Σελ. 510 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 490500505508509510511512515520530 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.636-7.650 από 8762
  1. #7636
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Είναι εντελώς άλλο να κάνεις κριτικές για μια εφαρμογή ενός task (π.χ. εφαρμογή-πυξίδα, ή βρίσκει τον βορρά με ακρίβεια ή δεν τον βρίσκει) και άλλο να κριτικάρεις τέτοιες πολυεφαρμογές. Κάθε χρήστης έχει ξεχωριστές ανάγκες, εγώ θέλω να μπλοκάρω προσωρινά την κάρτα με ένα κλικ, ο άλλος να του βγάζει ειδοποιήσεις όταν στο κοντινό κατάστημα έχει μικρές ουρές, κάποιες επιθυμίες είναι ανέφικτες, 3,5 αστεράκια για τέτοιες εφαρμογές μια χαρά είναι, να είναι όλοι ικανοποιημένοι εξαιρετικά δύσκολο, συν ότι αυτές τις εφαρμογές τις χρησιμοποιεί ευρεία γκάμα χρηστών, από τον έμπειρο που ξέρει τι θέλει μέχρι πολλούς άσχετους που ό,τι κουμπάκι βλέπουν το πατάνε για να δοκιμάσουν αν θα σκάσει.
    hnesne

  2. #7637
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΤΕΛΙΚΑ κατι παιζει με τα παλκαρ του ΑΒ Βσιλοπουλος: δευτερο κρουσμα σημερα, ρωτησε ο μεταφορεας τι λογαριασμο να χρεωσει, του λεω αυθορμητα τρεχουμενο. Κοιταω μετα και βλεπω στο αποκομμα του ταμιευτηριου!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκαινουργια Debit Mastercard
    τρεις προσπαθειες για πληρωμη στο φορητο POS του Βασιλοπουλου
    δεν γινεται δεκτη!
    Επαρκες υπολοιπο δεδομενο, σημα κατα δηλωσιν του μεταφορεα καλο.
    Περαν του απομαγνητισμου αλλος λογος να μην γινεται δεκτη υπαρχει;


    - - - Updated - - -

    Λετε να ηταν τοσο στοκος που
    ενω του ελεγα οτι ο λογαριασμος ειναι τρεχουμενος να παταγε ταμιευτηριου;
    Η μηπως φταιγανε τα γαντια latex που φοραγε για λογους ασφαλειας...
    - - - Updated - - -

    ΙΣΩΣ φταινε και τα pos που τους δινουν, το σημερινο ηταν cardlink, οι ασχολουμενοι με το εμποριο θα ξερουν καλυτερα... Δεχονται τον πρωτευοντα αρα στην περιπτωση μου ταμιευτηριου. ΑΠΟΡΩ ομως γιατι ρωτανε...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #7638
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΕΛΙΚΑ κατι παιζει με τα παλκαρ του ΑΒ Βσιλοπουλος: δευτερο κρουσμα σημερα, ρωτησε ο μεταφορεας τι λογαριασμο να χρεωσει, του λεω αυθορμητα τρεχουμενο. Κοιταω μετα και βλεπω στο αποκομμα του ταμιευτηριου!





    - - - Updated - - -

    ΙΣΩΣ φταινε και τα pos που τους δινουν, το σημερινο ηταν cardlink, οι ασχολουμενοι με το εμποριο θα ξερουν καλυτερα... Δεχονται τον πρωτευοντα αρα στην περιπτωση μου ταμιευτηριου. ΑΠΟΡΩ ομως γιατι ρωτανε...
    Ανθρωπε μου περίμενε. Το ίδιο το pos με την κάρτα μέσα σε ρωτάει μετά την εισαγωγή του pin ποιόν λογαριασμό θέλεις ταμιευτηρίου ή τρεχούμενου. Και το λέει με μεγάλα γράμματα

  4. #7639
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανθρωπε μου περίμενε. Το ίδιο το pos με την κάρτα μέσα σε ρωτάει μετά την εισαγωγή του pin ποιόν λογαριασμό θέλεις ταμιευτηρίου ή τρεχούμενου. Και το λέει με μεγάλα γράμματα
    Ναι και λέει πως την ρωτήσανε, απάντησε μάλιστα να κάνουν χρήση του τρεχούμενου, λες να φταίει που δεν το έγραψε με μεγάλα γράμματα;

  5. #7640
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μαλλον εγω φταιω, γιατι δεν φοραγα τα γυαλια της πρεσβυωπιας...
    Σοβαρα τωρα οι φωστηρες του Βασιλοπουλου οταν μαζευω 200 ποντους με την καρτα AB PLUS, μου χαριζουν ΕΞΗ ΕΥΡΩ σε χαρτινη δωρο-επιταγη, την οποια ΟΜΩΣ δεν μπορω να εξαργυρωσω οταν πληρωνω online ηλεκτρονικα, αρα η ΑΝΕΠΑΦΗ παραλαβη δεν ειναι δυνατη, ετσι καταληγουμε στα POS κοκ!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #7641
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εγω φταιω, γιατι δεν φοραγα τα γυαλια της πρεσβυωπιας...
    Σοβαρα τωρα οι φωστηρες του Βασιλοπουλου οταν μαζευω 200 ποντους με την καρτα AB PLUS, μου χαριζουν ΕΞΗ ΕΥΡΩ σε χαρτινη δωρο-επιταγη, την οποια ΟΜΩΣ δεν μπορω να εξαργυρωσω οταν πληρωνω online ηλεκτρονικα, αρα η ΑΝΕΠΑΦΗ παραλαβη δεν ειναι δυνατη, ετσι καταληγουμε στα POS κοκ!
    Τι στο καλό καταρράχτη έχουν!?!??!

    - - - Updated - - -

    Για το προσωπικό της ΑΒ πάει αυτό

  7. #7642
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΕΛΙΚΑ κατι παιζει με τα παλκαρ του ΑΒ Βσιλοπουλος: δευτερο κρουσμα σημερα, ρωτησε ο μεταφορεας τι λογαριασμο να χρεωσει, του λεω αυθορμητα τρεχουμενο. Κοιταω μετα και βλεπω στο αποκομμα του ταμιευτηριου!





    - - - Updated - - -

    ΙΣΩΣ φταινε και τα pos που τους δινουν, το σημερινο ηταν cardlink, οι ασχολουμενοι με το εμποριο θα ξερουν καλυτερα... Δεχονται τον πρωτευοντα αρα στην περιπτωση μου ταμιευτηριου. ΑΠΟΡΩ ομως γιατι ρωτανε...
    μηπως του ειχε κολλησει το ασυρματο pos της cardlink και επρεπε να κανει επανεκκινηση για να στρωσει και να πληρωσεις με καρτα ; γνωστο φαινομενο που εχει τυχει .

  8. #7643
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΙΣΩΣ... ειναι και ο νομος του μερφι... δευτερη φορα που ετυχε... σ΄εμενα παλι...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #7644
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τελικα καταργηκε η επιβεβαιση με sms για onilne αγορες και στην alpha bank;
    σημερα μπηκα στο my elpedison και ξερω οτι καθε 8-10 του μηνα βγαινουνε οι λογαριασμοι και πληρωσα τον εναν λογαριασμο ρευματος με καρτα χρεωστικη της eurobank και μου εστειλε κανονικα sms στο κινητο μετα σε εμφανιστηκε το μυνημα οτι η πληρωμη εγινε με επιτυχια μια λευκη σελιδα με την λεξη { ''success '' : true } , ενω μου ηρθε στο email μου η επιβεβαιωση συναλλαγης απο το ηλεκτρονικο καταστημα.
    Μετα πληρωσα τον 2ο λογαριασμο ρευματος του αλλου σπιτιου με καρτα χρεωστικη της alpha bank και δεν μου εστειλε sms στο κινητο περασε την συναλλαγη ετσι; so what ; τι γινεται; περιμενα εστω η alpha bank να μην το σταματησει αυτο το sms. Και μετα εμφανιστηκε κανονικα μυνημα απο το site οτι η πληρωμη εχει γινει κανονικα! και μου ηρθε κανονικα στο μου ηρθε στο email μου η επιβεβαιωση συναλλαγης απο το ηλεκτρονικο καταστημα . Παντως μπαινοντας στην internet banking της eurobank η συναλλαγη εχει γινει κανονικα.Επισης μου εκανε εντυπωση που η 2η σελια με το sms της eurobank δεν εμφανιζοτανε σε μια ολοκληρη σελιδα αλλα σε ενα μικρο παραθυρακι που εμφανιστηκε στην ιδια την σελιδα που ητανε κανονικα σελιδα της eurobank .

  10. #7645
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα καταργηκε η επιβεβαιση με sms για onilne αγορες και στην alpha bank;
    σημερα μπηκα στο my elpedison και ξερω οτι καθε 8-10 του μηνα βγαινουνε οι λογαριασμοι και πληρωσα τον εναν λογαριασμο ρευματος με καρτα χρεωστικη της eurobank και μου εστειλε κανονικα sms στο κινητο μετα σε εμφανιστηκε το μυνημα οτι η πληρωμη εγινε με επιτυχια μια λευκη σελιδα με την λεξη { ''success '' : true } , ενω μου ηρθε στο email μου η επιβεβαιωση συναλλαγης απο το ηλεκτρονικο καταστημα.
    Μετα πληρωσα τον 2ο λογαριασμο ρευματος του αλλου σπιτιου με καρτα χρεωστικη της alpha bank και δεν μου εστειλε sms στο κινητο περασε την συναλλαγη ετσι; so what ; τι γινεται; περιμενα εστω η alpha bank να μην το σταματησει αυτο το sms. Και μετα εμφανιστηκε κανονικα μυνημα απο το site οτι η πληρωμη εχει γινει κανονικα! και μου ηρθε κανονικα στο μου ηρθε στο email μου η επιβεβαιωση συναλλαγης απο το ηλεκτρονικο καταστημα . Παντως μπαινοντας στην internet banking της eurobank η συναλλαγη εχει γινει κανονικα.Επισης μου εκανε εντυπωση που η 2η σελια με το sms της eurobank δεν εμφανιζοτανε σε μια ολοκληρη σελιδα αλλα σε ενα μικρο παραθυρακι που εμφανιστηκε στην ιδια την σελιδα που ητανε κανονικα σελιδα της eurobank .
    Δεν το ζητάει πάντα, πχ πλήρωσα ΟΤΕ πριν μερικές μέρες και δεν μου το ζήτησε, καθώς είναι καρτα που κάνω αυτή την πληρωμή κάθε φόρα.
    Ενω πλήρωσα elin και μου το ζήτησε και τα δυο με κάρτα alpha

  11. #7646
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ζητάει πάντα, πχ πλήρωσα ΟΤΕ πριν μερικές μέρες και δεν μου το ζήτησε, καθώς είναι καρτα που κάνω αυτή την πληρωμή κάθε φόρα.
    Ενω πλήρωσα elin και μου το ζήτησε και τα δυο με κάρτα alpha
    εγω εχτες εβαλα καρτα μεσω του vodafonecu.gr στην μητερα μου και με χρεωστικη εθνικης τραπεζας και δεν μου ζητησε τιποτα ενω την προηγουμενη φορα καθε φορα με ρωτουσε αμα θα μου στειλει το otp με sms ή με email . Δεν βγαζω ακρη.

  12. #7647
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχτες εβαλα καρτα μεσω του vodafonecu.gr στην μητερα μου και με χρεωστικη εθνικης τραπεζας και δεν μου ζητησε τιποτα ενω την προηγουμενη φορα καθε φορα με ρωτουσε αμα θα μου στειλει το otp με sms ή με email . Δεν βγαζω ακρη.
    Μήπως τις αποθηκεύει?

  13. #7648
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Η alpha bank δεν στο ζητάει πλέον πάντα ειδικά αν αναγνωρίζει πως έχει κάθε μήνα πληρωμές στον ίδιο φορέα - εταιρεία

  14. #7649
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως τις αποθηκεύει?
    οχι δεν αποθηκευω ποτε την καρτα ! δεν το εμπιστευομαι το καθε site για να το κανω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manos_ps Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η alpha bank δεν στο ζητάει πλέον πάντα ειδικά αν αναγνωρίζει πως έχει κάθε μήνα πληρωμές στον ίδιο φορέα - εταιρεία
    παντως ειναι πολυ κουλο που δεν μας εχει ενημερωσει η καθε τραπεζα ( μιλαω μονο για εθνικη , alpha bank και πειραιως ) οτι σταματησε και καπου σου φαινεται παραξενο. Θυμαμαι οτι η alpha bank και η εθνικη σε οτι καν πληρωνα με καρτα ηλεκτρονικα παντα μου ζητουσε κωδικο.

  15. #7650
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ξέρουμε όμως αν είναι θέμα τράπεζας ή εμπόρου; Γιατί όπως έχουμε πει κατά καιρούς, το verified by Visa ή MasterCard, (ή όπως και αν λέγονται αυτά) όπως γνωρίζω είναι μια έξτρα υπηρεσία επι πληρωμή προς τους εμπόρους για να έχουν και αυτοί το κεφάλι τους ήσυχο σε περίπτωση υποκλοπής των καρτών.
    Όντως και σε εμένα χθες-προχθές δε ζήτησε κωδικό στην Alpha κάρτα μου σε πληρωμή λογαριασμού της Elpedison, αλλά σε άλλες συναλλαγές που έκανα τον ζήτησε κανονικά.

Σελ. 510 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 490500505508509510511512515520530 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας