Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raidenfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Will not be missed. Και στα smartphones πηγαίνει προς τη λάθος κατεύθυνση. Αναρωτιέμαι γιατί.
    Στα smartphones είναι world leader με τρελλή διαφορά,μόνο λάθος δεν πάει, το ότι παρουσίασε πτώση εσόδων είναι γεγονός αλλά κάνει διορθωτικές κινήσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rm.Geko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο κακο δεν ειναι οτι μενουν αυτοι που ''αξιζουν''... το κακο θα ειναι αν θα αρχισουν να υπερκοστολογουν λογο ελειψης ανταγωνισμου!
    Ετσι μπράβο.
    Τα ολίγο/μονοπώλεια οδηγούν σε αύξηση τιμών. Αναρωτιέμαι, όσοι πανηγυρηρίζουν , αυτό δεν το έχουν αντιληφθεί;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #17
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Εχει μικρυνει η αγορα των laptop, στην αρχη με την ελευση των netbook και μετα τα 'αποτελειωσαν' τα tablet.

    H μαζα δηλαδη πλεον άλλα ψωνιζει, και εμειναν τα laptop να καλυπτουν συγκεκριμενες αναγκες.

  3. #18
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Η Samsung γενικα εχει κορυφαια ποιοτητα κατασκευης μετα την Apple, δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και για τα λαπτοπς.
    Αναρωτιεμαι μερικοι γιατι πανηγυριζουν.

    Εγω ενα λαπτοπ της Toshiba που πηγα να επισκευασω, με το που το ανοιξα μου εσπασαν ολα τα πλαστικα που στηριζοταν οι βιδες με τον ιδιο τροπο!
    Και δεν ανοιγω λαπτοπ για πρωτη φορα.

  4. #19
    Εγγραφή
    05-10-2006
    Μηνύματα
    831
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster IAD 2
    Δεν πειράζει. Καλή καρδιά. Όποιος δεν μπορεί, καλό είναι να μας αδειάζει τη γωνιά. Έτσι κι αλλιώς, εκτός από τα MacBook πολύ λίγα Windows laptops μπορούν να τραβήξουν το ενδιαφέρον των αγοραστών. Είχαμε γεμίσει σαβούρα. Το ίδιο ισχύει για Sony, Toshiba και όποιον άλλο βαριέται ν' ασχοληθεί σοβαρά και θα αποχωρήσει στο μέλλον.

    ΥΓ. Ευτυχώς που το Πλαίσιο πουλάει τόσα μοντέλα Turbo-X. Κοιμάμαι ήσυχος.

  5. #20
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει μικρυνει η αγορα των laptop, στην αρχη με την ελευση των netbook και μετα τα 'αποτελειωσαν' τα tablet.

    H μαζα δηλαδη πλεον άλλα ψωνιζει, και εμειναν τα laptop να καλυπτουν συγκεκριμενες αναγκες.
    Τα netbook, μικρα laptops ειναι και αυτα. Η αγορα τους γενικα ομως δεν πιστευω οτι μικρυνε λογω των tablets αλλα γιατι οποιος ειχε παρει υπολογιστη, επειδη πλεον εχει αυξηθει σημαντικα η επεξεργαστικη ισχυ τους σε σχεση με πριν 10-15 χρονια, πλεον δεν του δημιουργειται αναγκη να τον αλλαξει γιατι δεν τον καλυπτει αλλα θα τον κρατησει μεχρι να χαλασει. Ετσι πολλοι πλεον στον δυτικο κοσμο εχουν και απο ενα υπολογιστη και αρα ειναι λογικο να πεσει η αγορα τους. Tablets ομως δεν εχουν και ετσι η αγορα τους θα εχει αυξηθει σε σχεση με τα laptops. Δεν θεωρω οτι ειναι πολλοι αυτοι που δεν εχουν προσβαση ουτε σε εναν υπολογιστη και θα πανε να παρουν μονο tablet. Και δεν αναφερομαι σε αυτους που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να παρουν laptop και θα παρουν με 60€ tablet.

    Με λιγα λογια δεν ηρθαν τα tablets να τελειωσουν τα laptops. Απλα η αγορα ειχε γεμισει απο laptops και ηρθαν τα tablets ως συμπληρωμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος runner70 : 24-09-14 στις 11:33.

  6. #21
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εσύ το φορτώνεις με σαβούρα και δεν το προσέχεις δεν φταίει αν ανοίγει στο 5λεπτο !
    καλη παρατηρηση. παντως ειναι κοινη τακτικη το λαπτοπ να εχει προσδοκιμο ζωης οσο κραταει η εγγυηση. τα turbo x δεν καταφερνουν καν αυτο :P

    Τα netbook, μικρα laptops ειναι και αυτα. Η αγορα τους γενικα ομως δεν πιστευω οτι μικρυνε λογω των tablets αλλα γιατι οποιος ειχε παρει υπολογιστη, επειδη πλεον εχει αυξηθει σημαντικα η επεξεργαστικη ισχυ τους σε σχεση με πριν 10-15 χρονια, πλεον δεν του δημιουργειται αναγκη να τον αλλαξει γιατι δεν τον καλυπτει αλλα θα τον κρατησει μεχρι να χαλασει. Ετσι πολλοι πλεον στον δυτικο κοσμο εχουν και απο ενα υπολογιστη και αρα ειναι λογικο να πεσει η αγορα τους. Tablets ομως δεν εχουν και ετσι η αγορα τους θα εχει αυξηθει σε σχεση με τα laptops. Δεν θεωρω οτι ειναι πολλοι αυτοι που δεν εχουν προσβαση ουτε σε εναν υπολογιστη και θα πανε να παρουν μονο tablet. Και δεν αναφερομαι σε αυτους που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να παρουν laptop και θα παρουν με 60€ tablet.
    δεν νομιζω πως διαφωνει σε αυτο κανεις. oμως και παλι κανεις δεν πρεπει να χαιρεται που μειωνονται οι κατασκευαστες. βεβαια, τοσο ανταγωνισμο ειχαμε ολα αυτα τα χρονια, που ωφελεισε; τοσα κακα προϊοντα υπηρχαν ή υπαρχουν στην αγορα... ολα τα hp, τα "φθηνοτερα" vaio, turbo-x... αλλα οι καταναλωτες δεν κανουν το ιδιο λαθος δυο φορες... (ελπιζω)

  7. #22
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη παρατηρηση. παντως ειναι κοινη τακτικη το λαπτοπ να εχει προσδοκιμο ζωης οσο κραταει η εγγυηση. τα turbo x δεν καταφερνουν καν αυτο :P
    Σχεδον ολα τα laptops εχουν 1 με 2 χρονια εγγυηση, αναλογα τη μαρκα. Νταξει επειδη μπορει να τυχει σε καποια laptop να χαλασουν δεν σημαινει οτι ειναι και κανονας. Το σιγουρο βεβαια ειναι οτι εκτος απο την τιμη εχει πεσει πολυ και η ποιοτητα τα τελευταια χρονια.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω πως διαφωνει σε αυτο κανεις. oμως και παλι κανεις δεν πρεπει να χαιρεται που μειωνονται οι κατασκευαστες. βεβαια, τοσο ανταγωνισμο ειχαμε ολα αυτα τα χρονια, που ωφελεισε; τοσα κακα προϊοντα υπηρχαν ή υπαρχουν στην αγορα... ολα τα hp, τα "φθηνοτερα" vaio, turbo-x... αλλα οι καταναλωτες δεν κανουν το ιδιο λαθος δυο φορες... (ελπιζω)
    Εξυπακουεται οτι κατι τετοιο δεν ειναι υπερ των καταναλωτων και δεν ειναι για να χαιρομαστε.

  8. #23
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Σίγουρα δεν είναι καλό για εμάς τους καταναλωτές να μειώνονται οι επιλογές μας. Από προσωπική εμπειρία πάντως, η ποιότητα των laptops της Samsung που έχω χρησιμοποιήσει είναι αρκετά καλή και κατά καιρούς είχαν πολύ καλές προσφορές.

    Τώρα, δε νομίζω ότι τα tablets κανιβάλισαν τις πωλήσεις των laptop. Σαν συμπληρωματικό gadget λειτουργούν. Απλά πλέον έχουν όλοι ένα laptop και δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσουν, με αποτέλεσμα να μειώνονται οι πωλήσεις.

  9. #24
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    lenovo?? xaxaxa

  10. #25
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Κρίμα για τα laptops της SAMSUNG.

    Σε κάποιες κατηγορίες (κυρίως τις ακριβές - ultrabook κλπ) ήταν άπαικτα μηχανήματα.

    Για κάποιον που είχε τη διάθεση να πληρώσει κάτι παραπάνω και την ανάγκη για να το κάνει ήταν σχεδόν μονόδρομος. Αυτά και τα VAIO.

    Όσο για τη LENOVO .... καλύτερα ας μην το συζητήσουμε .... τα ποιο υπερτιμολογημένα μηχανήματα σε σχέση με αυτά που προσφέρουν (τεχνικά χαρακτηριστικά) σε κάθε κατηγορία και με σχεδόν μηδέν innovation.

  11. #26
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα λάπτοπ ανθρώπων που δεν ξέρουν και πολλά πολλά, μια δύο να βγει το κλασσικό "you have been infected by a virus, click here to scan your computer" και το πατήσουν μετά κλαφτα. Μηχανήματα που σέρνονται και άνθρωποι που νευριάζουν και ζητούν βοήθεια.
    Εγώ toshiba 15 χρόνων το έχω και δουλέυει ακόμα. Για samsung δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι είναι κακό να φεύγει κάποιος από την αγορα. Δε νομίζω οτι είναι θέμα προτιμήσεων κοινού αλλά μείωσης αγοραστικού ενδιαφέροντος κοινού γενικότερα για τα λαπτοπ.
    Έχεις δίκιο ! Άμα κάνεις ότι να ναι πάνω στο laptop μετά περιμένεις να δουλέψει ...Έλεος !
    onewarmslime φέρτε το μου να δεις πως παει σφαίρα μετά !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από onewarmslime Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη παρατηρηση. παντως ειναι κοινη τακτικη το λαπτοπ να εχει προσδοκιμο ζωης οσο κραταει η εγγυηση. τα turbo x δεν καταφερνουν καν αυτο :P



    δεν νομιζω πως διαφωνει σε αυτο κανεις. oμως και παλι κανεις δεν πρεπει να χαιρεται που μειωνονται οι κατασκευαστες. βεβαια, τοσο ανταγωνισμο ειχαμε ολα αυτα τα χρονια, που ωφελεισε; τοσα κακα προϊοντα υπηρχαν ή υπαρχουν στην αγορα... ολα τα hp, τα "φθηνοτερα" vaio, turbo-x... αλλα οι καταναλωτες δεν κανουν το ιδιο λαθος δυο φορες... (ελπιζω)
    Turbo-x δεν είχα ποτέ οπότε δεν ξέρω σε laptop.. Το DELL & το Futsitsu Semiens ακόμα δουλεύουν μετά από 8 χρόνια .... Ο Amilo ήταν ο 1ος διπύρηνος που έιχε κυκλοφορήσει τότε ! Επίσης το πως το δουλεύεις παίζει πολύ μεγάλο ρόλο πλέον σήμερα.. Π.χ αν το βάζεις πάνω στο ντιβάνι με κλειστούς όλους αεραγωγούς μην περιμένεις να δουλέψει ! Όταν μου έρχονται laptop από κοριτσάκια/γυναίκες/πιτσιρίκια πάντα όταν τα ανοίγουμε στην δουλειά βλέπουμε την βρώμα της ζωής μας σε τέτοιο βαθμό που δεν βγαίνει από τα πλαστικά πάντα....

  12. #27
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από reaper1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    lenovo?? xaxaxa
    To πιο μεστό μήνυμα της ημέρας!

  13. #28
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.157
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    Netgear D1500
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οκ αλλά μαπα πολύ τα lenovo !

    - - - Updated - - -



    Σε ποσοστό βλαβών τα Toshiba είναι πρώτα ! Και μάλιστα έχουν χοντρά σχεδιαστικά λάθη σαν μηχανήματα ! Ποτέ ξανά Toshba !

    Κριμα για την Samsung !
    Τρολλάρεις, έτσι; Lenovo και Toshiba είναι κορυφή κι αξιοπιστία στα laptops, μαζί με την Dell.

  14. #29
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρολλάρεις, έτσι; Lenovo και Toshiba είναι κορυφή κι αξιοπιστία στα laptops, μαζί με την Dell.
    δεν ξερω για την toshiba αλλα τουλαχιστον στον χωρο των budget laptop η lenovo εχει κανει πολυ κακες επιλογες σε πολλα απο τα μοντελα της (δυστυχως εχω ενα απο αυτα) και δεν την συνιστω σε κανεναν. δεν λεω οτι τα πιο ακριβα της δεν ειναι καλα γιατι απλως δνε ξερω.

  15. #30
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    o ενας λεει lenovo κορυφη ο αλλος λεει οτι δεν ειναι αλλος λεει toshiba αλλος HP τελικα παρτε μια αποφαση
    ειναι οπως τα antivirus κανεις δεν ξερει ποια ειναι τα καλυτερα
    εγω για απλη χρηση και gaming χρηση εχω χρησιμοποιησει και αγορασει μονο ακριβα λαπτοπ απο 700 και 800 ευρω το λιγοτερο ακομα και για απλη χρηση και το τελευταιο που πηρα ηταν 1500 και δικα μου και φιλων και συγγενων
    και ολα TURBO-X με επιλογη δικη μου σε αυτα που μπορω να αλλαξω συγκεκριμενες μαρκες οχι οτι μου δινουν μεσα κτλ
    τα δουλευω τουλαχιστον μια 7 ετια και δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα και οποιος εχει παρει αλλο δηλαδη toshiba Hp Vaio εχουν διαφορα θεματα αξιοπιστιας οχι οτι το εχω ακουσει αλλα το εχω δει
    Ολα εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους αλλα απο πειρα εγω μονο turbo-x ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα και ΠΟΤΕ δεν εχω παει στο σερβις τυχερος??
    τρολλαρετε οσο θελετε αλλα αυτη ειναι η πειρα μου και το καλυτερο after sale service το εχει το plaisio δυστηχως για τους υπολοιπους και πειτε οτι θελετε οτι εχω μετοχες οτι ειμαι υπαλληλος οτι να ναι βαρατε

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-14, 02:47
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-14, 20:26
  3. Η εμπειρια μου απο την cyta
    Από mitsos185 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-14, 17:17
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-13, 00:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας