Σελ. 397 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 377387392395396397398399402407417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.941-5.955 από 8762
  1. #5941
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Τουλάχιστον ελπίζω αν πάει πχ κάποιος σε ένα κατάστημα και πει δεν το ήξερα πάρτε την κάρτα και βγάλτε μου τη χρέωση να το κάνουν.
    Αφού νομικά θεωρείται αρκετό να ενημερώνουν μέσω ανακοίνωσης από τη Winbank και την ιστοσελίδα τους so be it.
    Πριν περίπου 20 χρόνια είχε χρεώσει ετήσια συνδρομή σε χρεωστική της κάρτα η Εθνική χωρίς ενημέρωση μου. Ζήτησα εγγράφως ακύρωση της κάρτας και επιστροφή της χρέωσης και το δέχτηκαν. Έχω ακόμη την αλληλογραφία.

  2. #5942
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έχω επιστολή από την diners από το 1998 ότι έχω δωρεάν συνδρομή εφόρου ζωής. Δεν με έχουν χρεώσει ποτέ ούτε μετά που πήγε στην Alpha αλλά και σαν κάρτα πλέον δεν την δέχονται και πουθενά.

  3. #5943
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω επιστολή από την diners από το 1998 ότι έχω δωρεάν συνδρομή εφόρου ζωής. Δεν με έχουν χρεώσει ποτέ ούτε μετά που πήγε στην Alpha αλλά και σαν κάρτα πλέον δεν την δέχονται και πουθενά.
    Οπου έχουν μηχανάκι της alpha τη δέχονται, π.χ. σε μεγάλα supermarket, επίσης καταστηματα τύπου Κωτσόβολος κλπ κανονικά

  4. #5944
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σε μικρά καταστήματα ξινίζουν αν το μηχανάκι τις δέχεται.

  5. #5945
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μικρά καταστήματα ξινίζουν αν το μηχανάκι τις δέχεται.
    Eχει ψηλότερη προμήθεια γιαυτο. Σε αυτα δεν τη δίνεις. Την έχεις για σουπερ μαρκετ κλπ

  6. #5946
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Περασε ηδη το πρωτο 10μερο του Φλεβαρη, και μεχρι τελος του μηνα πρεπει να εχω παρει την νεα καρτα ΑΤΜ/χρεωστικη της Πειραιως, γιατι η υπαρχουσα ληγει.
    Τηλεφωνησα, μου ειπαν οτι η οδηγια που εχουν, ειναι οτι ταχυδρομουνται την 1η εβδομαδα του μηνα που ληγει η καθε καρτα.
    Για να δουμε...

  7. #5947
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες ημέρες η ΑΛΦΑ μου ανανέωσε την Dynamic της AMEX.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι καλά που δεν σε χρέωσε γιατί ενδέχεται να το δούμε και αυτό!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν με χρέωσε, δεν ήρθε όμως μήνυμα, θα το κοιτάξω.
    Το κοίταξα δεν με χρέωσε.

  8. #5948
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    1. Δεν υπάρχει κανένας λόγος τεχνικός ή μη να πρέπει να ειδοποιήσω 45 μέρες πριν για να μην μου ανανεώσουν την κάρτα.
    2. Τώρα που με το νόμο το πλαστικό χρήμα επιβλήθηκε στις συναλλαγές και έτσι δημιουργήθηκε εν τοις πράγμασι ολιγοπώλιο υπέρ των τραπεζών, άρχισαν οι τράπεζες να το υπερεκμεταλλεύονται και να χρεώνουν τα πάντα και τους πάντες. Θα πρέπει να αποκατασταθεί η ορθή λειτουργία της αγοράς με την ελεύθερη κίνηση και χρήση μετρητών. Ή έστω, αφού νομοθετικά θεσμοθετήθηκε το μονοπώλιο στην διαχείριση και κυκλοφορία του χρήματος, νομοθετικά να μπουν όρια στις χρεώσεις.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  9. #5949
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Ερώτηση : Συνδικαιούχος σε πιστωτική κάρτα μπορεί να μπει, όπως μπαίνει σε λογαριασμό; Το όνομα της κάρτας ας είναι στον κύριο δικαιούχο.
    Εναλλακτικά, δύο λογαριασμοί e-banking να έχουν πρόσβαση στις κινήσεις της ίδιας πιστωτικής κάρτας; Όπως γίνεται με τον κοινό λογαριασμό.

    Pros and Cons of Joint Credit Cards

  10. #5950
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση : Συνδικαιούχος σε πιστωτική κάρτα μπορεί να μπει, όπως μπαίνει σε λογαριασμό; Το όνομα της κάρτας ας είναι στον κύριο δικαιούχο.
    Εναλλακτικά, δύο λογαριασμοί e-banking να έχουν πρόσβαση στις κινήσεις της ίδιας πιστωτικής κάρτας; Όπως γίνεται με τον κοινό λογαριασμό.

    Pros and Cons of Joint Credit Cards
    Μπορείς να βγάλεις κάρτα μέλος,
    https://www.eurobank.gr/el/retail/pr...istotiki-karta

    Πρόσθετη κάρτα
    Μπορείτε να αποκτήσετε πρόσθετη πιστωτική κάρτα για άλλα μέλη της οικογένειάς σας και να τη συνδέσετε με τον λογαριασμό σας.

    Η απόκτηση πρόσθετης πιστωτικής κάρτας δεν είναι υποχρεωτική. Ανάλογα με την κύρια κάρτα σας όμως, η πρόσθετη μπορεί να έχει χαμηλότερη συνδρομή ή να είναι δωρεάν για ορισμένο χρόνο.

    Μας ζητάτε την πρόσθετη κάρτα όταν εκδίδουμε την πιστωτική κάρτα σας ή άλλη στιγμή αργότερα, τηλεφωνικά ή στο κατάστημά μας.

  11. #5951
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Το πλαστικο χρημα δεν ειναι υποχρεωτικο... χρειαζεται μονον για το χτισιμο του αφορολογητου και σε καποιες μεγαλες συναλλαγες!
    Εγω πχ χρησιμοποιω ακομη πολυ τα μετρητα, όπου ειναι νομιμο, αφου ετσι κι αλλιως μονον με τους λογαριασμους φως - νερο - τηλεφωνα, καλυπτω σχεδον ΟΛΟ το αφορολογητο μου!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #5952
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση : Συνδικαιούχος σε πιστωτική κάρτα μπορεί να μπει, όπως μπαίνει σε λογαριασμό; Το όνομα της κάρτας ας είναι στον κύριο δικαιούχο.
    Εναλλακτικά, δύο λογαριασμοί e-banking να έχουν πρόσβαση στις κινήσεις της ίδιας πιστωτικής κάρτας; Όπως γίνεται με τον κοινό λογαριασμό.

    Pros and Cons of Joint Credit Cards
    Ναι και η πρόσθετη κάρτα θα έχει πρακτικά τον ίδιο αριθμό, πλην ελάχιστων ψηφίων. Μάλιστα, στο statement της κάρτας αναγράφεται ο αριθμός της κάρτας που έχει κανει συναλλαγή (αν έχουν κάνει και οι 2). Ο μόνος υπεύθυνος και υπόλογος είναι το κύριο μέλος και αυτός/η είναι που μπορεί να αιτηθεί κάτι (πχ αλλαγή διεύθυνσης).
    Αντιπροτείνεται για ευνόητους λόγους να δώσεις στην γυναίκα σου

    fun story: πριν από χρόνια, πελάτης πήρε τηλέφωνο και έκανε έντονα παράπονα, γιατί πήρε τηλέφωνο η γυναίκα του (με την πρόσθετη κάρτα) και ο υπάλληλος της είπε όλες τις κινήσεις, κάποιες απο αυτές περιλάμβαναν αγορές λουλουδιών, χρεώσεις σε ξενοδοχεία ημιδαμονής κτλ Μάλιστα ο πελάτης έλεγε ότι θα κινηθεί δικαστικά, αλλά δεν ξέρω τί έγινε στην συνέχεια
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #5953
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Για κάποιο περίεργο λόγο η χρεωστική Πειραιώς δεν περνάει σε POS αλλά δουλεύει στο ATM.
    Ρωτάω υπάλληλο τράπεζας και μου λέει ότι μπορεί να έχει απομαγνητιστεί η ταινία. Της λέω ότι έχει και ανέπαφο που δεν δουλεύει και ότι σε κάθε περίπτωση το ATM πώς την αναγνωρίζει; Φυσικά δεν ήξερε τι να μου πει.
    Οπότε πάμε στο παρακάτω: Τί κάνω τώρα; Ζητάς να σου εκδώσουν άλλη κάρτα. Κοστίζει κάτι; Ναι 6€ από τον Οκτώβριο. Αφού έχει βλάβη η κάρτα και δεν λήγει για 2 χρόνια ακόμη, γιατί να πληρώσω για αντικατάσταση; **κλασσικές απαντήσεις-δικαιολογίες από την υπάλληλο**

    (το έγραψα απλά και μόνο για να ξεσπάσω, ξέρω ότι δεν υπάρχει λύση)
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  14. #5954
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιο περίεργο λόγο η χρεωστική Πειραιώς δεν περνάει σε POS αλλά δουλεύει στο ATM.
    Ρωτάω υπάλληλο τράπεζας και μου λέει ότι μπορεί να έχει απομαγνητιστεί η ταινία. Της λέω ότι έχει και ανέπαφο που δεν δουλεύει και ότι σε κάθε περίπτωση το ATM πώς την αναγνωρίζει; Φυσικά δεν ήξερε τι να μου πει.
    Οπότε πάμε στο παρακάτω: Τί κάνω τώρα; Ζητάς να σου εκδώσουν άλλη κάρτα. Κοστίζει κάτι; Ναι 6€ από τον Οκτώβριο. Αφού έχει βλάβη η κάρτα και δεν λήγει για 2 χρόνια ακόμη, γιατί να πληρώσω για αντικατάσταση; **κλασσικές απαντήσεις-δικαιολογίες από την υπάλληλο**

    (το έγραψα απλά και μόνο για να ξεσπάσω, ξέρω ότι δεν υπάρχει λύση)
    Χαίρετε. Κα ε πρώτα μια αλλαγή pin και μετα δοκίμασε ξανά να κάνεις άγορα, και πες μας

  15. #5955
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιο περίεργο λόγο η χρεωστική Πειραιώς δεν περνάει σε POS αλλά δουλεύει στο ATM.
    Ρωτάω υπάλληλο τράπεζας και μου λέει ότι μπορεί να έχει απομαγνητιστεί η ταινία. Της λέω ότι έχει και ανέπαφο που δεν δουλεύει και ότι σε κάθε περίπτωση το ATM πώς την αναγνωρίζει; Φυσικά δεν ήξερε τι να μου πει.
    Οπότε πάμε στο παρακάτω: Τί κάνω τώρα; Ζητάς να σου εκδώσουν άλλη κάρτα. Κοστίζει κάτι; Ναι 6€ από τον Οκτώβριο. Αφού έχει βλάβη η κάρτα και δεν λήγει για 2 χρόνια ακόμη, γιατί να πληρώσω για αντικατάσταση; **κλασσικές απαντήσεις-δικαιολογίες από την υπάλληλο**

    (το έγραψα απλά και μόνο για να ξεσπάσω, ξέρω ότι δεν υπάρχει λύση)
    Κάλεσε στο phone banking και ρώτα γιατί δεν πέρασε η συναλλαγή σου.Το ότι δουλεύει στο ATM μου φένεται παράξενο τουλάχιστον για το λόγο που λες παραπάνω.Ο υπάλληλος προφανώς δεν ήξερε τι έλεγε απλά εικασίες έκανε.

Σελ. 397 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 377387392395396397398399402407417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας