Σελ. 475 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 455465470473474475476477480485495 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.111-7.125 από 8762
  1. #7111
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τα POS της εθνικής είναι για πέταμα... Μην προσπαθείς να βγάλεις άκρη...
    Σε μια συναλλαγή με τσιπ πέρασε. Οπότε σε αυτά όχι ανέπαφη συναλλαγη
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  2. #7112
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα πλήρωσα σε pos εθνικής με Apple Pay με enter bonus visa της alpha. Δούλεψε. Πάλι καλά κάνω κάπως τη δουλειά μου. Οι κάρτες των άλλων ελληνικών τραπεζών που παίζουν μόνο μέσω curve άπραγες μέχρι νεωτέρας.

  3. #7113
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω οτι εχει να κανει και με το pos του εμπορου, αμα δεχεται την επιλογη για πληρωμη με ισοτιμια , που συνηθως μειωνεται η προμηθεια στο pos του εμπορου απο οτι χωρις την ισοτιμια.




    εγω παντως που πρωτη φορα χρησιμοποιησα ατμ της eurobank στο καταστημα του Μαρκοπουλου Μεσογαιας, το ατμ φανηκε πολυ γρηγορο και ητανε και αφης και ειχε online καταθεση και εμπαιναν αμεσα τα χρηματα στο ατμ , ευτυχως που δεν ειχε την καταθεση με φακελο!.
    Αυτο που δεν μου αρεσε ητανε οτι δεν μου ζητουσε πιν για την καταθεση στον λογαριασμο της καρτας , δηλαδη εβαζα την χρεωστικη καρτα στο ατμ και παταγα καταθεση και μετα διαλεγα τον αριθμο και μετα συνεχεια και ανοιγε να βαλω τα χρηματα για να γινει καταμετρηση και μετα εβγαζει αποδειξη!. Στην Πειραιως απο οσο ξερω δεν γινεται καταθεση στο ατμ χωρις να βαλεις πιν.
    μπορεσες να βαλεις αιτιολογια καταθεσης ή ακομα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη;
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  4. #7114
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο σε εμένα φαίνεται τραγικό να στείλω τα στοιχεία των καρτών σε καποιον ανωνυμο υπαλληλο σε ενα πιθανώς κοινόχρηστο εμαιλ;
    Τραγικοτατο, μπορεις να στειλεις μονο την πρωτη οκταδα, τα αλλα πες του ειναι προσωπικα δεδομενα
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  5. #7115
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εβαλα 2 ευρω καρτα στο dosms με χρεωστικη καρτα alpha bank του πατερα μου και ενω αλλες φορες μου εστελνε extra sms pin στο κινητο , τωρα δεν μου ζητησε πιν. Ειχα μπει πριν στο ιντερνετ banking μηπως για αυτο ; δεν μου εχει ξανα τυχει κατι τετοιο ; .

  6. #7116
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εβαλα 2 ευρω καρτα στο dosms με χρεωστικη καρτα alpha bank του πατερα μου και ενω αλλες φορες μου εστελνε extra sms pin στο κινητο , τωρα δεν μου ζητησε πιν. Ειχα μπει πριν στο ιντερνετ banking μηπως για αυτο ; δεν μου εχει ξανα τυχει κατι τετοιο ; .
    Δεν είναι απαραίτητο οτι θα σου ζητήσει, αυτό το χρεώνεται ο εμπορος εξτρά (το να σου σταλεί Pin) αλλά είναι πιο σίγουρος οτι δεν θα χάσει τα λεφτά του, το να σου στείλει πιν για κάρτα και λογαριασμό που μέχρι τώρα δεν είχε θέμα το βλέπω λίγο χαζό.

  7. #7117
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν δοκιμασα σε μηχανάκι της εθνικής αλλά αυτή τη φορά μονο με το τσιπ, ύστερα και από προτροπή του ίδιου του μαγαζατορα όταν του είπα οτι είναι κάρτα που έχει εκδοθεί στο εξωτερικό.

    Και πέρασε χωρίς προβλήματα!

    Η Εθνική μου απάντησε το εξής :



    Ουτε το όνομα του δεν έγραψε και όταν ζήτησα ενα συγκεκριμένο εμαιλ για να μην στελνω τα στοιχεία των καρτων σε ενα κοινόχρηστο εμαιλ όπως ειναι το customer.service@nbg.gr μου απάντησαν




    Μονο σε εμένα φαίνεται τραγικό να στείλω τα στοιχεία των καρτών σε καποιον ανωνυμο υπαλληλο σε ενα πιθανώς κοινόχρηστο εμαιλ;
    Ποια είναι "τα στοιχεία των καρτών" που φοβάσαι να δώσεις; Απλώς τον αριθμό της κάρτας σου θέλουν, ώστε να διερευνήσουν το περιστατικό που τους ανέφερες. Γιατί χωρίς κανένα συγκεκριμένο στοιχείο, είναι προφανές ότι δεν μπορεί να γίνει η εξέταση του αιτήματός σου. Μόνο τον CVV2 κωδικό δεν πρέπει να δίνεις πουθενά (το λένε και οι ίδιες οι τράπεζες εξάλλου), τα υπόλοιπα στοιχεία της κάρτας δεν παίζουν κάποιο σημαντικό ρόλο, ώστε να είναι εύλογο να ανησυχείς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 26-06-20 στις 17:57.

  8. #7118
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Η Ελλάδα πρέπει να είναι η μόνη χώρα όπου οι πελάτες κοιτούν ποιο POS τους δίνουν δύο ταμείο.
    Στις άλλες χώρες υπάρχει μόνο ένα POS και λειτουργεί κανονικά με όλες τις κάρτες που έχουν το κατάλληλο σήμα (δηλαδή αν το μηχάνημα δέχεται Visa και έχεις Visa δε θα έχεις πρόβλημα επειδή η Visa σου είναι της λάθος τράπεζας).

  9. #7119
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελλάδα πρέπει να είναι η μόνη χώρα όπου οι πελάτες κοιτούν ποιο POS τους δίνουν δύο ταμείο.
    Στις άλλες χώρες υπάρχει μόνο ένα POS και λειτουργεί κανονικά με όλες τις κάρτες που έχουν το κατάλληλο σήμα (δηλαδή αν το μηχάνημα δέχεται Visa και έχεις Visa δε θα έχεις πρόβλημα επειδή η Visa σου είναι της λάθος τράπεζας).
    Πάσχουμε στην οργάνωση/συνεργασία, για αυτό. Όχι μόνο στα POS.

  10. #7120
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάσχουμε στην οργάνωση/συνεργασία, για αυτό. Όχι μόνο στα POS.
    Δεν είναι θέμα οργάνωσης. Στις νορμάλ χώρες δεν συνεργάζονται όλες οι τράπεζες μεταξύ τους για να δουλέψουν οι πληρωμές. Απλά υλοποιούν σωστά τα πρότυπα και τα APIs.
    Στην Ελλάδα πάνε να κάνουν εξυπνάδες, όπως πχ να σου δίνουν πόντους μόνο αν βάλεις την κάρτα στο σωστό POS. Κατά συνέπεια πας να ψωνίσεις στο Attica και έχει η ταμείας από πίσω 10 μηχανήματα σαν να έχεις πάει σε έκθεση τεχνολογίας και τα έχει για επίδειξη.

  11. #7121
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι απαραίτητο οτι θα σου ζητήσει, αυτό το χρεώνεται ο εμπορος εξτρά (το να σου σταλεί Pin) αλλά είναι πιο σίγουρος οτι δεν θα χάσει τα λεφτά του, το να σου στείλει πιν για κάρτα και λογαριασμό που μέχρι τώρα δεν είχε θέμα το βλέπω λίγο χαζό.
    το χρεωνεται το sms o εμπορας; το αλλο θα ακουσω; . Εγω νομιζω οτι η ιδια η τραπεζα το εχει βαλει για ασφαλεια! και για κερδισει κοσμο προμοταρωντας το οτι ειναι πιο ασφαλες!

  12. #7122
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελλάδα πρέπει να είναι η μόνη χώρα όπου οι πελάτες κοιτούν ποιο POS τους δίνουν δύο ταμείο.
    Στις άλλες χώρες υπάρχει μόνο ένα POS και λειτουργεί κανονικά με όλες τις κάρτες που έχουν το κατάλληλο σήμα (δηλαδή αν το μηχάνημα δέχεται Visa και έχεις Visa δε θα έχεις πρόβλημα επειδή η Visa σου είναι της λάθος τράπεζας).
    Πάει πολύς καιρό απο τότε που είχανε pos διαφόρων τραπεζών, πλέον αν θα πας συνήθως υπάρχει 1 το όποιο κανονικά σου περνάει πόντους, τουλάχιστον alpha/πειραιώς και eurobank περνάνε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το χρεωνεται το sms o εμπορας; το αλλο θα ακουσω; . Εγω νομιζω οτι η ιδια η τραπεζα το εχει βαλει για ασφαλεια! και για κερδισει κοσμο προμοταρωντας το οτι ειναι πιο ασφαλες!
    Δεν μίλησε κανένας για το sms, μίλησε για το Pin και για όλη την διαδικασία του 3d secure που παρέχεται σαν εξτρά υπηρεσία στους εμπόρους
    https://cardlink.gr/psd2/
    Ποια είναι τα οφέλη από την εφαρμογή του 3D Secure 2 για εσάς;

    Όλοι επωφελούνται από την εφαρμογή του 3D Secure 2. Οι πελάτες αποκτούν μεγαλύτερη προστασία απέναντι σε συναλλαγές απάτης και βελτιωμένη εμπειρία χρήσης, ενώ οι εκδότριες Τράπεζες μπορούν να πιστοποιήσουν με μεγαλύτερη ακρίβεια τους πελάτες τους, λαμβάνοντας υπόψη τα δεδομένα που τους κοινοποιούνται.
    Από την άλλη πλευρά, οι έμποροι θα δουν λιγότερους πελάτες τους να εγκαταλείπουν το καλάθι αγορών, ενώ ταυτόχρονα δε θα έχουν την ευθύνη (Liability Shift) στις συναλλαγές που αμφισβητήθηκαν λόγω απάτης, η οποία μετακυλίεται στις Τράπεζες. Επιπλέον, οι έμποροι μπορούν να εκμεταλλευτούν τα οφέλη της ενσωμάτωσης του πρωτοκόλλου 3D Secure 2 στις πλατφόρμες που χρησιμοποιούν (e-shops κλπ.) και να παρέχουν στους πελάτες τους μεγαλύτερη ασφάλεια.
    Οπότε τα το τι άλλο θα ακούσω κράτα τα για όταν καταλάβεις το τι ακους

  13. #7123
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα οργάνωσης. Στις νορμάλ χώρες δεν συνεργάζονται όλες οι τράπεζες μεταξύ τους για να δουλέψουν οι πληρωμές. Απλά υλοποιούν σωστά τα πρότυπα και τα APIs.
    Στην Ελλάδα πάνε να κάνουν εξυπνάδες, όπως πχ να σου δίνουν πόντους μόνο αν βάλεις την κάρτα στο σωστό POS. Κατά συνέπεια πας να ψωνίσεις στο Attica και έχει η ταμείας από πίσω 10 μηχανήματα σαν να έχεις πάει σε έκθεση τεχνολογίας και τα έχει για επίδειξη.
    Ακριβώς αυτό. Προωθητικές ενέργειες είναι έτσι φτιαγμένες για να δουλεύουν μόνο στο μηχανάκι της συγκεκριμένης τράπεζας. Είναι ένας τρόπος ώστε η τράπεζα να έχει το δικό της μηχανάκι, να περνά απο το δικό της μηχανάκι, ώστε να παίρνει τον τζίρο (και τις προμήθειες) αυτή. Γιατί εαν η συναλλαγή γίνει με POS άλλης τράπεζας, και η άλλη παίρνει κάποιο μερίδιο στην προμήθεια.

    Το πρόβλημα είναι απλό, αρκεί μια θεσμοθέτηση οδηγιών, μια εγκύκλιος, που να μην δίνει τέτοιες δυνατότητες χρήσης "αποκλειστικότητας", 'ώστε εαν χρησιμοποιείς μηχανάκι άλλης τραπεζας ναναι το ίδιο με της ίδιας τράπεζας. ΑΥτό θα επρεπε να θεσμοθετηθεί.

    Αλλά ακόμα και να μην θεσμοθετηθεί, αργά ή γρήγορα θα γίνει. Οι μαλακίες του παρελθόντος δεν έχουν θέση σήμερα. Ηλεκτρονικές τράπεζες ήδη παίρνουν τις δουλειές όπως πχ η VIVA Oλο και περισσότεροι παίρνουν τέτοιες επιλογές και τρώνε το μερίδιο των κλασσικών τραπεζών που λειτουργούν με γνώμωνα την αποκλειστικότητα χωρίς να προσφέρουν ουσιαστικές υπηρεσίες. Για παράδειγμα σε όλη την Θεσσαλονίκη, υπάρχει ένας (μια εταιρία) που κάνει support για τα POS των τραπεζών (τουλάχιστον μέχρι 5 περίπου χρόνια, το ξέρω το παλικάρι). Δηλαδή τι σόι ανταπόκριση μπορείς να έχεις, με ένα άτομο support?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει πολύς καιρό απο τότε που είχανε pos διαφόρων τραπεζών, πλέον αν θα πας συνήθως υπάρχει 1 το όποιο κανονικά σου περνάει πόντους, τουλάχιστον alpha/πειραιώς και eurobank περνάνε
    Mε κάρτα eurobank που έχω, μέχρι πρόσφατα για να περάσουν πόντοι ή να γίνει εξαργύρωση πόντων έπρεπε ναναι μηχανάκι eurobank. Τουλάχισστον αυτό μου είχαν πεί στον Μασούτη. Δεν ξέρω αν άλλαξε πρόσφατα..
    Τα Μπονους της Αλφα είναι διαφορετικά, και ίσως για αυτό να μπορουν να περάσουν απο οποιοδήποτε μηχανάκι.
    Για πειραιώς δεν ξέρω.

  14. #7124
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    OK, αν ισχύει ότι έχει μειωθεί ο αριθμός των POS που βλέπεις στο ταμείο, τότε είναι μια θετική εξέλιξη.
    Εξακολουθώ να βλέπω ως παράλογοπρόβλημα του συστήματος όλα αυτά τα προβλήματα που διαβάζω στις τελευταίες 3-4 σελίδες. Θα έπρεπε απλά να δουλεύει.

  15. #7125
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς αυτό. Προωθητικές ενέργειες είναι έτσι φτιαγμένες για να δουλεύουν μόνο στο μηχανάκι της συγκεκριμένης τράπεζας. Είναι ένας τρόπος ώστε η τράπεζα να έχει το δικό της μηχανάκι, να περνά απο το δικό της μηχανάκι, ώστε να παίρνει τον τζίρο (και τις προμήθειες) αυτή. Γιατί εαν η συναλλαγή γίνει με POS άλλης τράπεζας, και η άλλη παίρνει κάποιο μερίδιο στην προμήθεια.

    Το πρόβλημα είναι απλό, αρκεί μια θεσμοθέτηση οδηγιών, μια εγκύκλιος, που να μην δίνει τέτοιες δυνατότητες χρήσης "αποκλειστικότητας", 'ώστε εαν χρησιμοποιείς μηχανάκι άλλης τραπεζας ναναι το ίδιο με της ίδιας τράπεζας. ΑΥτό θα επρεπε να θεσμοθετηθεί.

    Αλλά ακόμα και να μην θεσμοθετηθεί, αργά ή γρήγορα θα γίνει. Οι μαλακίες του παρελθόντος δεν έχουν θέση σήμερα. Ηλεκτρονικές τράπεζες ήδη παίρνουν τις δουλειές όπως πχ η VIVA Oλο και περισσότεροι παίρνουν τέτοιες επιλογές και τρώνε το μερίδιο των κλασσικών τραπεζών που λειτουργούν με γνώμωνα την αποκλειστικότητα χωρίς να προσφέρουν ουσιαστικές υπηρεσίες. Για παράδειγμα σε όλη την Θεσσαλονίκη, υπάρχει ένας (μια εταιρία) που κάνει support για τα POS των τραπεζών (τουλάχιστον μέχρι 5 περίπου χρόνια, το ξέρω το παλικάρι). Δηλαδή τι σόι ανταπόκριση μπορείς να έχεις, με ένα άτομο support?

    - - - Updated - - -



    Mε κάρτα eurobank που έχω, μέχρι πρόσφατα για να περάσουν πόντοι ή να γίνει εξαργύρωση πόντων έπρεπε ναναι μηχανάκι eurobank. Τουλάχισστον αυτό μου είχαν πεί στον Μασούτη. Δεν ξέρω αν άλλαξε πρόσφατα..
    Τα Μπονους της Αλφα είναι διαφορετικά, και ίσως για αυτό να μπορουν να περάσουν απο οποιοδήποτε μηχανάκι.
    Για πειραιώς δεν ξέρω.
    Ειδικά στον Μασουτη είναι δοκιμασμένο αυτό που λέω πιο πίσω, όταν λες πρόσφατα για πες πόσο πρόσφατα γιατί εδώ και μερικά χρόνια ο Μασούτης έχει αλλάξει και έχει βάλει pos (ενα) σε κάθε ταμείο που δέχονται όλες τις κάρτες, στον μασούτη υποψιν περνάει και η κάρτα Εθνικής απο το ίδιο μηχανάκι.

    Το ίδιο στυλ Pos υπάρχει και στα ΑΒ και στα practikier

Σελ. 475 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 455465470473474475476477480485495 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας