Σελ. 3 από 581 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 8710
  1. #31
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.335
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100mbps/10mbps
    ISP
    TUC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apxwv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά αν στην κάρτα έχεις ποσό λιγότερο από 200Ε κάθε 6μηνο σε χρεώνει κάπου στα 4Ε και καλά για να συνεχίσει να υπάρχει ο λογαριασμός....
    Πως υπολογίζεται όμως αυτο το ποσό των 200€. Ειναι ότι έχεις στον λογαριασμό πάνω στους 6 μήνες που γίνεται ο έλεγχος ή προκύπτει απο κάποιον μέσο όρο των χρημάτων που υπάρχουν ας πούμε στο τέλος του κάθε μήνα απο τους 6 στον λογαριασμό μας;

  2. #32
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Aν δεν κανω λαθος βγαινει απο μεσο ορο.
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  3. #33
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδες help γιατι δεν ξερω τι γινεται!Πηγα σημερα στην Πειραιως,εβγαλα την συγκεκριμενη καρτουλα μεσα σε ενα τεταρτο ( κι ομως ),δεν μου ζητησαν 5 ευρω για την ενεργοποιηση αλλα μου ζητησε η κοπελα που με εξηπηρετησε το ΑΦΜ ( θελουν χαρτι που να γραφει το ΑΦΜ μου ή απλα να τους το πω;Kαι αν θελουν χαρτι απο που το βγαζω; ) και επειδη δεν το ειχα μου ειπε δεν πειραζει,απλα περνα αλλη στιγμη να μου το δωσεις επειδη ειναι υποχρεωτικο και μου εδωσε την καρτα και μου ειπε οτι θα μπορουσα να την χρησιμοποιησω αμεσως!Πηγα στο ATM,εβαλα λιγα χρηματα στον φακελο για να μπουν στον λογαριασμο και ολα οκ!Γυρισα σπιτι μετα και πηγα να κανω ενα αccount στο paypal και οταν πηγα να κανω add card με ολα τα στοιχεια σωστα μου εβγαλε το εξης μυνημα:"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."!Tι φταιει ρε παιδια;

    EDIT:Πηρα τηλεφωνο στην Πειραιως και μιλησα με μια κοπελα και μου ειπε οτι η καρτα μου ειναι ενεργοποιημενη και οτι στο συστημα τους ειδαν οτι ο ειχε μπει λανθασμενο card verification number,δηλαδη ελεος,3 αριθμοι ειναι,ποσο λαθος μπορει να το εχω γραψει,τα τσεκαρα ολα ποσες φορες!Θα κανουν τον ελεγχο τους και θα με παρουν το νωριτερο αυριο το πρωι μου ειπαν να με ενημερωσουν!Επισης μου ειπε η κοπελα οτι δεν υπαρχει καμια εφαπαξ επιβαρυνση 5 ευρω για την ενεργοποιηση της καρτας (οποτε ας διορθωθει και αυτο στο πρωτο ποστ)!

    Εκνευριζομαι με κατι τετοια,ολα να πανε ρολοι και να τρως ξαφνικα πορτα...δεν λεει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 16-05-07 στις 16:25.

  4. #34
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalmike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης μου ειπε η κοπελα οτι δεν υπαρχει καμια εφαπαξ επιβαρυνση 5 ευρω για την ενεργοποιηση της καρτας (οποτε ας διορθωθει και αυτο στο πρωτο ποστ)!
    Η εφάπαξ επιβάρυνση των 5 ευρώ έχει να κάνει με την ενερτηοποίηση της υπηρεσίας ebanking και όχι με την ενεργοποίηση της κάρτας.
    The important thing is not to stop questioning.

  5. #35
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωπ ναι sorry,λαθος μου!Οσον αφορα με το αλλο θεμα ξερεις τι μπορει να συμβαινει;Ρε γαμωτο και δεν τα μπορω τα τρεχαματα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 16-05-07 στις 18:02.

  6. #36
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Όμως, δεν κατάλαβα καλά που έχει περαστεί λάθος το verification number??Δηλαδή άλλο number έδωσες εσύ και άλλο περάσαν εκείνοι (ή το αντίθετο)??

    Πάντως όσον αφορά το ΑΦΜ σου, μπορείς να πας κάποιο εκκαθαριστικό της εφορίας (αν έχεις), αλλιώς το χαρτί που πήρες το ΑΦΜ σου από την εφορία (όταν έβγαλες ΑΦΜ).
    The important thing is not to stop questioning.

  7. #37
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    φαντάζομαι οτι verification δίνεις τα 3 τελευταία απο πίσω, άρα στα αρχεία σαν verification για τον αριθμό της κάρτας σου έχει δηλωθεί/ταιριάξει κάτι άλλο και πρέπει αυτό να αλλαχθεί!

    Καλωσόρισες στον μαγικό κόσμο των τραπεζών και των ιντερνετικών αγορών!




  8. #38
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Όμως, δεν κατάλαβα καλά που έχει περαστεί λάθος το verification number??Δηλαδή άλλο number έδωσες εσύ και άλλο περάσαν εκείνοι (ή το αντίθετο)??

    Πάντως όσον αφορά το ΑΦΜ σου, μπορείς να πας κάποιο εκκαθαριστικό της εφορίας (αν έχεις), αλλιώς το χαρτί που πήρες το ΑΦΜ σου από την εφορία (όταν έβγαλες ΑΦΜ).
    Εγω περναω σωστα το verification number αλλα στο συστημα τους (της τραπεζας εννοω,που βλεπουν την κινηση που εκανα στο paypal) φαινεται οτι το περναω λαθος,οτι εκει ειναι το προβλημα γι'αυτο δηλαδη μου βγαζει το παραπανω μηνυμα (υποθετω)!

    Εγω φοιτητης ειμαι και βρισκομαι στη Λαμια,που να βρω χαρτι με ΑΦΜ τωρα...;Εφοσον ομως το ΑΦΜ το θελουν για επιβεβαιωση των στοιχειων που εδωσα αν τους πω τον αριθμο το ιδιο πραγμα δεν κανει;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    φαντάζομαι οτι verification δίνεις τα 3 τελευταία απο πίσω, άρα στα αρχεία σαν verification για τον αριθμό της κάρτας σου έχει δηλωθεί/ταιριάξει κάτι άλλο και πρέπει αυτό να αλλαχθεί!

    Καλωσόρισες στον μαγικό κόσμο των τραπεζών και των ιντερνετικών αγορών!
    Ναι,μαλλον αυτο που λες εγινε,αλλο γραφει η καρτα και αλλο εχει περαστει στα συστηματα τους!Αντε βρες ακρη τωρα...!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 16-05-07 στις 18:58.

  9. #39
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με πηραν τηλεφωνω πριν 1 λεπτο και μου ειπαν οτι ειχα βαλει λαθος ημερομηνια ληξης της καρτας και οντως ειχα βαλει λαθος και χαρηκα προς στιγμην αλλα και παλι μου βγαζει το ιδιο μηνυμα

  10. #40
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    όχι γιατι μπορεί να τους πεις το δικό μου ΑΦΜ, που θα ξέρουν οτι είναι δικό μου;

    πήγαινε σε ένα ΚΕΠ και πες τους να σου κάνουν ένα έγγραφο που να έχει το αφμ σου πάνω [ενημερώτητα/εκτύπωση του ε1, ξέρουν αυτοί]




  11. #41
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Περιοχή
    Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105440/11000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Τα χρήματα που έχουμε σε ένα λογαριασμό ανάλογα την τράπεζα υπάρχει κάποια χρέωση γιά να συνεχίσει να υπάρχει ο λογαριασμός.Και όχι μόνο αυτό αλλά αν έχεις παραπάνω ποσό από αυτό τοκίζεται μόνο η διαφορά και όχι όλο το ποσό.Δηλ. αν έχεις 2000 ευρώ τα 1400 τοκίζονται.

  12. #42
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalmike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πηραν τηλεφωνω πριν 1 λεπτο και μου ειπαν οτι ειχα βαλει λαθος ημερομηνια ληξης της καρτας και οντως ειχα βαλει λαθος και χαρηκα προς στιγμην αλλα και παλι μου βγαζει το ιδιο μηνυμα
    λοιπόν, δες μήπως βάζεις και το verification λάθος, 3 νούμερα είναι 5 γράφει η κάρτα σου κάνε τους δυνατούς συνδυασμούς!

    δες μήπως γράφεις και τίποτα άλλο λάθος και δεν το καταλαβαίνεις!




  13. #43
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι γιατι μπορεί να τους πεις το δικό μου ΑΦΜ, που θα ξέρουν οτι είναι δικό μου;

    πήγαινε σε ένα ΚΕΠ και πες τους να σου κάνουν ένα έγγραφο που να έχει το αφμ σου πάνω [ενημερώτητα/εκτύπωση του ε1, ξέρουν αυτοί]
    Mα αμα δωσω το δικο σου ΑΦΜ δεν θα δουν τα στοιχεια σου και οχι τα δικα μου;

    Ναι,σε ΚΕΠ θα παω τελικα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπόν, δες μήπως βάζεις και το verification λάθος, 3 νούμερα είναι 5 γράφει η κάρτα σου κάνε τους δυνατούς συνδυασμούς!

    δες μήπως γράφεις και τίποτα άλλο λάθος και δεν το καταλαβαίνεις!
    Τα εχω χιλιοελεγξει ολα,ενταξει το λαθος που εκανα στην ημερομηνια ληξης ειναι προφανεστατο αλλα δεν ειμαι και τοσο κουλος...τι να πω...

    Μπας και first name ειναι το επιθετο;Γιατι για first name εχω βαλει το ονομα μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 16-05-07 στις 19:46.

  14. #44
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    ίσως να φταίει και η τράπεζα, να σου είπαν οτι την ενεργοποίησαν αλλά να μην έχουν ενημερώσει το σύστημα τους ακόμα, αν δεν βαριέσαι μπορείς να κάνεις το εξής τεστ, πήγαινε σε ένα μαγαζί με την κάρτα στο χέρι, πεστους να την χρεώσουν για την αγορά που θα κάνεις, και αν την δεν τη δεχτεί το σύστημα ούτε εκεί τότε δεν την έχουν ενεργοποιήσει.

    2 κίνδυνοι βέβαια, να αγοράσεις κάτι που δεν σου χρειάζεται, να γίνεις ρόμπα με την άκυρη πιστωτική!




  15. #45
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως να φταίει και η τράπεζα, να σου είπαν οτι την ενεργοποίησαν αλλά να μην έχουν ενημερώσει το σύστημα τους ακόμα, αν δεν βαριέσαι μπορείς να κάνεις το εξής τεστ, πήγαινε σε ένα μαγαζί με την κάρτα στο χέρι, πεστους να την χρεώσουν για την αγορά που θα κάνεις, και αν την δεν τη δεχτεί το σύστημα ούτε εκεί τότε δεν την έχουν ενεργοποιήσει.

    2 κίνδυνοι βέβαια, να αγοράσεις κάτι που δεν σου χρειάζεται, να γίνεις ρόμπα με την άκυρη πιστωτική!
    Μα η κοπελα που μιλησα στο τηλεφωνο αφου της εδωσα τα στοιχεια μου απο το συστημα ειδε οτι ειναι ενεργοποιημενη η καρτα!Τελοσπαντων,για να μην σας πρηζω,θα περιμενω αυριο τηλεφωνημα παλι απο την τραπεζα και θα σας πω τι εγινε!

Σελ. 3 από 581 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας