Σελ. 452 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 432442447450451452453454457462472 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.766-6.780 από 8762
  1. #6766
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη αν εχω στον λογαριασμο μου πχ 76,45€ και θελω να τα σηκωσω ολα δε θα το δεχθουν; Με ποια αιτιολογια; Πως θα παρω τα χρηματα μου τοτε;
    Αν χρωστάω 76,45€ στον aSMiLoN και θέλω να του τα καταθέσω, πώς θα το κάνω;

    Μάλλον το να "μην δέχονται" το εκλαμβάνω ως πίεση/κατεύθυνση των υπαλλήλων προς τον κόσμο σε χρήση ATM και APS, για αποσυμφόρηση των ταμείων.

    Διαφορετικά, καταθέτεις 400€ και ένα λεπτό. Thug life
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #6767
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Και τα ATM προς εξαφάνιση. Έψαχνα από Ομόνοια μέχρι Μοναστηράκι προχθές ΑΤΜ της Alpha Bank. Στην Αθηνάς δεν λειτουργούσε. Θυμόμουν ότι υπήρχε ένα στην πλατεία στο Μοναστηράκι αλλά και εκείνο ήταν εξαφανισμένο. Είχαν βάλει ΑΤΜ εταιρείας, δηλαδή να πλήρωνες προμήθεια στην οποιαδήποτε συναλλαγή.
    Με το google maps βρήκα τελικά ότι υπήρχε ένα στην Ερμού στο κατάστημα Καπνικαρέα. Έβγαζε μόνο πενηντάρικα. Πάντως εξυπηρετήθηκα.

  3. #6768
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη αν εχω στον λογαριασμο μου πχ 76,45€ και θελω να τα σηκωσω ολα δε θα το δεχθουν; Με ποια αιτιολογια; Πως θα παρω τα χρηματα μου τοτε;
    Νομίζω ότι αφορά μόνο τα ταμεία και όχι τα ATM-APS.
    Επίσης ενδεχομένως να μπορείς αλλά να υπάρχει μία μικρή χρέωση.Δεν ξέρουμε πως θα υλοποιηθεί ακόμη αλλά ο στόχος από ότι έχω καταλάβει είναι να μειωθούν οι πελάτες που εξυπηρετούνται από τα ταμία.

  4. #6769
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Περί Dipocket. Είπα να γραφτώ γιατί έμαθα δουλεύει με το Google Pay.

    Ανοίγω λογαριασμό, στέλνω τις σελφιες και μετά θέλει το διαβατήριο.
    Οκ μέχρι εκεί.

    Μετά θέλει και άλλο έγγραφο, κάτι που η REvolut δεν ζήτησε ποτέ σε μένα.
    Άντε και τους σκανάρω έναν λογαριασμό τράπεζας. Βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι καθαρό. Ξαναδοκιμάζω με της τράπεζας, τίποτα.
    Άντε λέω να δοκιμάσω με το δίπλωμα οδήγησης. Τίποτα.
    Μετά με λογ. πιστωτικής κάρτας. Πάλι τίποτα.

    Τόση φασαρία θέλει η ιστορία μαζί τους;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #6770
    Εγγραφή
    01-04-2013
    Περιοχή
    Θέρμη
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους
    Έχω 2 χρεωστικές στην euro και στην πειραιώς.
    Και από τις 2, έχουν φύγει τα ονόματα όταν τις καθάριζα με ένα πανί (ειδικά της euro έφυγε σχεδον ολο).
    Λέτε να υπάρξει κανένα θέμα?
    Ωραία η alpha που είναι ανάφλυφη (η σκέτη enter) αλλά τα bonus της δεν λένε (επιχειρήσεις που δεν με ενδιαφέρουν και ετήσια συνδρομή)

  6. #6771
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasos1615 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους
    Έχω 2 χρεωστικές στην euro και στην πειραιώς.
    Και από τις 2, έχουν φύγει τα ονόματα όταν τις καθάριζα με ένα πανί (ειδικά της euro έφυγε σχεδον ολο).
    Λέτε να υπάρξει κανένα θέμα?
    Ωραία η alpha που είναι ανάφλυφη (η σκέτη enter) αλλά τα bonus της δεν λένε (επιχειρήσεις που δεν με ενδιαφέρουν και ετήσια συνδρομή)
    Είναι απίθανο να συναντήσεις πρόβλημα. Μόνο εάν κάποιος θέλει να εξακριβώσει ότι το όνομα της κάρτας και της ταυτότητάς σου ταυτίζονται. Στο 99% των περιπτώσεων, δεν ασχολείται κανείς. Εάν ζητήσεις αντικατάσταση λόγω φθοράς, πιθανότατα θα σε χρεώσουν 6€.
    Η ρεαλιστική συμβουλή είναι να το αγνοήσεις.

  7. #6772
    Εγγραφή
    01-04-2013
    Περιοχή
    Θέρμη
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απίθανο να συναντήσεις πρόβλημα. Μόνο εάν κάποιος θέλει να εξακριβώσει ότι το όνομα της κάρτας και της ταυτότητάς σου ταυτίζονται. Στο 99% των περιπτώσεων, δεν ασχολείται κανείς. Εάν ζητήσεις αντικατάσταση λόγω φθοράς, πιθανότατα θα σε χρεώσουν 6€.
    Η ρεαλιστική συμβουλή είναι να το αγνοήσεις.
    Αυτό σκοπεύω να κάνω και γω
    Αν γνωρίζεις (ή και κάποιος άλλος), άμα ζητήσω αντικατάσταση μέσα από το winbank (που λένε οτι την στέλνουν σπίτι σου), λέτε να την "χτυπάνε" όπως στην alpha?
    Για την eurobank ξερω οτι τις βγάζουν μόνο από τα καταστήματα

  8. #6773
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Όταν έβγαλα την πρώτη μου χρεωστική στην Eurobank (αυτές που σου τυπώνουν στο κατάστημα), η υπάλληλος έκανε λάθος και το όνομα μου δεν τυπώθηκε καθόλου στην κάρτα. Την χρησιμοποιούσα χωρίς πρόβλημα μέχρι την λήξη της.

  9. #6774
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα μου πεταξε αυτην την καρτα https://www.bleep.gr/#utm_source=Exi...ontent=Network
    Με τη νέα κάρτα bleep Χαμόγελο Visa, οι αγορές σας έχουν Χαμόγελο!


    Με κάθε αγορά που πραγματοποιείτε με την κάρτα bleep Χαμόγελο Visa, ενισχύετε το Χαμόγελο του Παιδιού.

    Αποκτήστε τη νέα bleep Χαμόγελο Visa μέσω του bleep app μέσα σε 5’, από όπου κι αν βρίσκεστε, και στηρίξτε Το Χαμόγελο του Παιδιού.

    Κάθε φορά που χρησιμοποιείτε την κάρτα bleep Χαμόγελο Visa για τις αγορές σας σε ηλεκτρονικά ή φυσικά καταστήματα, δωρίζετε 0,05 Ευρώ στο Χαμόγελο του Παιδιού.

    Επιπλέον, η Alpha Bank διπλασιάζει τη δωρεά σας, ώστε ο Οργανισμός να λαμβάνει συνολικά 0,10 Ευρώ ανά συναλλαγή και επίσης προσφέρει σε αυτόν το 50% της ετήσιας συνδρομής της κάρτας.

    Ποια είναι τα έξοδα που σχετίζονται με την bleep Χαμόγελο κάρτα μου;
    Ετήσια Συνδρομή18€
    Το 50% της συνδρομής αποδίδεται στον Οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού». Η δωρεά κατόχου ανά συναλλαγή είναι: 0,05 Ευρώ. Η Τράπεζα διπλασιάζει το ποσό αυτό, ώστε ο Οργανισμός να λαμβάνει 0,10 ευρώ ανά συναλλαγή.

    δηλαδη θα πληρωνουμε 18 ευρω τον χρονο και τα 9 ευρω θα πηγαινουνε στο χαμογελο του παιδιου; . και θα συναλλαγη τα 0,05 ευρω θα πηγαινουνε στο χαμογελο του παιδιου; και θα βαζει και 0,05 ευρω η τραπεζα απο την τσεπη της ; οταν εμεις κανουμε συναλλαγη; Γιατι δεν μπορω να καταλαβω ποσο χρησιμη μπορει να ειναι μια τετοια καρτα; .
    το μονο καλο ειναι οτι δεν εχει εξοδα φορτιστης σε συγκριση με την κανονικη που εχει απο 1-5 ευρω.
    επισης δεν εχει κοστος επανεκδοσης ειναι ανεξοδα ενω με την κανονικη εχει 3 ευρω.

  10. #6775
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μερικές χιλιάδες κάρτες, έχουν υποκλαπεί από online τουριστικό γραφείο στην Αθήνα. Η είδηση παίζει από το πρωί, αλλά δεν έχω βρει ποιό μπορεί να είναι.

    Από όσα λέγονται οι τράπεζες αντικαθιστούν τις κάρτες και αναλαμβάνουν τις χρεώσεις.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #6776
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από τις 4 μεγάλες τράπεζες τι επικρατεί με τις χρεωστικές και τις χρεώσεις μετατροπής συναλλάγματος σε online αγορές πλέον; Χρησιμοποιώ την εθνική που δεν έχει μεγάλο νταβατζιλίκι (παλιά είχα ακούσει για στάνταρ ποσά σε κάθε μετατροπή) αλλά σκέφτομαι για άλλους λόγους να πάω σε κάποια από τις άλλες 3. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή καλύτερο από την εθνική;

  12. #6777
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις 4 μεγάλες τράπεζες τι επικρατεί με τις χρεωστικές και τις χρεώσεις μετατροπής συναλλάγματος σε online αγορές πλέον; Χρησιμοποιώ την εθνική που δεν έχει μεγάλο νταβατζιλίκι (παλιά είχα ακούσει για στάνταρ ποσά σε κάθε μετατροπή) αλλά σκέφτομαι για άλλους λόγους να πάω σε κάποια από τις άλλες 3. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή καλύτερο από την εθνική;
    Το πεδίο θέλει ψάξιμο. Υπάρχουν και μέσα στην ίδια τράπεζα διαφορετικές πολιτικές για τις χρεώσεις συναλλάγματος με κάρτες

    Η καλύτερη λύση είναι η πιστωτική της Εθνικής που δε χρεώνει προμήθεια (προς το παρον)

  13. #6778
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    στην περίπτωση ανάληψης με χρήση πιστωτικών/χρεωστικών καρτών Visa, ενδέχεται η εκκαθάριση του ποσού να είναι άμεση μιας και αρκετές τράπεζες έχουν ενεργοποιήσει την μέθοδο Visa Direct.
    ποιες;

  14. #6779
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εγω παντως σε Alpha Bank που χρησιμοποιώ πιστωτικες δεν εχει πρόσθετες χρεωσεις για συνάλλαγμα κτλ. Παντως οταν ειχα παει Αμερικη το 2017, μονο η Alpha και η Εθνικη δεν ειχε τετοιες ηλίθιες χρεωσεις, με αποκορύφωμα την Πειραιως που ζητούσε και 1€ ανα συναλλαγη, αλλα και ενα ποσοστό που δε θυμαμαι ποσο, με ανώτατη χρεωση τα 6€

  15. #6780
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως σε Alpha Bank που χρησιμοποιώ πιστωτικες δεν εχει πρόσθετες χρεωσεις για συνάλλαγμα κτλ. Παντως οταν ειχα παει Αμερικη το 2017, μονο η Alpha και η Εθνικη δεν ειχε τετοιες ηλίθιες χρεωσεις, με αποκορύφωμα την Πειραιως που ζητούσε και 1€ ανα συναλλαγη, αλλα και ενα ποσοστό που δε θυμαμαι ποσο, με ανώτατη χρεωση τα 6€
    Η ισοτιμία της Alpha είναι χειρότερη απο την ισοτιμία της curve, revolut κλπ, όποτε έχει προμήθεια.

Σελ. 452 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 432442447450451452453454457462472 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας