο.
    No Justice - No Peace

  8. #8
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    1.094
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Ενδιαφέρουσα κίνηση ...γιά να δούμε πως θα πάει
    Eίστε καλά ή να βάλω τις φωνές....!!!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    0.43 ευρώ/λεπτό η Vodafone προς εθνικά δίκτυα (σταθερά και κινητά) VS 0.025 ευρώ/λεπτό για σταθερά και 0.037/λεπτό για κινητά μέσω Hangouts.

    0.70 ευρώ/λεπτό η Vodafone προς εθνικά δίκτυα της Ευρώπης (σταθερά και κινητά) VS 0.012 ευρώ/λεπτό για σταθερό της Γερμανίας και 0.037/λεπτό για κινητά της Γερμανίας μέσω Hangouts.

    Έλα, ωραία ήταν ως εδώ

    - - - Updated - - -

    Θέλει credit και αυτό χρεώνει. Κατα τη κλήση εμφανίζει τη χρέωση. Πήρα σε άλλο κινητό και είχε τη τιμή 0.03€/λεπτό. Δε δοκίμασα τη κλήση επειδή δεν έβαλα credits οποτε δε μπορώ - ακομη - να ξέρω τη ποιότητα κλήσης.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πολυ καλα νεα



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  11. #11
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    1. Μου αρέσει το νέο look.

    2. Μου αρέσει που επιτέλους έχει κουμπί και μόνο για να μιλήσεις με κάποιον. Μέχρι πρόσφατα είχε μόνο το κουμπί για τη βιντεοκλήση οπότε έπρεπε να ξεκινήσεις βιντεοκλήση και μετά να κλείσεις την κάμερα αν δεν την ήθελες.

    3. Μου αρέσει το integration με το Voice. Όταν μου τελειώσει το credit στο freecall.com θα το δοκιμάσω.

    4. Δε μου αρέσει που είναι ξεχωριστό app για τις κλήσεις.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα πολύ να χρησιμοποιώ μόνο το Hangouts και για messaging και για voip κλήσεις, δυστυχώς η πλειοψηφία των χρηστών κατά ένα περίεργο τρόπο έχει κατακερματιστεί σε WhatsApp και Viber, οπότε δεν γίνεται να κρατήσεις μόνο έναν client.
    και γω αναγκαζομαι να εχω και τα 2.το hangout το ειχα για ενα ατομο,δεν ελεγε,το εβγαλα και τον μετεφερα

    ενδιαφερουσα κινηση παντως!
    VAMOS ARIS

  13. #13
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το skype είναι πολύ πιο φθηνό...με 5 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστα σταθερά

  14. #14
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosr88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το skype είναι πολύ πιο φθηνό...με 5 ευρώ το μήνα έχεις απεριόριστα σταθερά
    απο το σταθερο μου με 5 ευρω τον μηνα εχω 720λεπτα προς ολα τα κινητα, σταθερα και υπεραστικα εχω ετσι και αλλιως απεριοριστα το εχω ριξει σε asterisk και εχω το σταθερο μου παντου μεσω vpn και zoiper (sip client). Ο μοναδικος λογος βασικα που χρειαζομαι τετοια προγραμματα ειναι για να με καλουν φιλοι και αυτοι μονο viber εχουν! ωραιο το προγραμμα της google αλλα δεν βλεπω καποια εφαρμογη στην πραξη για μενα

  15. #15
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    0.43 ευρώ/λεπτό η Vodafone προς εθνικά δίκτυα (σταθερά και κινητά) VS 0.025 ευρώ/λεπτό για σταθερά και 0.037/λεπτό για κινητά μέσω Hangouts.

    0.70 ευρώ/λεπτό η Vodafone προς εθνικά δίκτυα της Ευρώπης (σταθερά και κινητά) VS 0.012 ευρώ/λεπτό για σταθερό της Γερμανίας και 0.037/λεπτό για κινητά της Γερμανίας μέσω Hangouts.

    Έλα, ωραία ήταν ως εδώ

    - - - Updated - - -

    Θέλει credit και αυτό χρεώνει. Κατα τη κλήση εμφανίζει τη χρέωση. Πήρα σε άλλο κινητό και είχε τη τιμή 0.03€/λεπτό. Δε δοκίμασα τη κλήση επειδή δεν έβαλα credits οποτε δε μπορώ - ακομη - να ξέρω τη ποιότητα κλήσης.
    Σωστος ο υπολογισμος, αλλα να τον ξανακανεις με προγραμμα με χρηση bundle. Δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που χρησιμοποιει κινητο χωρις bunle για χρονο.
    Ετσι ακομα πχ και στο Red1 με τιμη καταλογου (που δεν τον εχουν και πολλοι) οι κληση ειναι 0,043.
    mac rulez

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-14, 20:41
  2. Μηνύματα: 107
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-14, 22:16
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-14, 23:59
  4. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-14, 12:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας