Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-43 από 43
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που θελω να σου πως ειναι πως οι 5 εκατ. κωδικοι (εστω και το 1 εκατ απο αυτους να ισχυουν) ειναι πιο σοβαρο θεμα απο τις φωτογραφιες που βγηκαν στην φορα απο διαφορες cloud υπηρεσιες. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.
    οπως το δει κανεις, ποιο σοβαρο μπορει να ειναι, η ζημια μεγαλυτερη ηταν στην αλλη περιπτωση ομως. Toυλαχιστον οπως ειδαμε. Παντως εγω ουτε ειπα πως δεν τρεχει τιποτα, ουτε οτι δεν πειραζει και αλλα τετοια πραγματα. Ειναι διαφορετικη περιπτωση ομως δεν εχει μετρο συγκρισης σε σχεση με το αποτελεσμα δεν ξερω πως αλλιως να το πω....τους κωδικους τους αλλαζεις μετα τις φωτος δεν μπορεις να τις ανακαλεσεις το κακο εγινε. βεβαια και εδω δεν ξερουμε τι μπορει να εχει γινει, μπορει να το μαθουμε με την παροδο του χρονου, τωρα εμφανες δεν εγινε κατι αλλο ομως, εκτος απο το κλεψιμο των κωδικων. Αυτα.....γιατι νομιζω αρκετα το ζαλισαμε το θεμα!

    Αλήθεια είχα ξαναρωτησει κανεις δεν απαντησε, το google wallet εχει ιδιους κωδικους με το google mail? γιατι αν ναι αυτο σημαινει οτι θα μπορουσαν να κανουν αγορες χρεωνοντας αλλους ή κανω λαθος? εχω χασει κωδικους και δεν θυμαμαι τι ειχε, εχω καιρο να το δουλεψω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 12-09-14 στις 10:47.

  2. #32
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια είχα ξαναρωτησει κανεις δεν απαντησε, το google wallet εχει ιδιους κωδικους με το google mail? γιατι αν ναι αυτο σημαινει οτι θα μπορουσαν να κανουν αγορες χρεωνοντας αλλους ή κανω λαθος? εχω χασει κωδικους και δεν θυμαμαι τι ειχε, εχω καιρο να το δουλεψω.
    αν κανω sign in, βαζω τον κωδικο που εχω και στο gmail

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κανω sign in, βαζω τον κωδικο που εχω και στο gmail
    χμμμμ πολυ κακο αυτο! οποιος δεν αλλαζει κωδικο δλδ συχνα! ευτυχως που αλλαζω δλδ!
    παντως δεν ξερω απο που κλαπηκαν, με κολπα στα emails ή μπηκαν σε κανα server της Google? θυμαμαι καποια στιγμη κατι ειχε γινει και με το ebay και εκτος οτι αλλαζαμε και εκει κωδικους αλλαξαμε και στο Paypal για καλο-κακο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 12-09-14 στις 11:16.

  4. #34
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδηση μπορούν να ανεβάσουν όλοι, απλά μένει moderated μέχρι να την δω εγώ ή κάποιος άλλος, αν βρίσκετε ενδιαφέροντα θέματα ανεβάζετε
    Ναι σωστός ..απλά δεν το ήξερα και μου φάνηκε περίεργο που το έκανε ο Νικηφόρος λόγω ότι δεν είναι mod.. Δεν έχω κάτι με το παιδί !

  5. #35
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    μαλιστα...

    αν και Apple hater πιστευω οτι αρμοζει :

    via Imgflip Meme Maker

    δηλαδη ok, double standards or what!

    8 σελιδες στο thread του iCloud leak, -> "bleep" στην db του forum.
    5 εκατομμυρια κλεμενοι email κωδικοι -> business as usual.

    Τατιανες εχουμε γινει δω μεσα να πουμε.

    Y.γ. : Και να πα να Γ****ΕΙ,δεν ξαναλλαζω pass! (βεβαια δεν ειναι στα leaked,και δεν χρησιμοποιω το pass των emails πουθενα αλλου,ουτε στο admin account του pc)

  6. #36
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cara-hacker-facebook-melalui-ponsel-android.png 
Εμφανίσεις:  67 
Μέγεθος:  26,8 KB 
ID: 144097
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #37
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από illuminati Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που θελω να σου πως ειναι πως οι 5 εκατ. κωδικοι (εστω και το 1 εκατ απο αυτους να ισχυουν) ειναι πιο σοβαρο θεμα απο τις φωτογραφιες που βγηκαν στην φορα απο διαφορες cloud υπηρεσιες. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.
    To isleaked μου λέει πως ο λογαριασμός μου είναι μέσα στους 5 εκατομμύρια αλλά τα δύο πρώτα στοιχεία του password δεν έχουν καμία σχέση με τον κωδικό μου (θα το ήξερα αν ήταν αυτά, είναι πολύ ισχυρός και δεν τον έχω αλλάξει)

    Μάλλον κάποιος έβαλε το mail μου για να γραφτεί αλλού (με δικό του κωδικό) και τα στοιχεία διέρρευσαν απο εκεί. Αν είχαν διαρρεύσει απο την Google θα περίμενα τουλάχιστον τα δύο ψηφία που εμφανίζει σαν αρχικά να είναι σωστά. Απο ότι φαίνεται δεν έχουν διαρρεύσει απο την Google.
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  8. #38
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Διάβασα κάτι ποιό πάνω που έλεγε για σημαντικά email στο gmail και διάφορα...

    Εχω πεί κατά καιρούς ότι υπηρεσίες οπως gmail,yahoo,οτε,vodafone,wind,cyta και διάφορες άλλες παρόμοιες που υπόσχονται δωρεάν email για επαγγελματικούς ή άλλους σοβαρούς λόγους είναι τελειώς ανασφαλή και κανονικά κανένας δεν θα έπρεπε να τους έχει για τέτοιους σκοπούς ! Οχι γιατί τους σπάνε μόνο αλλά γιατί δίνετε data στις αντίστοιχες εταιρίες για να μαρκέτιγκ λόγους !

    Τώρα βρήκανε 5 εκ κωκδικούς ! Γιατί να έχεις αγωνία αν είσαι μέσα ! Ενώ όταν έχεις το δικό σου σοβαρό email account και πληρώνεις για την φιλοξενία του τότε ποιό σίγουρος ότι δεν θα γίνει κάτι !

    Πλέον στο δίνουνε δώρο μαζί με την σελίδα σου...Τα κατεβάζεις στο Outlook π.χ ή όπου άλλου θέλεις και είσαι άρχοντας !
    Το πρόβλημα είναι βέβαια που θα βρείς στην Ελλάδα σοβαρή φιλοξενία αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα που δεν το εξετάζω εδώ !! Αν λίγο οι admins τηρούνε κάποια μέτρα ασφαλείας θεωρώ ότι δεν έχεις τόσο πρόβλημα !

    Αλλά είναι άλλο θέμα αυτό ! Οι free υπηρεσίες είναι καλές για να δίνουμε από εδώ και από εκεί !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασφαλέστερη σελίδα είναι η "have i been pwned?", που ενημερώνει τακτικά τέτοιες διαρροές.
    Δίνει και περισσότερες πληροφορίες για κάθε διαρροή.
    Εγω έβαλα το email μυο εκεί και μου λέει ότι είναι σπασμένο .... ενώ το isleaked μου λέει ότι δεν είναι ..

    Τι ισχύει ?

    Εγώ αλλάξει πάντως κωδικό !

  9. #39
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    @Dvader πιασε δουλεια! καιρος να στησουμε κανα mail server της προκοπης! χωρις πλακα το ειχα σκεφτει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DreamAxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον κάποιος έβαλε το mail μου για να γραφτεί αλλού (με δικό του κωδικό) και τα στοιχεία διέρρευσαν απο εκεί. Αν είχαν διαρρεύσει απο την Google θα περίμενα τουλάχιστον τα δύο ψηφία που εμφανίζει σαν αρχικά να είναι σωστά. Απο ότι φαίνεται δεν έχουν διαρρεύσει απο την Google.
    Σωστός! το πιστευω απολυτα. Γιαυτο και απειροι κωδικοι ειναι λαθος. Σε ποσα αραγε πεσανε μεσα?

  10. #40
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Dvader πιασε δουλεια! καιρος να στησουμε κανα mail server της προκοπης! χωρις πλακα το ειχα σκεφτει!



    Σωστός! το πιστευω απολυτα. Γιαυτο και απειροι κωδικοι ειναι λαθος. Σε ποσα αραγε πεσανε μεσα?
    Λές ?
    Άντε να πείσεις το κάθε ένα ποια είναι η σωστή πολιτική στα passwords....

    Δίνουμε ασφαλές email account
    Βασικά ρε σύ Νικηφόρε το δίνουνε τσάμπα μαζί με πακέτο φιλοξενίας !

    - - - Updated - - -

    Την άλλη φορά δεν τα έλεγα για παρόμοιο θέμα ...

    - - - Updated - - -

    Πάντως μην ξανακούσω κάποιον να λέει ότι έχει σοβαρά πράγματα στο gmail του !
    Τα ήθελε μετά ....

  11. #41
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Προσωπικα το gmail δεν το δουλευω, μονο yahoo αλλα δεν κανω κατι σημαντικο με το email δεν λεω μυστικα κτλ εκει :P ενα φιλαρακι που ασχολειτε πολυ με κρυπτογραφησεις μου ειχε πει για κατι τρελα προγραμματα να κρυπτογραφεις emails κτλ αστα να πανε! καποια στιγμη θα τα δω.

  12. #42
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα το gmail δεν το δουλευω, μονο yahoo αλλα δεν κανω κατι σημαντικο με το email δεν λεω μυστικα κτλ εκει :P ενα φιλαρακι που ασχολειτε πολυ με κρυπτογραφησεις μου ειχε πει για κατι τρελα προγραμματα να κρυπτογραφεις emails κτλ αστα να πανε! καποια στιγμη θα τα δω.
    Κοίτα ακόμα δεν χρειάζετε κάτι τέτοιο ! Για να θέλεις κάτι τέτοιο πρέπει να έχεις top secret πράγματα ! Με ένα non free account είσαι καλυμένος αλλά για μένα το βασικό είναι να μην αφήνεις ποτέ οπουδήποτε τα email μέσα στο account ! Πρέπει να τα κατεβάζεις ....σε υπολογιστή ...

    Μάθαμε όλοι το imap και το web interface ...το έχουμε κάνει οδοντόκρεμα !

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εχεις δικιο αλλα ειναι μεγαλη ευκολια! εγω αφηνω παλια emails μεσα αλλα δεν ειναι τπτ σημαντικο, δλδ και να τα δει τριτο ατομο χ##$#$# η φοραδα στ' αλονι....
    δλδ για ασφαλες email εκτος ειδικα προγραματ κρυπτογραφησεων τι προτεινεις?
    ααα καποιες σελιδες κακως βεβαια στελνου στο email που εχουμε δηλωσει τους κωδικους! ειδικα καποια Ελληνικα online καταστηματα! αυτα εννοειτε τα σβηνω αμεσως!

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-14, 04:43
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-13, 23:24
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-13, 02:39
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-13, 15:46
  5. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-13, 11:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας